לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2009, 16:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "3 נקודות..."

תרשה לי להיות פרקליט השטן, אבל אנחנו מקבלים את אותו יחס שמרבית אומות העולם שהן לא מעצמות (לפחות בדרך/לשעבר) מקבלות.

קח לדוגמא את הדוגמא של ה LRA , או בשמו הנפוץ צבא לורדס.

בשלוש שורות - מדובר בטרוריסטים סאדיסטים משיחיים מהסוג הגרוע ביותר. קונגו-קינשאסה ואוגנדה הובילו מבצע צבאי נגדם. שליח האו"מ לאזור האשים את צבאות קונגו-קינשאסה ואוגנדה ברצח אלפי האזרחים שנטבחו במהלך המבצע - למרות שרובם המוחלט נרצח ע"י צבא לורדס .(מוכח עובדתית) אותו שליח או"מ טען שאם הצבא לא היה תוקף, הטרוריסטים לא היו שוחטים כל כך הרבה אזרחים - ולכן זו אשמת הצבא, לא אשמת הרוצחים של לורדס.

ביתר פרוט (ואתם מוזמנים לדלג לפסקה השלישית מהסוף אם יש לכם קיבה רגישה) :

מדובר בארגון טרור נוצרי-משיחי שרוצח - על רקע דתי - אנשים בארבעה מדינות שונות כבר מעל 20 שנה. צבא לורדס ומנהיגו קוני ידועים בעיקר בעובדה שהם חוטפים ילדים ומכריחים אותם לשרת כעבדים-לוחמים והופכים ילדות לשפחות מין. ואני לא סתם אומר "ילדים" או "ילדות". מדובר בגילאי 7-13 ברוב המקרים. מי שהגיע לגיל ההתבגרות הוא כבר מבוגר ש"לא יכול לכפר על חטאיו", ולכן דינו מוות אם הוא גבר, או אונס קבוצתי עד מוות אם זו אישה.
הם גם לרוב לא יורים באזרחים ע"פ העדויות.
הם חותכים אותם במאצ'טות, תולים, שורפים, קורעים גפיים, מכים באלות ומתעללים למוות באלו ש"נידונו למוות" ע"י המנהיג הצבאי-רוחני שלהם קוני, שמתקשר ישירות עם אלוהים.
יותר מ 25,000 ילדים נחטפו עד היום ע"י צבא לורדס ע"פ ההערכות. חלקם שוחררו, חלקם ברחו, רובם נעלמו כאילו האדמה בלעה אותם . חלקם משרתים בצבא לורדס כלוחמים או כשפחות מין כיום.
ב 28 בדצמבר 2008 צבא לורדס תקף מספר כנסיות ביום החג הנוצרי, ורצח במצטבר כ- 485 נוצרים. חלקם נשרפו חיים בכנסיות, חלקם נקצצו לחלקים. הנשים נאנסו בתוך הכנסיה.
עובד בסוכנות סיוע נוצרית שבא לעזור בשיקום נתן תיאור של המראה קצת לאחר שהגיע לזירה:
"There are body parts everywhere. Inside the church, the entrance and in the church compound,"
למה שארגון דתי נוצרי ירצח קתולים ויבתר כך את גופותיהם?
מסיבה פשוטה ודי מובנת מאליה (לאנשי צבא לורדס לפחות) - אותם "כופרים" לא קיבלו את מנהיג צבא לורדס כמשיח שמתקשר עם "הרוח הקדושה" ישירות.

לפני כחודש וחצי קונגו-קינשאסה ארגנה מבצע צבאי עם אוגנדה ובתאום עם צבאות דרום סודן והרפובליקה המרכז אפריקאית ע"מ להשמיד את הכוח הצבאי של צבא לורדס.
הם השיגו הצלחות מהותיות, אבל צבא לורדס הגיב ברצח אזרחים לאורך מסלול הנסיגה של כוחותיו.

שליח האו"מ לאזור - ג'ון הולמס, סגן המזכ"ל לעניינים הומניטריים באו"מ - טען שהמבצע הצבאי הוא שגרם לצבא לורדס - שרוצח אנשים מעל 20 שנה מסיבות דתיות-משיחיות טהורות - לרצוח אזרחים, ולכן הרצח התבצע באשמת המדינות ששלחו את צבאותיהם לאזור.
נציג או"מ אחר שסרב להזדהות בעיתונות טען שהצבא "השליך אבן על קן צרעות" כשניסה להסביר למה הצבא, ולא צבא לורדס, אחראי על ההשלכות
.

ואתה טוען שאותנו האו"מ מפלה לרעה במלחמתנו נגד הטרור?
הם מתייחסים אלינו באותה צורה מטומטמת, מתנשאת, צרת אופקים ורצחנית בה הם מתייחסים לאחרים. אנחנו לא שונים.

דוגמא אחרת (ויש לא מעט כאלו) תהיה סרי לנקה. האסיאן טריביון פרסם מאמר מערכת לא מזמן על עד כמה זה לא יאמן שלישראלים נותנים יד חופשית במלחמתם בטרור, וכל פעם שפגז ארטילריה של צבא סרי-לנקה פוגע בטעות באזרחים טאמילים כל העולם מאיים בסנקציות .

ד"א - נשיא אוגנדה האשים את האו"מ בכך שבמשך שלושת השנים האחרונות הוא אפשר לצבא לורדס לפעול בשטחים בהם הוא היה פרוס ולא עשה דבר ע"מ לעצור את הזוועות שצבא לורדס עולל, ומכאן נובע שלמעשה האו"מ אשם בטבח באזרחים. אני חושב שיש לנו מה ללמוד מנשיא אוגנדה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2009, 18:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שאלת תם- היו גינויים לטבח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
היו גינויים לטבח בחמזה?

אני מניח שאתה מתכוון לטבח בעיר חמה בסוריה.
אם כך הייתה ישיבה מיוחדת של האו"מ שגינתה את הפעולה ששם וכתבות שער בעיתונות המערבית.
זה גרם לכך שב 15 בפברואר שר ההגנה טלאס יצא בהצהרה שה"מרד" של האחים המוסלמים "חוסל" ושאין יותר פעילות צבאית באזור (למעשה ע"פ דיווחים של אמנסטי ושל האחים המוסלמים - עד כמה שהם אמינים - הפעילות הצבאית נמשכה סה"כ כשלושה שבועות. אבל הטבח הופסק).
כך שבמקרה זה הטבח הופסק קצת לאחר שהגינוי התחיל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לנשק הכימי במלחמת תימן-מצריים?

לכל אורך הדרך.
האו"מ, הבריטים, ארה"ב, אפילו גולדה מאיר בנאום רשמי גינתה אותם.
גורמי הצלב האדום העידו בז'נבה ב67, בדיוק לפני ששת הימים, וחוקרים שוויצרים אימתו את הטענות שלהם, בישיבה רשמית של האו"מ, אבל המסקנה הייתה שאף אחד לא ישלח את הצבא שלו למלחמה בלתי-קונבנציונלית בשביל משימת או"מ.

שוב - לא תמיד הגינויים והסנקציות היו יעילים, אבל הם תמיד היו קיימים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וכמה זמן לקח לעולם להתעורר לנוכח מה שקורה בלבנון?

מתי?
במשבר של 58? לקח לארה"ב כשבועיים מתחילת המהומות עד שנתנו פקודה לצי להכנס ללבנון.
בתחילת מלחמת האזרחים של 75? הליגה הערבית שלחה כוח צבאי באוקטובר 76.
לכוח יוניפי"ל הראשון שפיקח על נסיגתנו ב 78? עברו 4 ימים מההחלטה להגעת הכוחות הראשונים ללבנון (הם ווסתו ממצרים ורמת הגולן).
בשלום הגליל? הכוח הבין לאומי בלבנון נחת על חופי לבנון באוגוסט 82.
ב 2006? כוח יוניפיל השני הוקם ב 30 ביוני 2006.

ה"עולם" לא מפסיק להתערב זם, ולא מצליח עדיין לעשות שם שום דבר חיובי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לספטמבר השחור?

מועצת הביטחון של האו"מ גינתה את האירוע והליגה הערבית איימה באמברגו.
סוריה התערבה בסד"כ של דיוויזיה ממוכנת (שלבסוף נסגה מטעמים לא מוכחים), ומצרים גינתה ואיימה בסנקציות.
ארה"ב וברה"מ לא התייחסו לאירוע כי היו להן דברים יותר גדולים על הידיים, הן תיגברו כוחות ליד גבול ישראל לבנון ואיימו אחת על השניה לא לקחת חלק באירועים (ברה"מ טענה שארה"ב יזמה את האירוע ע"מ שתוכל לכבוש את הגדה המערבית בשבילנו...).

אנחנו פשוט אוהבים לחשוב שאנחנו חשובים ומיוחדים, אז אנחנו רגילים להתעלם מחלק מהעובדות.
אתה חושב על עוד דוגמאות?

ישן 02-05-2009, 19:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מצוין, ועכשיו השאלות: האו"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מצוין, ועכשיו השאלות:
האו"מ גינה את הפעולות בחמה? וואו, אני מתרגש, באמת. וזה גרם למה בדיוק?

לגבי התימנים- שאלתי באמת כדי לדעת

ההתערבויות בלבנון (אני מדבר מאז שהפלסטינים הגיעו לשם והחלו לעשות ברדק) שוות כקליפת השום, הסיבה היחידה שחיילי האו"מ לא נטבחים שם כמו המארינס זה בגלל שהם לא עושים כלום להפריע למיליציות.

ירדן- אם אני זוכר נכון, הסורים נסוגו בגללנו, לא? שכנענו אותם שאנחנו שולחים טנקים (מקרטון) לרמה?

לא אמרתי שכל גינוי וסנקציה היו יעילים. אמרתי שהם היו ועודם שם כנגד אחרים, בדיוק כמו שהם קיימים כיום כנגדנו (וגם כנגדנו הם לא ממש יעילים לעיתים).
בחמה, ע"פ טענת הסורים זה גרם להפסקת הפעולה הצבאית, ע"פ האחים המוסלמים ("קורבנות" הטבח) ואמנסטי זה גרם לעצירת הטבח, ולאחר כשבועיים גם להפסקת העוצר והמעצרים.
לעניות דעתי זו השפעה מרשימה כשנזכרים בכך ששום סנקציות לא הוטלו.
בלבנון ההתערבויות לא יעילות, מכיוון שהן לא חיזקו את לבנון כגוף ריבוני. אבל היו שם לא רק גינויים אלא שרשרת של התערבויות צבאיות ישירות - הרבה יותר ממה שאי פעם היה פה, כתגובה לאירועים שחמורים מהם התרחשו פה (המהומות של 58 לעומת האינטיפדה השניה כדוגמא).

אנחנו זוכים לאותו יחס כמו רוב המדינות. פשוט בדיוק כמו סרי-לנקה, אנחנו נוטים לחשוב שרק עלינו מקשים ושלאחרים מותר. זה הופך אותנו לחשובים ומיוחדים.

ישן 02-05-2009, 22:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, אנו זוכים ליחס כמו מדינות..."

את רשימת המדינות שדנו בהן הביא שרוקי, אתה מוזמן לחפש דוגמאות אחרות שיוכיחו שאני טועה.
אני משווה אותנו למדינות שביצעו פעולות צבאיות בשטחן בהן נפגעה אוכלוסיית מיעוטים.
הדוגמא היחידה שיש לי באירופה היא סרביה - והיא הוקעה ע"י האו"מ, נאט"ו תקף את שטחה, וחלקים ממנה (קוסובו) נכבשו והועברו לשלטון ארגון טרור.

הדוגמאות היחידות שסוטרות את הטענה שלי הן מארה"ב, הפדרציה הרוסית וסין.
אני חושב שניתן להבין את ההבדל הקטן בין רשימה זו של מדינות לבנינו.

ישן 02-05-2009, 23:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל אני זה שרוקי... :) מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אבל אני זה שרוקי...

מצטער, זה בגלל השעה :-)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה לגבי טורקיה? מהו רוחב הפה שנפתח עליה?

טורקיה על מה? יכול להיות שאני פשוט לא זוכר, אבל חוץ מקפריסין (שעל זה היא גונתה בכל מקום) וכורדיסטן (אותו כנ"ל) אני לא זוכר משהו שטורקיה עשתה בחמישים שנה האחרונות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
האם שמעת גינויים על צרפת לאחר ששוטריה הגיבו בנוקשות להתקוממות צעירים מוסלמים?

אתה מדבר על מהומות פריז 2007? אגדות אורבאניות.
השוטרים שם הוכו כמעט למוות, כ- 30 שוטרים נורו מרובי צייד ואחד חטף כדור מרובה בקאליבר גבוה. והשוטרים שם לא ירו באנשים למיטב זיכרוני (למרות שהאלות פעלו שם שעות נוספות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
האם גינו את ספרד שבנתה חומת הפרדה למנוע ממהגרים באפריקה להגיע לשטחה?

ספרד בנתה את החומה בשטח שמוסכם שהוא שטחה (בניגוד למצב פה), ולאחר אישור האיחוד האירופאי.
אני די בטוח שאם גדר ההפרדה הייתה נבנת לדרישת האיחוד האירופאי ולא על אפו ועל חמתו - גם בנו לא היו נוזפים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם הזכרת יפה את ארה"ב, רוסיה וסין, לא אזכירן בשנית.

הנחת היסוד שלי היא שאין הבדל מהותי בנינו לבין מדינות בסיטואציות הדומות לנו.
לא שאין הבדלים בנינו לבין מדינות שהסיטואציה שהן נמצאות לא דומה לשלנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
המכנה, לדעתי, הוא שכל עוד אין למדינה הנידונה מנוף לחץ, קרי- היא לא חברה באיחוד, היא לא חזקה מספיק, לא חברה בנאט"ו, היחס אליה יהיה שונה.

אני רואה זאת קצת אחרת, ההקלות ניתנות למעצמות בלבד (בהווה, בעבר ובדרך).
כל היתר מקבלים פחות או יותר את אותו יחס ובוכים שהאחרים מקבלים יותר.

ישן 02-05-2009, 18:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כמו מי? למיטב זיכרוני כל..."

אילו גינויים או סנקציות לבנון קיבלה, לאחר שהיא אפשרה ועדיין מאפשרת לארגון טרור לפעול משטחה ללא הפרעה, כאשר אותו ארגון טרור מקבל אספקה שוטפת של תחמושת ונשק מסוריה ואיראן?
באותו המטבע, מה היה קורה אם היה קם לו ארגון ישראלי שהיה משגר טילים ורקטות על לבנון, ובכל שני וחמישי היה יוצא מנהיגו בנאומים על מה יעלה בגורלם של הכופרים שם? אתה מאמין שהאו"ם היה עובר על זה בשתיקה?
אותו הדבר לגבי הרש"פ, חביבת האו"ם. כל הפלגים ברש"פ הוציאו פעולות טרור בזמן האחרון, אבל זה לא מונע מהאו"ם לזרוק עליהם כמויות בלתי הגיוניות של כסף. עם כל הכסף שהרש"פ קיבלה בשנתיים האחרונות היה אפשר להפוך את עזה לגן עדן עלי אדמות, עם בתים מעופפים ורחובות מרוצפים בזהב, אבל זה כבר נושא אחר לגמרי.
הנקודה היא, שהאו"ם עושה איפה ואיפה בסכסוכים, וכל מה שנוגד את האינטרס הערבי מיד מקבל עדיפות גבוהה ביותר בסדר היום שלו. כך זה לפחות נראה בעיניי, אבל כמובן שלך יש את העובדות המדוייקות ואני אשמח לקרוא אותן

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 02-05-2009 בשעה 18:43.
ישן 02-05-2009, 18:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אילו גינויים או סנקציות לבנון..."

לבנון, כמדינה, לא תומכת בטרור.
להפך - החיזבאללה הוא האיום הכי גדול על קיומה.
איום כזה גדול שהצבא מפחד להיכנס לעימות ישיר איתם.
הבעיה מתחילה בכך שאתה לא עשית עכשיו הפרדה בין לבנון לבין החיזבאללה וכללת את שניהם כאותו גוף.
רוב הגורמים האירופאים, ארה"ב והאו"מ עושים את הטעות ההפוכה.
הם מבצעים הפרדה מוגזמת, עד לרמה שהם נותנים כסף לצרכים "הומניטריים" לזרוע המדינית של החמאס כי רק הזרוע הלוחמת של החמאס מבצעת פיגועים....

אני הייתי אומר שמבחינת ההיגיון הצרוף, יש רק שתי אופציות:
  1. אם המדינה/ישות טוען שהיא מסוגלת לממש את ריבונותה בשטח, עליה לשאת בכל האחריות על מה שקורה בתא שטח זה.
  2. אם המדינה/ישות לא מסוגלת לממש את ריבונותה בשטח, שתוותר נא על ריבונותה באותו תא שטח, ושהאו"מ יתן מנדט לגוף כזה או אחר עד שיוחלט מה לעשות עם אותו תא שטח.
כך דרום לבנון יפרד מלבנון עד שהמצב שם יתייצב והחמאס לא יוכל להנות מהשלטון מבלי לעצור את הטרור.

אתה מוצא נוסחא יותר חכמה לבעיות של מימוש ריבונות?

ישן 02-05-2009, 22:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אבל חיזבאללה הוא כעת חלק ניכר..."

החיזבאללה בלבנון גם רצה לפרלמנט, וכרגע היא המפלגה שחמישית בגודלה (בתיקו) עם 14 ח"כים בפרלמנט של 128 מושבים.
קשה להגדיר אותה כ"חלק ניכר מהמערכת השלטונית בלבנון".

השין פיין היה אחד מהארגונים הלאומניים באירלנד, שדרש עצמאות מלאה לאירים באירלנד ותמך באלימות (ועסק בטרור) לשם כך.
עדיין, לא רק שהשין פיין רצו לבחירות בפרלמנט הבריטי (ובמקביל גם בפרלמנט של אירלנד תחת הכתר הבריטי) - הבריטים גם שריינו להם מקומות בפרלמנט ע"פ חוק.
זה חלק מהקונספט של שילוב מיעוטים בשלטון גם כאשר הם מתנגדים לעצם קיום השלטון הזה.
זה סעיף בדמוקרטיה שקיים במספר מדינות, כולל אנגליה ולבנון.
פה הוא לא קיים.

זה שהם חלק מהמערכת הפוליטית וזה שהם מנסים לגייס תומכים ע"י שימוש בדמגוגיה לאומנית לא אומר שהם מייצגים את לבנון.
החיזזבאללה מייצג אינטרסים עדתיים שיעים ואינטרסים זרים - בכל אופן הוא לא מייצג אינטרסים לבנונים.
להפך - הוא נלחם כנגד אינטרסים לבנונים כגון מעורבות זרה (סוריה ואירן), קיום הסכם טאיף (הוא לא התפרק מנשקו), סיום הלחימה (2006 מולנו) ואחדות (2008 בקרבות הרחוב בבירות).

ישן 03-05-2009, 09:18
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "החיזבאללה בלבנון גם רצה..."

אבל עדיין - לחיזבאללה יש 14 ח"כים, ואולי בעתיד אף יותר, בממשלת לבנון - ולא האו"ם או האיחוד האירופי אומרים מילה או חצי מילה על כך. מה יהיה עם לחיזבאללה יהיה רוב בפרלמנט, או שהוא יהיה בקואליציה (אם הוא עדיין לא בתוכה כבר) - זה יהיה ארגון טרור שיש לו מדינה! מלבד העלמת העין של כוחות יוניפ"ל מחיזבאללה וההתחמשות שלו, האו"ם לא עושה דבר ואף רק גורע מהמצב.
אני לא חושב שההשוואה לאירלנד היא מדוייקת - עם האירים ניתן היה לדבר, ולא היתה מאחוריהם אידיאולוגיה פונדמנטליסטית שמעודדת ג'יהאד (על אף שלמיטב הבנתי, המחתרת האירית לא בחלה בלהתאמן בהזדמנויות רבות עם ארגוני טרור איסלאמיים) ולא החזיקו אוכלוסיה של מדינה שלמה בתור מגן אנושי, וכמובן שבאירלנד מדינות שכנות לא בחשו בקלחת כמו סוריה ואיראן בלבנון.
אני יודע שאני אוכל לספק כמה סיפורים מעניינים על יחסם האוהד-על-גבול-ידידותי של כוחות יוניפ"ל לחיזבאללה, ואני בטוח שגם אתה מכיר כמה כאלה. בעוד על ישראל מתקיימות ועידות שלמות בחסות האו"ם שכל תפקידן הוא לגנות אותנו, בלבנון המצב שונה לגמרי. חיזבאללה מתחמש, יוניפ"ל מתעלם. חיזבאללה מסית, יוניפ"ל מתעלם. יוניפ"ל מרגיז קצת את חיזבאללה, יוניפ"ל נפגע ומיד חוזר להתעלם. חיזבאללה חוטף חיילים ישראלים, יוניפ"ל מסייע ומעלים ריאיות.
האם אתה מתאר לעצמך שהתנהלות על משקל זהה לעיל של ישראל, היתה עוברת באותה שתיקה רועמת של האו"ם? אני דיי בספק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 03-05-2009, 11:56
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אבל עדיין - לחיזבאללה יש 14..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מה יהיה עם לחיזבאללה יהיה רוב בפרלמנט, או שהוא יהיה בקואליציה (אם הוא עדיין לא בתוכה כבר) - זה יהיה ארגון טרור שיש לו מדינה!

וזה משהו שחיזבאללה מאוד לא רוצה.
מעבר לכך שפגיעה במוסדות השלטון ובתשתיות ע"י ישראל בעימות עתידי תהיה שווה לפגיעה בחיזבאללה גם במובן המבצעי, גם במישור התדמיתי וגם מבחינת החוק ודעת הקהל הבינלאומיים החיזבאללה יצטרך לתת את הדין לכלל תושבי לבנון שבמילא רק שליש מהם הם שיעים שימשיכו לדבוק באג'נדה המיליטנטית של חיזבאללה אחרי שהפצצות הראשונות של חיל האוויר ינתקו את אספקת החשמל בביירות.
האחריות הזו היא בטן רכה שיכולה לשמש מנוף לחצים על חיזבאללה.

מעבר לכך, מה יועיל לחיזבאללה לנהל את לבנון? ברצועת עזה יש שלטון של ארגון טרור דתי כבר ארבע שנים וכל המחוייבות להאכיל את האזרחים ולפתח תשתיות לא ממש מעניינת את השלטון, הלבנונים רגילים לרמת חיים גבוהה יותר והם לא ישבו בשקט אם מישהו ינסה להחזיר אותם למאה ה-19 בגלל שהוא עסוק מדי ביציקת בטון בדרום לבנון.
זה רק יכניס את חיזבאללה תחת הזכוכית המגדלת שדרכה הציבור בוחן כל מפלגת שלטון ויכרסם במעמד שהם מנסים לטפח כבר עשור כמשחררי דרום לבנון כביכול.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:03

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר