לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2008, 11:06
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
כתבה הקרב על החינוך: ציונות או ערכים עולמיים

משרד החינוך מתכוון להחליף את "100 מושגי ציונות ויהדות" בתוכנית לימוד להוראת ערכים אוניברסליים. סער: "אג'נדה פוסט ציונית"

לכתבה המלאה בוואלה:

http://news.walla.co.il/?w=/1/1336564

שוב אנחנו רואים איך מדינת ישראל, במהלך נוסף, משילה מעליה את זהותה היהודית , והופכת להיות יותר ויותר..... ישראלית.

מעניין שהיהדות היא דווקא מאד אוניברסלית. היא מלמדת אותנו איך להיות בני אדם, ולא מתעלמת מנושאים חשובים כמו צדק, משפחה, אלימות וכו'
את כל אלה יכול היה משרד החינוך ללמד אותנו על פי היהדות.
אבל לא.
יש מי שמתעקש להפוך אותנו מיהודים לישראלים.

מה , לא הבנתם?

ככה עם מיוחד עם תוכן וזהות והיסטוריה של 4000 שנה,
הופך להיות עם 'נורמאלי' ככל העמים. בלי כל הזהות היהודית ה'מעיקה' הזאת..

ציפי קוריצקי: "התוכנית שגובשה נקייה משיקולים פוליטיים" - פחחח.. על מי את עובדת...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 00:19
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "הקרב על החינוך: ציונות או ערכים עולמיים"

יש לרבים בלבול בין 2 תחומים נפרדים:

הפוליטיקה שבחינוך- זהו נושא כשר מאין כמוהו כאשר הוא נעשה בתום לב ( זאת אומרת שלא מלמדים שקרים רק בשביל רווח פוליטי)...כל אספקט אחר של החינוך הוא פוליטי לחלוטין בכל מדינה בעולם, זה לא ישתנה לעולם ולא צריך להשתנות. מה מלמדים בבי"ס זו החלטה פוליטית וכך זה צריך להיות, האם אבולציה או אלוהים? מלחמת ויטנאם צודקת או לא? והפצצת הירושימה? זכויות האזרח? לכולם? ולהומואים? מה מלמדים??? בדיוק בשביל זה יש בחירות...שנחליט על צביון המדינה..החינוך הוא בלתי נפרד מזה ואין בזה פסול...כמובן שצריך מנגנונים של איזונים ובלמים, שקיפות, אפשרות לקבל חינוך אלטרנטיווי ועוד כמה דברים, אבל במקורו החינוך הוא פוליטי ואין סיבה להתלונן על כך.

אג'נדת חינוך ספציפית- כאן יש סיבה להתלונן, בהנחה הברורה שהאג'נדה הנוכחית לא מוצאת חן בעיניכם, להפגין נגד ההחלטות הטיפשיות, הורדת דמויות חשובות מתוכנית הלימודים וכו'.. נגד זה ספציפית צריך להתלונן ולהפגין, אבל לא על עצם הסמכות של הממשלה לקבל את ההחלטה הזו, ההחלטה הזו היא בסמכות מלאה של הממשלה לקבל, בדיוק כמו שהממשלה הבאה, זאת שאתם תבחרו תוכל להחזיר או לשנות את ההחלטה הקודמת בהחלטה "פוליטית"....זה שההחלטה טיפשית..זה עניין אחר..

ישן 29-08-2008, 18:40

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rtasjugyth שמתחילה ב "הבלבול הוא רק שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rtasjugyth
ילדים צריך ללמד (או "לחנך") רק עובדות. את הדעות שלהם תן להם לקבוע לעצמם. מלחמת וייטנאם צודקת או לא צודקת? למי אכפת. תספר להם מה קרה, ושהם יחליטו מה דעתם בנושא. הגישה שאפשר ללמד כל שנה משהו אחר רק כי התחלף שר החינוך שמה ללעג את כל מוסד החינוך.

חינוך זה דברים כמו לא לגנוב (או להעתיק במבחנים) ולא פימפום עמדות בנושא אבולוציה, הומואים, אלוהים ווייטנאם.

וואו, איזה כיף לחיות בעולם כל כך פשוט שכל "העובדות" ידועות....אין ויכוח על כמה ערכים אוניברסילם כמו לא תרצח ולא תגנוב... אבל ברוך הבא לעולם של המאה ה21.. יש הרבה מאוד מה ללמד מעבר לערכים החשובים הללו בכדי לתת כלים להצליח בעולם, היסטוריה, פיזיקה, ביולוגיה ועוד עשרות ואף יותר תחומים שבהם יש ויכוח לגבי "העובדות"...
שורה תחתונה, אתה המבולבל..

ישן 29-08-2008, 19:31
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=rtasjugyth]ילדים צריך..."

פוסט מודרניזם.כך נגיע למצב,שילמדו בבתי ספר יהודים ישראלים,שאנחנו הברחנו את הערבים מארץ אבותיהם,שלנו אין זכות על הארץ הזאת,ובכלל צריך חנשק את הרגליים לכל ערבי ישראלי-פלסטיני,שהוא לא מפוצץ את עצמו,כי!יש לו בשביל זה סיבה מוצדקת.
זהו הרלטיביזם-אין אמת אחד,יש סובלנות מוחלטת לכל הדעות ומותר לומר הכל.
כי מה שטוב מנקודת מבט X,גרוע מבחינת Y.

ואתה תישאר בעולם הכאוטי שלך,ללא עובדות,ללא חוקים(לא טוב לעבור ברוא אדום?דווקא לי טוב,אני אגיע לפגישה מאד חשובה ואקבל מיליון דולר),באנרכיה שלמה.

תבדוק,אולי באמת היה נוכון מצדו של היטלר לעשות טרנספר ליהודים ואז להשמידם.תבדוק את זה.כי שום דבר לא מוחלט בעיניך.

ישן 29-08-2008, 19:35

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "פוסט מודרניזם.כך נגיע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
פוסט מודרניזם.כך נגיע למצב,שילמדו בבתי ספר יהודים ישראלים,שאנחנו הברחנו את הערבים מארץ אבותיהם,שלנו אין זכות על הארץ הזאת,ובכלל צריך חנשק את הרגליים לכל ערבי ישראלי-פלסטיני,שהוא לא מפוצץ את עצמו,כי!יש לו בשביל זה סיבה מוצדקת.
זהו הרלטיביזם-אין אמת אחד,יש סובלנות מוחלטת לכל הדעות ומותר לומר הכל.
כי מה שטוב מנקודת מבט X,גרוע מבחינת Y.

ואתה תישאר בעולם הכאוטי שלך,ללא עובדות,ללא חוקים(לא טוב לעבור ברוא אדום?דווקא לי טוב,אני אגיע לפגישה מאד חשובה ואקבל מיליון דולר),באנרכיה שלמה.

תבדוק,אולי באמת היה נוכון מצדו של היטלר לעשות טרנספר ליהודים ואז להשמידם.תבדוק את זה.כי שום דבר לא מוחלט בעיניך.

איך זה בדיוק קשור למה שאני כתבתי? אני לא כתבתי שאין עובדות אלא שיש עליהן ויכוח, ומי קובע איזה "עובדות" ילמדו, מי שבשלטון..כך זה היה תמיד בכל מדינה, וכך זה ישאר.. יש לך שיטה יותר טובה? תן לי לנחש..שאתה תחליט מה מלמדים...! כן, על זה בדיוק הויכוח.
לא בור לי מה השקר של כל המניפסט שלך למה שאני כתבתי, כנראה שלא הבנת אותי..

ישן 31-08-2008, 06:11

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rtasjugyth שמתחילה ב "נו, על מה אפשר לדבר עם מי שחושב שלגיטימי ללמד בבתי-ספר שלא הייתה נחיתה על הירח?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rtasjugyth
אבל לפחות הבנת במה מדובר והבאת אנאלוגיה באמת מקבילה.

עוד לא הבנת את העיקרון הא?
אני חושב שצריך ללמד שהיתה נחיתה על הירח, זו סך הכל דוגמה לנושא שיש עליו לכאורה קונצנזוס ועדיין יש עליו ויכוח מסוים....
הנקודה שלי, ואני אסביר אותה לאט, היא לא על מה כן ללמד ועל מה לא, לפחות לא בשרשור הנ"ל.
אם לא ברור,לא מדובר כאן באיזו הצעה מוזרה אלא תאור פשוט של המצב כפי שקיים בכל מדינה בעולם... לא אני המצאתי את זה חבוב, לך לאוניברסיטה, מלמדים את זה בכל תואר ראשון במדעי המדינה.....
החינוך הוא כלי של העומדים בשלטון, הממשלה תנתב את הדגשים בחינוך לפי האגנ'דה שלה וכל עוד אין כאן שקרים- אין בכך פסול. אני אתן דוגמה פחות קיצונית כי אולי הקיצוניות בלבלה ולא היתה מתאימה: מר"צ בשלטון- יוסיפו לימודי אזרחות, יסבירו כמה התנועה לזכויות האזרח בעולם, קידום מעמד האישה וכו' תרמו לעולם המודרני והביאונו עד הלום.... ש"ס בשלטון- יוסיפו דווקא שיעורים בנושא היסטורית עם ישראל כמה ההתבוללות מסוכנת וכו'...אלה דוגמאות קצת מופשטות כמובן אבל הן באות להסביר עיקרון שלא ברור כאן בארץ לכמה אנשים אבל ברור בכל מקום אחר בעולם: בבחירות אתה מצביע גם על מה ילמדו בבי"ס, פוליטיקה זה לא רק איפה יעבור קו הגבול והאם לפתוח במלחמה או לא...חינוך הוא עניין פוליטי לחלוטין וכל עוד השלטון לא עושה בו שימוש ציני אז זה בסדר גמור שישים את הדגשים שלו וילמד לפי השקפת העולם שלו.... דוגמת ז'בוטינסקי היא קלאסית, זכותה המלאה של שרת החינוך להוציא אותו מרשימת 100 הערכים הנלמדים.. זה בלב הסמכות שלה, בדיוק בגלל זה היא נבחרה, בבחירות הבאות יצביעו האזרחים כשהם יודעים היטב שככה מתנהגת שרת החינוך שלהם ויחלטו לבד אם הם רוצים להצביע לה שוב..ככה עובד התהליך הדמוקרטי... ולמען הספר ספק, אני נגד הוצאת ז'בוטינסקי מרשימת הערכים, הויכוח כאן הוא רק לגבי העיקרון של הסמכות בעניין הזה וההבנה שהחינוך הוא פוליטי בכל מקום בעולם ואין בכך פסול. המאבק צריך להיות נגד ההחלטה להוריד את ז'בוטינסקי ולא כנגד העיקרון, שהרי בבחירות הבאות יעלה לשלטון הצד השני..לפי ההגיון שלכם אם הם יחזירו את ז'בוטינסקי לרשימה יהיה זה "פוליטיזציה" של החינוך והדבר פסול... ממש לא, הדבר מותר גם להם וגם ליולי תמיר, ההבדל היחיד הוא שלגבי ההחלטה שלה אתם (וגם אני) מתנגדים ולגבי ההחלטה שלהם אנחנו מסכימים (ואחרים אולי מתנגדים....)... ואיפה בדיוק פותרים ויכוחים? בבחירות.... ככה זה עובד...קוראים לזה דמוקרטיה.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 31-08-2008 בשעה 06:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:03

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר