לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2008, 21:30
  cloudead cloudead אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.08
יעוץ | מסלול תוכניתן

אהלן, אני תלמיד כיתה יב' , מחכה לסיכום פרופיל כרגע
למדתי 5 יח' מחשבים ונורא אהבתי את המקצוע וחשבתי להמשיך את זה באונ'..
המורים שלי סיפרו לי על מסלול תוכניתן בצבא ושנראה להם מתאים לי בול והכל.. עכשיו יש לי דודה תוכניתנית בממרם(היחידה עצמה) שהרעילה אותי קצת והסבירה לי . אבל משו אחד אני רוצה לדעת

המסלול שאני מתכנן לעצמי כולל לצאת ללמוד באונ' בקבע תואר במדמ"ח וככה יהיה לי מקצוע סגור ואפשרויות ממש טובות באזרחות.

עכשיו יש לי מספר שאלות :

תוכניתן בצבא זה מקצוע מעניין ? זה מזכיר את הלימודים בתיכון או שאני מתכנת בצורה יותר טכנית כזו ?
הפרויקטים מעניינים ? ואני יודע שזה שונה מיחידה ליחידה.. הייתי רוצה לדעת מה יותר עדיף מבחינת
רמת עניין וחשיבות של הפרויקטים(כמובן שכל פרויקט חשוב אבל אני שואל איפה יותר מעניין.. פחות תוכניות לוגיסטיות כאלה )

אז אני רוצה לדעת בעיקר איך הפרויקטים באופק ומודיעין..

ושאלה שניה איך התנאים בקצונה ? יש לתוכניתנים עניין להשאר בקבע ? זה יעיל ? זה נחוץ ?

מה עושה קצין ראש צוות.. הוא גם מתמקצע ?

תודה מראש וסליחה אם התפזרתי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2008, 21:45
  gwert gwert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cloudead שמתחילה ב "יעוץ | מסלול תוכניתן"

מעניין או לא מעניין אי אפשר להגיד כי זה תלוי בשיבוץ שלך ואיפה תיפול. יש יחידות שהעבודה בהן נורא מעניינת ויש כאלה שפחות. וכן, יש סיכוי גם שתיפול ליחידות שמתעסקות עם מערכות לוגיסטיות וכ"א... גם שם צריך אנשים. האם יש טעם להשאר בקבע זה תלוי בך כמובן... כעיקרון המשכורות הן יותר גבוהות בחוץ לכן הרוב יוצאים לאחר הקבע הראשוני. מצד שני יש כאלו שנשארים כי הכסף לא הכל בשבילהם והם מתעסקים בפרוייקטים מאוד מעניינים שאין סיכוי שיצא להם לגעת בדברים דומים באזרחות. אז לכל אחד השיקולים שלו הן מבחינת עניין אישי וקידום מקצועי והן מבחינת שכר.

עוד נקודה למחשבה - יש אנשים שהולכים על המקצוע הזה רק כי הם רואים כסף מול עיניהם בעתיד. בפועל לעשות החלטה כזו רק על סמך זה זה ממש מוטעה. יש הרבה אנשים שזה לא מדבר אליהם והם יסבלו. בתחום ההייטק יש לא מעט אנשים שסובלים כל יום ונמאס להם מהעבודה שלהם אבל מעטים מהם מוכנים להסתכן ולעשות הסבה למקצוע שהם יותר אוהבים ושמעניין אותם.

נערך לאחרונה ע"י gwert בתאריך 23-04-2008 בשעה 21:47.
ישן 24-04-2008, 20:53
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gwert שמתחילה ב "מעניין או לא מעניין אי אפשר..."

מסכים עם הפסקה האחרונה שלך. שמעתי סיפורים על כל מיני חאפרים שנכנסו לעסקי התכנות , בתקופה שעידן האינטרנט והמחשבים פרח וכולם חשבו ששם העתיד. מצבם ממש לא היה טוב , אנשים כאלה פשוט לא יישרדו בהיי-טק.

בנוגע לעיסוק - זה שונה המון מאיך שאתה לומד את זה כרגע. אני מניח שאתה מתכוון למדעי המחשב.
ובכן, תכנות בתאכלס זה באמת דבר מאוד טכני, יש אנשים שאוהבים את זה ויש כאלה שלא. הרוב כן.
העניין הוא שכדי לעסוק בזה , צריך לדעת גם הרבה תאוריה ולהיכנס לצורת מחשבה והבנה כלשהי, עד שזה מגיע לקטע שהוא טכני לגמרי בתאכלס.
בדרך כלל בפרוייקטים גדולים וגם בינוניים, יש חלוקה של הפיתוח/התחזוקה בין מספר מתכנתים, לפעמים אתה צריך לעקם אולי קצת את צורת המחשבה שלך לטובת קוד שכבר נכתב וכו' וכו'.
אין לי מושג איך הקטע הזה הולך בצבא כי עדיין לא היה לי ניסיון כזה. נגיד שזה תלוי בהרבה דברים, בעיקר בתפקיד הספציפי של המתכנת בפיתוח הספציפי הזה. אבל מניח שלא יהיה חסר מקום ליצירתיות (שזה מה שבאמת יפה בתיכנות).
I'm praying
Dear lord above

ישן 24-04-2008, 00:11
צלמית המשתמש של BaBaLu
  משתמש זכר BaBaLu BaBaLu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01

היי, אני תוכניתן כבר שנה+ (מחזור קצ"א למתעניינים)
לגבי הדימיון בין מה שאתה עושה בתיכון למה שאתה עושה בצבא - שום קשר בין השניים, בצבא תתעסק בפרקטיקה ותלמד צורות עבודה שונות,
לא הבנתי מה השאלה לגבי מתכנת בצורה טכנית - הרי תכנות זה הכי טכני שיש.
לגבי עניין, תלוי מה מעניין אותך ולאן תגיע, יש מערכות סודיות, יש פחות אבל בנינו, קוד זה קוד, לא משנה אם הוא משגר טיל או סופר נעליים באפסנאות, מה גם שתמצא לפעמים אלגוריתמים ה-ר-ב-ה יותר מסובכים במערכות הפחות זוהרות (לוגיסטיקה וכ"א) מאשר באלה שנשמעות מגניבות.

פירוט לגבי אופק ומודיעין - לא תמצא כאן, רוב המערכות מסווגות ואלו שלא - גם להן השתיקה יפה.

לגבי קצונה, הכל תלוי מאיזו יחידה תצא, לאיזה תפקיד תחזור ומה תחליט לעשות ממנו, יש ראשי צוותים שחשוב להם גם להישאר מקצועיים ולכתוב קוד והם עושים את זה ויש כאלו שמעדיפים את הפן הניהולי ומתנתקים מהקוד, אני אישית חושב שראש צוות מקצועי הרבה יותר טוב מאחד שלא.

לגבי עניין להישאר בקבע, מבחינת כסף, ברוב המיקרים בחוץ יותר ישתלם לך אבל אם הפרויקט שאתה עובד עליו ימשוך אותך או יציעו לך תפקיד מספיק מעניין - תיהיה לך סיבה להישאר בצבא, יש עולמות תוכן שתתעסק איתם בצבא של-ע-ו-ל-ם לא תוכל להתעסק איתם בחוץ.

מקווה שעזרתי,
אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור.

ישן 24-04-2008, 00:42
  זוהי יונה זוהי יונה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.08

מעניין? תלוי מה ותלוי את מי. אם אתה אוהב לכתוב קוד, אז בסופו של דבר תמצא משהו שתתחבר אליו.

כמו בבית-ספר? לא. קוד אמיתי יצטרך להתמודד עם כל המקרים האפשריים, בלי הנחות מקלות; לקוד אמיתי תצטרך לכתוב הרבה בדיקות, וזה לא ממש כיף; קוד אמיתי צריך באמת לדבג, וזה לא תמיד קל. קוד אמיתי הוא אמיתי. כמו שמתמטיקאי עושה יותר מלפתור משוואות ריבועיות מתכנת עושה יותר מאשר להדפיס סכום של שני מספרים בהנחה ששניהם חיוביים, שלמים ונמצאים בטווח 1-3...

לא יודע מה זה אופק, אבל במודיעין, כמו בכל חיל אחר, יש מערכות מעניינות יותר ומעניינות פחות, ויש קוד מעניין יותר ומעניין פחות. אני לא יודע מה האפשרויות של ממר"מניקים להגיע לשם, אבל גם במפא"ת ובמשרד הביטחון לא בהכרח משעמם.

התנאים בקצונה (לפחות לג'ובניקים) יותר טובים מאלה של חיילי חובה. בלי קשר לממר"ם.

בתור ממר"מניק אתה ממילא חתום שנתיים וחצי קבע, כך שלא הייתי דואג לקבע נוסף עכשיו. קודם תעבור שירות כפול מסדיר רגיל, ואז כבר תדע בעצמך אם אתה רוצה להישאר עוד או לא.
ישן 24-04-2008, 16:32

הבנתי. תגובות באמת במקום ומועילות.

אני אחדד את זה, שאני אומר "טכני" אני מתכוון להשוואה כזו :
בשיעורי בית בתיכון אתה בונה אלגוריתם שצריך לחשוב על איזה תנאי מעצבן, תרגיל שבונים בכוונה בשביל שיהיה קשה לפתור, תנאים מכשילים, בלי להשתמש בזה, להשתמש רק ככה או רק ככה(למשל רקורסיות במקום לולאות ) שמקשים יותר על הפתרון ואז אתה צריך לחשוב באמת, בתכנות של קוד אמיתי, נשאר העניין הזה של החשיבה על מה צריך לעשות, איך לכתוב , איך לא יהיו שגיאות איך זה יקבל כל מצב? אתה ממשיך להשתמש בראש בקיצור ?

ועל היחידות זה די מה שחשבתי שתגידו..
BaBaLu אתה נהנה בנתיים ? עובר לך היום מהר או שאתה מחכה רק לצאת? נורא מעניין אותי כל הדברים האלו כי כמו שאתם מבינים אני לא מחפש לעשות את ה3 שנים ולברוח, אבל גם לא לסבול בתקופת הזמן שאני אשהה בצבא כי בסה"כ אני חושב שחייל שנוח לו ויש לו עניין במה שהוא עושה תורם פי כמה וכמה מאחד שלא..
ישן 24-04-2008, 17:12
  gwert gwert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cloudead שמתחילה ב "הבנתי. תגובות באמת במקום..."

אוי ואבוי למתכנת שלא משתמש בראש... -_-
יש עשרים דרכים שונות לפתור בעיות. כל דרך מתוחכמת ומעודנת יותר מקודמתה. יש כאלה שמוצאים פתרון ועל הז** שלהם השאר ובגלל זה חלק מהמערכות נראות כמו שהן נראות ויש כאלה שמחפשים משהו יותר יעיל וחסכוני ומקפידים על רמה סבירה. :X
גם אם אתה מתכנת שפיץ יש דברים שרק הנסיון יביא וכשתסכל אחורה על קוד שכתבת לפני כמה שנים תראה הבדל והתקדמות גם מבחינת הקריאות והסדר שזה חשוב.

אם זה מעניין או לא זה סובייקטיבי ואף אחד לא יכול לענות לך. כמו שיש אנשים שמשפטים או פסיכולוגיה מתאים להם וכאלה שלא. בכל מקרה יש לך זמן כלשהו שאתה יכול לפרוש בו מהקורס. אם אתה לא מאוד מאוד אוהב תכנות אתה יכול לסבול ולהיות מאוד מתוסכל. זה ממש לא לכל אחד והתיכון זה די חרטה ולא הכי משקף.

ישן 24-04-2008, 17:52

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי gwert שמתחילה ב "אוי ואבוי למתכנת שלא משתמש..."

אוקי כאן קבור הכלב.. משום שבתיכון לומדים בקצב כלכך איטי ולדעתי רק את הבסיס של הבסיס שמקנה איזהשהו ראש תכנותי קשה לי לדעת אם אני מאוד מאוד אוהב תכנות, למשל יש לי חבר שלא עשה חמש יח' אבל אבא שלו בוגר ממרם ומתעסק עד היום עם דאטהבייסים של הצבא דרך חברה אזרחית(NESS אם אני לא טועה) והילד עצמו מתכנת כל הזמן סתם לכיף, בעוד שאני לא כתבתי תוכנית אחת שלמה שיש לה יעוד.. ולכן אני לא יודע אם אני אוהב לתכנת..
מצד שני לכתוב אלגוריתמים ולפתור בעיות כאלו ואחרות שצצות בדרך, מה שכן אני יודע לעשות אני נורא אוהב ..

זה למה אני מחפש איזשהו קשר בין תכנות מעשי ל"שיעורי בית באלגוריתמים"...

אבל אני שמח לשמוע שעדיין משתמשים בראש ומחפשים פתרונות וכאלה.. מישהו יכול לספר כמה שאפשר איך הולכת כתיבת פרויקט ? נגיד בשירות יש את הראש צוות שהוא פשוט יודע כל מה שאמור להיות ואומר לכם לכתוב או משאיר מקום פתוח לפיתוח שלכם ?

תודה וסליחה על החפירה המתמשכת.. זה כמו קורס באוניברסיטה אומרים שהוא טוב אם אתה חוזר עם יותר שאלות ממה שיצאת X: בהחלט סיפקתם לי יותר שאלות וזה טוב שאני אשאל ואברר לפני שאני "מוכר" יחסית הרבה זמן לצבא
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר