לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2008, 21:44
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי theagle16 שמתחילה ב "האם יש פרויקטים של הסוכנות היהודית בשיתוף עם צה"ל?"

אני זוכר שבזמני היה מחנה קיץ בארה"ב-US on Wheels or somethign liek that//... הדרישות היו נסיון בהדרכה, אנגלית שותף ומעבר בדיקה של נציגי הפיקוד/זרוע שלך ושל הסוכנות... על כל מקום התמודדו אלפי חיילים ורק בודדים נבחרו... אני מכיר 2 שהתקמבנו. אחד ביחידה מיוחדת באמ"ן שיצא גם לזה ו גם לתגלית ועוד אחד שהתקמבן וגם הוא יצא לתגלית ונשלך לארה"ב...

תגלית: הדרישות הרשמיים- דובר אנגלית ברמה מאוד גבוהה, חייל ממושמע, וכו.... Vision של תגלית וצה"ל בגדול היא שמוציאים חיילים לייצג את צה"ל ואת מדינת ישראל והחברה, ולא להוציא חברה',צצ שיעשו לנו בושות... לצערי היו מקרים מאוד לא נעימים, של חיילים ילדותיים שבאמת עשולנו בושות... שתבין, הרוב המכריע של החברה/ מתגלית לא יודעים מה זה ישראלי חוץ מהחדות ומסיפורים והישארלי שהם פוגשים בקניון- לטוב ולרע.
הם באמת תופבססים ממנו- הם מקשיבים לכל מילה שלנו ושמים לב לכל תזוזה. ובאמת שאיך שאתה תתנהג זה יהה הרושם שלהם במתבגרים... לרוב זה הצלחה מסחררת אם קשירת קשרים מאוד חזקים וחברים ליים, אבל גם היו מצבים מאוד לא נוחים, שעברו על גבול הפלילים וכמעט שהפסיקו להוציא חיילים ואם כן אז רק מיחידות "מקצועיות" ומיוחדות בתקווה שהחייל שיוצא הוא כבר נמצא באיזהשהוא מסגרת ממיינת ומכירים אותו יותר מאשר חייל שחבר של המש"קית שלו וקיבל המלצה ממנה לצאת שעל סמך זה מאשר המ"פ...... א-ב-ל- זה צה"ל שללנו, וכשהמשק"ית חינוך היא האחראית על הקישורים, ואם אני בחור שמ"מיודד" איתה, ואתה מקומבן ביחידה שלך, פזמ יוציאו אותך, בין אם יש לך יכולת דיבור שותף באנגלית או לא...
אני יצאתי לתגלית, ולצערי הוציאו עוד חיילים מייחדה אחרת שפשוט ל דיברו מילה אם החברה האמרקיאיםץ זה היה בזבוז של הקצאה...

good luck

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2008, 23:15
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי theagle16 שמתחילה ב "כדי לצאת לתגלית מה אני צריך לעשות?"

אין חוק רשמי לגבי פז"ם.
לפי ההגיון צה"ל לא נותן לחיילים בעט טירונות והכשרות לצאת. וכמעט וודאית מי שיוצא הוא חייל וותיק, שלא נמצא במצב שהעדרתו יכולה להשפיע קשות על היחידה שלו.
תסיים מסלול, תהיה חייל טוב, ותבקש לצאת לתגלית.
צריך לציין שלא לכל יחידה יש הקצאה. זה הולך לפי פיקוד/זרוע/חטיבה.

לדוגמא אם אתה חייל/לוחם בגולני, ויש לחטיבת גולני 8 הקצעות, ישלחו כמעט וודאית מישהו מהפלס"ר, יחטיות, אגוז, בנות מהפקדה ואם יש מקום אז מהגדודים. נשמא לא בסדר? ככה זה. המח"ט חוטף על הראש חזק אם הוא שלח חיילים שעושים בלאגאנים והיה תקופה שלאא שלחו מגולני חוץ מהםפלס"ר ואגוז עקב בעיות של לוחמים מהגדודים...

ישן 09-04-2008, 11:30
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
יש אפשרות כזאת- הדרכה מטעם הסוכנות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי theagle16 שמתחילה ב "האם יש פרויקטים של הסוכנות היהודית בשיתוף עם צה"ל?"

ידידה שלי עשתה את זה לקראת השחרור שלה (היא היתה קצינת חינוך בקבע).
צה"ל מקבל מספר מסויים של הקצאות, אשר מתחלקות בין הזרועות השונות.
ניקח למשל את מז"י (מפקדת זרוע היבשה)- היא מקבלת X הקצאות ומחלקת אותן בין החילות והבה"דים השונים.
יש תנאים שצריך לעמוד בהם, לוחמים מקבלים עדיפות, ובעלי רקע פיקודי- עוד יותר טוב (גם רקע הדרכתי מהאזרחות תופס).

לפני השחרור שלי הייתי אמור להתמיין לדבר כזה, אבל בגלל פאק של השלישויות בשבטה ובגדוד שלי נדפקתי. לא עזרו מכתבים ופניות של המג"ד ושל מפקד האגד.

אגב, הפז"ם הנדרש הוא בסביבות חצי שנה לשחרור, אולי אפילו יותר מזה (3-4 חודשים לשחרור), כאשר הצבא מבחינתו מסכים לקצר לך את השירות במעט במידה ותתקבל להדרכה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר