לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2009, 21:12
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה לחימה מבעד לעדשת המצלמה על המתעדים הקרביים מיחידת ההסרטה של דובר צה"ל

לחימה מבעד לעדשת המצלמה על המתעדים הקרביים מיחידת ההסרטה של דובר צה"ל
צלמי יחידת הסיקור המבצעי של דובר צה"ל התלוו לכוחות הלוחמים ברצועת עזה בכל שלב של הפעילות. תחת הכדורים השורקים, הצליחו הצלמים לשמור על קור רוח ולתעד את מראות הלחימה

ירדן וינטר וליאור בר
אתר צה"ל
אל הכוחות הרבים שנכנסו במהלך הפעילות הקרקעית לתוך רצועת עזה, הצטרפו ארבעה לוחמים לשעבר שצירפו אל נשקם האישי אמל"ח נוסף - מצלמה. תמונותיהם של חיילי יחידת הסיקור המבצעי של חטיבת דובר צה"ל בפיקוד הדרום פורסמו בשבועות האחרונים בעיתונים, בטלוויזיה ובאתרי האינטרנט, והפכו לכלי במלחמתו של צה"ל בזירת ההסברה.

"לתמונות שאנחנו מביאים מהשטח יש חשיבות עליונה", סיפר סמל בארי בן-אשר, צלם ביחידת הסיקור המבצעי שהחל את דרכו בחטיבת הנח"ל. "כל תמונה שמודפסת בעיתון וכל סינק שמשודר בחדשות מעורר בקרב אזרחי ישראל הזדהות עם צה"ל".

"אנחנו מודעים לכך שכל תמונה שמפלילה את חמאס ומציגה אותו כארגון טרור ולא כממשל לגיטימי, מבהירה לעולם את המניעים העומדים מאחורי מהלך ההגנה של צה"ל", הוסיף סמל אלכס דייבוך, צלם בצוות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/5D26E91D-FA3E-4E11-AD44-571FA2101C83/0/11small_cropped_big.jpg]

סמל בן-אשר מצלם במהלך הפעילות ברצועה. צילום: "במחנה"

אמנם חברי יחידת הסיקור המבצעי נלחמים כיום בעיקר באמצעות המצלמה, אך הם לא שוכחים מאין הגיעו. "אנחנו לוחמים לכל דבר", הבהיר סמל בן-אשר, "אמנם זה פחד מוות להמשיך לצלם למרות שהכדורים שורקים מעלייך, אבל אתה חייב למצוא בפנים קור רוח שיאפשר לך להבין איפה אתה נמצא ויגרום לך לא לקפוא במקום. בסופו של דבר, אתה היחיד שיכול להעביר את התמונות האלה החוצה".
במהלך המבצע הפיצה חטיבת דובר צה"ל מאות תמונות וסרטונים, הממחישים את פעילות הכוחות בתוך הרצועה. קטעי הווידאו אף שולבו בתכנים של שירות הוי-או-די של חברת הכבלים "הוט", ובעתיד יהיו זמינים לגולשים באינטרנט הסלולרי. "אנחנו יוצרים תוכן ויזואלי שמיועד לכל מיני קהלי יעד, ויש לנו המון צוותים שפרוסים בשטח", סיפר מפקד יחידת ההסרטה של דובר צה"ל, סא"ל דינור שביט. "המטרה שלנו היא להעביר לאזרחים את תחושת העשייה של צה"ל בלחימה".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר