לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2008, 21:53
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
מהדרין מן המהדרין

שאלה שהעסיקה אותי הרבה זמן היא בשביל מה יש את הכשרות של "המהדרין מן המהדרין"

יש לנו הגדרות למה זה כשר ואנו מצווים לאכול כשר אז למה להתחכם ולהקשות ולעשות החמרה כזו קשה ?

עכשיו אני למשל אני אוכל כל מה שכתוב עליו שהוא כשר, אבל אמרתי לעצמי אוקי אז אולי אנשים אוהבים להחמיר יותר שיהיה להם בכיף .

אבל שזה מגיע למצב שזה פוגע באנשים זה כבר לדעתי לא רק מיותר אלה גם גורע .

תנו לי להסביר את עצמי :

למשל בני ברק (וזה גם יכול להיות בירושלים בצפת או בכל מקום אחר שיש בו קהילה דתית שמרנית)

לצערנו לא חסר משפחות עניות שהן מתחת לקו העוני והם חיים ברעב .
משפחה מרובת ילדים מגיע לסופר בבני ברק לקנות אוכל , העוף עם ההכשר הרגיל עולה 20 שקל והעוף עם ההכשר למהדרין מן המהדרין עולה פי 2 , 40 שקל .

המשפחה רעבה , מה היא תעשה ? היא תיקנה את העוף המהדרין מן המהדרין ! היא תעדיף ללכת לישון רעבה מאשר לקנות אוכל שהוא גם כשר ולפי ההלכה הוא טוב באותה מידה .

למה בעצם ?
כי אם חס וחלילה הם יקנו אוכל עם הכשר רגיל אז יגידו עליהם בקהילה שהם לא דתיים משהו הם , ואחרי זה שהם ירצו לחתן את הילדים שלהם אז אנשים לא ירצו להתחתן עם הילדים שלהם מכיוון שיגידו עליהם בשמועות שהם אוכלים הכשר רגיל ולכן אין להם יחוס ואין כלום .

כאילו ברוב חוצפה החרדים עם הכסף אוכלים מהדרין מן המהדרין והכל טוב ויפה , אבל שתגיע משפחה עניה שרוצה אוכל ותקנה אוכל כשר בשביל שליד בן ארבע יהיה שני פולקע של עוף ולא אחד אז יגידו 'אלה מוזרים אלה , לא צריך להתחתן איתם' .

אני מקווה שלא העלבתי אף אחד בדיון הזה , פשוט זה משהו שמאוד צורם לי שאני רואה משפחות מרובות ילדים עניות מתלבטות מה לקנות ושאנשים עם יותר כסף נוזפים בהם במבטים שלהם הם נאלצים לבחור בעוף היקר יותר אך עם ההכשר המחמיר יותר אפילו עם זה גובל ברעב כי ראיתי משפחה אחת של 9 נפשות קונה עוף אחד .
חזרה לפורום
ישן 26-03-2008, 17:54
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "מהדרין מן המהדרין"

שמעתי סיפור מאיש (אם אני זוכרת נכון, הוא שוחט) שבבדיקה שעשה בבשר (במשחטה) גילה שכל בהמה שנייה היא "חלקה". הוא שאל את אחד האנשים שם למה זה, ואמרו לו שהיה יותר מידי בשר חלק, אז העבירו חלק ממנו לבשר בכשרות הרגילה...

העניין המוזר בנוגע לעוף הוא שבכלל לא יכול להיות דבר כזה "עוף חלק", ולכן תמוה בעיני שאנשים כ"כ מקפידים על זה.

ולשחף - אני בטוחה שבפסח אתם לא אוכלים כל דבר שהוא בהכשר הרבנות, ובאותו אופן גם בימות השנה הרגילים יש דברים מהותיים שהם לא מקפידים עליהם (אני מניחה שזה כדי שיהיה אפשר לתת הכשר לכמה שיותר מקומות).
אני חושבת שזה שמישהו מגדיר את עצמו "דתי לאומי" לא אומר שהוא צריך להסכים עם כל החלטה של הרבנות.

חזרה לפורום
ישן 26-03-2008, 18:25
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "מהדרין מן המהדרין"

חח נגיב את זה לעצמי כי יש לי כמה דברים להגיד .

גם ואם נניח שאין בנושא הזו פולטיקה וזה באמת עושים את זה אנשים ירא שמיים שמפחדים לאכול משהו כשר (אפילו שאם חשבת שמשהו כשר מכיוון שיש עליו הכשר והוא לא אז לא עברת עברה , אלה דברים שיום כיפור מכפר עליהם) אז לפחות שלאנשים העניים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות אוכל עם הכשרה מהודרת , אז לפחות שאליהם יתנו את האישור לאכול הכשר רגיל ושלא יעשו להם בעיות אחרי זה שהם ירצו לחתן את הבנים והבנות שלהם .

חוץ מיזה במקום שיהיו כל כך הרבה מחלוקות בעם ופלגים צריך שתיהיה רבנות אחת שיש לה סמכות על כל ישראל , ולכן אני מסתפק בהכשר רגיל .

זה כמו שמתי שמינו סנהדרין לא היו אנשים שאמרו וואלה אני לא מסכים איתם אני אפתח משהו עוד יותר מדוקדק
חזרה לפורום
ישן 30-03-2008, 10:39
צלמית המשתמש של sari55
  sari55 sari55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "הוי נו, תעשי לי טובה. כבר 19..."

הי שחף
מאיפה לך כזה בטחון שלא אכלת חרקים ותולעים? הרי את לא רואה אותם כשהם באוכל. אף פעם לא אכלת אורז במסעדה? למה שהעובד במסעדה שרוצה לתקתק את העבודה, שברוב המקרים הוא לא דתי ואולי לא יהודי, יקפיד לברור את האורז כמו שצריך אם אין רוב הזמן מי שמשגיח עליו ? למה שישטוף טוב חסה ? ינפה קמח ?

גם בהכשרים טובים יכולים לצאת תקלות אבל אין להשוות את רמת ההקפדה.
להגיד אני אוכלת הכשר הרבנות ויותר מזה אין לי מה לעשות זה לשחק ראש קטן ולא להיות אחראית למעשים שלי.

לגבי חרדים שמעצבנים אותך - אותם אלה שמעדיפים יבול נכרי (אבל בהחלט גם יבול יהודי- כהלכתה- לא כולל היתר מכירה שלא סומכים עליו רוב גדולי הפוסקים ההלכתיים החרדיים) אותם אלו הם המפרנסים הבלעדיים של כל עלי גוש קטיף.

אסיף- אף אחד לא מכריח את העניים לקנות דווקא את ההכשרים מהודרים והם גם לא מחפשים שיתנו להם היתר. להפך- אפילו תשלם להם הם לא יקחו אוכל בהכשר הרבנות (וזה בכלל לא בגלל שלא יתחתנו איתם...)

חזרה לפורום
ישן 01-04-2008, 09:22
צלמית המשתמש של sari55
  sari55 sari55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך לחלוטין ,..."

יש פוליטיקה שהיא כן טלית שכולה תכלת? וגם בחב"ד וליטאים יש פוליטיקה בדיוק כמו בכל מקום אחר

איך זה קשור לכשרות? אנשים אוהבים להגיד שכל הכשרויות פוליטיות אבל ברוב המקרים זה לא נכון. אני יודעת רק על כשרות אחת שקמה ממניעים מושחתים
הסיבה לריבוי ההכשרים זה שלכל זרם או עיר מסויימת יש את הרב המקובל עליה, ואנשים מעדיפים להסתמך על מי שהם מכירים. לכן הרבה לא אוכלים כשרות מנצ'סטר למרות שהיא נחשבת מעולה כי הם לא מכירים. יש גם מעט הבדלים באופן השחיטה בין ספרדים לאשכנזים.

דווקא חבד מקפידים מאד בעניין הזה של כשרות ומי שעומד בראש ההכשר הכי מהודר והכי מקובל על כולם הוא הרב לנדא מחב"ד.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:01

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר