לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2008, 12:10
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
מיקוד גלי קול להשמדת מטרות?

בוקר טוב,
אחרי שלא לגמרי נרגעתי משרשור הפלנקס ומה שמתרחש כנראה מאחורי הקלעים במערכת הביטחון בחיפוש אחר פתרונות לירי תלול מסלול עלתה בראשי התהיה הקצת מוזרה הבאה.

כיום ישנן בעולם מערכות המאפשרות מיקוד לא רע של גלי קול בטווח של כמה מטרים ואולי אפילו כמה עשרות מטרים (אני מניח שאנחנו עדיין רחוקים מאד מפיזור של משהו דוגמת קרן לייזר מטווח של מאות מטרים+ אבל אינני בטוח שזה בלתי אפשרי תאורטית).

גל קול הוא (ואני מניח שהפיזיקאים שבנינו יספקו הגדרה מדוייקת יותר) התפשטות של הפרעה בתווך - קרי עליה מקומית של לחץ המתפשטת בכיוון מסוים.

אפשר לשער כי ניתן לגרום לקאסם לסטות ממסלולו אם ניתן לו "דחיפה" חזקה דיה במקום ובזמן הנכון. כמובן שכל הסיפור הוא מורכב מאד - ראשית יש צורך במערכת המסוגלת ליצור לחץ בעוצמה גבוהה שיהיה כיווני וממוקד מספיק (בעיה לא פשוטה כלל אני מעריך), אח"כ יש צורך לבנות מודלים חישוביים שיאתרו את נקודת הפגיעה האידאלית, העוצמה וזווית הפגיעה לצורך "נטרול" הטיל (אחרי הכל אנחנו לא רוצים להעיף אותו למקום אחר בו ישנם אנשים).

אפשר שישנם דברים שאני לא מודע להם שמונעים לחלוטין אפשרות של יצירת מערכת נשק כזאת (יש לזכור גם שגלי קול הם איטיים בהרבה מלייזר למשל ולמעשה אפשר שגם מהרקטה עצמה - למרות שזה לא בהכרח בעיה בלתי פתירה).

אשמח לשמוע התייחסויות.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2008, 13:56
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מיקוד גלי קול להשמדת מטרות?"

גל קול שיכול להסית טיל, בדר"כ קרוי הדף. הדף נוצר ע"י מטענים. בשביל לקרב מטען צריך טיל או פגז: ז"א חזרה לנקודת ההתחלה.

רמקולים שמייצרים הדף, עדיין רחוקים מבחינת מימדים ועוצמה. אבל אולי, בעתיד... יהיה אפשר למוטט ערים עם גלים סוניים. לא קראתי או ראיתי את זה בשום מקום עד כה.

בומים על קוליים שמרסקים ערים, יש לאסטרואידים שנוגחים את כדוה"א במהירות של 20 מאך.

זה מה שאני יודע. כ"כ הרעיון הזה הועלה ונידון בפורום בעבר. אני זוכר שגלשנו משם לטילים סובייטים נגד טילים ביניבשתיים מימי המלחמה הקרה. טילים אלו היו חמושים פצצות אטום בעצמם.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 11-03-2008 בשעה 14:03.
ישן 11-03-2008, 17:03
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "גל קול שיכול להסית טיל, בדר"כ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
גל קול שיכול להסית טיל, בדר"כ קרוי הדף. הדף נוצר ע"י מטענים. בשביל לקרב מטען צריך טיל או פגז: ז"א חזרה לנקודת ההתחלה.

רמקולים שמייצרים הדף, עדיין רחוקים מבחינת מימדים ועוצמה. אבל אולי, בעתיד... יהיה אפשר למוטט ערים עם גלים סוניים. לא קראתי או ראיתי את זה בשום מקום עד כה.

בומים על קוליים שמרסקים ערים, יש לאסטרואידים שנוגחים את כדוה"א במהירות של 20 מאך.

זה מה שאני יודע. כ"כ הרעיון הזה הועלה ונידון בפורום בעבר. אני זוכר שגלשנו משם לטילים סובייטים נגד טילים ביניבשתיים מימי המלחמה הקרה. טילים אלו היו חמושים פצצות אטום בעצמם.

רמקולים לא מייצרים הדף. אולי אתה מדמיין את ה"סאב וופר" במכוניות של ערסים,
אבל במקרה הזה הרמקול זז, לכן אתה "מרגיש" הדף.

בום על קולי נוצר בגלל לחץ שנוצר עקב התנועה של המטוס. לכן גל הלחץ יכול לשבור
אפילו שמשות.
אבל אם תעמיד רמקול *נייח* מול שמשה, ותשמיע בו קול החזק ביותר שניתן להפיק,
השמשה לא תישבר. כי לגל קול אין "כוח".

אפשר מאידך להביא דוגמא של זמרות מצו-סופרן, שמסוגלות לשבור כוסיות יין בקולן.
אבל זה בגלל שגל הקול יוצר ויברציות בחומר הזכוכיתי, ומערער את יציבותו *מבפנים*
ע"י מניפולציה על המבנה המולקולרי של החומר.
ישן 11-03-2008, 14:53
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
גלי קול כנשק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מיקוד גלי קול להשמדת מטרות?"

אם נתעלם לרגע מהעובדה שנשק כזה הומצא ונעשה בו שימוש מוצלח מאד על ידנו....(ראה יהושוע ופרשת כיבוש יריחו)......
נשק כזה הוצע, נחקר ונוסה ע"י הגרמנים בשנות הארבעים המוקדמות - ונזנח מסיבות טובות. בניסוי אחד אף הצליחו לנפץ קרשים בעובי 5 ס"מ ממרחק של כעשרים מטר, אך יש לזכור שעצמת הקול יורדת ביחס לריבוע המרחק, וגלי הקול מתנהגים כגלים, ואין מקום להשוותם כלל לקרן לייזר שתכונותיה שונות משמעותית.
כיום - השימוש היחידי בגלי קול כנשק (להבדיל למשל מגלי קול בסונר, בגיאופונים ובמערכות לאיכון ארטילריה וצלפים), הוא במערכות לפיזור הפגנות. הוצע בזמנו להשתמש בקול בעצמה גבוהה מאד גם בשדה הקרב, אך ישנה בעיה רצינית של נזק בלתי הפיך ושל מיגון מספיק טוב לכוחותינו. בזעיר ענפין, אפשר לאמר שמשתמשים בגלי קול ברימוני הלם. מערכות קול רבות עצמה נוסו בכמה הזדמנויות בתרחישים בהם השתמשו בהם כדי להמם את המטרה בעת חילוץ בני ערובה, אך לשוק לא הגיעה כל מערכת כזו, למיטב ידיעתי.
ישן 11-03-2008, 18:37
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אוה!

בשנת 1976 שוודי אחד בשם ג'ייקובסון ניסה למכור לרודזיה מערכת 'אולטרה-סאונד' שלטענתו הורגת ומשמידה מטרות. אחרי די הרבה תכתובת, שעותקים מרובה שמורים אצלי, הם הגיעו למסקנה שהוא לא מומחה כמו שהם חשבו, ושעד שהוא לא מביא להם אבטיפוס פועל הם לא עושים כלום בכיוון.
עשו בשכל...

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר