לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2008, 15:08
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "אושר בטרומית: חיילים בשירות חובה יקבלו שכר מינימום"

החישוב של משרד האוצר קצת תמוה לי על אף היותי הדיוט מתמטי, וזאת למרות שאני בעד הרעיון למשכורת מינימום וצבא מקצועי (מקצועי - אך השואב כוח אדם ראשוני ממצבת שירות מחוק שירות לאומי חובה אמיתי וגורף).

4,000,000,000 שקלים לשנה, כלומר 333,333,333 שקלים לחודש.
שכר מינימום לחיילי חובה - כ-3,800 שקל? כלומר זו משכורת הבסיס העורפית, מה עם תומכי לחימה וקרביים? היום מדובר בכמעט כפל משכורת ללוחם, כלומר ידרשו גם בהמשך כמה מאות שקלים הפרש לטובת לוחם, כך שהתוספת המינימלית שנראה לכלל חיילי החובה תהיה כ- 3500 מעל המשכורת של אותו חייל היום.
אחרי עלייה זו, מה יקרה לאנשי קבע? מכיוון שבמילא היום שכר הבסיס לסמ"ר עורפי בקבע הוא שכר מינימום (כ-3,750 לעיתים עם סעיף השלמת הכנסה) ואיש קבע ברמ"פ א' מרוויח כ- 5,000, האם לא יהיה כל הבדל בין דרגה כלשהי בחובה לקבע? בוודאי שכן, תתקיים "תוספת צבא הקבע" של עוד כמאה-מאתיים שקלים ויותר (להערכתי) בין אותו סמ"ר שחוצה את קו ההפרדה, אחרת אין אינטרס ממשי ובידול לנשארים בקבע.
אחרי עלייה נדרשת במשכורת הקבע הזוטר, מה יקרה עם דרג הביניים והקבע הבכיר? לא תועלה משכורתם כדי לשמר את יחס העלייה במשכורת? בוודאי שכן.
כלומר 3,500 לכל חייל חובה (אני שמרן, לא כל הצבא משרת בתל-השומר והקרייה) יחד עם עוד כמה מאות בודדות של שקלים בממוצע לכל איש קבע (ולאנשי קבע עלות קטנה נוספת עקב עלות שכר למשק -הפרשות שונות).
על פי פרסומים זרים לצה"ל 176,000 אנשי צבא סדירים. לצורך המשחק וגם אין לי מושג מה הנתונים האמיתיים, נאמר שישנו יחס חלומי וחצי מהצבא הסדיר הוא בחובה. משמע שרק מהתוספת הממוצעת לחיילי חובה צרכנו 308 מיליון שקלים לחודש, דבר שמשאיר תוספת של כמאתיים שקלים לאיש קבע, שזה סביר ויפה אם באמת היחס הוא חמישים-חמישים.
לעומת זאת מספיק שנטען ש-60% מהצבא הסדיר הם חיילי חובה, כבר חרגנו מכל מסגרת התקציב שהוצעה פה לפני שסיימנו לטפל באנשי החובה.

לסיכום, ארבעה מיליארד שקלים נראים לי סכום מועט מידי לטפל בכלל חיילי החובה שלא לדבר על עלוייות השכר לאנשי הקבע, אלא אם כן, וזה אלא חשוב, במשרד האוצר חישבו גם שלילת כל הזכויות הנצברות היום (זיכויים שונים למשוחררים, מענק, פיקדון, עבודה נדרשת/מועדפת וכו').

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 26-03-2008 בשעה 15:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2008, 15:39
  AdiRubin AdiRubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "אושר בטרומית: חיילים בשירות חובה יקבלו שכר מינימום"

למה דווקא שכר מינימום? זה מספר שרירותי לגמרי, מכמה סיבות:
א. הצבא כן מספק לחיילים מזון, לינה, נסיעות.
ב. הרבה חיילים נמצאים בבסיס ואף עסוקים בתפקיד הרבה יותר מ-8 שעות ביממה, 5 וחצי ימים בשבוע.
ג. יש חיילים הנמצאים בסיכון יותר גדול מאשר אחרים.

לדעתי התשלום עבור השירות בצבא צריך להישאר במתכונתו הנוכחית כי חייל תורם למדינה, הוא לא עובד בשבילה. אבל, על המשכורת לכסות את כל ההוצאות ההכרחיות. לפי הבנתי היום המשכורת לא מספיקה לקניית ציוד (תיקים, הלבשה, אוכל נוסף), חשבון הטלפון, בילויים כדי להירגע בסופ"ש פעם בשבועיים וכו'. לכן יש להגדיל אותה, אבל לאו דווקא לרמת שכר מינימום.
ישן 29-03-2008, 19:38
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי AdiRubin שמתחילה ב "למה דווקא שכר מינימום? זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AdiRubin
חשבון הטלפון, בילויים כדי להירגע בסופ"ש פעם בשבועיים וכו'. לכן יש להגדיל אותה.

חשבון טלפון.. שכחת גם את הטיול לקריביים שאחרי הצבא.
שום חשבון ושום טלפון, טלפון למטרות צבאיות בצבא = "המפקד התקשרתי לעדכן שאני מאחר
לבסיס", לא צריך יותר מ350 בחודש כדי לממן משפטים טלפונים כאלה, אכן יש כאלה שבאמת צריכים
מימון חשבון טלפון מוגדל כי התפקיד בהם מחזיקים בצבא דורש מהם שימוש יתר בסלולרי למטרות
מוצדקות במסגרת תפקידם, אבל אם תתסתכל מעבר, לא יהיה לכך סוף, גם החיילת בקריה דורשת
מימון הוצאות סלולרי לטלפון לחברה על המסיבה של אתמול.
אני לא יצאתי לבלות אף פעם בסופי שבוע בשירות הצבאי וגם זמן ממושך לאחריו, כמו כן לא ידוע לי
שחיילים רוסים סתם לדוגמא ואמריקנים בעיראק על אף שכן מקבלים משכורת גבוהה, זוכים לצאת כל
שבועיים הביתה בכלל, לצאת כל שבועיים שלוש זה צ'ופר שהצבא נותן לחייל, בגלל שאתה שייך
לצבא, לצבא הזכות להשאיר אותך בבסיס כמה שניתן או בתחומי שטח אחרים שהוא מרשה לך
להישאר ולא להוציא אותך הביתה בכלל, לפיכך לבקש מהצבא עוד לממן לך בילויי סוף שבוע
(כשיצאות הביתה בעצמם הם צ'ופר בפני עצמם הניתנים ע"י הצבא ולא חייבים לתת לך בכלל) הינה
הגזמה ובמילה יותר גסה חוצפה.
ישן 28-03-2008, 01:26
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "מהכסף שהצבא יקבל על מכירת..."

שים לב לזה:
"לא כולם שמים לב, אבל צה"ל מתחיל לרדת לנגב. לדעת בלינדה, מדובר במהלך לאומי חשוב ביותר. לדבריו, "האוצר מוכן לשים הרבה כסף להצלחת המעבר". המהלך הראשון היה מעבר בסיס חיל האוויר משדה התעופה לוד לנבטים, ליד ערד. המעבר בעיצומו. בקיץ הקרוב עומדים לחתוך את הסרט. המעבר יושלם עד סוף השנה. עלותו היא 1.6 מיליארד שקל. שווי הקרקע בלוד שחיל האוויר עזב היא כ-0.5 מיליארד שקל. על הקרקע מתחרים שנים, רשות שדות התעופה והתעשייה האווירית. את הסכום החסר להעברה, 1.1 מיליארד שקל, יכסה תקציב המדינה.

המהלך השני בירידה דרומה הוא הקמת עיר הבה"דים. עלות ההקמה היא 2 מיליארד שקל. האוצר מעריך כי מכירת קרקעות בסיסי ההדרכה של צה"ל בצריפין תכניס למדינה 0.8 מיליארד שקל. הכסף החסר יבוא מתקציב המדינה. המהלך השלישי במעבר לנגב, ולדעת בלינדה הוא החשוב ביותר, הוא ירידת יחידות מרכזיות של חמ"ן (חיל מודיעין) מגלילות וגבעתיים למרחב באר שבע. המהלך הזה יעלה כמה מיליארדי שקלים. הסכום לא סגור."

מכאן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=400096

ישן 31-03-2008, 22:34
  טיבורון טיבורון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
יוזמה פסולה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] מה תגיד לאנשים..."

ככה אני לא חושב שצריך להעלות לחיילי המטה את המשכורות ולו בשקל 1.
ךתומכי הלחימה יש מקום להעלות אבל לא בצורה מוגזמת לשכר מינימום, מי שלא מתגייס היום לא עושה את זה מטעמים כלכליים, מה שכן אם באמת מזוהה חייל בעייתי מהבחינה הזאת או שהוא מפרנס את משפחתו אני חושב שצריך לתת לו יותר כסף(ד"א כבר נותנים סכום יפה לחיילים כאלו).

ללוחמים הייתי גם מעלה אבל שוב לפי דעתי צריך שהכסך הזה יאגר ולבסוף יקבלו אותו בנוסך למענק.

אבל שוב לא בצורה מוגזמת
ושוב רק חייל שיסיים את השירות שלו בכבוד..יקבל את הכסף לבסוף!

נערך לאחרונה ע"י טיבורון בתאריך 31-03-2008 בשעה 22:39. סיבה: ככה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר