לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2008, 22:54
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
סרט אושר בקריאה טרומית: שכר מינימום לחיילים, שמצפים מהם למקסימום

הכנסת אישרה ברוב של 41 תומכים מול 38 מתנגדים את הצעת החוק של ח"כ פרץ, לפיה יקבלו חיילים בשירות סדיר משכורת של 3,800 שקלים בחודש. שר האוצר בתגובה: זו הצעה קלוקלת שיש בה עלויות כואבות

(18 שנ')

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק שיזם חבר הכנסת עמיר פרץ מהעבודה, שלפיה ישולם שכר מינימום לחיילים בשירות חובה. אם תאושר ההצעה בקריאה שנייה ושלישית, יקבל כל חייל שכר בסך 3,800 שקלים מדי חודש.

הצעת החוק עברה ברוב של 41 חברי כנסת מול 38 מתנגדים. בין המתנגדים ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר האוצר, רוני בר און, וחברי סיעת העבודה למעט חבר הכנסת יורם מרציאנו.

לידיעה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2008, 23:38
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אם פרץ מבטיח - פרץ מקיים..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אושר בקריאה טרומית: שכר מינימום לחיילים, שמצפים מהם למקסימום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HummerH1
הכנסת אישרה ברוב של 41 תומכים מול 38 מתנגדים את הצעת החוק של ח"כ פרץ, לפיה יקבלו חיילים בשירות סדיר משכורת של 3,800 שקלים בחודש. שר האוצר בתגובה: זו הצעה קלוקלת שיש בה עלויות כואבות

(18 שנ')

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק שיזם חבר הכנסת עמיר פרץ מהעבודה, שלפיה ישולם שכר מינימום לחיילים בשירות חובה. אם תאושר ההצעה בקריאה שנייה ושלישית, יקבל כל חייל שכר בסך 3,800 שקלים מדי חודש.

הצעת החוק עברה ברוב של 41 חברי כנסת מול 38 מתנגדים. בין המתנגדים ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר האוצר, רוני בר און, וחברי סיעת העבודה למעט חבר הכנסת יורם מרציאנו.

לידיעה המלאה

הנה, עמיר פרץ הבטיח 1000$ שכר מינימום וקיים.. 1000 דולרים באמת שווים היום שכר מינימום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-03-2008, 23:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

פקידי האוצר צודקים. יש בהצעה עלויות כואבות, שלא כמו שכרם, שהוא תענוג מבחינת המשק...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אושר בקריאה טרומית: שכר מינימום לחיילים, שמצפים מהם למקסימום"

פקידי האוצר עולים לנו הרבה יותר מכל הגרושים שמוצע לשלם לחיילים - כל מענק והטבה שמגיע לצידם
לאיזה מיליארדר (שאיכשהו, בצירוף מקרים מופלא מוצאים עצמם עובדים עבור אותו מיליארדר, עם סיום
"שירותם המסור" באוצר...).
בושה וחרפה שיש 38 ח"כים שההינו להרים ידם נגד תיקון עיוות חצוף שקובע שחייל צה"ל יקבל 300-700
שקלים בחודש.

שכר הולם לחיילי צה"ל (בעיקר בדרגים הקדמיים) חייב להיות הוגן יותר מדמי הכיס שהם מקבלים כרגע,
ואם זה אומר שבאוצר יצטרו לדרוש מחיר הוגן עבור המפעלים/בנקים/תשתיות שהם מפריטים, ובכך
להיראות פחות טוב בעיני מיטיביהם העתידיים - so be it...
ישן 27-03-2008, 10:43
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פקידי האוצר צודקים. יש בהצעה עלויות כואבות, שלא כמו שכרם, שהוא תענוג מבחינת המשק..."

ומה עם הביקורת נגד הח"כים, אני לא מבין למה יש נגדם גם ביקורת. - למה?

כולה עיתון, תחבורה ציבורית חינם (בדיחת המאה), מענק הסתגלות של מאות אלפי שקלים,
פנסיה לכל החיים אחרי 4 שנות עבודה בלבד, מימון בחירות, הוצאות טלפון סלולרי עד 2000 ש"ח כל חודש,
לשכה פרלמנטרית מחוץ לכנסת,צוות פרלמנטרי שכולל מזכירה עוזר ויועץ, קו בזק חינם לכל החיים בבית הח"כ,
וימי עבודה מפרכים של שני-רביעי מ 16:00 אחה"צ עד 18:00.
לא פלא שכמעט אף אחד לא נוכח במליאה שם, זה קשה להתחייב שעתיים ביום במשך 3 ימים בשבוע בתנאים עלובים שכאלה.

וחוץ מזה,זה באמת כל כך הרבה בשביל השירות הנפלא שהם נותנים לנו? כמו צינזור האינטרנט.
מצד שני, חיילים מגוייסים עלפי חוק, אם אחד מת מגייסים עוד עשרה, והם לא צריכים להיות גאונים
כמו הח"כים שלנו, שבינתם וחוכמתם הם נס האנושות, גאונים כמו רוחמה אברהם גילה גמליאל ורענן כהן.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 27-03-2008 בשעה 10:49.
ישן 27-03-2008, 22:38
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "יאללה הגיע הזמן לשבור כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי משקיפה
יאללה הגיע הזמן לשבור כמה טבואים. אנחנו צרכים צבא קטן ,אמיץ ומתוגמל, בקיצור לבטל גיוס חובה. אין לי את הכלים לקבוע אם צבא שכיר יהיה יותר זול מהצבא השמן והפוליטי שיש לנו היום.

בקיצור ובקיצור.. בקיצור לא לבטל גיוס חובה, ואם את לא יודעת להבדיל באמת בין שמן לרזה, אני בספק
אם תצליחי לזהות רזים בהסתכלות על אנשים בתמונות ממחנות ריכוז.
אחד העקרונות הבסיסים בקיום צבא וכמעט כל צבא, זה שרצוי שלא תהיה לו מגבלת כח אדם,
ובטח שבטח במיוחד ביחידות הקרביות, (בניגוד למגבלת תקציב שבהחלט צריכה להיות כי אם כל הכסף
הולך לבטחון לא היה נשאר מן הסתם לדברים הכרחיים קיומיים אחרים) וזאת למרות שיתרון האיכות גובר
על יתרון הכמות, כמה שיותר יותר טוב, את חסרון סירבול הצבא בגלל כמות כח האדם הרבה שבו, אפשר
בהחלט למגר ע"י שליטה טובה יותר ביחידות הצבאיות למיניהן למרות גודלם, וזה אפשרי בהחלט.

צבא גדול ושמן? ביחס לכמה עשרות אלפי מחבלים פלסטינים, אכן שמן, ביחס לכמה עשרות אלפי
חיזבאלונים, כן שמן, ביחס לצבא סוריה הגדול פי כמה בכמות כח האדם שבו לעומתנו בהתאם לגודל
האוכלוסיה הסורית, ביחס למצרים שמונים כ75 - 80 מליון תושבים למרות הסכם השלום איתם? לא חושב.
אולי יש חיילים וחיילות מיותרים/ות בצבא, אבל זה כבר באשמת מי שבוחר לבזבז אותם על תפקידים לא
ממש מועילים על חשבון כן מועילים.

הטענה שלך רק מעצבת מחדש את הפתגם הידוע לנוסח מחודש "פראיירים גם מתים וגם מתחלפים".

עכשיו לדעה הנחרצת שלי בנוגע להצעה:
הצעה מטומטמת לגמרי, זה לא צבא להגנת הוואי, לא צבא להגנת שוויץ, ניו זילנד או עמק המומינים,
בפעם האלף, צבא - לא עבודה אזרחית, בהחלט צריך שיהיו זכויות בקרב המשרתים, ושזה יתבטא
באזרחות כראוי, ולחסל עם זאת זכויות בקרב המשתמטים התמידים - החרדים והערבים (שירות לאומי).

למרות כל זאת, אני אישית לא יוצא נגד השתמטות של לא חרדים וערבים, כל עוד החרדים והערבים
נהנים מהפטור הזה, שגם החילונים יחזיקו בפטור, שלא תהיה אפליה, ככה אולי הפראיירים האמיתיים,
ביניהם אני, יעוררו הפיכה כלשהיא יום אחד ויחסלו תקרקס הזה.

מאיפה הכסף יבוא, כן מהווה בעיה, אבל אם פה חצי מליארד ושם חצי מליארד הולכים רק
על הזמנות סוויטות לפרס ולשמוע אותו מוציא משפטים יפים שכל טמבל מסוגל להוציא לתקשורת, אז
כנראה שכסף לא בעיה.
ישן 28-03-2008, 10:31
  משקיפה משקיפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
לא מהיום למחר.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "[QUOTE=משקיפה]יאללה הגיע הזמן..."

א. היה נחמד אם לא היית מנבל את הפה. תחשוב על זה.
ב. במשך שנים מאכילים אותנו בקלישאות, למשל "משפחות ברוכות ילדים". אולי "ברוכות" זה תלוי קונטקסט ומקום? במקרה שלנו אולי שווה לחשוב שאם גוף מסוים נמצא בהידרדרות אז לא בטוח שהדרך הכי טובה זה לגייס עוד אנשים שלא רוצים להיות שם ויותר מכך הם מאוגדים כך שמראש אתה יוצר מלחמת עולם.
ג.אנחנו לא שוויץ לכן סיכוי טוב שאנשים טובים יתגייסו כדי להרגיש שהם תורמים ויחד עם זאת נתרמים מכל הבחינות.
ד. אם זה לא ברור אז אבהיר זאת. בשנים הקרובות הצבא יהיה מבוסס על גיוס חובה תוך שיפור התנאים של המתגייסים, עם זאת יערכו הבדיקות לשינוי הסטטוס של המתגייסים בעתיד שכן כמו שהמוות בטוח כך אין לי ספק שצבאנו המפואר עובר תהליך שאפילו הגנת הוואי תהיה מעבר ליכולתו.
ישן 28-03-2008, 21:41
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "לא מהיום למחר."

תשתדלי להבין יותר בנושא, הבורות הזו מעליבה אותי ואת חברי למילואים, לפעמים בעניינים שאתה לא
מבין בהם, עדיף לשתוק ולהקשיב, לא לנסות להכניס בכח רעיונות בלי בסיס של שחר, מה שכל התגובות
שלך מבוססות על העניין הנ"ל.
שום גוף לא נמצא בהדרדרות, בכל גוף ישנם בעיות, אין שום קשר בכך לכמות כח האדם, לא צריך לתרץ
את הבעיות הפנימיות שיש בצבא כסיבה לכמות כח אדם, בכל צבא בעולם יש בעיות, אין שום קשר בין מה
שאת מציגה לכמות כח האדם.
אותם משתמטים יכולים להיות מאוגדים מראש, אותם משתמטים מאוגדים צריכים לקבל על הראש כל כך
חזק שיבינו שאף אחד אחר לא פראייר שיסכים להיות בשר תותחים עבורם בפעילות מבצעית בזמני שלום
ובמלחמה, במידה ולא תפתח במלחמה נגד אותם אוכלי חינם, הם רק יבינו זאת כמסר שהם יכולים
להמשיך להתאגד ולהתרבות בכח שהם צוברים ורק יכניסו יותר חזק לתת מודע שלהם, שאותה
השתמטות שהם דוגלים בה, תהיה הסיבה אשר תהיה - כשרה לגמרי.
את הסיכוי שלך לגבי אנשים טובים (טמבלים ברמות, פראיירים) שיתנדבו כי אנו לא שוויץ תשאירי כתחזית
לטובי האסטרולוגים.. ולא כתחזית פרטית משלך. הצגתי לך למעלה וזה כבר נאמר במאות טיעונים
והסברים, למה צריך כמה שיותר אנשים בצבא, וכנראה שמאות מליוני הערבים שמסביבך שהזכרתי
למעלה, לא ממש מזיזים לך עדיין. לא נראה לך הגיוני שבזמן שמדינות ערב מקיימים גיוס חובה ללא
פשרות, את תתמכי שכאן יהיה הפוך, כשיחס כמות החיילים בינינו לבינם לא ישאר על 1 ל10, אלא ירד
בוודאות בעקבות הצעד שאת מציעה ליחס 1 ל100.
"תורמים ונתרמים" - מילים יפות, זה הכל, גם אני "רוצה" לתרום בהרבה תחומים אבל לא בא לי כמו
הרבה אחרים..
מקווה שלטובת כולם, שההצעה הנ"ל לא תעבור ולא תזכה לנשימה, לטובת כולם, ושהעוול האפלייתי
המכוון, לאורך עשרות שנים זה מכבר, בין המשרתים לבין החרדים והערבים, יחוסל סופית.
ישן 28-03-2008, 22:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מעבר לשוביניזם חסר תוחלת, לא גיליתי איזושהי הבנה מעמיקה בבטחון לאומי...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "תשתדלי להבין יותר בנושא,..."

אני אגלה לך ולחבריך המילואימניקים סוד: המין של אדם לא מעלה ולא מוריד מרמת הטיעונים שלו,
גם לגבי צבא. בורות היא מה שמוריד מרמת הטיעונים של מתדיין. אני נרגש מתמיכתך הנלהבת בצבא
עממי, שבישראל כבר בפועל עבר מן העולם לפני שנים, בין השאר בגלל שהאמת היא שאין מה לעשות
עם כל מחזורי הגיוס.
כמות האבטלה הסמוייה בסדיר ובקבע היא עצומה (אתה וחבריך למילואים אמורים לדעת זאת, ואפילו
לא להעלב מכך...). הצבא הוא אחד הגופים הבזבזניים ביותר במדינת ישראל, וגם את זה אתה וחבריך
המילואימניקים אמורים לדעת...
הטענה שלך ש"צריך גיוס חובה בצבא כי יש מסביב מאות מליוני ערבים", היא כ"כ חסרת שחר, שדי
קשה להאמין שבכלל העלית אותה. ביחסים המספריים בינינו לבין הערבים, גם אם נארגן גיוס חובה
בקפריסין, ביוון, באיטליה ובצרפת, עדיין לא נגיע למחזורי הגיוס הפוטנציאליים של מדינות ערב...
לפי שיטתך אין טעם לעשות גיוס חובה, שכן מצבנו נואש בכל מקרה מול צבאות ערב. כמה ברי מזל
אנו שבכ"ז יש אצלנו להבין שבמאה העשרים יש כל מיני מכפילי כוח שלא ממש קשורים במאסות של
חיילים...
כיום יש מגזרים שלמים שלא מתגייסים באחוזים עצומים. לא צריך לנסוע לבני ברק כדי למצוא כאלה,
יש כאלה בכל עיר גדולה ממוצעת בישראל. הצבא מזמן הפך בפועל ביחידות מסויימות לישראל השנייה,
העלייה מחבר המדינות וכמובן הכיפות הסרוגות. האוכלוסיות האלה לא יוותרו על שירות צבאי, מן מהן
מתוך ערך, ומי מהן מתוך הבנה שהצבא מאפשר מוביליות חברתית (למעשה, כאשר גם ניתן יהיה
להתפרנס משירות צבאי, הגיוס בישראל השנייה יגדל).
אני אחדש לך ולחבריך המילואימניקים ואספר לך על הבדוים בצפון שיש בהם מאות מתגייסים מדי
שנה, כשאיש מהם לא חייב לעשות כן. אתה כמובן תניח שזה מתוך אהבתם את זקנו של הרצל,
והערצתם את המפעל הציוני, אבל האמת היא שלא. רובם רואים בצבא מקצוע לכל דבר, שגם מהווה
פתח לעבודה במשטרת ישראל ובשב"ס. הדברים הללו אמורים היו ללמד אותך שמאחורי הסיסמאות
על "צבא העם", כבר קיים בצבא יסוד מקצועי לא מבוטל. אתה חושב שהדרוזים במקרה מתגייסים
ליחידות קרביות באחוז כפול מזה של בני גילם היהודים? אתה חושב שהם נלהבים מהרעיון להלחם
למען עם ישראל בארצו? לא, הדרוזים הפכו במשך השנים את הצבא ומערכת הבטחון ואכיפת החוק
בכלל, לענף פרנסה עיקרי, והם והמדינה גם יחד, מפיקים מכך תועלת. גם אם מחר בבוקר יבוטל חוק
גיוס חובה לדרוזים - אחוז המתגייסים לא יירד (להיפך, הם ישמחו שמעכשיו מתחילים לקבל משכורת
מייד, ולא אחרי שלוש שנים...).
השאלה מי יתגייסו לשירות צבאי אם יהפוך צה"ל לצבא מקצועי היא שאלה נפלאה, והתשובה לה אינה
קשה כמו שאתה מנסה לטעון. ראשית, ברור כשמש שאתה וחבריך המילואימניקים, המהווים מודל
לערכיות תהיו הנחשונים בראש המחנה. אחריכם יילכו חובשי הכיפות הסרוגות ואחריהם בני עיירות
הפיתוח. בהמשך יגיעו עתודאים למסלולי קצונה ייעודיים שהצבא יממן להם לימודים בתמורה לשירות
(ממש כמו בצבאות המחורבנים של ארה"ב, בריטניה, צרפת, וכל מדינה מערבית חלשלושית אחרת...).
האמת היא שצה"ל הוא כבר היום צבא התנדבותי במידה רבה, רק שהמשרתים בו לא מתוגמלים על כך
שהסכימו להצטרף אליו, או לא לעזוב באמצע.

בקיצור, נחמד להטיף על בורות, ולהעלב באופן מקצועי (ועוד בשם אחרים. אני משרת במילואים, ואני
ממש לא נעלבתי מהרעיון לרפורמות בצבא. אדרבא, אני נעלבתי מהרצון שלך לסטגנציה שמשמעותה
שהמערכת מלאת השומן הזו, תמשיך לבזבז כספים בלי הכרה - אבל לשלם לרוב החיילים שלה דמי
כיס...), אבל עדיף להטיף כאשר לך יש מושג על מה אתה מדבר. זכור, היותך זכר לא הופך אותך
(או אותי, או כל זכר אחר) לאסטרטג מזהיר. עד כה, טיעוניך למה צריך גיוס חובה, רק המחישו עד
כמה הצורך הזה אינו קיים (שכן, כאמור, כבר שנים שאין שאין גיוס חובה - ובכ"ז מאות מליוני הערבים עדיין
לא השתלטו על אל-אקצא והניפו עליו את הדגל הירוק...).
ישן 29-03-2008, 18:57
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מעבר לשוביניזם חסר תוחלת, לא גיליתי איזושהי הבנה מעמיקה בבטחון לאומי..."

טוב שלא דפקת ברברת שלמה לוויכוח למטרות וויכוח, אני את שלי אמרתי, זה יכול להימשך ללא
סוף, סתם מורכבות מיותרת על הנושא, יכולתי עכשיו לכתוב הרצאה על הבורות החוזרת שלך ושל
משקיפה. תמשיכו להידבק בעמדתכם, בחיים לא שמעתי על גישה מטופשת כל כך כמו שלך שאם
ממילא אנו נתונים בחסרון גדול בהיקף כמות כח האדם לעומת צבאות ערב, אז שווה לנו כבר להישאר
בחיסרון הזה ואף להחריף אותו על ידי ביטול גיוס החובה. במילואים האחרונים שלי ושל חברי, לא
סתם, מהמ"מ ועד המח"ט שדיברו בפנינו, הביעו את מורת רוחם שלא בפומבי על העניין (ותן לי
לנחש, לא היית מח"ט בצבא..).
צבא חובה לא עבודה אזרחית, (חייל = לא אזרח = לא אמור לקבל תשלום במסגרת הצבאית על
שעושה) ואזרחים בורים בנושא כמוך וכמו משקיפה (שאני בטוח במליון אחוז שלא הסתערו אי פעם
עם טנק או רובה סער) המנסים בחוצפה מתנשאת להשפיע לרפורמות בצבא - משהו שאמור להיות
שייך למסגרת תפקידם של הקצינים הגבוהים (ואנשי השלטון) שהגיעו לתפקידם אחרי שנים רבות
בשטח בלחימה ובעיתותי שלום בזמן שמשקיפה רקדה במועדון ואתה בירברת בפרש בעוד אשכול
כהתיימרות להציג עצמך כמלומד בכל נושא ונושא שרק אפשר, הינה חוצפה עילאית!
לך, ממליץ בחום להוריד פרופיל בקשר לעניינים שכאלה הנוגעים לגיוס לצהל כי זו לא פעם ראשונה
שאתה מברבר, תיזכר בברברת שדפקת לגבי שטרן וגיוסי בני הישיבות, אתה, בתור אזרח - אפר
לרגלי שטרן (ובמילים יותר פשוטות: הוא - אלוף, ואתה - קשה לי להאמין אם דרגה יותר גבוהה מסמל
במיל). המבין הרבה ממך ועוסק עשרות שנים במקצועו הצבאי, אתה בתור אזרח יכול לברבר
במסגרת חופש הביטוי, בפועל, אתה מאוד מאוד קטן לידו, וטוב שזה כך וישאר כך, שכל אחד יתעסק
במה שהוא מבין, אתה בלברבר והוא - בתפקיד בכיר חשוב בצבא שבין השאר עוסק במשתמטים.
זה כבר הגיע לרמות מטורפות שכל אזרח קטן בלי פיפס קטן בקורות החיים שלו בקריירה צבאית,
מרשה לעצמו ליותר מדי, כשלעיתים טוב שהם מתערבים בנושאים חשובים, אבל לרוב הם לא יזהו
איפה הם עוברים כבר את הגבול כשהם פותחים את הפה, ולצערי זה לא יגמר.
ישן 30-03-2008, 17:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין לי ספק שיכולת לכתוב הרצאה, שערכה היה דל כמעט כמו שאר טיעוניך פה...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "טוב שלא דפקת ברברת שלמה..."

אני שמח מאוד לשמוע שאתה עדיין בגיל שבו מתרשמים ממה שאמר "מ"מ שלם בצה"ל". לצערי, אני
כבר עברתי את הגיל הזה...
הטענה האווילית כאילו אם יהיה כאן צבא מקצועי, אז מחסור בכוח אדם יהיה גדול ממה שהוא היום (והיום,
כאמור, יש עודפים, לפחות לפי מצב האבטלה הסמוייה שאיכשהו אתה הצלחת לפספס בכל שנותיך הרבות
בשירות המפעל הציוני...), היא שיא של אבסורד. אתה חייב להבין שזה שתתרגש, תזרוק השמצות
שוביניסטיות כלפי גולשות, ותחשוב שאתה פוגע במישהו בכך שתגיד שהוא, ר"ל, "לא קצין". ובכן, אני
סמ"ר במיל (לחלוטין מתוך בחירה, למקרה שתהית, שכן אני יודע עד כמה אתה סוגד לברזלים על
הכתפיים, ועד כמה תסגוד להם בימים הראשונים של הטירונות - אגב, זה יעבור לך הרבה יותר מהר
ממה שאתה חושב - חבר'ה מסוגך הם בדר"כ אלה שמאבדים את המוטיבציה הכי מהר...), ועדיין אני
לא מתרגש מאנשים כמו שטרן, שאנשים כמוך מנשקים את סוליות נעליו, בגלל שבחר להמשיך בקריירה
בצבא, ולא במשרד הרישוי, נניח...
העובדה שאתה איכשהו שכנעת עצמך שהצבא הוא זה שצריך לעשות רפורמות במבנהו, רק ממחישה
עד כמה אין לך מושג ירוק איך עובדת כ-ל מערכת בעולם: מערכת תמיד תחפש את הדרך לשמר את
עצמה, ותימנע בכל כוחה מפני רפורמות שעלולות לגרום לכמה בכירים לאבד את מקום העבודה הנוח
שלהם (ועבור הרבה אלפים - צה"ל הוא כבר היום מקום עבודה, בניגוד לפנטזיות שטווית לגביו...).
רפורמות בצבא חייבות להיות מוחלטות מבחוץ, והעובדה שבארה"ב (מדינה עלובה שלא ראוייה לגנרל
דגול כמו שטרן, וגם לא למעריץ נלהב כמוך...), נמנעים במכוון מלמנות מזכירי הגנה שהם יוצאי
צבא, אינה מקרית כלל ועיקר: הפיקוח על הצבא חייב להיות אזרחי, וגם גם התקצוב שלו.

קשה שלא לסיים בקביעה ההזוייה שאותה טרחת להדגיש: "חייל=לא-אזרח=לא אמור לקבל תשלום
במסגרת הצבאית על מה שהוא עושה". מעבר לקביעה שבעצם הסברת לנו שאתה תומך בעבדות
(גם באוצר, שמתנגד לחוק המוצע, לא היו מעלים על הדעת להשתמש בטיעון שלך, אלא פשוט מודים
שמדובר בחוק מאוד יקר...), אין כ"כ מה להגיד על משפט כה הזוי. ראשית, כמעט כל חיילי צה"ל
הם אזרחי ישראל (אלה מהם שאינם אזרחי ישראל, הם בבחינת מחדל של משרד הפנים), ושנית, גם
קיום של גיוס חובה לא עומד בסתירה של זכותו של אדם לקבל שכר עבור עבודתו. בכל מדינות המערב
שבהן היה קיים שירות חובה - המשרתים קיבלו שכר, ולא דמי כיס. אצלך, כמו תמיד, הפכת את
טענות הצבא לסוג של אידיאולוגיה, כאשר אפילו הצבא (או האוצר) לא רואה פן אידיאולוגי בהמנעות
מתשלום שכר לחיילי החובה של צה"ל.

זכור, סממן גדול לבורות, זו גלישה להשמצות: אז נכון שאתה בחור צעיר מאוד (כן, כן, אתה עושה
מילואים מאז שאני הייתי בשא"ש ואתה מכיר את כל הציטטות מסרטי הגששים...), אבל זה לא צריך
לחייב אותך לכתוב שטויות בקצב שבו אתה עושה זאת. את הרקדניות במועדונים וה"לא מסתערים
בטנקים" עדיף שתשאיר לדיונים בכיתה שבהם תעסקו בשאלה אם "גולני יותר פצצתיים מהצנחנים"...
ישן 29-03-2008, 20:32
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "בוא אלמד אותך משהו שיעזור לך..."

לא אני הקטנתי אותך, את זו שהקטנת עצמך מלכתחילה בנסיון כושל בהתנגחות בחשיבות גיוס
החובה, ומכשלא נשאר לך מה להגיד ועברת לעידוד פונפוני - הפכת עצמך לעוד יותר קטנה,
ועכשיו אני אשם במה שעשית לעצמך, וגם אשם ביחס לא שווה לבנות ובשובניזם, כשבנים מתדיינים
ביניהם באותו אופן כל יום ברשת או ברחוב, אבל את צריכה יחס מיוחד.. נו באמת.
את כן מבינה בנושאים שאני או בוחר לא להגיב כי הם לא התחום שלי, או לא מבין בהם, או כי הם לא
מעניינים אותי, אבל מההתרשמות שלי מתגובותיך בנושא הזה, את לא, כמו שאני לא מבין בנושאים
מסויימים ולכן נמנע מלהיכנס לדיון עליהם, אלא משתדל יותר להקשיב, ואיך הגעתי למסקנה שאת לא
מבינה?
את הצגת טענה שמייצגת את מה שהיה טוב לך ספציפית במקרה והיום היית אמורה להתגייס, אך לא
כל מה שטוב לך טוב למדינה, אני לא מתכוון לשכר הנוסף המוצע, אלא לעניין ביטול גיוס החובה,
שידוע לכל כללי החברה והבטחון, בעקיפין או בישירין פשוט חד וחלק אסור במצב הנוכחי ובמצב לעוד 20
שנה לפחות, וברגע שהצגת טענה שבאה בעיקר להגן על רצונות אישיים ושל אנשים בעלי דעה כמוך ולא
על רצונות ריאליסטים וחשובים יותר כמו קיום המדינה ובטחונה, כל הטענה שלך מתבטלת מראש ולא
רלוונטית לדיון שעוסק במה יותר חשוב למדינה ולא לך לאזרח ה"קטן" (קטן - אל תעלבי, לא את ספציפית
אלא כולם) שדבק כי הוא נמצא בחשיבות מעל קיום המדינה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר