לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2009, 07:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע סוכל ניסיון לחטוף חייל צה"ל בעזה

דיווח: סוכל ניסיון לחטוף חייל צה"ל בעזה

יום שני, 5 בינואר 2009, 6:33 מאת: מערכת וואלה! חדשות
במהלך פעילות לחשיפת מנהרות ניהל כוח של גולני קרב עם חמושים מחמאס. אחד החיילים נותק מהכוח, אולם הצליח בסופו של דבר לחבור אליו.
צה"ל הצליח ככל הנראה לסכל אמש חטיפה של חייל צה"ל. חיילי גולני נכנסו לבית בחלק המזרחי של רצועת עזה וגילו מתחתיו רשת של מנהרות. במקום התפתח קרב עם חמושי חמאס שנמלטו דרכן לבתים סמוכים, ולפי הערכות ניסו למשוך את אחד החיילים למנהרה כדי לחטוף אותו.

בקול ישראל דווח, כי בתוך אחת המנהרות התפתח קרב בין לוחם גולני שניתק משאר חבריו לבין חמושים מחמאס. החייל סיכל את הניסיון לנתקו, והצליח לחבור לשאר אנשי הכוח. למקום גם הוזעק חיפוי אווירי של מסוקי קרב.

חמאס הודיע כבר כי בכוונתו לנסות לחטוף חייל צה"ל במסגרת ההתנגדות למתקפה הצבאית של ישראל בעומקי הרצועה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדיווח כי "כאשר יהיה אירוע משמעותי, דובר צה"ל ידווח עליו לציבור".

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 05-01-2009 בשעה 07:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2009, 07:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סוכל ניסיון לחטוף חייל צה"ל בעזה"

אני יכול לאשר חלקית את המידע. הארוע לא קרה הלילה (בין ראשון לשני) אלא אתמול (ראשון) בבוקר. חייל מגולני נותק משאר הכוח ומחבלים משכו אותו לתוך מנהרה במטרה לחטוף אותו. החייל הצליח להתגבר על החוטפים וחבר אל שאר הכוח.
למרות שהארוע נמשך רק מספר דקות, במשך שעות ארוכות עדיין הייתה שמועה, גם בקרב הדרגים הגבוהים ביותר בצה"ל, כי החייל נעדר. הדיווח של דובר החמאס כי אנשיו הצליחו לחטוף חייל ישראלי, שכנראה היה מבוסס על הארוע הזה, רק הוסיף לבילבול.

ישן 05-01-2009, 08:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סוכל ניסיון לחטוף חייל צה"ל בעזה"

סוכל ניסיון של החמאס לחטוף חייל צה"ל
מאת עמוס הראל ואבי יששכרוף
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/haaretz.gif]
08:56 05/01/09
גבעת עלי מונטאר והשטח הצמוד אליה, עיזבת עבד-רבו - זה האזור, בפאתיה המזרחיים של העיר עזה, שבו נתקל אתמול צה"ל בהתנגדות החריפה ביותר עם תחילת המבצע הקרקעי ברצועה. חיילי גולני, שנכנסו לבית איש החמאס בשכונה, גילו שמהבית יוצאות לא פחות משלוש מנהרות תת קרקעיות. חמושי החמאס ברחו דרכן לבתים סמוכים ותקפו את הלוחמים בירי.
בתוך אחת המנהרות התפתח קרב בין לוחם גולני, שנקלע לעמדת נחיתות ונותק משאר חבריו, לבין חמושים מהחמאס. ככל הנראה, ניסו הפלשתינאים למשוך את החייל לתוך מנהרה ולחטוף אותו. החייל הצליח לסכל את הניסיון וחבר ליתר אנשי הכוח, לאחר שהוזעק למקום חיפוי אווירי של מסוקים. זה מקור השמועות שהפיץ החמאס אתמול בבוקר על חטיפת שני חיילים. השמועה, שהפכה לידיעה ברשתות הטלוויזיה הזרות, זלגה גם לתקשורת הישראלית והגבירה את הדאגה בציבור למשך כמה שעות. דובר צה"ל, שעיכב את פרסום ההכחשה בכמה שעות (שבמהלכן הפיץ החמאס דיווחים שקריים נוספים), קיבע בכך את הרושם שאין טעם להיגרר אחר המניפולציות התקשורתיות של האויב. אפשר להניח שגם הציבור הפלשתיני ברצועה, המצפה מהחמאס להישגים מוראליים, לפחות, מבין זאת.
ישן 05-01-2009, 10:41
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
זו גישה קצת תמימה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ש_13 שמתחילה ב "ברור שלא הכול הולך לפי הספר... ולמה זה?"

אתה חושב שאתה באמת יכול לשלוט בכל המשתנים של הסביבה שבה אתה פועל? השאלה הזו מקבלת משנה תוקף כאשר מדובר בקרב.

אין מה לעשות, ההתנהגות האנושית היא לא צפויה ולא ניתנת לשליטה, בני אדם הם לא רובוטים.
אתה יכול לאמן אותם בשביל להעלות רמת הידע, המומחיות והבטחון במעשיהם וע"י כך להעלות את רמת התפקוד שלהם בעת קרב ואת הסבירות שהם יפעלו לפי התרגולות אבל אתה בחיים לא תוכל לוודא ב 100% שהחיילים יתפקדו בדיוק לפי התרגולות והנהלים בעתות חירום או קרב.
בני אדם הם לא רובוטים, אץה לעולם לא תקבל תגובה מסויימת על פי דרישה.

באימונים החיילים יודעים שהמצב לא באמת מסוכן ושאין אויב שבאמת מכוון לעברם ומנסה לפגוע בהם ולכן החשיבה שלהם יותר רגועה ומסודרת וזה לא משנה עד כמה אתה מנסה לדמות מצב קרב.

גדולים ומנוסים ממני בנושאי צבא ובטחון כבר טבעו משפטים כמו "מלחמה היא ממלכת האי וודאות" וכל התוכניות טובות עד שהקרב מתחיל.

אבל אחרי כל זה כמובן שחייבים להמשיך ןלתרגל את התרגולות ולדבוק בנהלים משום שהם מורידים את ההסתברות לתקלה - זו המציאות בכל תחום לא רק הצבאי.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 05-01-2009 בשעה 10:44.
ישן 05-01-2009, 10:52
  ש_13 ש_13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
אולי זו גישה תמימה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זו גישה קצת תמימה"

אולי זו גישה תמימה אבל מניסיון ,כשמתרגלים את זה המון, ויש לך זוג ברזל קבוע. אחרי כמה עשרות או אולי מאות של פעילויות זה מוטבע בך וכל כמה שניות אתה מסתכל אחורה לבדוק שהוא שם ושהכול בסדר איתו,ובכל משימה שמתקבלת אתה והוא מקשה אחת! ואני מאמין בזה באמת ובתמים!
אני באמת מאמין במשפט "נלחם כמו שנתאמן" ולצערי זה מה שבאמת קורה וראיתי את זה גם בשטח...
חיילים שזורקים באימונים ברוב המקרים זורקים גם בפעילות.
ברור שיש את המתח המבצעי ואת הדריכות בזמן אמת וכשאתה יודע שבאמת מחכה לך מחבל אז אתה רציני יותר, אבל בדברים הלכאורה "קטנים" כמו זוגות ברזל, כריעה עם תיק ולא היזרקות על הגב וחיפוי בסוג של ישיבה לא מוסברת אבל נוחה. אלו דברים שכשעושים אותם באימונים ,עושים אותם בפעילות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר