לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2008, 09:40
  orzilca orzilca אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.08
תכנון חכם של מערכת הצבעות

אהלן חברה
מהכותרת אתם יכולים להבין מה אני מנסה בערך לעשות..
אז ככה...

אני רוצה לבנות מערכת הצבעות עצמאית (יכולה לשמש לכל חלק באתר ולא תלוייה בסוג הפריט אותו מדרגים, כלומר, באותה המערכת אני יוכל לדרג גם תמונות, גם כתבות וגם תגובות נניח..)

כביכול זה לא משהו מסובך אבל אני רוצה להגיע למבנה דטאבייס שיאפשר לי לעשות את זה בלי שאילתות מטורפות שיעמיסו על השרת (סתם נזרוק נגיד שיש לי במאגר 40,000 הצבעות..)

החשיבה שלי הייתה לעשות 2 טבלאות באופן הזה:

tbl_user_vote - הצבעות למשתמשים
זיהוי | זיהוי משתמש | זיהוי הצבעה (תגובה, תמונה וכו') | שורה (נניח הצבעתי לתגובה, לאיזה תגובה הצבעתי..) | דירוג

וטבלה שניה
tbl_votes_total - סה"כ הצבעות לכל פריט
זיהוי | זיהוי הצבעה | שורה | מספר הצבעות כולל | סה"כ (חישוב סכום כל ההצבעות לאותו פריט)

מה שהמבנה הזה מאפשר לי זה בעצם לשלוף בלי לעבור על כל ההצבעות את הדירוג הנוכחי של פריט מסויים ופשוט עם מספר ההצבעות הכולל(במקום להשתמש בנגיד Mysql_num_rows על הטבלה הראשונה..) להפוך אותו לאחוזים מתוך מקסימום לדוגמא..

את הטבלה עם ההצבעות משתמשים אני צריך בעיקרון בשביל מערכת אחרת בגלל זה אני לא יכול לוותר עליה. אני חייב לדעת את הדירוג שנתן כל משתמש לכל פריט..

עכשיו השאלה שלי היא (אם בכלל הצלחתם להבין מה אני רוצה ) האם התכנון הזה הגיוני,
או שאפשר לעשות משהו יותר חכם ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2008, 10:36
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orzilca שמתחילה ב "תכנון חכם של מערכת הצבעות"

עשית את זה טוב מאוד, מלבד 2 טורים בטבלה tbl_votes_total שלא הבנתי.

הטורים הם: "זיהוי הצבעה" וגם "סה"כ".

את טור זיהוי הצבעה אתה לא צריך, כיוון שכבר קיים טור ה-זיהוי שלמעשה אומר לך את זיהוי ההצבעה.

את טור סה"כ אינך צריך מסיבה דומה - כבר קיים טור מספר הצבעות כולל שאומר לך את סה"כ ההצבעות לאותו פריט הצבעה.

שים לב שבטבלה הנ"ל צריך להיות לך שורות ייחודיות של הצבעות.

את טור ה-שורה קשה לי להבין את משמעותו, אך אני מניח שלהבין אותו לא ישנה כ"כ למקרה שלנו.

בטבלת tbl_votes_total אולי תירצה להוסיף טור נוסף של "דירוג כולל" - כלומר הדירוג הסופי של אותה ההצבעה, שתחשב אותו בכל פעם שמישהו יצביע עבור אותו פריט (בעזרת הפרמטר הישן של "דירוג כולל" ובעזרת הנתון הישן של "מספר הצבעות כולל")
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר