לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2009, 22:39
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי starbucks שמתחילה ב "גדודי תותחנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי starbucks
למי שיודע, עדיף שירת/משרת בחיל, מה ההבדלים בין הגדודים? ברור שלרעם יש נשק שונה, ואני יודע שנמר וקרן משרתים בצפון ודרקון ורשף בדרום אבל האם יש הבדלים?

אנשים אמרו לי שבדרקון ורשף המשמעת יותר חלשה זה נכון?, רמת האנשים בכולם זהה? זה מפריע שלדרקון ורשף אין בסיס אם? דרקון ורשף משרתים כל השירות רק בדרום?

אשמח לכמה שיותר פרטים, תודה

אמנם אני לא משרת בחיל התותחנים, אבל זה קצת ידע כללי:
אין מקום בצבא שבו המשמעת חלשה פחות. יש מקומות בהם המשמעת נוקשה יותר. המשמעת הבסיסית קיימת אצל כולם במידה שווה.
בקשר לבסיס אם: תמיד עדיף מקום ללא בסיס אם. בכלל, כשכל כמה זמן עוברים קו, ובין לבין מבצעים אימונים במקומות שונים, לבסיס אם אין משמעות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2009, 19:43
  עדמתיעדמרץ09 עדמתיעדמרץ09 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
שתגיע לשבטה זה לא ממש ישנה אבל...

בערך כל תגובה שקבלת לא רלוונטית.

לגבי "רמת האנשים". זה נושא מאד מורכב שיצא לך הרבה מאד להתחכך בו, זה לא משהוא שאפשר להסביר במילים.

לגבי רעם - נכון שיש בנות, זה לא תמיד יותר טוב(במיוחד שהן נותנות לך פקודות)
לגבי דרקון- עד שיהיה לך איזה קשר עם המג"ד, הוא כבר יתחלף אז כנראה שהעצה הזאת לא ממש עוזרת. רשף ודרקון פחות או יותר דומים, חוץ מזה שברשף המפקדה יותר חזקה(אני בטוח שזה לא אומר לך הרבה).
לגבי קרן - יש יותר יתרונות להשמדת הפז"ם, ובכל הגדודים היחס מפקדים-חיילים כשלון.
לגבי נמר - לא יודע, דרקון שברו להם את הבסיס.

אז אם כבר נפלת לחת"ם, הייתי ממליץ לך לשאוף למקום שאתה מכיר מישהוא, זה יכול לעזור.
ישן 06-02-2009, 09:13
  משתמש זכר whiskas2000 whiskas2000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.08
שלח הודעה דרך ICQ אל whiskas2000

כבוגר דרקון - באמת שאין הבדל בין הגדודים , אייל403 צודק ב100% , כל הגדודים מצבעים את אותה תעסוקה ועושים סבבים באותם בסיסי האימונים/קווים/פעילות חת"מית.
בפועל ההבדלים מאוד דקים ומשתנים בהתאם למג"דים/מסו"לים.

ההבדל המשמעותי בין דרקון לרשף (לפחות בזמן הסדיר שלי לפני שנה וממשיך לרדת) שלרשף היה תקציב הרבה יותר מנופח מתרומות = הרבה יותר ציוד לחימה + ציוד נוחות לחיילים. סה"כ הם היו הרבה יותר מדוגמים. מה שכן אז היה לדרקון מג"ד שקרע אותנו אבל הוא היה שפיץ והביצועים שלנו(לפי תרגילי אגד לפחות) הרבה יותר טובים למרות החם-צווארים שלהם והאלביטים על הנשק.

בקשר לבסיסי אם - עדיף בלי. אם בצעירות שלך אתה רוצה להשלח לשמור שם ולעשות עבודות רס"ר ושלפץ ומה רק לא אז בהצלחה אגד רמה.
הכי טוב כשאין לך משהו קבוע ויש תחלופה קבועה של תזוזה.
וסה"כ לאגד של דרקון רשף יש בסיס אז לא לגמרי תהיה תלוי באוויר אל תדאג , הגדודים עצמים "ניידים".

לגבי אגד רמה , אני יודע שבשנים האחרונות גם בנמר וגם בקרן היו בעיות פז"ם חמורות שאפילו פרסמו בעיתונות בזמנו. זה הגיע לרמה שהיו מרביצים לצעירים שלא הסכימו לעשות מה שוותיקים כפו עליהם.
מאז אם אני לא טועה כולם שם מקבלים יחס שווה(לטוב ולרע) וברור שיש חיכוכים בין החיילים לסגל.
יותר מזה אני לא יודע להגיד.
שאר יחידות חת"ם גם אין לי הרבה מה לומר.

נ.ב
בקשר לבנות - תאמין לי עדיף שלא , בדגש על לקבל פקודות מבנות , היו לי מפקדות וזה לא הלך לשום מקום..

בהצלחה בדרכך.
ישן 06-02-2009, 21:27
  Bugiz Bugiz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.08

ככה...
הרעם שונה משאר הגדודים כי כמו שאמרת הוא משתמש באמל"ח שונה , בנוסף בשירות בגדוד משולבות בנות ויש בתוכו הרבה מגמות.

בין שאר הגדודים אין הבדל משמעותי ושום הבדל בפעילות המבצעית, כל הגדודים מבצעים אימונים, קווים כחולים וקווי חי"ר... רשף ודרקון יכולים להתאמן בגולן ונמר בשבטה אין לבסיס האם שום השפעה אמיתית על השירות. מה שכן נכון הוא שיש הבדל מסויים בין אגד הרמה (נמר וקרן המכונים גרמנים) לאגד הבקעה (רשף ודרקון המכונים פלשתים) - המשמעת אצל הגרמנים נחשבת יותר נוקשה - לפעמים זה לטובה, לפעמים זה לרעה. ההבדל בין דרקון לרשף הוא שלרשף יש יותר הקצאות וכסף.
אם הייתי היום מתגיייס מחדש הייתי מדרג את הגדודים ככה:
1. רשף
2. דרקון
3. נמר/קרן
בזמנו רציתי להגיע ל-MLRS, כיום ממש לא אבל זה מאוד סלקטיבי.
בנוגע לפז"ם בגדודים זה גם לא משהו שצריך לעניין אותך כי הוא כל כך משתנה, בין מג"ד למג"ד, בין מסו"ל למסו"ל ובין מסורת של סוללה אחת לאחרת.

אם יש לך מישהו שאתה מכיר שתתגייס איתך הדבר הכי חשוב שתתאמו את הבחירה שלכם, גם אם תגיע לדרקון או לקרן, אם יהיה לך חברים איתך זה יעשה את כל ההבדל (למרות שאני הסתדרתי יופי בלי אף אחד שאני מכיר).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:11

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר