לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2009, 01:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
כתבה חשד: קצין בכיר היכה את חברתו

קצין צה"ל בדרגת אל"מ חשוד כי היכה את חברתו לחיים במהלך ויכוח. ל-ynet נודע כי בעקבות זאת הוא נקרא לחקירה, במהלכה מעד בלשונו. הוא הורחק מחברתו למשך 15 יום, ובכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום. צה"ל: הטיפול בידי המשטרה

אלי סניור
פורסם: 06.04.09, 01:00

נשקו של קצין בכיר בצה"ל, בדרגת אלוף משנה, יילקח ממנו, לאחר שעלה חשד שהיכה את חברתו לחיים - כך נודע ל-ynet. נגד הקצין נפתחה חקירה בתחנת ראשון-לציון, שם בודקים האם תקף את זוגתו על רקע רצונו להיפרד ממנה. הקצין, המשרת בתפקיד בכיר בדרג השדה, הורחק מהעיר ומחברתו לחיים למשך 15 ימים.

הסיפור הרגיש "התפוצץ" בסוף השבוע, כשחברתו לחיים של הקצין הגיעה לתחנת המשטרה בראשון-לציון וטענה כי תקף אותה. על האשה היו סימני תקיפה, והיא אף הביאה לחוקרים מסמכים רפואיים המעידים על כך שנפגעה.

לטענת האשה, הקצין דחף אותה והכה אותה במהלך ויכוח שהתגלע ביניהם. מחומר החקירה עלה שהקצין ביקש לשוחח עם חברתו לחיים ולהודיע לה שהוא מעוניין לחזור לאשתו לשעבר. אלא שאז, כך עלה בחקירה, התלהטו הרוחות והוויכוח הפך אלים.

נוכח העובדה שמדובר בקצין בכיר, משטרת ראשון לציון עירבה את המשטרה הצבאית, והודיעה לה כי הקצין הבכיר דרוש לחקירה. אתמול הוא

התייצב במשרדי אגף החקירות של משטרת ראשל"צ, אך בתחילה הכחיש כל קשר לתקיפה. עם זאת, לטענת גורמים בתחנת ראשל"צ, במהלך החקירה מעד הקצין בלשונו - דבר שחיזק את גרסת האשה.

"אכן נחקרת אצלנו תלונה שכזאת", אישר סגן מפקד תחנת ראשל"צ, רפ"ק צביקה רוזנברג. "נוכח העובדה שמדובר בתלונה של בת זוג, הנהלים מחייבים את המשטרה להחרים את נשקו של בן הזוג. מאחר שמדובר בקצין בכיר בצה"ל, הועברה ההנחיה למשטרה הצבאית, והוחלט כי מפקדו הישיר של הקצין ייקח את נשקו האישי למשמרות. בשלב זה החשוד קשר עצמו לאירוע, והכוונה היא להגיש נגדו כתב אישום".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "הנושא קשור לחייו האישיים של הקצין ולפיכך טופל על-ידי הרשויות האזרחיות. בצה"ל יפעלו כנהוג בנוגע למקרים כאלה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3697785,00.html

אני לא רוצה להתייחס לצד הצהוב, כגון מי ומה ולמה, אבל הכתבה גרמה לי לחשוב. שירות צבאי, במיוחד בדרג בכיר בחילות שדה בניגוד לשירות עורפי, לחוץ בהרבה מתפקיד רגיל. במשרד באזרחות נדיר שאדם בן 35 לא יגיע לביתו שבועיים שלושה. בדרג הלוחם דווקא כן מקובל. מעניין אותי לדעת מהי ההשפעה של השירות על המצב המשפחתי של הקצינים. האם אחוזי הגירושין שלהם גבוהים יותר בצורה שמצביעה על מובהקות סטטיסטית? האם יש במגזר זה יותר תלונות על אלימות בין בני זוג? גירושים? בגידות?

במידה וכן- האם הצבא מודע לעניין ומספק למשל ייעוץ זוגי אצל פסיכולוג צבאי או לפחות מממן מומחה אזרחי? אני פשוט מוטרד מהמחשבה שאצל מגזר גדול ואיכותי יתברר בסוף שרבים מעשי בגידות ואלימות מאשר אצל מקביליהם האזרחיים.

אם יש בפורום קצינים בכירים בקבע או מילואים שיכולים ומוכנים לחלוק מנסיונם או נסיון של מכרים/חברים שלהם, אשמח לשמוע.

ועוד שאלה קטנה שלא מצאתי לה תשובה- למה הטיפול באחריות משטרה אזרחית ולא צבאית? הייתי בטוח שכל עבירה פלילית שמבצע איש צבא, גם אם במסגרת חייו הפרטיים, מטופלת על ידי מ"צ. מהם הקריטריונים לזה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2009, 06:51
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חשד: קצין בכיר היכה את חברתו"

ידוע שמקרים גירושין ומשפחות רעועות הם בעלי שכיחות גבוהה משמעותית לבעלי תפקידים כאלה. כך גם בשב"כ והמוסד, בדיוק מהסיבות המובנות מאליהן.
מוכר גם המצב של אדם שעשה קריירה כזו, נוגע במשפחתו רק מדי פעם, משתחרר ומבלה איתם את כל זמנו פתאום, ואז הוא ואשתו מגלים כי הם לא מסוגלים להיות ביחד כל הזמן ונפרדים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-04-2009, 07:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חשד: קצין בכיר היכה את חברתו"

אני מתקשה למצוא את הקשר לפורום צבא וביטחון.
10% מאוכלוסיית הגברים הם גברים מכים בלי קשר לתחום העיסוק שלהם.
עוד לפחות 10% הם כאלו שטופלים אליהם אשמת אלימות במהלך סיכסוך רגשי/כספי (בגרושין, למשל).
אין שום קשר בין מקצועו של אותו אדם למעשים שעשה או לא עשה. הכותרת יכולה להיות גם "שחקן מפורסם...", "פרופסור באוניברסיטה...", "במאי קולנוע..." או "עורך בכיר בעיתונות...".
לא תראו כותרות על ירקנים או פועלי בניין שהיכו את נשותיהם.
הייחוד בכותרת הזו הוא רכילותי גרידא.
פן נוסף הוא לקיחת הנשק ואולי גם הדחה מתפקיד. זה הפן היחיד הקשור אל פורום צו"ב וכיוון שהוא זניח למקרה האשכול ננעל.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר