לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2008, 21:52
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
בזבוז מים בצה"ל

לאחרונה יצא לי לראות מספר כתבות על המצב העגום של המים בכנרת ומי התהום שהולכים ונעלמים או מזוהמים. בתור סדירני'ק אני רואה על מה המים מתבזבזים אצלינו , בין אם זה שטיפה מאסיבית של המטבח
שמן הסתם צריכות להישפך שם כמויות מים גדולות או אם זה מסדרים פעמיים ביום שכוללים שטיפת חדרים,מועדון ועוד מטלות. כמובן על שטיפת הכלים(תומתי"ם,נגמשי"ם) אני לא רוצה להתחיל לדבר
כי שמה באמת הביזבוז הוא גדול,לכו תסבירו לנגד חימוש שלא צריך לשטוף עם גרניק/צינור/דליים, פעם בשבוע ותראו איזה תשובה תקבלו. בכלליות לפי מה שאני רואה אצלינו יש מקום לחסוך,לחסוך ובגדול וזה
כבר לא עיניין של ביזבוז כסף , יותר חמור מים שעוד מעט לא יהיו פה. אני בטוח שלא רק אצלינו הביזבוז
הוא גדול ומיותר , גם בשאר החילות העובדים עם כלים כבדים הביזבוז צריך להיות זהה.
מה אפשר לעשות בשביל לעצור או לשנות את צורת המחשבה?...
באמת חורה לי שהמים הכל כך יקרים שלנו הולכים על כלום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2008, 22:43
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי remolus שמתחילה ב "דעתי זהה לשלך ידידי. אני זוכר..."

בחה"א התחילו כבר לפני כ-10 שנים לדבר על שיטות לחיסכון, כשהמניע היה כספי (ולכן דיברו על חיסכון בחשמל, דלק, שיחות טלפון, וכו' ולא רק על מים). הכיוון היה להאציל סמכויות למפקדים- לתת לכל יחידה "תקציב" של משאבים, עם בונוס לחסכנים. במיקרה כזה, מ"פ המפקדה היה "שוטף" בעצמו מפקד קורס שמבזבז מים כי בזבוז כזה מכריח אותו לתת הסברים למב"ס. הטיעונים נגד היו שלמפקדים אין זמן לניהול כזה, שיש סכנה שזכויות החייל יפגעו (למשל, איסור על שטיפת חדרים..) ושהדבר יעודד בזבוז, כל עוד התקציב לא נפרץ (כמו שביחידות מסוימות יש בסוף תקופה פתאום תקציב להסיע את כולם הביתה בימי ה'- העיקר לנצל את תקציב ההובלות).
ישן 10-07-2008, 22:52
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בחה"א התחילו כבר לפני כ-10..."

בחה"א עדיין מנסים לחסוך בחשמל וטלפונים, ההצלחה מועטה למיטב ידיעתי.
אישית אני עושה סיבוב במתחם שלי לפני היציאה בערב ומכבה מזגנים דלוקים (מבחוץ, בעזרת המפסק הגדול.. כי אין לי אפשרות להכנס למשרדים, אבל גם כדי שיתאמצו למחרת). אבל זה טיפה בים.

לגבי חסכון במים - מציק לי שהברזים בתגלחות הצה"ליות הם לא מדגמים שנסגרים אוטומטית (כמו בשירותים ציבוריים). מעצבן אותי לראות ממטרות פועלות ביום. בכלל לראות דשא ירוק מושקה במים רגילים מעצבן אותי.
מה אפשר לעשות עם זה.? חזרנו לנושא הפיקוד והקצונה הזוטרה..

ישן 11-07-2008, 15:52
צלמית המשתמש של NOV 02
  משתמש זכר NOV 02 NOV 02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בבית אתה לא משאיר את הברז..."

זה נכון שמצב ה"חינם" הזה הוא בעיה, אבל אם המים היו חינם בבתים המצב היה הרבה הרבה יותר קשה מאשר הוא כיום בצבא, חלק מעניין השרות (ב-90 אחוז מהמקרים, ורק בראייה שלי..) הוא ערכים מעט יותר גבוהים כמו כבוד וצניעות... אף אחד לא משאיר ברזים דולקים בצבא כי יש חינוך מסוים, דבר שמתבטל ביציאה לאזרחות, כי כולנו חוזרים למנטליות הרגילה.

אז כן, אתה צודק, בגלל שחינם יש יותר בזבוז, אבל צריך לשים בפרופורציה ולקיים אולי הגבלה מסויימת, אבל ללכת רחוק ולהגיד שצה"ל מבזבז ליטרים וליטרים סתם.. זה באמת ללכת רחוק.

ישן 11-07-2008, 10:21
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "מה שמתחיל בבית רואים את התוצאות שלו בצבא"

אתה צודק.
אני יכול רק לומר, כעידוד לדרג הזוטר (איכשהו בסוף הרוב משתייכים לדרג הזוטר) שבתור צמ"פניק ביקשתי רשות דיבור פעם ואמרתי שאין הגיון בשטיפה במים של הטנקים.
לאור פתיחות המ"פ והרס"פ אושר לבסוף שהטנקים ישטפו רק לקראת מסדר מ"פ ומעלה, שזה פעמיים או שלוש בערך בכל הצמ"פ.

החכמה היא שהחבר'ה עם הרעיונות הטובים לא יתביישו לדבר. ניתן למצוא מישהו שמקשיב, זה לא בשמיים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר