לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2008, 23:40
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "הרב אבינר להומואים: כך תצאו מזה!"

משעשע על גבול העצוב.
היית יכול לדמיין את עצמך נמשך לגבר? הומוסקסואליות ככל הנראה לא נובעת מטראומות ילדות או חוסר ביטחון עצמי או כל סיבה שלא מנסים להסביר שם. היא דבר מולד (ולא, היא בטח ובטח לא נובעת מאי-רצון להיות הורים). הייתה השבוע כתבה על הומואים דתיים באחת ממהדורות החדשות. ראיינו שם (בטשטוש המרואיין) בחור הומו דתי שאמר שניסה את כל הטיפולים, ואפילו ניסה ללכת לים לצלם בחורות בעצת אחד הרבנים במטרה להכניס אותן לפנטזיות - מיותר לציין ששום דבר לא עובד.
לא מדובר כאן בנערים בגיל ההתבגרות שלא סגורים על עצמם, אלא על אנשים בוגרים. מגוחך בעיני הנסיון לשנות מהותו של אדם.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 16-05-2008, 01:03
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "משעשע על גבול העצוב. היית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
משעשע על גבול העצוב.
היית יכול לדמיין את עצמך נמשך לגבר? הומוסקסואליות ככל הנראה לא נובעת מטראומות ילדות או חוסר ביטחון עצמי או כל סיבה שלא מנסים להסביר שם. היא דבר מולד (ולא, היא בטח ובטח לא נובעת מאי-רצון להיות הורים). הייתה השבוע כתבה על הומואים דתיים באחת ממהדורות החדשות. ראיינו שם (בטשטוש המרואיין) בחור הומו דתי שאמר שניסה את כל הטיפולים, ואפילו ניסה ללכת לים לצלם בחורות בעצת אחד הרבנים במטרה להכניס אותן לפנטזיות - מיותר לציין ששום דבר לא עובד.
לא מדובר כאן בנערים בגיל ההתבגרות שלא סגורים על עצמם, אלא על אנשים בוגרים. מגוחך בעיני הנסיון לשנות מהותו של אדם.....

עם כל הכבוד לכל המחקרים הפסיכולוגים שעשית ( כנראה, לא?), מי שמך לקבוע שהומוסקסואליות היא מהותו של אדם ודבר מולד, בעוד מחקרים רבים מראים על דפוס ילדות ומהלך חיים שווה בהרבה מקרים אשר גורמים לאדם לשנות את נטיתו המינית? ובעוד הפסיכולוגים הטובים ביותר לא הגיעו למסקנה חד-משמעית בנוגע לנושא זה? זה שאדם מרגיש כי אין ביכולתו לשנות את דפוס מחשבתו או רגשותיו מעיד על זה שאין ביכולתו לשנות זאת? או שזה דבר שעל פיו הוא חייב/צריך ללכת?

אני מודע למחקרים השונים שכן מדברים על זה שהתפתחות פיזיולוגית ושינויי הומונים גורמים לנטייה כזאת או אחרת... אבל דברים כאלה יכולים להיווכח בעזרת הטכנולוגיה כיום - ואני בספק אם הומואים מהסיבות הפיזיולוגיות נפוצים כשאר ההומואים שאין הוכחה שעברו שינוי פיזיולוגי שגרם לשינוי רגשי.

כולנו נוכחים לראות שהומוסקסואליות תפסה תאוצה. מה הסיבות לכך? או שהומו היום לא כמו שהומו היה פעם, הרי היום הם יותר מקובלים בחברה ואין זה כלכך בושה להשתייך לחברה זו.

או שהשילוב של הסיבה לפני עם הלחץ הרגשי המסיבי שמספק לנו אורח החיים המערבי אנשים נהיים מבולבלים ובוחרים דרכים לא נכונות.

אני בטוח שהרב מודע לכמה קשה להומו לשנות (או אפילו לחשוב לשנות) את נטיותיו המיניות, אני בטוח שהוא יודע שמבחינת ההומו - זה בלתי אפשרי. אבל האין זה דומה לתרחישים פסיכולוגים אחרים? האם כשבן- אדם שרוי בדיכאון הוא אינו מרגיש כאילו עולמו חרב עליו ואין ביכולתו לשנות זאת? עד שיתפכח ויקבל את העזרה הנכונה (בין אם תרופתית ופסיכולוגית) ויצא מהמצב שהוא שרוי באותו פרק הזמן ואף יצא מזה מחוזק עם אנרגיות לחיים טבעיים וטהורים..לא חסר דפוסים המזכירים את המצב בו שרוי אדם במצב שאינו טבעי (בעובדה שזה לא טבעי אי אפשר להתווכח..).

מצד שני את צודקת - עדיין לא מצאו פיתרון אחד מושלם שיספק ויגרום לאדם לחזור לנטיותיו הטבעיות. הרי גם בעניי ובעיני רבים ההצעה ללכת לצלם בנות בחוף הים כדי לשנות נטיות נראית מגוכחת - וגם אם זה היה משנה משהו זה לא היה אלא לטווח קצר בלבד..

לא יודע -בכתבה הרב הציע מוסד שאליו הנוגעים בדבר יכולים לפנות, הבעייה שתופעת ההומוסקסואליות נהייתה כלכך מקובלת (מה שגם ההומואים "הדתיים" מנסים להפוך אותה למקובלת בקרב הדתיים) - שההליכה ל"ריפוי" לא נעשית מרצון או מוטיבציה גבוהה (כפי שהיה בעבר)..

אני מקווה שלא אף אחד מאיתנו יצטרך להתמודד עם כאלה דברים.. ואלה שכבר כן - כנראה מסוגלים לעבוד ולהצליח כנגד זה..

עריכה: אני חייב להפסיק לחפור.. לא,אני פשוט חייב...
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 16-05-2008 בשעה 01:06.
חזרה לפורום
ישן 16-05-2008, 04:10
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ואני אשאל אותך שוב - אתה יכול..."

זה לא אותו הדבר כיוון שחייב להיות משיכה טבעית (תקראי לזה יסוד עולם - כמו באלקטרונים הפוכים) מסויימת בין גבר לאישה, בין אם זה מסוייג ממש עד כדי כך שההומו אפילו לא יכול לדמיין את זה ובין אם לאו...- והכוונה היא לא על ההומואים ה"מולדים" כביכול (כיוון שהשפעות פיזיולוגיות יכולות באמת להוות בעייה שאינה ניתנת לריפוי נפשי טוטאלי - כמו במחלות נפש..)

דרך אגב אני אמרתי שיש יותר הומואים כיום מאשר בעבר - אני לא יודע אם הרב אמר את זה..

ושוב - אמרתי את זה משני סיבות:

ההומוסקסואליות יותר מקובלת וכך פוחתות המחלוקות האישיות של ההומו לפני שמחליט "לצאת מהארון"..

תופעות רגשיות: טראומות התעללות מינית וכו' ( אני הרי לא ממציא את זה..) יכולות להביא לשינוי התפיסה המינית - וזה כמובן (עם טיפולים פסיכולוגיים) יכול להביא לריפוי..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 15:16
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אם חתולים ציטטה אותי...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "ואיך אתה יודע את זה? במה אתה..."

אז זה רק הוגן שאני אעשה את אותו הדבר:
"על-פי ארגון הבריאות העולמי, האגודה הפסיכולוגית האמריקאית, אגודת הפסיכיאטרים האמריקאית וארגונים במדינות נוספות במערב, שינוי נטיות הומוסקסואליות הוא הליך בלתי-אפשרי, ובחלק מהמקרים מנוגד גם לחוקי האתיקה הרפואית. על-פי תפיסה זו, אסור למטפל מוסמך להציע טיפול ראוריינטציה למטופל משום שהנטייה ההומוסקסואלית היא חלק בלתי נפרד מאישיות האדם, שלא ניתן לשנותו ושאין סיבה לשנותו. האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית אף הזהירה מנזקים פסיכולוגיים שעלולים להגרם כתוצאה מטיפולי ההסבה."

חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 19:37
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני חושב שיש כל כך הרבה לא סטרייטים"

הנטייה לא שנוייה במחלוקת - אף אחד לא חושב לא להאמין להם עד כמה משיכתם חזקה או עד כמה הם חושבים שזה לא ניתן לשינוי.

לדעתי הדבר בר-שינוי - וכמו שאדם סובל מבעיות פסיכולוגיות, ולפעמים הוא בכלל לא יכול לדעת את המקור להם, עד שהוא מקבל טיפול יעיל, כך גם בדברים אחרים.
כשאדם אומר שזה קלוז קייס ואי אפשר לטפל בבעיה שלו - או שכביכול אין לו בכלל בעיה - זה מבחינתי אסור (מבחינת הדת) במיוחד שיש הרבה רבנים שנוגדים בכל תוקףאת הדבר הזה (לא שמעתי רב אחד מקובל שהתיר הדבר הזה).

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 21-05-2008 בשעה 19:41.
חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 19:58
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני חוזר על תמיהתי"

אם הדעה שזה טבעי מקובלת והרבנים לא סותרים את הדבר המקובל - איך אתה מסביר את דעתו של הרב אבינר, מהאידאולוגים הבולטים של הציונות הדתית כיום? איך אתה מסביר את זה ש"חוסר התלהבות" למכתב של ההומואים הדתיים זה ביטוי רך מאוד והסיבה היחידה שלא גינו את זה בכל תוקף זה רק בגלל ריבוי הפריצות שהוביל לריבוי ההומוסקסואליות - כדי שהרבה דתיים שמתלבטים לא יתרחקו מהדת (הרי חיי מין זה שיקול רציני שמשפיע על חיי האדם)?

ראיתי כבר שכתבת על זה שהומוסקסואליות אינה נוגדת את הדת.

1. פרו ורבו.

2. משכב זכר (ואם אתה מדבר איתי על רגש ולא על מובן פיזיולוגי - אז בטוח יש סייג בדבר שמא מרגש יבוא לאקט פיזי... להזכירך האקט הפיזי עונשו כרת דאורייתא)

3. שוב, רבנים לא אומרים את זה , זה לא מקובל ולא בתיך - תראה לי רב אחד אורטודוקסי מקובל שמתיר את זה.

אם כבר, אני תמה עליך.

חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 20:47
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "וממתי רב הוא המקור שאמור להתיר את זה?"

"לא תסורו ממנו ימין ושמאל" - אם דבר לא ברור מבחינת ההלכה - יש לשאול את הרבנים העוסקים בכך (אלא אם כן אתה לא בקטע של תורה שבעל-פה).

תראה, יש מספיק רבנים גדולים בדורנו שמשכילים לראות את התופעה הומוסקסואלית ההולכת ומתרבת גם בקרב המגזר הדתי. טיפשי מצידם לא לגשת בזהירות בנושא ולבחון כל פרט אפשרי כנגזרת להלכה - ולא כגזרת לאגודת הבריאות העולמית.

חזרה לפורום
ישן 22-05-2008, 09:54
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "בדיוק"

החלטות הרבנים לא רק קובעים הלכה - זה קובע גם את הלך רוחה של החברה הדתית.

אני לא מדבר איתך עכשיו מבחינה מדעית אם זה טבעי או לא.

אני מדבר איתך על ההשלכות לכל דבר שרבנים יכולים לצאת בהצהרה.

אם הרבנים יתחילו להגיד שהדבר טבעי ודתיים הומוסקסואלים יכולים להתערות בכיף עם החברה הדתית - יש לזה פוטנציאל לפריצת גדרות שיכולות להוביל לשפל מוסרי ודתי.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 22-05-2008 בשעה 10:00.
חזרה לפורום
ישן 16-05-2008, 15:56
  shir.F shir.F אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "הרב אבינר להומואים: כך תצאו מזה!"

זה אותו רב שקרא לבטל שירות נשים בצה"ל.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3541930,00.html

ציטוט:
הרב אבינר דוחה את רצון הבנות לתרום למדינה בשירות צבאי וטוען כי לא עושים מצווה על ידי עבירה. לדבריו, אכן יש חובה לתרום, אך לא לצדדים הבעייתיים במדינה, הצריכים תיקון. גיוס בנות שייך לאותו צד. הוא מזיק לצבא, לבנות ולבנים גם יחד. זה אסון! זה טירוף!. בנוסף מבהיר הרב כי תפקיד הנשים במלחמה הוא לתמוך בבני המשפחה הגברים שבצבא, אך גיוסן הוא חילול השם.

צריך להיות טיפש בשביל להמשיך לייחס לדברים שהוא מוציא מהפה חשיבות, כלשהי.

ודני90, אתה צודק.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אני חייב להפסיק לחפור.. לא,אני פשוט חייב...

נערך לאחרונה ע"י shir.F בתאריך 16-05-2008 בשעה 16:01.
חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 07:59
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06

אני לא מתכוונת להכנס לדקויות מאמרו של הרב אבינר. אני מכבדת אותו כאדם וחושבת שזכותו של כל אדם (ומבחינתי לא משנה אם הוא רב, תלמיד או בור ועם הארץ) להחזיק בדיעה כזו או אחרת. זכותי להביע את דעתי, אך בוודאי שלא לכפות אותה או לבטל את דעתו של האחר.

ציטוט:
על-פי ארגון הבריאות העולמי, האגודה הפסיכולוגית האמריקאית, אגודת הפסיכיאטרים האמריקאית וארגונים במדינות נוספות במערב, שינוי נטיות הומוסקסואליות הוא הליך בלתי-אפשרי, ובחלק מהמקרים מנוגד גם לחוקי האתיקה הרפואית. על-פי תפיסה זו, אסור למטפל מוסמך להציע טיפול ראוריינטציה למטופל משום שהנטייה ההומוסקסואלית היא חלק בלתי נפרד מאישיות האדם, שלא ניתן לשנותו ושאין סיבה לשנותו. האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית אף הזהירה מנזקים פסיכולוגיים שעלולים להגרם כתוצאה מטיפולי ההסבה.

מקור- ויקיפדיה

היות ומחקרים רבים עדיין לא הצליחו לתת מענה לשאלה "איך נוצר הומוסקסואל", אני מסופקת אם איש דת כזה או אחר יכול לתת את התשובה. מבחינתי- זה לא מספק. אם זה פגם פסיכולוגי (ובמילה פגם אני מתייחסת לנקודת מוצאו של הרב אבינר)- הרי שניתן לנסות טפל בו בצורה פסיכולוגית. אם זה פגם פיזיולוגי- שום טיפול פסיכולוגי לא יעזור, שהרי הדבר מושרש.
לתחושתי, הרב אבינר אינו נותן מספיק את הדעת על התוצאות וההשלכות של טיפול פסיכולוגי כזה. כמו כן, הוא אינו בר- סמכא בנושא.

ע"פ השיטה הרפראטיבית, אדם שהיו לו בעיות בקשר עם אביו לדוגמא, יחפש דמות גבר במשך שארית חייו וכך בעצם הופך אותו אדם להומוסקסואל.
נשאלת השאלה מדוע טראומה כגון זו אינה משפיעה על כל אדם שעבר טראומה עם אביו, ולהבדיל- מדוע אנשים שלא עברו טראומות כלל- מגיעים לשלב בו הם מכירים בכך שהם הומוסקסואלים.

מצאה חן בעיני במיוחד תגובתה של מיכל ברכה לאותה כתבה בYnet:

ציטוט:
השיטות הפסוידו פסיכולוגיות שהרב, שאינו רופא או מומחה לנפש האדם, ממליץ עליהן הן שרלטנות גמורה. אך האם הרבנים המתנשאים אינם שרלטנים המציעים פתרונות לאנשים במצוקה ומתיימרים לדעת מה טוב בשביל זולתם? אשאל את הרב הנכבד. האם אתה יכול להעלות בדעתך שתוותר על אהבת נשים ותצליח נגד רצונך לקיים מגע מיני עם גבר ? הלא עצם המחשבה מעורר בך גועל, ולא רק בגלל האיסור התנכי אלא משום שאין לך כל משיכה מינית לבני מינך. ועכשיו תאר לעצמך שגבר שנמשך רק לבני מינו נאלץ לוותר על חיי מין או להכריח עצמו לקיים מגע עם אשה שאתה התחתן והוא חייב לה את עונתה. הומוסקסואלים רבים ניסו זאת, כדי לא להיות חריגים, כדי לספק את משפחותיהם המסורתיות, כי רצו משפחה וילדים, אך התוצאה הטרגית היתה שהם אמללו נשים חפות מפשע, אכזבו את ילדיהם וחזרו לבני מינם. במקום להשיא עצות ולגרום להומוסקסואלים להרגיש פושעים עליך להבין שזה רצון הבורא, הוא שיצר אותם חריגים.

עוד תגובה, מושכלת יותר, להנאתכם:

ציטוט:
ההלכה היהודית אוסרת משכב זכר (לא הומוסקסאליות-המתייחסת לזהות המובנת בתכונה המעידה על משיכה ולא על הפעולה,קרי:המשכב,לא אותו דבר) התורה אוסרת גם חילול שבת ואף מענישה מחללי שבת בחומרה רבה,האם אני צריך להבין מכך ש"נכון"לסקול באבנים מחללי שבת עפ'י החוק המקראי ? האם אני אמור להסיק שחוקים,צווים,ומיצוות שנכתבו לפני אלפי שנים "נכונים"באופן אוטומט מבלי לבדוק אותם ? הרי אחד אחד מתרי'ג המצוות מורה להרוג צאצא מזרע עמלק,האם כדי להיחשב ליהודי מאמין ומוסרי עליי לעשות כך במידה ואפגוש אחד כזה? מבהיל אותי אותם הומופובים המשתמשים בחוק המקראי כקרדום לחפור בו מכיוון שהחוקים הללו נשענים על חוקים שכוללים בין היתר:
יבום,חליצה,עגינה,איסור נשואי כהן וגרושה,דעתן של נשים קלה ולכן עדותן לא קבילה,הילכות הכלאיים,קול אישה בערווה,ציווי לאנס לשאת לאישה את הנאנסת,אשת כהן הנאנסת ע'י גבר אחר על הכהן לגרשה,אישה קטלנית(אישה קטלנית היא אישה שהתאלמנה פעמיים.אישה זו אסורה להינשא בשלישית,שכן חוששים שהיא הגורם למות בעליה הקודמים ולפיכך נישואים איתה מסכני חיים ),עבדות,איסור אוננות ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד.
רבנים ושאר אנשי דת יהודים אורתודוקסים אינם רואים משיכה לבני אותו המין ישות בעל תכונה טבועה (עוד בהיותו עובר אשר נובעת ממכלול של מרכיבים גנטים,הורמונליים,נוירופיזיולוגים וגם סביבתיים)אלא
רק נסיון היצר שיש לדכאו,טעות פאטלית עפ'י הדסציבלינה הפסיכולוגית, משום שהיא מונעת את האפשרות לאהוב ולהתאהב ולממשה בצורה כנה ואותנטית וגורמת להם להינמק בחשקם ולעמדת פנים והתכחשות לריגשותיהם,דבר שיגרור אחריו בעיות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות אחרות.ובכלל,טיפולי המרה אסורה עפ'י כללי האתיקה הפסיכולוגית. אך השאלה האם עפ'י התפיסה הדתית ציבורית רואים כגזירה שווה בין משכב זכר ולבין חילול שבת ? רובם יאמרו שכן,האומנם? הרי מספיק להציץ בתגובות באינטרנט על משחקי כדורגל המתקיימים בשבת (כן,גם בי-ם)ולבין ידיעות על אירועים או פסקי דין
המתייחסים לגייז כדי להבין את שקף הצביעות,ואת המוסר הכפול שבאופן ההתייחסות בין השניים שהוא רחוק כמזרח ממערב,ואם לא די בכך גם מחללי שבת מגלגלים בלשונם את אותו פסוק מקראי האוסר משכב-זכר,ואני אומר עליהם -וישמן ישורון ויבעט.גם עפ'י ההלכה היהודית לא בטוח שהמשכב אסור לפחות עפ'י האופן שהמשכב מתבצע,כוונתי שרצוי להבין שהדאלקטיקה ביהדות מושתת על הפעולה עצמה.עשה/ואל תעשה. יש המפרשים את המשכב (הפעולה)מכחול בשפורפרת (מטאפורה לחדירה)
האם אפשר לומר על כל מי שמגדיר עצמו כהומו כמבצע את הפעולה עצמה האסורה עפ'י ההלכה היהודית,קרי:יחסי-מין אנאלים? הרי ישנם הומוסקסואלים הסולדים מחדירה ומסתפקים במגע חומה של יד מלטפת,בטנטרה,ועוד כהנה וכהנה שמכחול בשפורפרת איננה פעולתם,החוטאים הם עפ'י ההלכה? כך או אחרת את ההומופוב המשתמש בדין תורה כקרדום זה לא ממש מעניין,הוא ינסה לקבץ את כולם ולנסות להכליל את כולם משום שלא המוסר העומד לנגד עיניו אלא העמדה התועמלנית האטרקטיבית בציבור, הרבה יותר מן העמדה החברתית-פוליטית ובוודאי מהעמדה הדתית ערכית משום שלזכותה של היהדות ניתן לומר שהיא רודפת דיוק ואבחנה,זהו המרחק בין אמת לתעמולה,בין הלכה לפוליטיקה,בין מוסר לשליטה המרחק בין ציות עיוור ולבין נעשה ונישמע.המצווה כמו העבירה הינו עניין של היחיד
לא לקבוצה אליה הוא משתייך,הדיון כקבוצה הוא פוליטי ואין לו דבר עם מוסר (מלבד אי-מוסריותה של הרדיפה עצמה) .
האם באמת איש דתי יראה באופן סימטרי נישואי כהן וגרושה(האפשרי בחוק,והמדינה מכירה בכל זכויותיהם בנשואים אזרחיים כמובן) ולבין נישואים בני אותו המין ? מסופקתני.אם כן,נשאלת השאלה מי מחליט על ההבניה החברתית/דתית של מה ניסבל ומה בלתי ניסבל ? מה מקובל בחלקו ומה לא מקובל בכלל? ומכאן השאלה הרחבה יותר מהי יהדות:תרבות המיתוס, האתוס,הנרטיב וערכי המוסר והדעת שהצטברו במשך שלושת אלפים שנים. אנו יודעים שלתרבות רבת שנים יש פנים רבות,גם מאיר כהנא וברוך מרזל שאלו את רעיונותיהם הגזענים והברוטלים מהיהדות,אך יחד עם זאת כל הרעיונות האנושיים על כבוד האדם וחירותו,על צדק ומשפט,על סולדריות אנושית,על אהבת הגר והתושב-כולם מעוגנים היטב במקורתנו. אך על האדם לעשות את האבחנה בין מיצוות/חוקים/צווים ולא לנהוג
כאחרון הקונפורמיסטים עלי אדמות,ולשאול את עצמו איזה יהודי הוא לבל יהיה לרשע,לגזען ושונא את האחר.
רבנים ואנשי ציבור דתי שמנסים להשליט על מי שאינו מקבל על עצמו עול מצוות, סדר חיים שאבד עליו הכלח ובאים לידי ביטוי ביחסם המפלה והמשפיל לנשים ולמעמדן, להומוסקסואלים,לאזרחים שאינם יהודים,לבני משפחות מעורבות,לציבור הומניסטי חילוני שאינו חסיד לטקסים דתיים ומעדיף לחיות את חייו כראות עיניו-רבנים ואנשי ציבור מגלגלי העיניים מהגוורדיה האורתודוקסית באם לא ישנו את דרכיהם האטומות והנעולות ימצאו את עצמם בסופו של תהליך מייגע כבלתי רלוונטי בעולם המחר.
יהודים ויהודיות משוחררים מכבלי הדת,אך לא מיהדותם,ימשיכו להתפתח ולמצוא מקום מכובד בין תרבויות תבל,ותורת הנביאים המטיפה לחירות,צדק ולשלום תנצח את משנת הכוהנים המאופיינת בפולחן,בהיסתגרות,באתנוצטריות בשינאת האחר. היו אלה משה מנדלסון ויהודה ליב גורדון מראשי תנועת ההשכלה היהודית שזיהו זאת והטיפו נגד היסתגרות מפני העולם ושורה מתוך שירו של גורדון "הקיצה,עמי" הפכה לסיסמתם "היה יהודי באוהלך ואדם בצאתך"בעת ההיא.
הרעיון להיות מאוהב ונאהב כלפי אותו מין ולממשה היא זכות בסיסית,לאהבה פנים רבות ולכל אחד יש הזכות לממש זאת כל עוד הוא לא פוגע פיזית באחר, אהבה היא חוויה נעלה המטהרת את הנפש ומרחיבה את גבולותיו הצרים של הקיום האנושי,גם כשאהבה היא כלפי אותו מין כשיש מי שיחזיר אהבה.

ובפן האישי-

כלסבית מוצהרת כ- 8 שנים, שחיה עם זוגתה הנוכחית כמעט 5 שנים, אני חייבת לציין שמוזר לי לשמוע על הצהרות המרה כאלו או אחרות. נשגב מבינתי איך אדם, רם מעלה ככל שיהיה, נותן לעצמו את החירות להכנס לי בין הסדינים.
אני בן אדם שמחשיב עצמו בן אדם חיובי, אוהב, נותן לזולת ומאוד פתוח לרעיונות חדשים, אולם אינני מסוגלת להבין את הצורך הזה בכניסה למיטתו של האחר. אוכל לשאול שאלות יותר חודרניות בפרטיותן, אך אני נמנעת מכך מפאת כבודו של הרב אבינר.
חיה ותן לחיות- אם אני מקיימת את אהבתי באופן שאינו פוגע בזולת (לא אסתובב שלובת ידיים ואנשק את זוגתי באמצע בני ברק או מאה שערים), אינו כופה עצמו על אף אדם ואין בו מן העבירה הפלילית- אני לא חושבת שיכול אדם לבוא ולנסות לשנות את מה שאני, רק כי מה שאני- לא מוצא חן בעיניו.

חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 09:47
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני לא מתכוונת להכנס לדקויות..."

מסכים איתך שכשזה בעייה פיזיולוגית זה הרבה יותר קשה.

אני מתייחס לבעייה הפסיכולוגית.

קודם כל מהעובדה שיש אנשים שכביכול "נרפאו" מההומוסקסואליות וחזרו להקים משפחה טבעית (יעני זכר ונקבה)
- כבר מוכיח לך שיש מקרים שניתנים לריפוי ולא כמו שכתבו שזה דבר מולד ואינו בר שינוי (כמו בכתוב בוויקיפדיה). " אסור למטפל מוסמך להציע טיפול ראוריינטציה למטופל משום שהנטייה ההומוסקסואלית היא חלק בלתי נפרד מאישיות האדם, שלא ניתן לשנותו ושאין סיבה לשנותו."
לדעתי נראה כאילו האתיקה רפואית קצת מעכבת חקר יותר מעמיק בטיפול הדבר רק מהעובדה שהגודה אומרת בעצמה ששינוי הנטיות ההומוסקסואליות אינן ניתנות לשינוי - ואם כן - איך הם הגיעו למסקנה שנה אינו בר שינוי אם לפי כללי האתיקה הרפואית אסור בכלל לנסות לשנות את הנטיות??!! ז"א שיש במסקנה הזאת של האגודה (ושל כל העולם המתייחס להומוסקסואליות כדבר לגיטימי) צד שהוא יותר הומניטרי מאשר שהוא מדעי!

לכן לדעתי הצד שלוקח הרב אבינר הוא צד לגיטימי לחלוטין שהרי המחלוקת בעניין זה היא לא יותר מאשר מחלוקת על טיבה של המוסריות הכוללת בעולם.
הרב אבינר מסתמך על הוכחות רבות שבטיב הצדק והמוסר הכתובים בתורה - שלענייננו: מבחינת התורה נטיות הומוסקסואליות ברות שינוי (אחרת אין לאדם בחירה חופשית אם אינו יכול לשנות זאת).
לעומתו שיקולים הומניטריים מהוגי דעות שהושפעו מהמהפכה הצרפתית שהושלכו לשאר העולם -שלעניינו: מפאת "כבוד האדם" (האם מותר לתת למישהו להתאבד? - הרי מפאת כבודו של אדם אני יכול או אלכוהוליסט - גם לו יש כבוד, ועוד ועוד) או הנחה (שאין לי מושג על מה היא מתבססת) שהומוסקסואליות נטויה באישיותו של אדם ולכן זה אינו בר שינוי.

אני מקווה שהבהרתי את הנקודה וכך גם את הלגיטימיות בנקיטת צד מצידו של רב.

לשאר הדברים (הידועים והחפורים) את יכולה להגיב על התגובה הראשונה שכתבתי אם את רוצה

"עם כל הכבוד לכל המחקרים הפסיכולוגים שעשית ( כנראה, לא?), מי שמך לקבוע שהומוסקסואליות היא מהותו של אדם ודבר מולד, בעוד מחקרים רבים מראים על דפוס ילדות ומהלך חיים שווה בהרבה מקרים אשר גורמים לאדם לשנות את נטיתו המינית? ובעוד הפסיכולוגים הטובים ביותר לא הגיעו למסקנה חד-משמעית בנוגע לנושא זה? זה שאדם מרגיש כי אין ביכולתו לשנות את דפוס מחשבתו או רגשותיו מעיד על זה שאין ביכולתו לשנות זאת? או שזה דבר שעל פיו הוא חייב/צריך ללכת?

אני מודע למחקרים השונים שכן מדברים על זה שהתפתחות פיזיולוגית ושינויי הומונים גורמים לנטייה כזאת או אחרת... אבל דברים כאלה יכולים להיווכח בעזרת הטכנולוגיה כיום - ואני בספק אם הומואים מהסיבות הפיזיולוגיות נפוצים כשאר ההומואים שאין הוכחה שעברו שינוי פיזיולוגי שגרם לשינוי רגשי.

כולנו נוכחים לראות שהומוסקסואליות תפסה תאוצה. מה הסיבות לכך? או שהומו היום לא כמו שהומו היה פעם, הרי היום הם יותר מקובלים בחברה ואין זה כלכך בושה להשתייך לחברה זו.

או שהשילוב של הסיבה לפני עם הלחץ הרגשי המסיבי שמספק לנו אורח החיים המערבי אנשים נהיים מבולבלים ובוחרים דרכים לא נכונות.

אני בטוח שהרב מודע לכמה קשה להומו לשנות (או אפילו לחשוב לשנות) את נטיותיו המיניות, אני בטוח שהוא יודע שמבחינת ההומו - זה בלתי אפשרי. אבל האין זה דומה לתרחישים פסיכולוגים אחרים? האם כשבן- אדם שרוי בדיכאון הוא אינו מרגיש כאילו עולמו חרב עליו ואין ביכולתו לשנות זאת? עד שיתפכח ויקבל את העזרה הנכונה (בין אם תרופתית ופסיכולוגית) ויצא מהמצב שהוא שרוי באותו פרק הזמן ואף יצא מזה מחוזק עם אנרגיות לחיים טבעיים וטהורים..לא חסר דפוסים המזכירים את המצב בו שרוי אדם במצב שאינו טבעי (בעובדה שזה לא טבעי אי אפשר להתווכח..).

מצד שני את צודקת - עדיין לא מצאו פיתרון אחד מושלם שיספק ויגרום לאדם לחזור לנטיותיו הטבעיות. הרי גם בעניי ובעיני רבים ההצעה ללכת לצלם בנות בחוף הים כדי לשנות נטיות נראית מגוכחת - וגם אם זה היה משנה משהו זה לא היה אלא לטווח קצר בלבד..

לא יודע -בכתבה הרב הציע מוסד שאליו הנוגעים בדבר יכולים לפנות, הבעייה שתופעת ההומוסקסואליות נהייתה כלכך מקובלת (מה שגם ההומואים "הדתיים" מנסים להפוך אותה למקובלת בקרב הדתיים) - שההליכה ל"ריפוי" לא נעשית מרצון או מוטיבציה גבוהה (כפי שהיה בעבר)..

אני מקווה שלא אף אחד מאיתנו יצטרך להתמודד עם כאלה דברים.. ואלה שכבר כן - כנראה מסוגלים לעבוד ולהצליח כנגד זה.."

חזרה לפורום
ישן 18-06-2008, 23:03
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
סיון
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני לא מתכוונת להכנס לדקויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim

ובפן האישי-

כלסבית מוצהרת כ- 8 שנים, שחיה עם זוגתה הנוכחית כמעט 5 שנים, אני חייבת לציין שמוזר לי לשמוע על הצהרות המרה כאלו או אחרות. נשגב מבינתי איך אדם, רם מעלה ככל שיהיה, נותן לעצמו את החירות להכנס לי בין הסדינים.
אני בן אדם שמחשיב עצמו בן אדם חיובי, אוהב, נותן לזולת ומאוד פתוח לרעיונות חדשים, אולם אינני מסוגלת להבין את הצורך הזה בכניסה למיטתו של האחר. אוכל לשאול שאלות יותר חודרניות בפרטיותן, אך אני נמנעת מכך מפאת כבודו של הרב אבינר.
חיה ותן לחיות- אם אני מקיימת את אהבתי באופן שאינו פוגע בזולת (לא אסתובב שלובת ידיים ואנשק את זוגתי באמצע בני ברק או מאה שערים), אינו כופה עצמו על אף אדם ואין בו מן העבירה הפלילית- אני לא חושבת שיכול אדם לבוא ולנסות לשנות את מה שאני, רק כי מה שאני- לא מוצא חן בעיניו.

פשוט מרגש לקרוא תגובה כה אינטילגנטית וכה כנה כמו שלך.
עם כל הכבוד לרב לאף אחד אין זכות להגיד איך ההומואים והלסביות(מצטער עם המונח פוגע לא מכיר מונח אחר) צריכים לחיות. מי הוא הרב שיגיד למיליוני האנשים האלה לשנות את דרכם?!
באמת זה מגוחך אם אלוהים היה רואה הומאים ולסביות כדבר פסול למה לכבודו "הכל - יכול" לתת להם להיוולד ככה מחתחילה?. הקהילה ה"הומו-לסבית" מכילה אנשים בשר ודם עם שכל ישר והיגיון בריא בדיוק כמו הסטרייטים. וזה שדרכם מנוגדת לחוקי הדת לא אומר שהם לא בסדר על סמך זה.
לדת אין כל ביסוס וכל ראיות לאמינותה ומכך שהדת בגדר "תאוריה" ותאוריות לא צריכות לשנות חיים של מיליוני אנשים שחיים טוב בדרך שלהם. אם אלוהים לא מרוצה שיבוא ויגיד לנו את זה. כי אני לא שמעתי אותו מתקומם וזורע פרעות והרס.
בכלל מה הרב מתלונן? ההומאים והלסביות רק תורמים לעולם בכך שהם עוזרים להפחית את פיצוץ האוכלסין שמתרחב במספרים עצומים כל יום. המשאבים של כדור הארץ מתכלים והדת היא הגורם לכך עם המצווה התמוהה של ההחרדים והמוסלמים שלהשריץ 10 ילדים במשפחה זה טוב. למה זה טוב , לילדים הרעבים באפריקה?לעלייה המתמשכת של מחירי האוכל בעולם? לפחות שיתגייסו ויביאו תועלת.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 18-06-2008 בשעה 23:17.
חזרה לפורום
ישן 20-05-2008, 10:43
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
הרב אבינר, הומו לא יכול "לצאת מזה"

"רבה של בית אל מוכן להתייחס בצורה אמפתית להומוסקסואל, כל עוד זה מנסה לשנות את נטייתו. ברגע שאדם כזה מרגיש שכוחותיו אפסו - הוא יזכה ליחס מתנכר". הרב שלמה אבינר קרא להומואים הדתיים לעבור "טיפול המרה", זאב שביידל, הומוסקסואל דתי, משיב

זאב שביידל

מאבקם של הדתיים ההומולסביים קיבל דחיפה משמעותית במחצית השנה האחרונה. זכייתו של הסרט "ואהבת" בפרס הראשון בבית-הספר לקולנוע מעלה ( העוסק בבחור המנסה להשתנות ללא הצלחה) והקמת " אתר הו"ד", יצרו תנופה לעיסוק בנושא. רבים קוראים לקחת חלק בדיון רציני ואחראי בסוגייה, אך קיימות גם תגובות אחרות.
בסוף השבוע התייצב הרב אבינר בפומבי מאחורי הטכניקה הנקראת "טיפולי המרה". הרב אבינר הסביר באריכות איך הטכניקה הזו אמורה לעבוד ואיך היא משמשת "פיתרון" לסוגיית הדתיים ההומולסביים "במטרה להוציא אותם מזה". אין בכוונתי לתקוף אישית את הרב אבינר שהוא תלמיד חכם ואיש חינוך בעל זכויות רבות, אלא לערוך עימו עימות מוסרי נוקב סביב תמיכתו במרכז "עצת נפש", כי עמדתו היא לדעתי שגויה, פסולה ומסוכנת.

הרב אבינר מדבר על הבדידות הנוראה שחשים רבים מהדתיים ההומולסביים וזה אכן כך. אדם דתי שמגלה כי נטייתו לבני מינו חש את עצמו חסר תקווה. את התקווה הזו נועד המרכז "עצת נפש" למלא, כביכול. אנשים באים לשם מתוך תקווה אדירה ש"הנה נמצא הפתרון לבעייתם והם הולכים להיות נורמאלים". הם מרגישים הקלה עצומה ( ומובנת) מהעובדה שיש סוף כל סוף אוזן קשבת לסבלם הנורא. הם לא נמצאים באיזון הנפשי השקול והשקט כדי להעריך אם יש או אין ממש בעצות השונות שהמטפלים והמדריכים בסדנאות אומרים להם ב"עצת נפש". רק אחרי שהטלטלה נגמרת רובם מגלים שנטייתם המינית נשארה- הפלא ופלא- באותו המקום. כמובן שאין זה פלא כלל.
"עצת נפש" אינו ארגון מקצועי, האדם העומד בראשו אינו איש מקצוע ומעולם לא עבר הכשרה מקצועית טיפולית. גם המתנדבים של המרכז אינם עוברים כל הכשרה ראויה לקו מצוקה, מהסוג אותה עוברים מתנדבי ער"ן. מדובר בתופעה חמורה ביותר, מכיוון שלמוקד שלהם פונים נערים שלעיתים קרובות נמצאים במצב אובדני ממש. מהשיחות שלי עם המתנדבים של "עצת נפש" התברר לי מהר מאד שמדובר באנשים שכל ידע מקצועי הוא מהם והלאה. הדבר גרם למספר מתנדבים בכירים בעבר לעזוב את המרכז. אפילו המטפלים המעטים והחריגים שהמרכז "עצת נפש" מפנה אליהם מסתייגים ( שלא לציטוט ) מהפעילות שלו.

טיפול רפרטיבי?

ומה עם השיטה של ה"טיפול הרפרטיבי" שהרב אבינר מזכיר? ובכן, מדובר ב"שיטה" שנוסחה על ידי אדם אחד, פסיכולוג קתולי קיצוני ג'וזף ניקולוסי. לא קיימים ל"שיטה" הזו כללים ברורים ואף לא מסלולי הכשרה. הרב אבינר עצמו מתחיל להסתבך כשהוא מנסה להסביר את הסיבה להתפתחות הנטייה המינית לפי ה"שיטה" ( אולי זה קשור לאבא... ואולי לאימא... ואולי לחברים) ולהסגיר בורות מביכה בנושא ( למשל את היעדר ההבחנה בין הנטייה המינית לזהות המגדרית ובין שוני מגדרי להפרעה מגדרית ). לא פורסמו כל מחקרים המצביעים על יעילותה של השיטה לאורך זמן. במקרים מעטים מדובר על הצלחה צנועה למדי ( מטפלי ההמרה עצמם הם הראשונים להודות בכך ) שמגיעה במקרה הטוב ביותר לתפקוד הטרוסקסואלי חלש אך יציב, כאשר המשיכה ההומוסקסואלית כל הזמן ברקע. במקרים רבים הטיפול מזיק- כפי שמתועד במחקר.

שורש הבעיה

רבים לא מבינים כיצד טיפול כזה עלול להזיק. הרי במקרה הגרוע ביותר אומרים הם, האדם יישאר עם הנטייה שהייתה לו ממילא! אלא שכאן בדיוק הבעיה וכאן נעוץ המסר הבעייתי של הרב אבינר. הוא מוכן להתייחס בצורה אמפתית לאדם ההומוסקסואל, כל עוד זה מנסה לשנות את נטייתו. ברגע שאדם כזה מרגיש שהוא מיצה, שכוחותיו אפסו, שאין לו כוח יותר לנסות לגזור את עצמו לגזרים - הוא יזכה ליחס מתנכר. הוא יואשם בכך שהכשיל את הטיפול של עצמו ולא באמת רצה להשתנות - שכן היה מצליח בכך לו היה רוצה ! הוא חש מושפל, חסר אונים, כועס על עצמו. הוא עלול לשקוע בדיכאון, התמכרות או הפרעה נפשית אחרת ואף לנסות לשלוח יד בנפשו.
לנו, לדתיים ההומולסביים, נמאס מהמסלול המשפיל החוזר הזה! רבים מאיתנו עשו אותו ונשברו בשלב זה או אחר (התהליך הזה מתואר גם בסרט "ואהבת" ). אין אנו אשמים בנטייתנו המינית, אך היא חלק מאיתנו ותישאר כך! אחדים מאיתנו אולי כן מסוגלים להקים בית בישראל - ואנו מברכים אותם על כך, אך רובנו לא במצב הזה.

אני קורא לרב אבינר לחזור בו מהתמיכה במרכז "עצת נפש" ובטיפולי ההמרה כפיתרון גורף ואולטימטיבי לכל ההומוסקסואלים, לאמץ את מסמך העקרונות של אתר הו"ד ולהיות שותף - יחד איתנו ועם שורה של רבני הציונות הדתית ואנשי מקצוע דתיים - למערך התמיכה הרוחני והנפשי עבור הדתיים ההומולסביים שיעזור לכל בניה ובנותיה של הציונות הדתית לחוש בבית. כי את הנטייה המינית אין - לרוב - אפשרות לשנות, אבל את היחס אלינו כבני אדם אפשר לשנות! אפשרות כזו קיימת גם עבור הרב אבינר.

זאב הוא הומוסקסואל דתי ואיש מקצוע טיפולי (קרימינולוג יישומי מוסמך) החוקר באופן מקצועי את הסוגיות הקשורות לנטייה מינית. פרסם מספר מאמרים מדעיים בנושא ומרצה בפורומים מקצועיים שונים. תומך בהווה בדתיים הומולסביים

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...3545215,00.html

חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 17:43
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
גם אני חשבתי שהומוסקסואליות

היא מצב נוצר מבחינה פסיכולוגית.
אך שיניתי את דעתי.
תמיד ישנה ברקע התגובה של המתנגדים לפרשנות זאת שאומרת- עובדה, הומו קיים בטבע.
קופים נצפים מקיימים יחסים אלו, בשל העניין של השליטה בקבוצה.
משמע- קיימת התופעה בטבע.

כיצד היהדות צריכה אז להסתכל על זה?
לא מבחינה פסיכולוגית.
היהדות ביסודה אומרת: "קדושים תהיו".
משמע- לפרוש מן הבהמה. לחשוב על מה שאנחנו אוכלים, לא לעשות מעשה עם כל בחורה הנקראת בדרכינו וכן, לעניינינו, לא להיות בהמה (או קוף לצורך העניין) ולהיות הומו.
הרמב"ם אומר שיכול שבן אדם נולד עם אישיות של רוצח. הוא לא יכול לרצוח ולהגיד "נולדתי כך" אלא צריך לנתב אותו עם האישיות שלו למקומות חיוביים. למשל- להיות רופא או שוחט.
כך האישיות שלו מקבלת ביטוי ולא מודחקת.

אדם יכול לבוא ולהגיד "אני הומו". היהדות דוחה את ההתנהגות הנ"ל. האדם צריך להיות מנותב עם האישיות שלו למקומות חיוביים.

לספק את הייצר הסובייקטיבי של ההומו, מבחינת היהדות זה כמו לגנוב או לחילופין לאכול כמו בהמה שרצים ורמשים.
אדם, לפי היהדות צריך לשלוט בעצמו.
לא נותנים לבן אדם ניסיון שהוא לא יכול לעמד בו.

הומו? דחה סיפוקים.

חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 17:53
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "גם אני חשבתי שהומוסקסואליות"

הרמב"ם אומר ש"קדושים תהיו" זה דווקא בענייני ערווה! - עיקר הדברים שנטמאים בהם הם בדברים של ערווה וזנות שבהם צריך להזהר מאד..

כמו כן, לפי מה שאני למדתי, הרמב"ם מתייחס לתכונות שנטמעו באדם לא תמיד כמשהו שאפשר לנתב לטוב - כי לא תמיד יש כזה דבר (ראה ערך: הומוסקסואליות). לפעמים יש לעקור את התכונה הקלוקלת ע"י שינוי קיצוני לתכונה החיובית המקבילה על מנת להגיע לדרך האמצע והטבעית.

דוג': אדם קמצן - כדי לתקן את התכונה הזאת אדם צריך להקצין לחיובי - לתת כסף יותר מבנאדם רגיל- לתרגל את זה ולהטמיע הדבר בתוכו. לאחר זמן אדם חוזר לדרך הטבעית - נותן צדקה שצריך ואף פעם לא קמצן.

תחשבו שבזמן שהרמב"ם חי - הוא כבר תיעד ופיתח את הדרך הטובה ביותר לגמילה מסמים, אלכוהול וכדו' - דברים שבעבר לא היו ניתנים לטיפול. מכוני הגמילה עובדים בדיוק בשיטה של הרמב"ם.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 21-05-2008 בשעה 18:07.
חזרה לפורום
ישן 25-05-2008, 01:09
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05

אחרי שקראתי את כל הדיון והכל, אני רוצה להוסיף את דעתי, בקטנה.

עם כל הכבוד שיש לי לרב אבינר, תמיד טענתי, ותמיד אטען, כי על רבנים, ועל אנשים בכלל, לעשות הפרדה בין הכשרתם, למה שהוא לא - כמו שאני לא בא לרופא לשאול שאלה בהלכות שבת, אני לא אבוא לרב לשאול שאלה רפואית.
וכן, האם הומוסקסואליות היא בעיה רפואית או פסיכולוגית, זאת בעיה רפואית או פסיכולוגית, שאם כל הכבוד, הרב אבינר הוא לא זה, ולא זה.

אגב - ישראל, אף על פי שחטא, ישראל הוא, לא?
גם על שבת, יו"כ ועוד יש עונש כרת - למה כשזה נוגע לחילונים מצווה לקרב, וכשמגיע להומואים, מצווה להרחיק? אין צדיק אשר יעשה טוב ולא יחטא.
אגב - כמו שאמרו, האיסור הוא על המשכב עצמו בלבד, ולא על המשיכה - אל תוסיפו איסורים וגדרות שגדולים מאיתנו לא הוסיפו. (אגב, לא רק בנושא זה).
לגבי לסביות - אין שום מניעה הלכתית. לא כתוב בשום מקום "ואישה לא תשכב משכב אישה"

אסף.
חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 18:48
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
טוב, אם כבר הוקפץ...

רציתי לכתוב תגובה נוספת בעקבות מספר דיונים שהיו לי עם אנשים מסוימים.
אפשר לחלק את ההומוסקסואלים לשתי קבוצות (למעשה יש שלוש, אבל הקבוצה השלישית היא האמצע שבין שתי הקבוצות והיחס אליהם צריך להיות כמו לקבוצה הראשונה):
1. אנשים שהגיעו לנטיה זאת מתוך סיבות חברתיות או בלבול מיני. הם קיימים! לא כל אלו שנכנסים לקטגוריה הזאת הם מתבגרים, ויש יותר ממה שחושבים. העובדה שכל שהחברה מתירה את ההומוסקסואליות יש יותר הומוסקסואלים (ונראה לי כי המספר שמתווסף הוא הרבה מעבר להומוסקסואלים שחיים בסתר כשהחברה לא מאפשרת זאת)- לדוגמה, בזמן היוונים כמעט כל החברה קיימה יחסים הומוסקסואלים. אנשים כאלה ניתן לשנות, ואני חושב שכדאי להציע להם את הטיפול ולדבר איתם, ובשום פנים ואופן לא לכפות עליהם (אני עדיין חושב שאין עם זה בעיה דתית).
2. אנשים שנולדו עם זה, ואותם אי אפשר לשנות. את האנשים האלה צריך לחזק ולאמץ, וללכת לקראתם עד כמה שאפשר. כמה אפשר? זה תלוי בגישה ההלכתית. שמעתי רב אחד שאמר שמבחינתו (הוא לא אמר את הדברים כפסק הלכה) הוא מוכן להתיר לאנשים כאלה לחיות ביחד, לגעת מגע אינטימי שהוא אינו יחסי מין, ולאונן- כדי לאפשר להם חיים נורמליים. בנוסף, הוא מאוד בעד לתת לרבנים הומוסקסואלים לעסוק בענייני הומוסקסואליה ודת, כדי לאפשר יחס מבין בין הפוסק לנשאל.

חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 08:15
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "לגבי הפיסקה השנייה - אני לא..."

חשוב לזכור דבר אחד - הומוסקסואליות במתכונת המוכרת לנו כיום היא תופעה חדשה למדי.

נכון, לאורך כל ההיסטוריה גברים שכבו עם גברים ונשים שכבו עם נשים, אבל הרעיון של שתי נשים או שני גברים שבוחרים לחיות יחד כזוג מתוך אהבה הוא חדש למדי - אם כי נסייג ונציין שגם הרעיון של גבר ואשה שעושים את אותו דבר הוא יחסית חדש וברוב העולם הלא-נאור עדיין לא שמעו עליו...

אפילו ההומוסקסואליות ביוון העתיקה, שהיתה כנראה מוכרת לאבותינו, שונה מאוד מהקיים כיום - גברי יוון שכבו עם נשים, אבל גם נהגו להתעסק עם כל מיני נערים ו"לעשות טובה" אחד לשני כשהם היו במילואים. מכיוון שהאשה היוונית הממוצעת לא הייתה אדם משכיל או מעניין במיוחד, היווני הממוצע העדיף להתכרבל עם מישהו שגם אפשר לדבר איתו אחרי הסקס על פוליטיקה ופילוסופיה, והעדיף לכתוב שירי אהבה לאיזה נער נבון מאשר לגברת שלא יודעת קרוא וכתוב.

כמו כן, יחסי מין כפויים בין גברים מוכרים מקדמת-דנא (ומקובלים גם כיום בין כתלי הכלא) כאמצעי להשפלה ושליטה חברתית - מרבית הגברים שאונסים גברים לא מגדירים את עצמם כהומוסקסואלים ועלולים להתעצבן מאוד אם תרמוז שהם כאלה.

כשהיהודי בן העת העתיקה דן באיסור על הומוסקסואליות, לא מצעד הגאווה בן זמננו הוא שעמד לנגד עיניו אלא מצד אחד איזה יווני מזדקן שמתעסק עם נערים מחד ומתעצבן כשהשכן מתעסק עם הבן שלו מאידך, ומצד שני איזה חייל אשורי או רומאי שיכור שאונס את שבוייו ועבדיו כדי להראות להם מי הבוס. אילו הומוסקסואל בן-זמננו היה נקלע לחברתם של משגלי-הגברים הנ"ל, סביר להניח שהיה מרגיש הרבה פחות נוח מאשר בחברת חובש כיפה מצוי.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:48

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר