לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2009, 14:10
  s0ulj4h s0ulj4h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.08
קיבלתי זימון מחיל המודיעין - שאלות ויש קצת בעיות גם

זה מה שכתוב לי במכתב:

הנדון: מועמדות לתפקיד חשמלאי ביחידה מובחרת בחיל המודיעין

לפי הנתונים שבידנו עולה כי הינך לומד במגמת חשמל בבית ספרך
ע"פל נתוניך האישיים מצאנו כי הינך מתאים למיון ראשוני לתפקיד חשמלאי ביחידה מובחרת בחיל המודיעין

ההמשך לא משנה אבל יש בעיה אחת

באמת למדתי בבית הספר חשמל אבל רק בכיתה י', ולא עשיתי שום בגרויות במקצוע הזה כי היו לי בעיות בסוף כיתה י' ובכיתה י"א
הייתי אמור להשלים השנה חלק מהבגרויות, וזה מה שאמרתי גם בצו ראשון, אבל בסוף המלחמה בדרום שיבשה את הלימודים ולא יכלתי להשלים את הבגרויות

בכל מקרה ממתי יש חשמלאים בחיל המודיעין?!

המכתב שקיבלתי נראה לי ממש מוזר
המעטפה קטנה יותר מכל המעטפות שקיבלתי עד עכשיו ואין עליה את הסמל של הסכין עם העלים האלה

יש עליה רק את השם כתובת מיקוד וכל זה
ואת הדבר והחותמת הסגולה הזאת

ממתי חיל השלישות קשור לחיל המודיעין?

ולמה קיבלתי אותו רק עכשיו? אחרי ששלחו לי כבר את המנילה, וניסיתי לעלות גם פרופיל בלי הצלחה, וגם מילאתי את המנילה (והיא נפתחה לי באתר שוב פעם משום מה)

באתר גם לא מצויין גם בזימונים שיש לי על חיל המודיעין כתוב שאין לי זימונים

יש מצב מישהו מנסה להסתלבט עליי?!

נערך לאחרונה ע"י s0ulj4h בתאריך 26-04-2009 בשעה 14:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2009, 18:23
צלמית המשתמש של samurai
  משתמש זכר samurai samurai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל samurai
חביבי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "עוד שאלה אחת קטנה - כדי..."

קודם כל תרגע.
אני קורא את התגובות שלך ואני שרוי בלחץ, כאילו אתה כותב ומישהו עומד עם אקדח צמוד לאחת מצדעותיך.

סביר להניח שתגיע ליחידה הגדולה ביותר של חיל המודיעין בה יש מגוון רחב מאוד של תפקידים (ממעניינים מאוד ועד למשעמים טיכו). הידע מבית הספר אכן רלוונטי לפעמים, אבל לרוב פשוט עוברים קורס הכשרה שמלמד אותך הכל (כל מה שאתה צריך בשביל להתחיל את התפקיד שלך). כשאתה מגיע לשירות הסדיר (שזה השירות שלך לאחר הטירונות והקורס שאתה עובר), גם שם מלמדים אותך איך לעשות את מה שתעשה (לפעמים שוברים אותך ובונים אותך מחדש - כל מה שלמדת זה נחמד, אבל בעצם לא למדת כלום). דוגרי, רוב הקורסים ממש לא הכרחיים שכן אתה יכול ללמוד את החומר ולבצע את החפיפה במקום בו תשרת - זה מה שיקרה אגב.
שלא תבין לא נכון - קורסים כן נותנים בסיס טוב וזו נקודת התחלה, אבל אפשר גם בלי (כמו כל דבר אחר בחיים).
לגבי יציאות, זה יכול להיות חצאים (יום ראשון אתה מגיע לבסיס ויום חמישי שבוע לאחר מכן אתה יוצא, משמע כל שבת שניה אתה סוגר) וזה גם יכול להיות חמשושים או יומיות, תלוי איפה.

בכל מקרה, מודיעין זה נחמד. אם לא תהנה בתפקיד שלך, תראה שיש הרבה דברים מסביב שמעניינים אותך יותר. כשכבר תהיה בתפקיד, תמיד אפשר לשבת על הראש וממש לבקש לעבור לתפקיד אחר, ועם הרבה התמדה גם תשיג את זה.
אם אתה לא הולך להיות לוחם, הייתי ממליץ לך להידבק לאגף המודיעין. ברגע שאתה שם, לעבור בין תפקידים בחייל זה יותר פשוט.

בהצלחה.

"I belong to the warrior in whom the old ways have joined the new"

ישן 27-04-2009, 20:08

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "חביבי"

אני רגוע

מצטער, אני לא מתכוון לכתוב ככה בכוונה, זה טבעי

קודם כל תודה על ההסבר המפורט.

אתה מדבר על מגוון תפקידים, אבל בעצם קיבלתי מועמדות ל"תפקיד חשמלאי", על סמך זה שלמדתי במגמת חשמל.
הם רוצים קורות חיים וציונים בקשר לחשמל, וככה להחליט האם אני אקבל זימון למיונים ראשוניים.

השאלה אם אני אדבר איתם, ואסביר להם כמו שהסברתי פה שלא למדתי בסופו של דבר חשמל ולא עשיתי את הבגרויות, יתנו לי בכל זאת להגיע למיונים?

שדיברתי היום עם יחידת האיתור של חיל המודיעין בניסיון לברר משהו, היא שאלה באיזה נושא קיבלתי זימון, והיא לא אמרה את שם היחידה, אבל היא אמרה שזה זימון ליחידה ספציפית

בגלל זה אני שואל, זה נראה כאילו כבר ייעדו לי לאן ללכת

בנוגע לקב"א - שוב פעם, האם יש דרך לדעת? גם אם לא במדוייק, בערך

אני מעוניין לדעת במקרה שזה לא יסתדר בסופו של דבר, ואני אהיה לוחם בסופו של דבר, ואז אני אנסה שוב פעם לעלות פרופיל ובמקרה כזה רציתי לדעת האם אני אקבל זימון ליום סיירות

אה ו... סליחה על כל החפירות

פשוט חשוב לי מאוד כל הקטע הזה של הצבא,
אני באמת רוצה לעשות שירות משמעותי שגם יתרום לי בסופו של דבר

נערך לאחרונה ע"י s0ulj4h בתאריך 27-04-2009 בשעה 20:13.
ישן 27-04-2009, 20:38
צלמית המשתמש של samurai

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "אני רגוע :) מצטער, אני לא..."

סתם צחקתי בקשר לכתיבה, אתה לא צריך להתנצל על זה.
עזוב אותך מהקב"א, אל תתעסק בזה.
תכתוב להם את ה"קורות חיים" שלך. תכתוב את הציונים ומה שיש.
לגבי הקטע שלא עשית פה ושם ובגלל זה וכו'. עזוב את זה. תביא להם את מה שיש. צבא זו מערכת מפגרת, הם יכולים לשלוח אותך להיות מפענח תצ"א בגלל שלמדת ביולוגיה.
אני דיי בטוח שיזמנו אותך לראיון בכל מקרה. בראיון כבר יראו מה אתה שווה.
בלי קשר. המודיעין סימן אותך, אז בגלל שאולי יש לך נתונים טובים באופן כללי הם גם יחליטו להשאיר אותך, אם אתה רואה שהם לא מוצאים בך כמתאים לתפקיד תנסה לבקש מהם שיפנו אותך לפתקיד אחר במודיעין. תגיד שאתה חולם להיות בחייל הזה. זה נשמע לך מאוד מעניין ויש לך המון מוטיבציה לעבוד מסביב לשעון.

ולא משנה לאן תגיע (משנה קצת), אם תשקיע כמו שצריך, אתה כבר תעשה את חלקך.
ואם אתה רוצה משהו שיתרום לך? תמצא תפקיד נוח שתעשה בו יומיות קצרות, יחד עם זאת תמצא עבודה ואישור עבודה לכך. תעשה בזמן הצבא פסיכומטרי ותשפר את כל הבגרויות שלך להכי גבוה שאתה יכול. תלמד דברים חדשים בזמן הפנוי ותעשיר את עצמך בידע. לאחר מכן תשתחרר עם כסף לטיול ותשאר עם מספיק כסף ביד בשביל להתחיל ללמוד ישר לאחר הטיול, בלי כמובן לבזבז זמן על שיפור בגרויות ופסיכומטרי. כך תוכל לתרום לעצמך.
אם אתה חושב שלחקור ולהצליב מידע מוזר שתאגור במוח או יכולת התמצות בקסבה של כפר, הכנת חומר נפץ מחרא של ציפור, תיאום סיפורי כיסוי כשאתה נמצא במקומות מוזרים, לחמוק מזנב במידה ויושבים עלייך או סתם לעבוד עם טבלאות אקסל כאילו זה תוכנה להשדמת המונים - אם אתה חושב שזה יתרום לך בעתיד, וואלה, לך על האופציה הראשונה. נשמע לי הרבה יותר מדליק ומעשי.

בהצלחה לאן שתגיע.

ישן 27-04-2009, 21:14

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "ברשותכם אנצל את האשכול..."

בנוגע לשאלה הראשונה - לדעתי עדיף להתקשר אליהם כדי לבדוק למה זה לא נכנס מאשר לחפש למה, גם באתר של עולים על מדים זה לפעמים עושה בעיות

תתקשר אליהם מחר
שהתקשרתי היום במענה הקולי אמרו עד מתי הם עונים מחר

זה מ-1 עד 3 אני לא זוכר בדיוק, אבל עדיף שתנסה עד 1

הם עונים מהר אז אל תחשוש

בנוגע לשאלה השניה ובכן.. אין לי מושג

עריכה: בעצם בנוגע לשאלה השניה - האם אתה לומד במגמה מקצועית כלשהי שיכולה להיות קשורה לתפקיד במודיעין? אם לא, אז לפי מה שהבנתי, כנראה שבכללי הנתונים שלך מתאימים למודיעין

אבל אל תסמוך על מה שאני אומר, זה רק ממה שהבנתי ממי שבאמת מבין פה

בהצלחה לך

נערך לאחרונה ע"י s0ulj4h בתאריך 27-04-2009 בשעה 21:21.
ישן 27-04-2009, 22:04
צלמית המשתמש של samurai

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "ברשותכם אנצל את האשכול..."

1. יכול להיות שלא עידכנו אותך במערכת באתר, או הסיסמה הראשונים שגויה וכו'. מענה טלפוני אליהם אמור לפתור את הבעיה.
2. במידה ואתה לומד ערבית/יודע איטלקית/אנגלית ברמת שפת אם/אזרחות זרה - יכוונו אותך לתחום העוסק בשפות או בדברים אחרים שלא נפרט אודותם.
במידה ואתה מגביר מחשבים בבית הספר, יכולים לבדוק את מועמדותך לגאמא (סגנון ממר"מ של מודיעין), עפ"י דפוס ההגברות אתה כבר מבין לבד לאיפה יכולים לכוון אותך.
עם זאת, כשרואים שלמישהו יש ציונים טובים בבית הספר ברוב המקצועות, הם יכולים לאפיין אותך כבעל פוטנציטל גם למקומות אחרים.
תראה, למודיעין יש עדיפות על חיילות אחרים (לא כולם כמובן). יכול להיות לך פרופיל 97 ויעדיפו אותך בתור ג'ובניק ולא בתור לוחם - בסופו של דבר לנתונים השכליים שלך יש משקל משמעותי.
חבל שאנשים מגלים דברים מעניינים מאוד שיש בצבא רק בזמן השירות - אתה לא יכול להיחשף לדברים מעניינים באמת לפני שאתה חייל (או בכלל, אלא אם כן אתה נמצא במקום שמתוקף תפקידך חושף אותך).
יש עיסוקים טכנלוגים מעניינים בטירוף. תגיד שאתה ממש אוהב טכנולוגיה, מתעניין בכלי נשק ומערכות טילים, שאתה קורא על זה המון וכו' כו'. זה כיווןן טוב.
למשל קורס עח"מ (עובדי חקר מודיעין) - המון אנשים שמגיעים משם למקומות שהתפקיד בהם הוא דיי בלאי או לא הכי מעניין בעולם. לעומתם יש אנשים שעוסקים בדברים מדהימים, נמצאים במקומות מעניינים ומעורבים בהרבה יותר - תהיה שפיץ בקורס, ישלחו אותך ליחידה טובה יותר (אפילו יתחשבו בבקשה שלך לאיפה אתה רוצה להגיע).

לדעתי האישית מודיעין זה אחלה. תלוי כמובן מה אתה רוצה לעשות.
אתה רוצה להיות לוחם? אתה רוצה לחקור? אתה רוצה סתם לרדוף אחרי בנות או בכלל להתעסק עם מסוקים?
הכל תלוי במה מעניין אותך, משם תנעל על עצמך ותנסה להשיג את מה שאתה רוצה.

ישן 27-04-2009, 22:19

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "1. יכול להיות שלא עידכנו אותך..."

אם בגרות מלאה וציונים טובים בבית הספר הם קריטריון כל כך חשוב, נראה לי שאכלתי אותה

בכיתה י"א לא למדתי כלל כמעט כל השנה, ובכיתה י"ב חזרתי באמצע השנה (וזה חלק מהסיבה למה לא למדתי חשמל)

אם זה משנה משהו, אז לא למדתי לא בגלל שאני תלמיד מופרע או עשיתי בעיות וזרקו אותי..
הסיבות אישיות

בבגרויות הקיץ האלה אני משלים בעזרת ה' את מתמטיקה (3, ניגש לשאלון ראשון שוב), ספרות, היסטוריה ב', תנ"ך ואזרחות

ומשלים ל-5 יחידות באנגלית (שתי שאלונים - F ו-G)

מה שכן, אני בטוח שכל מורה שלימד אותי יעיד שיש לי פוטנציאל

עכשיו יש לי הרגשה שיזרקו אותי מכל המדרגות שאני יבוא אליהם עם הנתונים האלה

בכל זאת נקווה לטוב..

נערך לאחרונה ע"י s0ulj4h בתאריך 27-04-2009 בשעה 22:25.
ישן 27-04-2009, 23:08
צלמית המשתמש של samurai

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "אם בגרות מלאה וציונים טובים..."

ציונים הם לא המדד היחיד.
מלבדך תלמיד אתה גם בנאדם. אתה יודע לדבר ולבטא רגשות.
תתקדם עם מה שיש לך כרגע (הראיון של החשמל הזה).
אם לא הולך, תמיד אפשר להתעקש ולכתוב מכתבים יפים, זה רק יכול להועיל.

ובקשר ללימודים. לא אכפת לי מהבעיות האישיות שלך. אתה רוצה להצליח בעתיד, תתמודד עם הקשיים שלך ותשקיע בלימודים!
כנראה שהבגרויות שלך כבר לא תהינה מדהימות, אבל זו ממש לא סיבה לדאגה.
הצבא הוא פרק זמן מסויים בחיים שלך, שלוש שנים למעשה. מה שיפה הוא שבזמן שאתה בצבא אין לך שום דבר על הראש, זה יפה מבחינה הזו.
אין לך חשבונות מוזרים שאתה צריך לשלם. אתה לא צריך לחפש עבודה ואין לך לימודים וכו'. כשאתה חוזר הביתה יש לך זמן פנוי לעשות כלום וזה מה שבערך כולנו עושים.
אתה רוצה להיות בוגר? קח את עצמך ביידים. איך שאתה מסיים לימודים. במידה ויש לך תקופה עד לגיוס (נגיד תתגייס בנובמבר או בינואר), בזמן הזה תמצא עבודה, תחסוך כסף. בזמן הזה תלמד לבד בבית. יש ספרים מעולים שאפשר ללמוד בעזרתם. אתה יכול ללמוד לאחר עבודה קצת כל יום. לאט לאט תאגור את הידע שאתה זקוק לו בשביל לגשת לבגרויות.
יש לך שלוש שנים. בשלוש שנים האלה אתה צריך לשפר את המתמטיקה ל 5 יחידות בציון מעולה. ללמוד פיסיקה 5 יחידות (כן לבד, אתה מסוגל), ולשפר בגרויות נוספות שאין להם ציון גבוה (נגיד בגרויות כמו תנך עם ציון מתחת ל 75-80).
בנוסף לכך, ב 3 שנים האלה אתה גם צריך ללמוד לפסיכומטרי.
אלו הן 3 שנים זהב, תנצל אותן בחכמה.

ובלי קשר, יש לך זמן עד אז. אז תשקיע במה שיש ותילחם להגיע לאיפה שאתה רוצה להגיע.

ישן 28-04-2009, 13:05
צלמית המשתמש של Clown_of_Doom
  Clown_of_Doom Clown_of_Doom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "1. יכול להיות שלא עידכנו אותך..."

דיברתי היום עם אנשים מהבית ספר (שהיו בצו ראשון), אף אחד מהם לא קיבל את הזימון הזה. כמוכן, הם אמרו שזה די מוזר שקיבלתי את הזימון מכיוון שלא מילאתי מנילה עדיין (ד''א אני בכיתה י''א).
אני לא מגביר ערבית ולא מחשבים, הדבר היחידי שאמרתי להם שאני יודע רוסית ואנגלית טוב (לא אמרתי כמו שפת
אם למרות שאני יודע רוסית הרבה יותר טוב מאנשים שנולדו שם,ואני נולדתי כאן, מכיוון שהמאבחנת טיפה לחצה עליי).

ולשאלתך, אני מעדיף לחקור, לעבוד עם הראש מאשר עם הגוף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
As the French would say, Who doesn't like getting their butt sucked? Still, one minute you're just a kid getting off, and the next minute you'll never be a lawyer.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-05-2009, 16:51

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "קיבלתי זימון מחיל המודיעין - שאלות ויש קצת בעיות גם"

אני מקפיץ את האשכול כדי לא לפתוח אשכול חדש

שלחתי היום (אני מקווה שהפקסים שם דלוקים ביום שבת) את הקורות חיים

כתבתי להם שאין לי ציונים במקצועות החשמל עם פירוט שלא ניגשתי בכיתה י' והייתי אמור לגשת השנה וכו' ובסוף כתבתי שהייתי רוצה בכל זאת לנסות להתקבל לתפקיד אם הדבר לא דורש ידע מוקדם בחשמל ואם כן הייתי רוצה להתקבל לתפקיד אחר בחיל המודיעין

כמובן שניסחתי את זה יפה במכתב

זה נשמע לכם בסדר? הייתי צריך להוסיף עוד משהו אולי?

ובתוך כמה זמן אני אמור לקבל מהם תשובה אם בכלל? כי כתוב שם שרק קורות חיים מתאימים ייענו

אגב הטלפון שכתוב שם הוא של היחידה עצמה - לשם הפקס אמור להגיע? כי זה גם פקס של היחידה נדמה לי

אגב, אם אני לא אקבל תשובה, לאיפה אני ממשיך? איך אני יכול לבקש בכל זאת תפקיד בחיל המודיעין או זימון למקום אחר? ממר"ם למשל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר