לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2008, 18:30
  Kbit Kbit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.07
יודעים ממה אני מנסה לברוח? - דעה.

שלום ,

בקצרה אומר לכם משהו שיושב לי על הלב כבר הרבה זמן, אני לא חוזר בתשובה מה אני כנראה תדעו בסוף.

מלידה ועד היום אני חווה אורח חיים דתי, לא נמאס לי מהמצוות וההווי פשוט נמאס לי שמשייכים אותי לחברה מסוימת, זה שאני נמצא בסביבה חילונית רוב הזמן ועובר אדם דתי ומתבונן לי וחושב שיש עוד אחד כמוהו-זוהי טעות, אין עוד אחד כמוהו ואין לנו דבר במשותף...

שאני יוצא עם מישהי אני ממש לא בעניין של להקים איתה בית נאמן בישראל, אולי אני סתם רוצה לבלות איתה את הלילה.

חיוך לבחורה דתית או לאו לא אומר שאני רוצה להנשא לה, תפסיקו לחשוב שלשכולם יש משהו במשותף. תפסיקו לחשוב שאני חי לפי נורמות של חברה, אני חי לפי עצמי ולא רב או חברה יכתיבו לי מה לעשות.

אני מאמין בבורא ושומר על הדברים שציווה, אבל כל העניין שהדגשתי כאן פשוט לא מתאים לי.

אני חושב שהתוכנית "סרוגים" מלבד היותה תוכנית מועילה רק מזיקה לכולם אחדים פשוט לא שמים לב.

אז אולי מבחוץ אני כבר לא נראה דתי אבל אני עדיין כזה בפנים. לא חזרתי בשאלה פשוט חזרתי בחברה.

אני חושב שהגיע הזמן לפרק את החברותא הנקראת "המגזר הדתי" ופשוט לחיות את חיינו כמו כולם ולא מובדלים.

תודה שנתתם לי במה.
אור.
חזרה לפורום
ישן 02-09-2008, 23:35
צלמית המשתמש של homelessit
  homelessit homelessit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kbit שמתחילה ב "יודעים ממה אני מנסה לברוח? - דעה."

בס"ד

נקודה יפה!
סקטור זאת הגדרה שיכולה לבוא ממקום של חולשה
ההשתייכות היא צורך אנושי ולא עובדה.
אני חושבת שיש צורך להבדיל בין מצב חברתי למצב דתי:

המצב החברתי שלך- יכול להיות מה שאתה מחליט שהוא.
אם אדם אחר מרגיש או רוצה לחשוב שאתה כמוהו- בעיה שלו! מה אכפת לך? שיחשוב... כל עוד אתה חי את האמת בדרך שלך במלואה ולעומקה אתה לא צריך לסחוב את העומס של האנשים שמסתכלים עליך ואולי יש להם סוג של קיבעון בראש. וזה גם לא אמור להפריע לך ד"א.

המצב הדתי-
" אני חי לפי עצמי ולא רב או חברה יכתיבו לי מה לעשות"
חבר, התורה שלנו עובדת כל השנים בזכות שיטה שנקראת "עשה לך רב"...
אחרת יכול להיות מאוד שכבר לא היה נשאר ממנה משהו יציב. חלק מהעניין של "לשמור על הדברים שה' ציווה", ואפילו חלק נכבד מאוד מכך- הוא לשמוע לדברי חכמים...
לחכמים יש אפשרות להתאים את הדברים שכתובים בתורה לאדם, לזמן ולמקום ברוח ההלכה ובלי לשבור את העיקר.
יש לך את הזכות החופשית לגמרי לבחור לפי איזה רב אתה רוצה ללכת =]

"לחיות את חיינו כמו כולם ולא מובדלים" מה זאת אומרת?
לעשות את מה שנוח לנו מהתורה? מה שלא מוציא אותנו מהחברה? להיות חלשים מול סחף של אופנה?

חלק מלהיות אדם מאמין- והלוואי שאני אצליח בזה בעצמי- זה לכופף את הראש לפעמים, להרגיע את המקום הזה שאומר- אני מחליט! לי יש שיקול דעת וזכותי לעשות מה שבא לי!
להיות אדם מאמין זה דבר אדיר, וחלק מהאמונה היא שאם ה' אומר שלא טוב לבלות את הלילה סתם עם כל מיני בנות- זה הדבר הנכון והדבר שצריך לעשות. לא מתוך לחץ חברתי... לא בגלל שה' חושב שיהיה איזה דוס שיפתח עליך עיניים... אלא בגלל שהוא אוהב אותך ורוצה שיהיה לך טוב! לא טוב של לילה אלא משהו יותר נצחי.
דווקא בגלל שאתה בנאדם מאמין מבפנים- זה צריך להקרין כלפי חוץ.

בקיצור- חושבת שקודם כל צריך להתחבר למי שאנחנו באמת.
לא חייבים ללבוש תחפושת של מי שאני לא כדי להרגיש שייך
לא חייבים להוריד ולהוסיף כיפות כדי שיחשבו... למי אכפת?
אפשר להיות חלק מכולם עם כיפה ובלי לצאת לבלות ועם חוסר פשרנות. הכל תלוי באיך שאתה רואה את עצמך.
ובכמה שאתה אוהב את האנשים שסביבך...
אנחנו פה בשביל להתקדם לא?

ולסיום- מכיר את מחול הצדיקים? וסליחה אם הפרטים לא מדוייקים...
אומרים שבעתיד יהיה מין ריקוד של כל הצדיקים, הקב"ה במרכז והם כולם מסתובבים סביבו ואומרים "זה ה' קיווינו לו...".
במעגל כל אחד נמצא במקום אחר אבל בזמן התנועה המקום משתנה ורואים את המרכז בצורה אחרת
ככה בחיים, כל אחד עומד בזווית שונה לאמת- רואה אותה בצורה שונה.
לכן לא הגיוני שכולם יהיו אותם דתיים בקופסאה מרובעת
את היהדות אפשר לראות מהמון זוויות
יש בה הרבה דרכים
אבל כדי להיות במעגל הזה, צריך לקיים את הבסיס בפועל- שולחן ערוך, ללכת לפי דרך מסויימת ולא לפי הרב נוח...

מקווה ממש שיפסיק להציק לך משהו בפנים על הלב
שתרגיש מרחב ונוחות
שיהיה לך טוב!
=]

חזרה לפורום
ישן 08-09-2008, 23:11
צלמית המשתמש של fffdf
  fffdf fffdf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kbit שמתחילה ב "יודעים ממה אני מנסה לברוח? - דעה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kbit
שלום ,

בקצרה אומר לכם משהו שיושב לי על הלב כבר הרבה זמן, אני לא חוזר בתשובה מה אני כנראה תדעו בסוף.

מלידה ועד היום אני חווה אורח חיים דתי, לא נמאס לי מהמצוות וההווי פשוט נמאס לי שמשייכים אותי לחברה מסוימת, זה שאני נמצא בסביבה חילונית רוב הזמן ועובר אדם דתי ומתבונן לי וחושב שיש עוד אחד כמוהו-זוהי טעות, אין עוד אחד כמוהו ואין לנו דבר במשותף...

שאני יוצא עם מישהי אני ממש לא בעניין של להקים איתה בית נאמן בישראל, אולי אני סתם רוצה לבלות איתה את הלילה.

חיוך לבחורה דתית או לאו לא אומר שאני רוצה להנשא לה, תפסיקו לחשוב שלשכולם יש משהו במשותף. תפסיקו לחשוב שאני חי לפי נורמות של חברה, אני חי לפי עצמי ולא רב או חברה יכתיבו לי מה לעשות.

אני מאמין בבורא ושומר על הדברים שציווה, אבל כל העניין שהדגשתי כאן פשוט לא מתאים לי.

אני חושב שהתוכנית "סרוגים" מלבד היותה תוכנית מועילה רק מזיקה לכולם אחדים פשוט לא שמים לב.

אז אולי מבחוץ אני כבר לא נראה דתי אבל אני עדיין כזה בפנים. לא חזרתי בשאלה פשוט חזרתי בחברה.

אני חושב שהגיע הזמן לפרק את החברותא הנקראת "המגזר הדתי" ופשוט לחיות את חיינו כמו כולם ולא מובדלים.

תודה שנתתם לי במה.
אור.

תחייה את החיים "הדתיים" שלך, איך שבא לך!. מה אכפת לך איך משייכים אותך .?
אתה לא צריך לתת דין וחשבון לפני כל אחד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://i32.tinypic.com/9zmwja.gif]

זאת החתימה שלי,
אם אתה נהנה להסתכל עלייה, שיהיה לך בסבבה.
אם לא, אז תשלח לי תלונה ב www.iDontGiveAFuck.com

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר