לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2005, 09:05
צלמית המשתמש של Speed
  Speed Speed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Speed
מי גנב את הגבנ"צ (גבינה צהובה/צהלית)שלי?

שלושה שופטים מבית הדין של מחוז מטכ"ל יכריעו בקרוב במשפטו של חייל ששירת במרכז המזון של צה"ל בצריפין, שגנב כ-900 קופסאות טונה, גושי גבינה צהובה, אורז, שעועית וחמוצים. החייל: "בכסף שהרווחתי ממכירת הגבינה הצהובה, קניתי מתנה לחברתי"
חנן גרינברג

גם זה קורה בצה"ל:
חייל ששירת בבסיס מזון שבצריפין נהג לגנוב באופן קבוע מוצרי מזון שונים כמו טונה, זיתים ואורז. כשנתפס, התקשה לתת הסבר ראוי למעשיו, אך לגניבת הגבינה הצהובה מצא הסבר: "מכרתי והרווחתי 300 שקלים, כדי לקנות מתנה לחברה שלי". שלושה שופטים צבאיים שדנים בתיק יחליטו האם להרשיעו בעבירה של "הוצאת רכוש צבאי".

חוקרי מצ"ח רגילים לחקור מקרים בהם חיילי צה"ל גונבים ציוד צבאי כמו אמצעי לחימה, בעיקר למטרות סחר פלילי. ידועים גם מקרים שבהם חיילים "שכחו" להחזיר מעילים, שקי שינה או מדים. הפעם הזדמן לחוקרי מצ"ח דן להתחקות אחר אלמוני שנהג באופן קבוע להעלים שימורים שונים ממרכז המזון בצה"ל - הבסיס שבו מאוחסנים מאות טונות של מזון העושה את דרכו לכל יחידות צה"ל.

באחרונה הסתיימה החקירה עם מעצרו של סמל ע' המשרת שם מפברואר 2002 ומשתחרר בימים אלה מצה"ל. מכתב האישום שהוגש נגדו בבית הדין הצבאי ביפו עולה כי סמל ע' בחר לעצמו מנהג קבוע, מסוף 2002 ועד מחצית 2004 נהג לגנוב 3-4 קופסאות טונה, ארבע פעמים בשבוע.

אחת לשבוע גנב קופסת מלפפונים חמוצים או זיתים וכן חבילות אורז, שמן, שעועית וחומוס. מחישוב פשוט עולה שסמל ע' לקח לביתו לפחות 896 קופסאות טונה! במשך שלושה שבועות גנב שישה גושי גבינה צהובה במשקל של 2 ק"ג כל אחד, ששויום 251 שקל.

לכתב האישום נגד החייל צורף מחירון של מוצרי המזון, שעשוי להקל עליהם בחישוב השווי הכספי של המוצרים שגנב ע'. כך למשל, 1 ק"ג שעועית עולה לצה"ל 9.15 שקל, שמן באותו משקל שווה ערך ל-5.56 שקל, אורז עולה רק 1.83 שקל לק"ג, וישנו גם פירוט נרחב בנוגע למחיר זיתים, שחורים או ירוקים, עם חרצנים או בלעדיהם.

הנאשם לא מצא הסבר ראוי לגניבת מוצרי המזון, בבדיקה שנערכה בביתו לא התגלה מחסור וגם הוא הודה שאין מדובר בגניבת אוכל בשל רעב בביתו, אלא מתוך רצון לשלב מוצרים אלה במטבח הביתי. רגע לפני החלטת השופטים בעניינו, אמר להגנתו: "אני מתנצל על מעשיי, מתבייש בהם. אני מנסה להשתקם, עושה פסיכומטרי ועובד בעבודה מועדפת". הרכב של שלושה שופטים מבית הדין של מחוז מטכ"ל ביפו יכריע במשפט בעוד כעשרה ימים

מקור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3055819,00.html

Speed

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר