לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2007, 21:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע תחקיר התנגשות מסוקי האפאצ'י מצביע על כשלים דומים לאלו שגרמו לאסון המסוקים

שוב מתברר שצה"ל לא למד מאסון המסוקים
במלחמת לבנון השנייה התנגשו שני מסוקי אפאצ'י. תחקיר חיל האוויר מעלה שורה של כשלים, דומים לאלו שאירעו באסון המסוקים
יום שני, 26 בפברואר 2007, 20:51 מאת: שי חזקני, חדשות 10 ישראל 10
ביום השמיני למלחמת לבנון השנייה אירעה התנגשות בין שני מסוקי אפאצ'י שהיו בדרכם לגיחה מבצעית מעבר לגבול. תחקיר חיל האוויר מעלה שורה של כשלים וטעות אנוש של אחד הטייסים שהובילו להתנגשות.
שני המסוקים התכוננו לגיחה, אך הבקר מיחידת הבקרה הורה להם להמתין ולעשות "שמיניות באוויר" עד להודעה חדשה. אחד הטייסים לא שם לב כנראה למה שמתרחש מבעד לחלון תא הטיס, והתנגש במסוק שהיה לפניו.
התחקיר העלה שאין בחיל האוויר נהלים לטיסה של מסוקי בזמן המתנה לגיחה מבצעית. עוד מתברר, כי כל טייסת כתבה נהלים משלה ללא הנחיה ברורה של להק המסוקים בחיל. "זה ממש מילה במילה דו"ח עברי" אומר יו"ר יד לבנים אלי בן שם, שבנו קובי נהרג באסון המסוקים. "כי הם לא עשו שום דבר. כאילו לא קרה כלום".

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 28-02-2007 בשעה 21:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2007, 21:22
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תחקיר התנגשות מסוקי האפאצ'י מצביע על כשלים דומים לאלו שגרמו לאסון המסוקים"

חבל, ניצול ציני של הורה שכול.
מכבסת מילים שלא אומרת כלום, מה זאת אומרת שהבקרה נתנה להם לעשות שמיניות באויר?אין בזה שום בעיה, זה נוהל שגרתי בכל כלי תעופה בעולם....לא קוראים לזה שמיניות באויר אלא מעגלי המתנה, אבל למה להשתמש במונח מקצועי כשאפשר להמציא סלוגן עלוב ונמוך...
ברור בדיוק למה התאונה הזו קרתה, אין קשר למעגלים ולא לשמיניות ולא לנהלים....הדבר היחיד שצריך לבדוק ועוד לא ראיתי זה לגבי כשירות הצוותים, האם הם ישנו מספיק, האם הם הוכשרו בנוהל תקין וכו'. בנושא ההכשרות קשה לי להאמין שיש חריגות, אבל בשעות שינה במלחמה בהחלט יכול להיות שהיה, אין לי מושג.
אם לא היה חריגות בשעות השינה, התאונה הזו היתה במרכאות בלתי נמנעת בהיבט המערכת. ורק הוצאת הגורם האנושי מהמשוואה היה מונע אותה.
אמיל.

ישן 28-02-2007, 21:53
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "מעגל המתנה הוא סטנדרטי עבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilBates
מעגל המתנה הוא סטנדרטי עבור כל המסוקים? או עבור כל המסוקים מסוג מסויים? או עבור טייסת מסויימת?

מה עומד מאחורי הטקסט "כל טייסת כתבה נהלים משלה"?

לכל טייסת יש ספר נהלים, חלקו מתחיל בהוז"א שאלו חוקים שלא ניתן לשנות או לעבור עליהם, והמשכו בנהלים ובתו"לים של הטייסת. בהגדרה לא יהיה לשתי הטייסות הנ"ל ספר נהלים דומה כי הן לא מטיסות את אותו המסוק!!! (הכתב העלוב לא טרח לציין זאת...).
האם צריך להיות את אותו הנוהל לגבי כיבוי אורות וטיסת מבנה לשתי הטייסות במקרה זה? יכול להיות...אבל אין קשר בין זה לבין התאונה. צריך לזכור שנוהל של טיסה בשטחנו אינו רלוונטי למסוק כשהוא רגע לפני חציית קו.
שורה תחתונה, התאונה נגרמה מסיבות אחרות לגמרי, אין בעיה שלטייסות יהיו נהלים שונים כשהן טייסות של מטוסים שונים, והאמת שאין בעיה שיהיו נהלים שונים גם כשמטיסים את אותו מטוס, כל עוד יש הגיון מאחורי זה.
אמיל.

ישן 28-02-2007, 22:16
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
שני דפוסים שאולי מוכרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תחקיר התנגשות מסוקי האפאצ'י מצביע על כשלים דומים לאלו שגרמו לאסון המסוקים"

הדפוס הראשון יצירת רייטינג על ידי שיסוי ההורים השכולים בצה"ל. (ממתי האב השכול הוא המומחה לענייני דוח עברי)

הדפוס השני, והמעניין יותר, הוא המאפיינים הדומים של התאונה. מסוקים במעגל המתנה לפני חציית הגבול, אורות המבנה כבויים, התנגשות.

יתכן ומאפייני התאונה דומים, יתכן שנסיבות התאונה דומות. (אני לא מבין מספיק בנושא, אבל בטוח שגם הכתב לא) במידה ואכן הנסיבות דומות, קיים מקום לדיון האם ניתן היה למנוע את התאונה בעקבות דוח עברי או בכלל.

כרגיל הכתבה ממש לא עוסקת בעובדות, אמיתות וכדומה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר