לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2008, 20:13
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
טנק מונחה רדיו-נוסטלגיה

שום דבר לא השתנה, אפילו בפרספקטיבה של כמעט 80 שנה.

http://blog.modernmechanix.com/2008...-operated-tank/

NO MEN IN RADIO OPERATED TANK (Aug, 1930)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://blog.modernmechanix.com/mags/qf/c/PopularScience/8-1930/lrg_radio_tank.jpg]
NO MEN IN RADIO OPERATED TANK

In the future, monster implements of war may be controlled from a distance by the mere turning of a radio dial. A Japanese army officer, Major Nagayama, has invented a means of directing by radio the movements of a tank able to travel at a speed of five miles an hour.

Already wireless control of airplanes has been successfully attempted in England, according to reports. A master radio set took the place of the pilot, acting through tiny compressed air motors which worked the plane’s controls.

Such a system of radio control as that of the tank or airplane does not imply the transmission of any appreciable quantity of power by radio. In the tank, for example, the radio impulses serve simply to trip a relay that sets in motion the tank’s regular gasoline-driven machinery. Other relays, tuned to proper wave lengths, operate the steering controls.

The amount of power required to operate these relays is as little as that which brings the voices of Amos ‘n’ Andy into your radio receiver. Just as your own set supplies the power to amplify the faint impulses, so the relays in tank and airplane permit gasoline engines to supply the actual motive power. The transmission of real quantities of power without wires remains at present a dream.

window.google_render_ad();

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2008, 20:26
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "טנק מונחה רדיו-נוסטלגיה"

אותי אישית מעציב לראות את זה. היו לנו פה מספר דיונים על נושא הפיתוח של טנקים ללא נהג ולמרות שהועלו טיעונים שונים מדוע הדבר אינו פרקטי גם כיום אני חייב לציין שטרם השתכנעתי שלא ניתן ליישם זאת באופן מוצלח לפחות בחלק מן הטנקים (חלק ממחלקה או כיתה של טנקים הנשלטת על ידי כוחות הנמצאים בסמוך או לא בסמוך). עיקר הטיעונים אם אינני טועה עסקו בזמנו בתקשורת מאובטחת אבל הרי כזו קיימת באופן די דומה בכלי טייס לא מאויישים. זה נכון שנהיגה בתוואי קרקעי היא מורכבת יותר אבל התחרות האחרונה של DARPA הוכיחה לנו - בעיני לפחות - מעבר לכל ספק כי הדבר יותר מאפשרי.

מדוע אם כן אין עדיין טנקים בלתי מאויישים - לא לי הפיתרונים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 30-10-2008, 22:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אותי אישית מעציב לראות את זה...."

ציטוט:
היו לנו פה מספר דיונים על נושא הפיתוח של טנקים ללא נהג ולמרות שהועלו טיעונים שונים מדוע הדבר אינו פרקטי גם כיום אני חייב לציין שטרם השתכנעתי שלא ניתן ליישם זאת באופן מוצלח לפחות בחלק מן הטנקים (חלק ממחלקה או כיתה של טנקים הנשלטת על ידי כוחות הנמצאים בסמוך או לא בסמוך). עיקר הטיעונים אם אינני טועה עסקו בזמנו בתקשורת מאובטחת אבל הרי כזו קיימת באופן די דומה בכלי טייס לא מאויישים.

1. במל"טים די במערכת ניווט אינרציאלית ובקו ראיה לקרון. ברכב קרקעי מערכת הניווט מורכבת בהרבה (והבשילה רק בשנים האחרונות), ולא מובטח קו ראיה לגיבוי. קשה להעביר דרך לויין אותות וידאו רבים לניהוג כמות גדולה של כלים אוטונומיים.
2. נימוק נוסף הוא שרק"מ פיקוד מחלקתי, הנושא כ- 8 חיילים (נהג ומפקד ל- 3 כלים נשלטים, נהג ומפקד הכח הכללי), יהיה פגיע מאוד- וכל תקלה/ פגיעה בו תשבית את כל הכוח. \
3. זה מעלה אפשרות אחרת: רכב אוטונומי ברמת המחלקה/ פלוגה, המביא אספקה ותחמושת, ושניתן לשלוט בו במקרה הצורך מכל אחד מהכלים במסגרת.
ישן 30-10-2008, 23:10

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] היו לנו פה מספר..."

תראה אתה צודק שזה יותר מורכב ואתה גם צודק שרק לאחרונה היכולות באמת הבשילו. אבל לטעמי הן כבר לפחות כמה שנים בשלות מספיק למטרה זאת. טנק כזה הוא לא תחליף מלא לטנק מאוייש אלא תוספת כוח. הוא יכול לנוע למשל בראש הטור לשמש כפיתיון וככלי המגן "בגופו" על כלים אחרים.

אם היה ניתן למצוא דרך למגן באופן רציני את הזחלים הוא היה למעשה כמעט בלתי פגיע משום שאין לו צוות ואת החימוש והדלק ושאר החלקים הרגישים ניתן להחביא בתוך כמות גדולה מאד של מיגון (יש לזכור שכשאין צורך בחלל לצוות המון מקום מתפנה - מקום שאפשר בו להוסיף מיגון/דלק/חימוש או סתם לצמצם משקל). בכלל לדעתי (ויתקנו אותי השריונרים בפורום) האופן המרכזי לניטרול כלים במלחמות הוא פגיעה בצוות (וכן גם בזחלים אבל את זה הזכרתי בתחילת דברי). אם מורידים את הצוות מהמשוואה ומוצאים פיתרון טוב לנושא הזחל אנחנו מקבלים פלטפורמה מעניינת מאד עם כוח אש יפה יכולת תצפית טובה ורמת סיכון אפסית שיכולה לסייע מאד לכוח טנקים מאוייש להשלים את משימתו.

אגב לגבי כלים לנשיאת משאות יש שורה ארוכה של כלים (שגם עליהם דיברנו כאן) וחלקם כוסו על ידינו בהזדמנויות שונות (ראה ערך קראשר, והביג-דוג שעכשיו מקבל גרסה גדולה עוד יותר). בכל מקרה לא על זה הדיון אלא על כלי דמוי טנק עם חימוש מתאים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 31-10-2008, 17:11

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לא, לא. אני מדבר על כלי נשלט..."

פעולה בקבוצות היא יכולת שנמצאת כרגע בראשית דרכה - אני מעריך שהאמריקנים ולא רק הם כבר הכניסו יכולות כאלו לחלק מן הכטב"מים שלהם (לי יצא לכתוב על סטודנט מהטכניון שפיתח מערכת בסיסית כזאת כבר לפני כמה שנים בתור עבודת מסטר - תבין לבד איפה נמצאות חברות בטחוניות כיום).

ראיה היקפית לא קשורה לכטב"מ בכלים קרקעיים יש כיום יכולת שליטה עם קסדה המאפשרת ראיה היקפית - אנחנו כתבנו על כך בעבר והנושא נדון פה בפורום.

תמרונים חריפים ומהירים לא רלוונטיים לכלים קרקעיים אשר מהירות התנועה שלהם איטית יחסית לכלים אויריים - יש להם כמובן בעיות אחרות הקשורות לעבירות. אני חוזר ואומר להערכתי כלי נשלט לגמרי הוא לא פיתרון טוב - דרוש כלי חצי אוטונומי בכדי להתמודד עם בעיות של חוסר תקשורת או הפרעות/חסימות.
www.MegaPixel.co.il

ישן 30-10-2008, 20:32
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
גם בארץ פיתחו טנק בלתי מאויש

מזכיר לי משהו שראיתי מזמן.

לפני כמה שנים (אני חושב שקרוב ל 20) תע"ש הציגו את הפל"א -פורץ ללא אדם (מחפשים ראשי תיבות ודוחפים להם מילים)
זה היה m60 שנשלט מרחוק ושווק ככלי אשר יסע לפני הכוחות וישלח למקומות מסוכנים.
אני חושב שהקונספט מעולם לא עבר את שלב הדגמת הטכנלוגיה.

אני לא יודע מה היתה רמת השליטה בטנק, האם שלטו רק בתובה, או ששלטו שליטה מלאה בטנק בצריח ובתותח, כזו שליטה מצריכה משאבים רבים שגורמים למל"ט מתוחכם להראות פשוט.
מה גם שלא נראה לי שהיה לו טען אוטומטי.

שליטה בתובה
שליטה בצריח
שידור של תמונה מהכוונת
שידור של תמונה מע"ג הצריח
שידור של תמונה מהתובה ֿ
ועוד ועוד.

חיפשתי חומר על הכלי ולא מצאתי
מישהו זוכר במה מדובר ויכול להציג פרטים על הפרויקט המעניין הזה?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 01-11-2008, 08:03
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
פל"א...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "גם בארץ פיתחו טנק בלתי מאויש"

הפל"א חגג 20 כבר די מזמן...

היוזמה לפיתוח הכלי החלה במפקדת גייסות השריון (ז"ל) / תח"ש / ענף פיתוח (ז"ל) בתחילת שנות השמונים.

הכלי פותח בתעשיה האווירית - מפעל רמתא והקדים את זמנו במספר שנים...מה שנותר מהטכנולוגיה ניתן לראות עדיין כאן:
http://www.iai.co.il/Default.aspx?d...s=0&pos=0&btl=1

אכן, כפי ש"צופה ורואה" כתב - הטנק לא עבר את של הדגמת הטכנולוגיה - יכולת ניהוג מרחוק, לה נוספה בהמשך יכולת צידוד הצריח וירי כדור בודד הטעון בתותח (ללא יכולת כינון וללא טעינה מחדש) וירי במקלע המקביל (שוב -ללא יכולת כינון). יתרונו הגדול היה בפשטותו - יכולת העבירות של הטנק חיפתה על העדר אמצעים לגילוי מכשולים - הוא פשוט נסע ועבר הכל....

בהעדר תפיסה כוללת - הרעיון היה שימוש בכלי לצרכים מיוחדים ומסוכנים, למשל- פריצת המכשול המורכב - ומכאן גם שמו - פל"א - פורץ ללא אדם.

התפיסה הרצינית היחידה אותה אני מכיר בתחום שילוב כלים אוטונומיים ביחידות הלוחמות הינה התפיסה האמריקאית המגובשת בימים אלה במסגרת תוכנית ה- Future Force (הידועה בשמה העממי - FCS).
עפ"י תפיסה זו - כשליש מהכח הלוחם יהיה אוטונומי המשולב בכח המאוייש ויופעל ע"י המ"פ כחלק מהפלוגה (דהיינו - ידע לקבל פקודות ולבצע אותן כמו כל כלי אחר: " 3א' עמדתך משמאל לטנק הבוער..." רק ש-3א' הוא כלי אוטונומי.
במקרה שלנו יש להניח שגם ככלי אוטונומי 3א' יענה בקשר: "אני לא רואה שום טנק בוער..."

גם אצל האמריקאים - על אף ההתקדמות העצומה בשלוש השנים האחרונות ושתי סדרות ניסויים מוצלחות מאד - עדיין ארוכה מאד הדרך.

ישן 02-11-2008, 05:48
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
נראה לי שהיום ניתן להחיות את הפרויקט
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "פל"א..."

ההתקדמות הטכנולוגית בתקשורת ושליטה מרחוק יכולות לקדם את הפרוייקט הזה ולהעלות אותו לרמה גבוה יותר של תחכום.
יכולת לכינון של התותח ושל המקביל לדוגמא, אבל במקרה הזה מישהו יצטרך לפתח טען אוטומטי ואז הבלאגן בחיל השריון יתחיל.

הבעיה ששליטה על כלי כזה מרחוק תדרוש לא מעט ערוצים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 02-11-2008, 07:51
צלמית המשתמש של האזרח

צ'רנוביל ושליטה מרחוק...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אין צורך ב"לא מעט ערוצים""

כאשר היתה הדליפה מכור האטומי בצ'רנוביל, כל העולם התגייס לעזור לרוסים.
אמריקאים שלחו דחפורים לא מאוישים עם השליטה מרחוק...

לאחר גמר העבודות הכיסוי התברר לאמריקאים שזה היה למעשה כלי סודי שהרוסים לא ידעו על קיומו והם פרקו הרבה מערכות סודיות וכך זה דלף לרוסים.
בארה"ב הוקמה איזו וועדת חקירה שבדקה איך נשלחו הכלים הסודיים, אך זה היה קצת מאוחר מדי.

ישן 02-11-2008, 19:01
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
איני יודע למה אתה מתכוון במילה "ערוצים"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אני לא מתמצא בתחום אז סליחה..."

לצורך הטסת מל"ט מתקיים ערוץ קשר יחיד (כמובן, לצורך גיבוי בטיחותי יש ערוץ נוסף). דרך הערוץ הזה "עולות" כל פקודות ההטסה של המטוס. הקצב הנדרש לשליטה במטוס הוא גבוה, להערכתי, מזה הנדרש לטאנק. (או כלי קרקעי אחר). על אותו "ערוץ עולה" ניתנות פקודות משימה ותפעול של המטוס וכל המטע"דים. ההטסה עצמה, כלומר חוגי הבקרה, נעשית פנימית בתוך המטוס.
אם ניקח כדוגמה טיסן בו ה"בקרה" נעשית על הקרקע, בידים של המטיס - יש לו ערוץ עולה יחיד, אבל 6, 7 או יותר "ערוצים". שמתי בסוגריים כי הכוונה כאן ל"תפקודים", על ערוץ יחיד עבור כל אחד מההגאים של הטיסן. גם פה להערכתי ה Bit Rate גבוה מהנדרש בכלי קרקעי.
תמיד נכנסת השאלה היכן לקיים את חוגי הבקרה - על הקרקע או במטוס. יש לזה מצד אחד משמעויות אנרגטיות ומצד שני משמעויות של כח חישוב ומשקל. בטאנק ניתן לקיים את מרבית החישובים בכלי עצמו ולהסתפק במתן פקודות בדידות.
מקורות המידע של הטנק גם הם לא "רציפים". הבעיה העיקרית במידע "היורד" היא התמונה, האופטיקה, שדורשת רוחב סרט גדול וכמובן גם משמעותית מאד. במל"ט - כי בגלל זה הוא שם, לרוב ובטאנק, כי בגלל זה הוא גם שם אבל זה גם נדרש לצורך בקרה על פעילותו של הטאנק, מה שאינו נדרש במטוס ברמה האופטית.
ישן 31-10-2008, 10:16
צלמית המשתמש של האזרח

למה שהיפנים האלה מסוגלים...

רק הם מסוגלים לבנות מטוסים לכוון אחד....

http://www.combinedfleet.com/ijna/mxy7.htm

• [התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.combinedfleet.com/ijna/zlogo_t.jpg]
    © 1997 Joao Paulo Juliao Matsuura

Yokosuka MXY7 Ohka (Cherry Blossom)Allied Code Name: "Baka"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.combinedfleet.com/ijna/mxy7pic.gif]

(Scanned from René J. Francillion "Japanese Aircraft of the Pacific War" - Putnam - 1979)

UNITS ALLOCATED

721st Kokutai (at least).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.combinedfleet.com/ijna/mxy7col.gif]

(Scanned from "Batalhas Aéreas da Segunda Guerra Mundial" - Abril Cultural S.A. - 1975)

TECHNICAL DATA

Description: Single-seat suicide aircraft (Model 11, 21, 22, 23, 43A, 43B and 53). Single-seat training glider (Ohka K-1), or two-seat powered-glider (Ohka Model 43 K-1 KAI). Mixed configuration.

Accomodation: Pilot in enclosed cockpit.

Powerplant:
    • Three Type 4 Mark 1 Model 20 solid-propellant rockets with a total thrust of 800 kg (Ohka Model 11 and 21).
    • One 200 kg thrust Tsu-11 turbojet (Ohka Model 22).
    • One 475 kg thrust Ne-20 axial-flow turbojet (Ohka Model 33, 43A, 43B and 53).
    • One 260 kg thrust Type 4 Mark 1 Model 20 solid-propellant rocket (Ohka Model 43 K-1 KAI).
    Armament: Warhead in the nose:
Ohka 11 1,200 kg Ohka 22 600 kg Ohka 33 800/900 kg Ohka 43 800 kg Model 11 Model 22 Model 43B Dimensions:
Span
5.12 m 4.12 m 9.00 m
Length
6.07 m 6.88 m 8.16 m
Height
1.16 m 1.15 m 1.15 m
Wing area
6.0 m2 4.0 m2 13.0 m2 Weights:
Empty
440 kg 545 kg 1,150 kg
Loaded
2,140 kg 1,450 kg 2,270 kg
Wing loading
356.7 kg/m2 362.5 kg/m2 174.6 kg/m2 Performance:
Maximum speed
350 kt at 3,500 m 240 kt at 4,000 m 300 kt at 4,000 m
Terminal dive velocity
500 kt - -
Range
20 naut miles 70 naut miles 150 naut miles
  • Production: A total of 852 Ohkas were built by the following major contractors with the co-operation of a series of sub-contractors:
    • Dai-Ichi Kaigun Koku Gijitsusho, Yokosuka:
      • 155 Ohka Model 11
      • 50 Ohka Model 22
      • 45 Ohka Model K-1
      • 2 Ohka Model 43 K-1 KAI
    • Dai-Ichi Kaigun Kokusho, Kasumigaura:
      • 600 Ohka Model 11

ישן 31-10-2008, 10:28

אני מציע שנפריד את הדיון הנוכחי מדיון ברכבים רובוטיים למטרות אחרות. הדיון נפתח בהרהור נוסטלגי על רובוט טנק - בואו נשאיר אותו ברמת התחליף הרובוטי לטנק ונעזוב כלים רובוטיים קרקעיים אחרים (שכבר נמצאים בשירות נרחב).

ואגב שיהיה ברור טנק אינו שווה ערך לכל רובוטון עם מאג - הכוונה היא לכלי גדול כבד עם שיריון משמעותי, יכולת עבירות ובעיקר כוח אש שווה ערך לטנק (RALF גם מה שאתה הבאת אינו טנק בלתי מאויש אלא נגמ"ש בלתי מאוייש לפי התותח).
www.MegaPixel.co.il

ישן 02-11-2008, 15:46

אני מתנצל מראש שאני לא משרשר נכון (אני שונא את מערכת השרשור של פרש ולפעמים אני פשוט בוחר להתעלם ממנה).

אני מציע שוב שנחזיר את הדיון למסגרת של טנק מערכה נשלט מרחוק ולא כלים רובוטיים למגוון משימות - זה יש כבר ויש על זה שורה ארוכה של דיונים נפרדים בפורום.

Pashut Shiryoner - כתבת שאין משמעות בקרב מלא לשליטה מרחוק - אני לא מבין מדוע אתה טוען זאת - אם יש לך כלי שנוסע בראש הטור ונשלט מרחוק והוא חוטף טילים אך ממשיך לנסוע כי אין בו צוות ואיש לא נפגע חסכת פגיעה בחיי אדם.

נ.ב. Pashut Shiryoner - קיבלת את המייל שלי לתיבה החדשה שלך?

קרן-אור - אם יש במערב תותח נטען אוטומטי מקובל (אני לא מכיר את התותח של הסטרייקר כל כך) - סבבא - כל שאמרתי הוא ש-30 מ"מ הוא לא תותח לטנק מערכה מודרני. בנוגע לחלק השני של דבריך - יש כבר כלים לא מאויישים לסיור, סיוע ופריצה אז לדעתי הגיע הזמן לטנק מערכה עיקרי לא מאוייש - כמעט 100 שנה אחרי המצאת הטנק.
www.MegaPixel.co.il

ישן 02-11-2008, 17:10
צלמית המשתמש של האזרח

מקובל...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מתנצל מראש שאני לא משרשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני מציע שוב שנחזיר את הדיון למסגרת של טנק מערכה נשלט מרחוק ולא כלים רובוטיים למגוון משימות - זה יש כבר ויש על זה שורה ארוכה של דיונים נפרדים בפורום.

אני לא איש שריון אך איך אפשר לפתור לדעתך אם אתה שולח טנק מונחה רדיו. איך הוא יגלה מטרה
של האויב ועם איזה חימוש ישתמש?
אם הוא יקבל את הפקודה מטנק הפיקוד שנמצא מאחוריו, איך הוא יתאם את הטווח בין טנק הפיקוד לטנק המונחה לבין המטרה עויינת? (מקווה שהסברתי נכון את הבעיה)

ישן 02-11-2008, 21:21

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]אם יש לך כלי..."

אני לא מסכים. אני לא שריונר אבל הייתי יותר מפעם אחת בתוך טנק - החלל הפנימי של טנק הוא גדול מאד (יחסית כמובן אחרי הכל נדחסים שם אנשי צוות שאמורים להיות מסוגלים אפילו לזוז קצת). ברגע שטנק נבנה כרובוטי מהיסוד הוא לא זקוק לחלל הזה כלל - מה שמאפשר להכניס את כל המערכות החיוניות של הכלי (או רובן לפחות) למרכז הכלי ולהוסיף עוד כמה ס"מ טובים מאד של מיגון. כן הכלי יהיה יותר כבד בכמה טונות אבל כידוע הכלים הישראליים לא צריך לטוס לשום מקום (גשרים עשויים להיות בעיה מצד שני) אז לפחות עבורנו אין בעיה ועם המנועים של הדור הבא אני חושב שהם יהיו מסוגלים לתפקד טוב כמו כל מרכבה נוכחית אם לא יותר טוב.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר