לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2008, 07:06
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "פרופיל 72 ושירות בתפקיד עורפי"

יש המון תפקידים לא-קרביים, שלחלקם אפשר להגיע גם עם פרופיל קרבי בלי לעשות בעיות או הצגות של ליצני-ת"ש.

השאלה כמובן היא "מה זה קרוב לבית"? לפי הגדרות הצבא "קרוב לבית" יכול להיות גם כמה עשרות קילומטרים מביתך, ולא תמיד בקצה קו אוטובוס ישיר. השאלה היא גם היכן נמצא הבית - בסיס במרכז לא ממש קרוב למי שגר בבאר שבע, למשל.

גם לא כל בסיס "קרוב לבית" (שוב, תלוי איפה הבית, וקרוב לבית יכול להיות גם שעתיים וחצי נסיעה בשלושה אוטובוסים) הוא בהכרח בסיס פתוח. שוטר צבאי שמשרת ביחידת המעברים וגר במודיעין יכול להמצא ממש כמה דקות מהבית, אבל הוא לא יראה אותו כל יום...

תפקידים איכותיים תלויים גם ביחידה/בסיס שאתה נמצא בהם. אם אתה מגביל את עצמך ל"קרוב לבית" יתכן שהבסיסים הקרובים למקום מגורייך לא כוללים תקנים לתפקידים איכותיים או מעניינים במיוחד...

מה אתה יכול לעשות?

א) לסמן במנילה תפקידי קצונה יעודית. קציני תחזוקה/שלישות/חימוש וכו' נדרשים לא פחות ואף יותר מאשר לוחמים. זה יתן לך תפקיד איכותי יחסית שנראה טוב בקורות החיים, אבל לא מבטיח לך שירות קרוב לבית. למעשה, במשך חודשי ההכשרה תהיה רחוק יחסית מהבית. אבל מכיוון שבכל בסיס כמעט יש תקן לקציני מנהלה, יתכן שתוכל להגיע לבסיס סמוך מספיק למקום מגורייך.

ב) לצאת לטירונות קרבית באחד החילות האג"מיים שמתגייסים אליהם עם פרופיל 72 - שריון, תותחנים, נ"מ (חלק מהמערכים), אב"כ ומוד"ש (חלק מהמערכים). כאן אתה לא חייב לסיים את המסלול, ויכול לנשור בסיום הטירונות/אימון מתקדם. אם תנשור בטירונות כנראה שתישאר בתפקיד של תומך לחימה בבסיס הטירונות, אבל אם בשלב מאוחר יותר - תישאר באחד מבסיסי היחידה שאולי מספיק קרוב לבית. בין התפקידים האפשריים יש גם את תפקיד הסמב"צ (למרות שהוא מאוייש בעיקר ע"י כל מיני מפקדים-לשעבר עייפים/פצועים/שמנים) שהוא די מה שהתכוונת אליו.

ג) לנסות להתקבל לחיל המודיעין. אם אתה מתאים הם יפנו אליך בעצמם. יש להם בסיסים פתוחים בכל מיני מקומות שקרובים לבית של מישהו, אבל גם בסיסים סגורים ונידחים. מה שבטוח, זה איכותי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2008, 10:27
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "פרופיל 72 ושירות בתפקיד עורפי"

תודה על התגובות העניניות.

אני לא מנסה להתחמק משירות קרבי. אני מאוד רוצה לשרת שירות קרבי, הבעייה היא שההורים שלי לא "נותנים" לי במובן מסויים להעלות את הפרופיל ל97 על מנת לנסות לתקבל לקורס חובלים, הם משוכנעים שאם לא אתקבל אהיה חייב ללכת לחי"ר וזה סיוט בשבילם, במיוחד בשביל אמי שבוכה כל הזמן ואפילו מצבה הגופני הרע מאז שקיבלתי צו ראשון וככל שאני מתקרב לגיוס.
הם לא מוכנים לשמוע על כלום ואת האמת גם אני לא כ"כ שמח שהאפשרויות שלי מסתכמות בשריון, תותחנים ונ"מ, לא שהם כאלה גרועים, אבל זה לא השירות המשמעותי שאני רוצה לפחות לנסות לעשות בצבא, ואני מאמין שאני יכול כי יש לי נתונים טובים.

בעיקרון אני גר בתל אביב.
אני לא מצפה שיהיה משהו קל"ב כי אין לי ת"ש. כל בסיס חי"א בצפון או בדרום מעולה בשבילי.
אני רוצה קרוב לבית יותר בשביל ההורים שלי ובפרט אמא שלי.
אם זה היה תלוי בי, שוב, הייתי מנסה ללכת לטופ שזה קורס חובלים ואם לא הייתי מתקבל גם ללכת לאחת מיחידות חוד החנית של חיל התותחנים (רוכב שמיים\מורן) זה FINE WITH ME.

עם מי אני יכול ליצור קשר לגבי זה או שהאפשרות היחידה היא באמת להתגייס לאחת מהחילות האג"מיים ומשם ליפול?
ישן 09-12-2008, 11:31

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "תודה על התגובות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CoPilot
במיוחד בשביל אמי שבוכה כל הזמן ואפילו מצבה הגופני הרע מאז שקיבלתי צו ראשון וככל שאני מתקרב לגיוס.

וזה עוד כלום למה שמחכה לך כשתעבור לגור עם חברה שלא תמצא חן בעיניה, תרצה לטייל במקום שלא יראה לה וכו'. הורים צריך להתחיל לחנך כשהם קטנים.

ציטוט:
הם לא מוכנים לשמוע על כלום ואת האמת גם אני לא כ"כ שמח שהאפשרויות שלי מסתכמות בשריון, תותחנים ונ"מ, לא שהם כאלה גרועים, אבל זה לא השירות המשמעותי שאני רוצה לפחות לנסות לעשות בצבא, ואני מאמין שאני יכול כי יש לי נתונים טובים.

אם הנתונים שלך כל כך טובים, המקומות הבאמת-טובים יפנו אלייך בעצמם.

ציטוט:
בעיקרון אני גר בתל אביב.
אני לא מצפה שיהיה משהו קל"ב כי אין לי ת"ש. כל בסיס חי"א בצפון או בדרום מעולה בשבילי.

ובבסיסי חיל אוויר צריך קציני שלישות, תחזוקה וכו'. כמו בכל בסיס אחר בערך.
לפחות בזמני (לפני 11 שנה) היו בבסיסי חיל-אוויר מסויימים גם בנים עם פרופיל קרבי ששירתו כפקמצי"ם (פקידות מבצעים - המקביל של חה"א לסמב"צים, בערך) אבל אין לי מושג מה קורה עם זה עכשיו. מה שכן, אלה לא היו בסיסים פתוחים או קרובים במיוחד לבית שמישהו באמת רוצה לחזור אליו.

ציטוט:
אני רוצה קרוב לבית יותר בשביל ההורים שלי ובפרט אמא שלי.

וכמובן שההורים שלי ושל אנשים אחרים נורא שנאו אותם ורצו שהם יעופו מהבית. בטוח שכל מי ששירת בבסיס סגור או בקרבי זה מישהו שההורים שלו עשו מסיבה כשהוא עזב, חיכו מחוץ לאוטובוס בלשכת הגיוס עם שלט שעליו כתוב "אל תחזור" ובשבת הראשונה שהוא סגר הם השכירו את החדר שלו לתיירים מצרפת.

הרי כולם יודעים שאמהות של קרביים ממש לא דואגות להם. הן מתות שהם יתחפפו כבר כדי שהן יוכלו להשתלט להם על החדר ועל אוסף הפורנו שיש להם במחשב.

ציטוט:
אם זה היה תלוי בי, שוב, הייתי מנסה ללכת לטופ שזה קורס חובלים ואם לא הייתי מתקבל גם ללכת לאחת מיחידות חוד החנית של חיל התותחנים (רוכב שמיים\מורן) זה FINE WITH ME.

ומה רע בסתם חיל הים? לא כולם שם משרתים על ספינות, אתה יודע.

ציטוט:
עם מי אני יכול ליצור קשר לגבי זה או שהאפשרות היחידה היא באמת להתגייס לאחת מהחילות האג"מיים ומשם ליפול?

תיכנס לאתר של צה"ל שכרגע לא עובד משום מה. באיזה אזור של "מידע למתגייס" או משהו כזה יש רשימות שלמות של תפקידים בהתאם לפרופיל וכו', וגם פרטי יצירת קשר. תרים טלפונים, תברר ותשלח קורות חיים.

ישן 09-12-2008, 14:09

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "ברור שכולן דואגות. אבל זה..."

וגם אמא של בנצי מ"אסקימו לימון" תמיד עמדה לקבל התקפת לב.

אם הגיוס שלך גורם לה לתופעות פסיכוסומטיות קשות (הפרעות בתפקודים גופניים שמקורן נפשי) אז זו בעיה חמורה מאוד, שתמשיך להתבטא בנסיבות אחרות בעתיד, גם בלי קשר ליעד אליו תתגייס.

אני מניח שכמו כל משפחה בישראל אתם משלמים יותר מידי כסף לקופת חולים כביטוח בריאות משלים/מושלם/פלטינום/שאר שמות הכרטיסים. אז למה שלא תנצלו את הכיסוי שזה מעניק לכם ותקבעו לה תור לבדיקות אצל רופא? בסל הבריאות יש תרופות פסיכיאטריות מצויינות בדיוק לתופעות עגומות שכאלה, וחבל לשלם סתם ביטוח ולא לנצל אותן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר