לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2008, 20:30
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אין שום סיכוי שאיילון או מלכיאור יקחו קולות מהימין
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "איילון יכול לקחת קולות..."

איילון המציא את יוזמת ז'נבה - שזה סדין אדום עבור הימין
לתנועה שבשמה רץ מלכיאור "מימד" דווקא היה פוטנציאל לקחת קולות של דתיים לאומיים, אלא שמלכיאור עצמו הרס את הפוטנציאל הזה כשהפך את המפלגה לתואמת מרצ דתית , שמאלנית קיצונית.
זו הסיבה שבגללה שמאלנים דתיים מתונים כמו הרב עמיטל והרב יהודה גלעד - נטשו את התנועה.

היום מימד היא מלכיאור ומלכיאור הוא מימד ולכן אין סיכוי שהמפלגה הזאת תקושש אפילו רבע קול בתוך הציבור הדתי לאומי (מלבד בקרב משפחתו של מלכיאור, ידידיו ומקורביו)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2008, 21:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

האמת היא שאני דווקא מייחס לציבור, מידה עצומה של טמטום...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מייחס יותר מדי חשיבות..."

אחרת אין הסבר לתופעה של 29 מנדטים לאט"ד ו7 מנדטים לגמלאים. גם העובדה שהירוקים להערכתי
יעברו את אחוז החסימה (תודות לסקרים שמקפידים לבשר לנו שהם עוברים...), היא, בעיני, עדות
מופלאה נוספת לכך שאין גבול לחוסר אינטליגנציה מצד חלק גדול מאוד מהציבור...

המצב רגיל, כל מה שכתבת על יחצ"נים, היה יכול להיות נכון לחלוטין. למרבה המזל (או יותר נכון,
למרבה חוסר-המזל), אנחנו נמצאים בעידן האט"די מזה כ6 שנים (ממשלת שרון השנייה, הגם שנבחר
מטעם הליכוד, הייתה במהותה אט"דית לחלוטין), ואחרי אינספור אסונות שהתרגשו עלינו, קורה תהליך
שקרה לציבור ב1977: הוא מצליח להפנים שהשלטון מחורבן. ב1977 עלה הליכוד לשלטון לא רק בגלל
שחיתויות ממשלת רבין הראשונה, אלא גם ובעיקר בגלל מלחמת יוה"כ. בבחירות שהתקיימו מייד אחרי
המלחמה, הציבור היה עדיין בהלם (שעדיין הספיק כדי להפוך את הליכוד, לראשונה בתולדותיו, למפלגה
ששליש מהציבור רואה בה אלטרנטיבה שלטונית), והמערך ניצח. ב1977 הציבור כבר הפנים מה לעזאזל
קרה כאן ב1973, וסילק את האחראים.
בחירות 2009 יתקיימו בראש ובראשונה בצל אסון מלחמת לבנון2 ואסון הפקרת מערב הנגב ודרום מישור
החוף, אחרי מהלך עקירה נוראי, שהיה אמור להביא לשקט בגזרה זו. יחצ"נים ותקשורת אוהדת
עשו, עושים ויעשו כל מאמץ כדי לטייח עובדות אלה - אלא שגם ב1977 היה ניסיון היסטרי למנוע
מבגין לנצח, והדבר לא הצליח, שכן אין כוח חזק יותר מאשר רעיון שהגיעה שעתו, והשעה לסלק את
אט"ד מהשלטון (כפי שהיה הכרח הסטורי לסלק את המערך מהשלטון ב1977) היא כעת. הציבור
המטומטם יוכיח טמטומו בכך שאט"ד בכלל תעבור את אחוז החסימה, ובכך שהיא תקבל יותר מפי
שניים מנדטים מהמפלגה הלגיטימית שאמורה לעמוד בראש מחנה השמאל. הגבול של טמטום הציבור
ייקבע באותו מקום שבו הוא נקבע ב1996 וב2001, כשפרס וברק עפו מהשלטון, למרות מאמצים
נואשים של המערכת למנוע זאת. כאשר המצב חמור עד כדי כך שאפילו ספינים לא מצליחים להסתיר
זאת - זה הזמן שבו טמטום הציבור מתעמעם זמנית, והוא ברובו מצביע פחות גרוע...

אגב, אני ממש לא שותף להתפעלות מאילון. האיש הוכיח עצמו כשבשבת חסרת אמינות. האיש שקרא
לחשודי ללכת הביתה - לא היסס להצטרף לממשלתו. האיש שרץ לראשות העבודה לפני פחות
משנתיים, טוען כיום שהיא חסרת זכות קיום. העובדה שכל מה שהצליח לגרד זה את ראשות מימ"ד
מלמדת שסקרים מראים למפלגות השונות שבהן ניסה להשתלב, שהוא לא כזה להיט בקרב הבוחרים.
מימ"ד עצמה היא סוג של פלטפורמה לסידור עבודה עבור מלכיאור. האיש, בדומה לאחמד טיבי,
עובר בין מפלגות שונות, כשמה שמעניין אותו זה השריון במקום הריאלי. ההבדל בין מלכיאור לבין
אחמד טיבי, הוא שאחמד טיבי הוכיח פעם אחר פעם שתנועתו, תע"ל, אכן שווה בדיוק מנדט (מה
שהופך את צירופו לכל מפלגה ללא-בעייתי, שכן הוא לבדו אמנם לא היה עובר את אחוז החסימה, אבל
כשהוא חלק ממפלגה, הוא לא מונע מאחד מחבריה להתברג בכנסת).
ישן 22-11-2008, 16:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האמת היא שאני דווקא מייחס לציבור, מידה עצומה של טמטום..."

אתה מסכים שהעם מטומטם אבל מצפה ממנו בכל זאת לנהוג אחרת ולהבחין הפעם בהבדלים בין אמת לשקר, או בין אמיתי למזויף.
אתה מצפה למהפך סטייל 1977 ב 2008 ?
לא רק שעברו 31 שנים מאז, כל צורת הבחירות, כל צורת המפלגות כל צורת התעמולה, הכל השתנה.
אני ממשיך לטעון מצד אחד להתפקחות, בצורת שיבה למקורות, ואז אכן יש סיכוי לליכוד לפרק את התעמולה המשומנת בקלפי.
אבל הכוחות שהוא עומד מולם הם כמעט כל יכולים באמצעי התקשורת שמגויסים גם הם.
אולי אתה יודע מה האמת, אבל המצביע הפשוט (או השפוט) יודע מה שהוא קורא בעיתונים ומה שהוא רואה בטלוזיה.
אני מתעלם לרגע ממלכיאור ומתרכז באיילון.
גם אני לא הערכתי את הזגזוג שלו כבר על ההתחלה, חוסר יציבות טורדני כזה שמעיד על מחסור בעקרונות אמיתיים. אבל מצד שני אני שומע על התמיכה בו מקרב אנשים שאני מכיר, שהולכים אחריו כבר מספר שנים, מימי המפקד הלאומי, ומחכים לרגע שיתפוס עמדה יציבה ויתחיל להתחזק.
אני כן רואה מהצד את עמי איילון כאלטרנטיבה מפתיעה ומענינת. אולי הוא התלבש על מלכיאור במקום להקים סיעה חדשה אבל עדיין הוא יכול להפתיע. גם שינוי הפתיעו מתוך הכלום בזמנו.
היום, עוד לפני הצגת הרשימות הסופיות של כלל הרצות לבחירות, אני חושב שהמהלך שהוא עשה אינו שגוי. גם כהוא המפלט האחרון, וגם כי יכול להיות כקרש קפיצה למעלה.
ישן 22-11-2008, 20:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מצפה מכל העםלא להפגין טמטום - עובדה, אט"ד כנראה תעבור את אחוז החסימה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מסכים שהעם מטומטם אבל..."

אני כן מצפה ומעריך שלמרות מכונת הקמפיין שעובדת שעות נוספות - יש בעייה להספין את כל המציאות.
נכון, משתיקים במידת האפשר את הדיווחים הקשים מהצפון (כשלון מהדהד של 1701 וסכנת מלחמה
ודאית בטווח הלא רחוק) ומהדרום (מלחמה אינסופית על אש קטנה שעושה את החיים לבלתי נסבלים
לרבבות רבות של ישראלים), אבל אי אפשר להעלים לגמרי. המלחמה של 2006 לבדה גמרה את המפלגה
הזו כמפלגת שלטון. מאותו יום היא מנסה לשרוד בכל כוחה. לבני אמנם מנסה למכור את השקר שלא
הסכימה לדרישות ש"ס ולכן יש בחירות, אבל היא וכולנו יודעים שלו היה תג מחיר כספי למו"מ, היא הייתה
משלמת אותו בשמחה, ובלבד לדחות את הבחירות ל2010.
אט"ד יובסו לא בגלל חוכמת הציבור, אלא בגלל שחלק מספיק גדול מהציבור יפנים את עוצמת הכשלון
במידה מספקת לא להצביע לאט"ד, וכן להצביע לליכוד. אני ראיתי את הסקרים שהתפרסמו השבוע. אם
זה מה שהתפרסם, לו אני לבני, לא הייתי רוצה לדמיין מה המצב בסקרים הפנימיים, לפני ששפצרו במעט
את מצבה של אט"ד (אצל פרופ' כ"ץ זה כנראה קרוב יותר למציאות...).

באשר לאילון, אשמח לראות אותו רץ לבד (לרוץ עם מלכיאור זה לרוץ לבד...). הוא יגזול כמה רבבות קולות
שמאל מובהקים, ולא ייכנס. אני תומך בכל לבי בריצה שלו. הוא יצליח לקזז את ריצתו השגוייה של אלדד, שהיה צריך, חד-פעמית, לקבל שריון ברשימת הימין המאוחדת, ולהתפצל ממנה אחרי הבחירות
באופן מוסכם, כך שיקים בצורה מסודרת את מפלגת "התקווה", בלי לחץ של בחירות קרובות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר