לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2009, 11:28
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אני לא "מעדיף" שום דבר חוץ מהאמת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "הוא מצטט מויקיפדיה חלק אחד,..."

במקור שהבאת כתוב:
ציטוט:
הטענה שסמל ה"מגן דוד" שימש בעבר לקישוט אצל עמים פָּגָנִיִּים (עובדי אלילים) ובכנסיות עתיקות, ניתן להסביר בכך: שהנצרות יצאה בעצם מתוך היהדות וכחיקוי ליהדות! מה גם שידוע לָכֹּל שממציא הנצרות היה יהודי! תורת הנוצרים הראשונים (שהיו יהודים אשר פרשו מהיהדות) היתה בְּלִיל של רעיונות יהודיים (בלי שמירת המצוות המעשיות) ושל רעיונות אליליים. הנצרות החלה לפעול כ-70 שנה לאחר הספירה, בתקופה בה האנושות התחילה להתנער מהבערות שבאליליות. כנראה שהשורש והמקור היהודי של מקימי הנצרות היתה הסיבה לכמה סמלי "מגן דוד" המעטרים כנסיות עתיקות. ודרך הנוצרים הראשונים עבר ה"מגן דוד" גם לעובדי האלילים. ובנוסף: יתכן שהעמים הללו לקחו את סמל ה"מגן דוד" גם מן הטבע, מפרח השושן, והשתמשו בו רק כמוטיב קישוטי (מובא במחקר של אורי אופיר). מילון ספיר: סמלים רבים מבוססים על השושן, שושן הוא גם כינוי לעיטור או גילוף בצורת הכותרת של פרח השושן, עַם ישראל משול לשושן. סיבה נוספת יכולה להיות: לפני כ-2600 שנה, כאשר רוב תושבי כדור הארץ היו עובדי אלילים, גָלו עשרת השבטים מהארץ ע''י מלך אשור לארצות עובדי אלילים כמו הודו, ואח''כ לארצות הנוצרים, ולכל מקום הביאו עמם את סמל ה"מגן דוד" וכך הוא נפוץ. מה גם שכנראה שה"מגן דוד" הגיע לארצות הללו גם באמצעות קשרי המסחר שהתנהלו אז בין הארצות.

ובוויקי (ודרך אגב לא משם לקחתי את זה):
סמל מגן הדוד (הקסגרמה) נפוץ בהודו עוד מהתקופה שלפני הספירה הנוצרית וניתן לראותו גם על מקדשים עתיקים וגם בשימוש יום-יומי.

כלומר הטענה שזה בא להודים מהיהדות דרך נצרות היא קשקוש.
הטענה שזה הגיע להודים דרך עשרת השבטים כנראה גם היא אינה נכונה משום שהסמל ההודי הזה הוא בן כ3000 - 4000 שנה.

וכמו שאמרתי כמו דברים אחרים שהגיעו ליהדות (שמות החודשים העבריים שהיו שמות של עבודה זרה, הסביבון בחנוכה ועוד) גם זה כנראה הגיע מהגויים (מההודים).
בכל מקרה גם אם כן וגם אם לא זה לא מעלה ולא מוריד.

עכשיו ענה לי על שאלה- מדוע זה כך כך חשוב לך שמקור המגן דוד יהודי?

חזרה לפורום
ישן 19-02-2009, 12:44
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אני לא "מעדיף" שום דבר חוץ מהאמת"

אני לא מבין את הויכוח שלכם, בשום מקום בויקיפדיה לא מצויין שהסמל הגיע ליהודים מההודים
אדרבא, מצויין שם בפירוש שהסמל התגלה בבתי כנסת עתיקים מתקופת בית שני (כלומר גם לפני ספירת הנוצרים..)

אני לא בא לטעון עכשיו שהמקור לסמל הוא אכן יהודי או משהו, אני רק בא לומר שאף אחד לא יודע באמת...
לדעתי האישית אין לסמל קשר ישיר ליהדות, כל הקשרים באו בדיעבד לאחר שהסמל כבר הושרש בעם
זה לא אומר שהוא בא דווקא מההודים, או ממקור זר אחר, יכול להיות שסתם "המציאו" אותו לקישוט
לא לכל דבר חייבת להיות משמעות "סמלית" עמוקה...

חזרה לפורום
ישן 21-02-2009, 21:52
צלמית המשתמש של Zorro26
  Zorro26 Zorro26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "גם אני לא הבנתי ולכן"

אני חושב שמצאתי משהו אך אינני יודע אם זה אמיתי:
בתורכיה קיים ארמון שהוא מוזיאון כיום ויש בו חרב מאוד עתיקה אשר נקראת
חרב דויד המלך או "חרב הנבואות" "The Sword Of Prophets" אשר היתה שייכת למוחמד הנביא.
ע"פי אמונת המוסלמים, הנביא מוחמד לקח את החרב כשלל באחד ממלחמותיו
ב "אל-מדינה".
על החרב ישנם את השמות בערבית עתיקה: דויד, שלמה, משה, אהרון, יהושוע, זכריה, יונה, ישו
ומוחמד.
כמו כן על החרב ישנה חריטה של דויד המלך כאשר הוא עורף את ראשו של גוליית.
החרב נמצאת כיום במוזיאון בארמון "טופקאפי" בתורכיה.
להלן קישור (החרב השניה בתמונה "אל-בתאר" באנגלית): חרב

לא נראה לי שזה המקורי של דויד המלך או שכן ואח"כ חרטו על הלהב את השמות בערבית...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר