לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2008, 09:30
  R_Z R_Z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.07
אשכול שאלות ותשובות למתגייס הצעיר והפעור

היי חבר'ה,

גם אני, כמו רבים אחרים, מתגייס לקרבי בנוב' 08.

אני מניח שכמו שלי יש הרבה דברים שאני לא יודע בנוגע לצבא, גם לכם בטח יש לא מעט שאלות/תהיות במלא נושאים.
עשיתי חיפוש בכל הנושאים החשובים לי אבל לא ממש הצלחתי למצוא תשובות ברורות לחלק מהם, ולכן חשבתי שיהיה נכון לפתוח אשכול כזה בו כולם יוכלו לרכז את השאלות והתשובות שלהם, במקום להציף את הפורום בנושאים חדשים (מה שבטח היה קורה ככל שהגיוסים יתקרבו...).

אז לי אישית יש שתי שאלות (בינתיים). הן קצת מפגרות ואולי תצחקו עלי, אבל אלה דברים שלא הצלחתי להבין גם אחרי שהרצתי חיפושים בפורום ובאינטרנט בכלל.

1. קניתי בשבוע שעבר שעון G SHOCK (למי שזה מעניין אותו- עלה לי 290 במקום 500, הנחה של חבר של אחי). אני לא זוכר מה הדגם של השעון, אבל כולו בצבע שחור כמובן, רק דבר אחד קטן שאיני יודע אם הוא מפריע- האבזם של הרצועה עשוי מתכת - מ נ צ נ ץ . מה עושים? להחליף אבזם? כיסוי כלשהו?

2. טוב, על זה בטח ממש תצחקו, אבל על הזין שלי
כולם מדברים על תיקים לצבא בנפחים של 80-90 ליטר, ולפי מה שאני יודע מקבלים בבקו"ם צ'ימידן 120 ליטר שכולם אומרים שלא נוח ללכת איתו, ולכן עדיף תיק. השאלה שלי היא כזאת- מה אני עושה עם הצ'ימידן? האם ביציאה הראשונה הביתה אני חוזר עם שני התיקים - הפרטי והצ'ימידן, ומשאיר את הצ'ימידן ריק בבית, או שאני משאיר אותו בבסיס או... (וכאן תבוא התשובה שלכם ).

תודה רבה לעונים, ומתגייסי נוב' היקרים- תרגישו חופשי לשאול כאן שאלות שמטרידות אתכם, נוכל לעשות מזה אשכול מרוכז ומסודר.

שבוע טוב!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2008, 10:58
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי thebomb2 שמתחילה ב "רעיון טוב! שאלה בקשר..."

אתה מקבל 9 זוגות גרביים, אני מניח שתצטרך עוד כמה זוגות אם אתה הולך לסגור קצת.

אגב מה הקטע עם השאלה צעירה ואשכול צעיר ופעור.
לכולם לפני הגיוס היו את השאלות האלו, זה שאתה צעיר זה לא אומר שאתה צריך לכתוב את זה.

ולגבי מה להביא ליום הגיוס, תחתונים, גופיות, 3-4 זוגות גרביים למקרה שיחליטו שתסגרו את השבת הראשונה כי אם לא יש לך מספיק גרביים של הבקום, מגבת, כפכפים וזהו אם אני לא טועה זה הבסיסי.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 26-10-2008, 12:18
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי R_Z שמתחילה ב "אשכול שאלות ותשובות למתגייס הצעיר והפעור"

האבזם של השעון ממש לא קריטי...
ממש פשוט להשחיר אותו... אפשר עם צבע שחור או הכי טוב, פשוט שמים על זה חתיכה של איזולירבנד. או אם אתה ממש משקיען אז טבעת קטנה של גומי הפעלה... לא קריטי בכלל לכל חודשי ההכשרה שלך...

לגבי התיק:
הצ'ימידן שאתה מקבל בבקום ענק... אפשר להכניס אליו בן אדם מקופל... אבל כמו שאמרו לך, הוא לא נוח כמו רוב התיקים האזרחיים.
בדרך כלל מה שעושים זה שומרים בתוכו את כל הציוד א' שאתה מקבל בבקו'ם ומשאירים אותו נעול ברס'פיה(מחסן) בבסיס שיוצאים הבייתה(אחרי שתביא מצעים, מה שלא תיקח הבייתה תשאיר גם בתוכו). זה ביחד עם הקיטבג ב' שבתוכו שמים את כל הציוד ב' שתקבל בבא'ח. אז אתה יוצא הבייתה רק עם תיק אזרחי יותר קטן שבתוכו אתה שם רק את מה שאתה צריך לקחת הבייתה לכביסה וכדומה.
אם בא לך להסחב כל הזמן עם הקיטבג א'(או גם עם הב' אם זה עושה לך את זה) אז תהנה. חבל על הגב שלך.
זה לא אומר שצריך לקנות תיק יקר של 80-90 ליטר... בדרך כלל מקבלים(רוב מי שאני מכיר לפחות) תיק במתנה מהעירייה שלך שהוא יותר ממספיק. אם אין כזה אז כל תיק אחר שהוא בינוני+ יספיק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 26-10-2008, 13:33
  R_Z R_Z אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "האבזם של השעון ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dggs
האבזם של השעון ממש לא קריטי...
ממש פשוט להשחיר אותו... אפשר עם צבע שחור או הכי טוב, פשוט שמים על זה חתיכה של איזולירבנד. או אם אתה ממש משקיען אז טבעת קטנה של גומי הפעלה... לא קריטי בכלל לכל חודשי ההכשרה שלך...

לגבי התיק:
הצ'ימידן שאתה מקבל בבקום ענק... אפשר להכניס אליו בן אדם מקופל... אבל כמו שאמרו לך, הוא לא נוח כמו רוב התיקים האזרחיים.
בדרך כלל מה שעושים זה שומרים בתוכו את כל הציוד א' שאתה מקבל בבקו'ם ומשאירים אותו נעול ברס'פיה(מחסן) בבסיס שיוצאים הבייתה(אחרי שתביא מצעים, מה שלא תיקח הבייתה תשאיר גם בתוכו). זה ביחד עם הקיטבג ב' שבתוכו שמים את כל הציוד ב' שתקבל בבא'ח. אז אתה יוצא הבייתה רק עם תיק אזרחי יותר קטן שבתוכו אתה שם רק את מה שאתה צריך לקחת הבייתה לכביסה וכדומה.
אם בא לך להסחב כל הזמן עם הקיטבג א'(או גם עם הב' אם זה עושה לך את זה) אז תהנה. חבל על הגב שלך.
זה לא אומר שצריך לקנות תיק יקר של 80-90 ליטר... בדרך כלל מקבלים(רוב מי שאני מכיר לפחות) תיק במתנה מהעירייה שלך שהוא יותר ממספיק. אם אין כזה אז כל תיק אחר שהוא בינוני+ יספיק.

תודה על התשובות
לגבי הקיטבג-
את הקיטבג ב' אני יודע שמשאירים בבסיס, אבל לגבי הקיטבג א'- זה משהו בסיסי ו"ידוע" שכולם עושים (להשאיר ברס"פיה), או שצריך לבקש במיוחד?

ואני לא הולך לבזבז כסף על תיק חדש, יש לי בבית כמה וכמה תיקים בנפחים שונים בין 75-90 ליטר...
ישן 26-10-2008, 13:33
  micro9 micro9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי -POW- שמתחילה ב "אני מתגייס לנוב' ויש לי רשימת ציוד מצומצמת מאוד, אני רוצה לשמוע דעות לגבי זה"

-מסמכים
-סנדלים - אתה מתכוון כפכפים למקלחת? כי סנדלים לא צריך..
-3 תחתונים - תביא יותר,תלוי כמובן באיזה יותר אתה מתגייס וכמה זמן אתה תשהה בבסיס
-טייטס - טייטס? אתה מתכוון געטקס נכון? געטקס אתה תקבל בכל אופן...
-3 חולצות לבנות - צריך רק חולצה לבנה אחת שתהיה מתחת לא',חוץ מזה אתה יכול להביא סתם חולצות צבעוניות וכאלה
-כל מיני תחבושות ותרופות - לא צריך.בשביל זה זה יש חופ"ל,מרפאה וכו'
-מכנס ספורט שהוא בגד ים - לא קריטי שהוא יהיה גם בגד ים,אפשר גם סתם מכנס ספורט
-נעלי ספורט זוג אחד
-לדרמן - לא קריטי,עדיף אפילו להסתדר בלי..כי זה יכול להאבד או להגנב בקלות ולדרמן זה דבר יקר
-סבון ושמפו
-בקבוק מים קטן - לא צריך..
-פנס - גם עדיף שלא.יכול להיות שיגנב\יאבד\ישבר
ישן 26-10-2008, 13:57
  -POW- -POW- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אממ הנה ההסבר:
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי micro9 שמתחילה ב "-מסמכים -סנדלים - אתה מתכוון..."

ציטוט:
-מסמכים
-סנדלים - אתה מתכוון כפכפים למקלחת? כי סנדלים לא צריך..
-3 תחתונים - תביא יותר,תלוי כמובן באיזה יותר אתה מתגייס וכמה זמן אתה תשהה בבסיס
-טייטס - טייטס? אתה מתכוון געטקס נכון? געטקס אתה תקבל בכל אופן...
-3 חולצות לבנות - צריך רק חולצה לבנה אחת שתהיה מתחת לא',חוץ מזה אתה יכול להביא סתם חולצות צבעוניות וכאלה
-כל מיני תחבושות ותרופות - לא צריך.בשביל זה זה יש חופ"ל,מרפאה וכו'
-מכנס ספורט שהוא בגד ים - לא קריטי שהוא יהיה גם בגד ים,אפשר גם סתם מכנס ספורט
-נעלי ספורט זוג אחד
-לדרמן - לא קריטי,עדיף אפילו להסתדר בלי..כי זה יכול להאבד או להגנב בקלות ולדרמן זה דבר יקר
-סבון ושמפו
-בקבוק מים קטן - לא צריך..
-פנס - גם עדיף שלא.יכול להיות שיגנב\יאבד\ישבר

-מסמכים
-סנדלי שרש:אפשר להפוך אותם לכפכפים גם, למקלחת וללכת איתם סתם כשמותר
-תחתונים מביאים גם ככה אז אני מוסיף עוד 3, אני מתגייס ביום ראשון אני נישאר לכל השבוע(גולני)
-טייטס טייטס! למד"סים וכל מיני פעילויות ספורט
-בקשר לחולצות הבנתי, אז אני אביא אחת לבנה ועוד 2 צבעוניות עם איזה כיתוב של משהו כמו כולם חח במקרה שלי זה אחריי!
-כל מיני תחבושות ותרופות-אני לא אחד שהולך בשביל כל דבר לרופא, אם אני מותח משהו או שובר אצבע או משהו חס וחלילה אני מטפל בזה בעצמי..
-מכנס ספורט, אני מבין שלא קריטי יהיה בגד ים, אבל זה היחידי שיש לי חחח אז רשמתי שהוא בנוסף בגד ים
-נעלי ספורט
-לדרמן- אם יגנבו אז מסדר בושות.. ובפלוגה שאני הולך להיות לא מוותרים על דברים כאלה, אף אחד לא ירצה להסתכן ואף אחד גם לא יעשה אני מאמין..
-סבון ושמפו
-בקבוק מים קטן- אני רוצה שיהיה לי לנסיעה לבקו"ם וכאלה, ולנסיעות חזרה הביתה
-פנס- אותו דבר כמו הלדרמן

נערך לאחרונה ע"י -POW- בתאריך 26-10-2008 בשעה 14:00.
ישן 26-10-2008, 15:52
  R_Z R_Z אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי -POW- שמתחילה ב "אממ הנה ההסבר:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -POW-

-מסמכים
-סנדלי שרש:אפשר להפוך אותם לכפכפים גם, למקלחת וללכת איתם סתם כשמותר
-תחתונים מביאים גם ככה אז אני מוסיף עוד 3, אני מתגייס ביום ראשון אני נישאר לכל השבוע(גולני)
-טייטס טייטס! למד"סים וכל מיני פעילויות ספורט
-בקשר לחולצות הבנתי, אז אני אביא אחת לבנה ועוד 2 צבעוניות עם איזה כיתוב של משהו כמו כולם חח במקרה שלי זה אחריי!
-כל מיני תחבושות ותרופות-אני לא אחד שהולך בשביל כל דבר לרופא, אם אני מותח משהו או שובר אצבע או משהו חס וחלילה אני מטפל בזה בעצמי..
-מכנס ספורט, אני מבין שלא קריטי יהיה בגד ים, אבל זה היחידי שיש לי חחח אז רשמתי שהוא בנוסף בגד ים
-נעלי ספורט
-לדרמן- אם יגנבו אז מסדר בושות.. ובפלוגה שאני הולך להיות לא מוותרים על דברים כאלה, אף אחד לא ירצה להסתכן ואף אחד גם לא יעשה אני מאמין..
-סבון ושמפו
-בקבוק מים קטן- אני רוצה שיהיה לי לנסיעה לבקו"ם וכאלה, ולנסיעות חזרה הביתה
-פנס- אותו דבר כמו הלדרמן

לגבי הסנדלי שורש- אני קיבלתי מכמה וכמה אנשים את אותו הטיפ- רק כפכפי גומי, כי כאלה עם רצועות בד (כמו של שורש) מתחילים להסריח אחרי כמה זמן בגלל המים.

והלדרמן והפנס- לא עדיף לבוא (לפחות בהתחלה) עם איזה אולר פשוט ופנס לד קטן וזול?
לא חייבים ישר להגיע עם הלדרמן של ה-600 ש"ח ופנס מאג-לייט יקר. זאת דעתי לפחות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר