לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2009, 11:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אין ערך לביטוי "התנחלויות בשטחים כבושים".
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין חוזרים על אותה טעות נוראית פעמיים"

מפאת העובדה שהערבים לא הסכימו לתוכנית החלוקה של האו"ם, הרי שכל שטחי מדינת ישראל נכבשו בלחימה ולכן גם הם "שטחים כבושים".

אתה יכול לדבר על "שטחים שנכבשו וקיבלו לגיטימציה מהעולם", אולם אני מניח שגם אתה יכול להבין עד כמה הלגיטימציה העולמית היא דבר נזיל.

המדד, מבחינתי, הוא החזקת אוכלוסיה שאינה נמנית על אזרחי מדינת ישראל תחת שלטון צבאי, מצב שהוא בעייתי בתור פתרון ארוך טווח, והקמת ישובים אזרחיים ישראלים באותו שטח הופכת את המצב לעוד יותר בעייתי.

סתם לצורך השאלה, במידה וכל אוכלוסית עזה היתה בורחת למצרים, האם גם אז היית מתנגד להקמת ישובים ישראלים בשטח זה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2009, 11:56
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אם הארץ הייתה ריקה מתושבים לא הייתי פוסל כל התיישבות בה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין ערך לביטוי "התנחלויות בשטחים כבושים"."

יותר מזאת, כמו לפני מאה שנה ובמהלך הקמתה של מדינת ישראל, היה פוטנציאל (מובהק ?) של עליה שתשנה לחלוטין את המאזן הדמוגרפי, גם היום אם היה פוטנציאל כזה הייתי תומך בהתיישבות בכל השטחים הכבושים. כמובן, שבשום פנים ואופן, ללא פגיעה בתושבים הקיימים ומתן לכל החיים בשטח אזרחות מלאה של מדינת ישראל.
מאחר ופוטנציאל זה איננו קיים והסכנה הדמוגרפית מחמירה ולא ירחק היום, ויווצר רוב ערבי/מוסלמי בכל השטח שבין הנהר לים, עלינו להסתפק בתחומי מדינת ישראל הנוכחיים, שהם יבטיחו את קיומה של המדינה לאורך שנים.
ישן 09-01-2009, 12:20
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
קו המחשבה שלך תמוה ביעני.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אם הארץ הייתה ריקה מתושבים לא הייתי פוסל כל התיישבות בה"

נניח וידוע לך כי מחר בבוקר אמורים לעלות לישראל 3 מליון יהודים, האם דבר זה, מבחינתך, מהווה עילה לאיזרוח כל תושבי רצועת עזה?

הרי היתרון הכמותי ההתחלתי ימחק במהרה בעקבות הריבוי הטבעי הגבוה שלהם. מה גורם לך לחשוב שברגע שםה יקבלו אזרחות ישראלית הם יסתפקו ב-2 ילדים וכלב?

או שמא אתה טוען שעלינו להרבות גם בילדים (15 ילדים? זה בקטנה), על מנת לשמור על מצב דמוגרפי יציב וזאת על חשבון הכלכלה, הרווחה וההשכלה?

שלא נזכיר שבכלל לא שאלת את עצמך האם הם בכלל מוכנים לקבל על עצמם אזרחות ישראלית? ומה תעשה עם אלו אשר יסרבו לקבל אותה? תשאיר אותם במעמד לא ידוע? תגרש אותם?

ובכלל, אין דבר כזה לקבל ב"הוקוס פוקוס" שטחים ריקים. השאלה המקורית שלי היתה אם במידה ותוך כדי לחימה בעזה, יווצר מצב בו רוב רובה של האוכלוסיה העזתית תמצא את עצמה במדינות ערב, האם תסכים לסיפוח השטח שהפך לריק למדינת ישראל? או שמא תטען שעלינו לדאוג ל"פליטים הפלסטינים המסכנים"?

ישן 09-01-2009, 13:10
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
קו המחשבה שלי זהה לקו המחשבה שהיה בכיבושי 1948
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "קו המחשבה שלך תמוה ביעני."

לפיכך כל מה שנכבש אז הוא לגיטימי וקבל הסכמה דה-פקטו של מרבית מדינות העולם ושל האו"מ.
כמו שכל התושבים שחיו בתחומי כיבושי 1948, כך צריך לנהוג עם כל התושבים החיים בכל תחום אותו מדינת ישראל עשויה לספח. אתה בכלל טענת על 0 תושבים - אז לא תהיה כל בעיה מבחינתך.

באשר לעזה, היא חלק בלתי נפרד ממדינת פלסטין שתקום וככה יש להתייחס אליה, גם אם החלום הרטוב שלך יתממש.

אתה שואל שאלות היפוטטיות ובהתאם לזאת אתה מקבל גם תשובות.

בקיצור אגיד לך שאם כל היהודים בין אם הם מוכרים ע"י הרבנות ובין אם אינם מוכרים היו עולים למדינת ישראל מצבנו היה שונה לחלוטין. מאחר וזה איננו עומד לקרות - חבל על כל מילה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר