לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2009, 15:31
  vider1 vider1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.03
דעתי העדכנית על שוק האג"ח בכלל והאג"ח הקונצרני בפרט..

מצורף כמו כל חודש-חודשיים קובץ אקסל מעודכן ומסודר של אג"ח קונצרני שלדעתי יכול לעזור מאוד למי שמשקיע גם באופן סולידי ולא רק מניות.
מהפעם האחרונה שהעלתי את הקובץ בסוף 2008 (רק לפני חודש וחצי) רוב האג"חים הקונצרניים עלו בעשרות אחוזים ואכן זו היתה הזדמנות פז לעשות תשואות מדהימות ברמות סיכון יחסית מאוד נמוכות.

לדעתי גם היום לאחר העליות החדות שרק תיקנו חלק מהקריסה שחווינו במהלך 2008 בשוק הסולידי אפשר לבנות יופי של תיק (שמורכב רק מאג"ח קונצרני) מפוזר מאוד עם תשואה ממוצעת של כ- 10% בשנה לשנים הקרובות עם סיכון נמוך יחסית. כמובן שהתיקון של הימים האחרונים יכול להמשך וההסתכלות כאן היא לטווח הבינוני-ארוך ולא לכמה ימים.

הקובץ עבר המון שינויים, יצאו ממנו כמה אג"חים שלדעתי הסיכון בהם עלה משמעותית או שהתשואה כבר לא משתלמת באחזקה שלהם לאור העליות החדות בחודש וחצי האחרונים, נכנסו כמה אג"חים חדשים שלדעתי מהווים גם עכשיו הזדמנות גדולה למי שיש סבלנות ומבין את הסיכון והסיכוי והוחלפו לא מעט אג"חים של אותה חברה בגלל יחס סיכוי/סיכון עדיפים לאחר שבחנתי מחדש את המח"מ והתשואה של כל אג"ח.

את הקובץ אני מכין לעצמי באופן קבוע ולשאר מנהלי התיקים והקרנות בבית ההשקעות בו אני עובד (אימפקט מבית בנק אגוד) ובו רשימת אג"חים יחסית ארוכה מחולקת לפי רמות סיכון (נמוך מאוד, בינוני וגבוה לדעתי כמובן) וסוג ההשקעה (צמוד/לא צמוד), אתם מוזמנים להשתמש בהצעות שלי ולשאול שאלות אם יש.

תוכלו לבדוק את הפרטים יותר לעומק ע"י לחיצה על שם האג"ח שמהווה קישור ישיר לעמוד שלו באתר ספונסר ושם תמצאו את כל הנתונים העדכניים. אני כמובן כאן לכל שאלה על כל אג"ח..

זו כמובן רק דעתי האישית כמו תמיד והיא אינה מהווה המלצה כלשהיא לרכישת ני"ע מכיוון שלכל אחד צריך לבנות תיק על-פי צרכיו האישיים ואני כאן רק על מנת לנסות ולעזור.

לדעתי האישית כיום תיק סביר של אדם "נורמלי" צריך להיות מחולק בצורה הזו:

אג"ח ממשלתי צמוד - 20%
אג"ח ממשלתי שקלי - 20%
אג"ח קונצרני בסיכון נמוך - 30%
אג"ח קונצרני בסיכון בינוני - 15%
מניות - 15%

בהצלחה לכולנו

נ.ב - כמובן שיכולות להיות טעויות טכניות בקובץ ופספוסים ולכן שכל אחד יבדוק כל דבר לעומק ואם ישנן טעויות אנא עדכנו אותי..

כל נתוני המסחר של אגחים - http://finance.sponser.co.il/finance/bonds/index.php

רוצים לדעת עוד על שוק האג"ח? http://www.sponser.co.il/shukhaondetails.asp?catid=4
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:37

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר