לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2009, 16:02
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
אני צריך את דעתכם !

אני יודע שזה אולי מוקדם, אולי אני צריך לחשוב על זה הרבה , אבך יש לי שאלות וספקות !

אני לומד בתיכון מדעי מחשב וכימיה (מדעים מדויקים), הציונים שלי טובים , אבל לא משהו כמו 110 או יותר אלא בסביבות ה103-105, אז קודם כול יש לי מגבלה בנוגע לציונים שלי.

דבר שני נמאס לי ממחשבים ! פשוט אני לא רואה את זה ממטר ואני לא רוצה להמשיך ללמוד משהו בחיים שאני לא אוהב גלל שהמשכורת בסוף החודש יותר שמנה.

אבל אני גם אוהב ספרות ! שירה פרוזה, חקירת ספרות וכו'..., אני פשוט בעניין הזה כבר הרבה זמן, ונראה לי אם אלמד מקצוע זה, אני יכול להתקדם ממש בנושא, אולי לא אקבל בסוף החודש 10000-15000, אבל לפחות אעסוק במשהו שאני אוהב ושאני משתלב עמו טוב מאוד.

הכול עד כאן בסדר, וברור פחות או יותר מה אני רוצה ללמוד, אבל הינה הקאטץ', אבא שלי !
דיברתי עם אימא שלי מזמן, והיא אמרה לי שהיא סיפרה לאבא על תחום ההתעניינות שלי בספרות, אבל אבא שלי מסתכל על כסף (אולי הוא רוצה שיהיה לי יותר נוח בעתיד?), המחשבים בשבילו זה הדבר האידיאלי ללמוד !

עוד לא דיברתי איתו בנוגע לזה, וגם אני מנסה להתחמק כדי שלא יבאס לי את מצב הרוח ואתחיל לזלזל בלימודים.

לסיכום אומר שאני אבוד עצות.

יתר על זה אשמח לשמוע חוות דעת של אנשים שלמדו ספרות (עברית או אנגלית), ואחרי תואר ראשון מה האירה להם החיים !

תודה לכול מי שקרא את המגילה הזאת, ומצטער אם בזבזתי את זמנכם.

שיהיה לכולם יום נעים,
והורים שמסכמים איתכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2009, 18:32

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "אף פעם לא הבנתי מה יש ללמוד..."

אלוהים למה לקחת את זה בקצניות ! ואמנות כן לומדים ! תן לי להסביר לך דבר או שתיים !

יש משהו שנקרא כישרון ויש משהו שנקרא יכולת וידע !

כישרון זה דבר שלרוב טבעי ואתה לא יכול לשלוט בו 100 אחוז אם לא היה מטבעך ! אתה לא יכול ללמוד מחוברת כישרון, ואין מישהו שיוכל להעניק לך את זה ! חוץ מ: ניסיון אישי, התנגשות עם כול מיני סוטאציות, אאו במקרה שקיבלת אותו מלידה.

עכשיו ניגש ליכולת וידע ! את זה אתה יכול לרכוש, מלימודים, חוברת ספרים ואנשים אחרים, זה דבר שאתה יכול לשתף אחרים בו כי זה לא דבר מיוחד כולך.

בו נסכם את זה שיש לך כישרון בידע ומה קיבלת ? יכולת מדהימה בתחום.

לכן מפה כול טענותייך וארון זריף הזה הם סתם דברי כעס שאני לא מבין את סיבתם.

שיהיה לך יום נעים.
ושכל יותר בוגר.
ישן 14-05-2009, 18:43
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "אלוהים |מבולבל| למה לקחת את..."

תירגע

כל מה שאני אומר הוא שמה שמוגדר כאומנות קלאסית כמו ציור,ספרות ושירה הם דברים שפסו מהעולם ומקומם עם ציורי הקירות של אנשי המערות.

הבעיה שלי היא עם כל אותם פלצנים שדורשים ואונסים (בשיעורי ספרות) שנכיר ונשלם וניבחן בסוג האומנות שהם, אותם ניאנדרתלים תרבותיים תופסים כשיא הדימיון, יש היום עם ההתפתחות הטכנולוגיה סוגי אומנות הרבה יותר מורכבים מחיבור 22 אותיות אחת לשניה.

הבעיה שלי היא שאנשים דורשים כסף תמורת ההזיה שלהם, אומנות זה תחביב כל עוד שמישהו לא מוכן לשלם לך תמורת זה.

מלחמת התרבות הראשונה הייתה בין ציירי קירות המערות לכותבי הכתבים, מאז, תודה לספגטי התיפתחנו.

נערך לאחרונה ע"י Gumble בתאריך 14-05-2009 בשעה 18:45.
ישן 14-05-2009, 18:48
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "תירגע כל מה שאני אומר הוא..."

מצד אחד צודק, מצד שני לא.
אני יכול להעיד מהמורה שלי לספרות שהיא מפגרת לגמרי. יש לה בעיה לקבל דעה של מישהו אחר, שהיא שונה משלה. כל מה שנכתוב במבחן שהוא לא לפי הסיכומים שהיא נתנה לנו - היא תפסול, למרות שהיא תגיד לנו שבבגרות זה יעבור ונקבל על זה את הנקודות, היא פוסלת ומורידה ציון - כי היא לא אוהבת את הניתוח שלנו.
אני שמתי פס על זה, ורשמתי לה מהניתוח שלי שאני עשיתי ולא משלה כיוון שהניתוח שלה משעמם ומעצבן. לא איכפת לי שהיא תוריד לי נקודות, בבגרות אני אקבל את מלוא הנקודות וזה מה שחשוב...

מה אני בעצם מנסה להגיד פה?
בבגרות לדוגמא, כן נותנים לך ורוצים שתיפתח ותכתוב דברים בעצמך ותחשוב בעצמך על ניתוח שיר, בשיעורי ספרות אמורים רק לתת לך את הכלים וקווים מנחים, אולי נותנים לך ניתוחים מוכנים בהתחלה, אבל זה רק בשביל לעזור לך לבנות בעצמך - כמובן שזה תלוי במורה, רוב המורות הן בסדר.
המורה שלי סיפרה לי שבאחת הבגרויות, ילד ניתח שיר של נתן אלתרמן ובניתוח הוא כתב דברים על רובוטים ועל ראיית העתיד וכו' וכו'...
כל הניתוח שלו התקבל והוא קיבל 100, עד כמה שזה מנותק מהמציאות - מה הקשר לרובוטים?
ישן 14-05-2009, 19:06
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "תירגע כל מה שאני אומר הוא..."

תסלח לי זה שיש אמנות בתחום הציור והספרות שהיא קלאסית, זה לא אומר שהאמנות שנוצרת בימינו היא קלאסית. לא חסרה אמנות מודרנית, דברים באמת מדהימים ומעניינים שאף אחד לא היה יכול אפילו לחלום ליצור לפני כמה מאות שנים.

אנשים דורשים כסף תמורת האמנות, כי הם יודעים שאנשים מוכנים לשלם תמורתה כסף. למה שמישהו יעבוד קשה על יצירה ואז יתן אותה למישהו אחר בחינם כדי שאותו מישהו יוכל לקשט את הסלון שלו, או לקחת לאוסף שלו?

מעבר לזה, כשמישהו אומר "ללמוד אמנות" הוא יותר מתכוון ללמידת ההיסטוריה האמנותית, סגנונות שונים, אמנים שונים וכ'ו. זה שונה מללמוד לצייר למשל או ללמוד איך לכתוב סיפור. (שזה אי אפשר באמת ללמד, אפשר לעזור לך בזה, אבל בסופו של דבר אתה תגיע לתוצאה לבד).

אני לא חושבת שאתה יכול לומר על יצירה כלשהיא שאין לה ערך. כי קודם כל, לכל דבר יש ערך שונה בשביל אנשים שונים. ושנית כל, זה שאתה לא יודע להעריך אמנות, לא אומר שכולם כמוך. יש יצירות שאני מסתכלת עליהן ואני חושבת "גאוני, זה הדבר הכי מדהים שראיתי" ומבחינתי, זה ערך עצום, כי בימינו, דברים ממש מעטים שהם לא אמנות יכולים לעורר תגובה כזאת.

ישן 14-05-2009, 19:36
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "אז למה ה"תסלח לי" בתחילת..."

למה ה"תסלח לי"? כי בהודעה הזאת, ובהודעה נוספת באשכול הזה, כתבת הרבה מאוד שטויות.
ויודע מה? אותי מתמטיקה ממש לא מעניינת, ועוד המון מקצועות שלימדו אותי בתיכון, אבל למדתי אותם. כי מה לעשות, רוב האנשים (שאתה ואני אולי לא נמנים איתם) לא באמת יודעים מה הם רוצים ומה הם יעשו עם עצמם בעתיד, לכן מנסים לפתוח להם כמה שיותר דלתות, ולהראות להם כמה שיותר אפשרויות שחלק מהן אולי יעניינו אותם וישמשו להם כלי אח"כ. מעבר לזה, שגם אם מתמטיקה לא מעניינת אותי ואני לא אעשה עם זה הרבה, זה טוב לידע כללי, וגם ספרות, גם אם לא באותה רמה. הדברים שלומדים בשיעורי ספרות, כמו למשל כלים לכתיבה, יכולים לשמש אותך להרבה דברים מעבר לכתיבת ספר.

ישן 14-05-2009, 18:52
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "אני צריך את דעתכם !"

אני מציע לך להמשיך וללמוד את הריאלים, נכון זה משעמם אותך - אבל זה רק ייתן לך עוד אפשרויות בעתיד ובצבא.
הנושא של ספרות הוא נושא של תחביב ודע - כל מה שאתה לומד בתיכון לא מעניין אף אחד, זה לא שאתה בא לקורס באוניברסיטה ומתחילים מאיפה שהפסקת בסוף יב', מתחילים הכל מההתחלה.
גם אם יש שני אנשים שאחד הרחיב תיאטרון ואחד מחשבים, לשניהם הסיכויים שווים להגיע ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטה או ללימודי ספרות באוניברסיטה, השאלה למי יהיה יותר קל.

אם תישאר במקצועות שלך עכשיו, זה לאו דווקא מחייב שבזה תעבוד בחיים, או שתהיה כימאי/מהנדס תוכנה, יש כל כך הרבה מקצועות שנעים סביב שני הנושאים הענקיים האלה שאין לך בכלל מושג - אולי תמצא משהו שאתה אוהב.

דע, תמיד תוכל להמשיך בספרות, כתחביב או כדבר רציני. יש פרופסורים לכימיה שכותבים ספרי ילדים או ספרים על בעיות חברתיות, למרות שזה לא נוגע להם - הם פשוט אוהבים ספרות.
נניח ואתה מוצא עבודה קבועה וטובה בעתיד, אתה תוכל למצוא לך זמן גם ללכת ללמוד ספרות במקביל ולעשות את מה שאתה אוהב במקביל לעבודה שתבסס לך את החיים.
ישן 14-05-2009, 19:13
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

אני חושבת שזה ממש תלוי.
יש אנשים שהאמנות כ"כ חשובה להם, שלא משנה כמה ינסו להכריח אותם, וכמה הם ישתדלו להצליח במקצועות אחרים, זה פשוט לא ילך להם והם סתם יסבלו.

מקצועות ריאליים אף פעם לא היו הצד החזק שלי, אני מניחה שאם הייתי מתאמצת טיפה יותר, הייתי יכולה להיות ממוצעת בתחומים מסוימים, וזה היה פותח לי דלתות. אבל בסופו של דבר זה לה מה שהיה מניב לי סיפוק, לא הייתי עושה עם עצמי שום דבר יוצא דופן, והייתי תקועה עם מקצוע שאני לא אוהבת.

הבעיה היא באמת עם המקצועות ההומאניים בארץ שממש קשה להצליח בתחומים האלה.
תחליט מה יותר חשוב לך עתיד מובטח או עתיד מעניין עם קשיים אבל למען מטרה שחשובה לך.

ואני לא חושבת שהורים צריכים להיות בעיה. אם מדובר במשהו שממש חשוב לך, הם יכולים לייעץ לך, אבל אין להם זכות להחליט בשבילך מה תעשה עם החיים שלך כל עוד אתה יכול לקחת אחריות על הבחירות שאתה עושה עכשיו.

ישן 14-05-2009, 20:09

ואוו הרבה תגובות (את האמת לא ציפתי ) אני רואה שכולם ממלצים לי ללכת עם מה שיותר נוח לי איתו.

אני לא סתם הולך לספרות עם ידיים ריקות ! ומקווה שהם יתנו לי השראה וילמדו אותי איך לכתוב, לא. אני עובד בנתייים על סיפור \ספר שלי, ספר דרמה המדבר על החוויות של איש מסוים, בעוד אני פורס על גבי רקע הסיפור המונלגים שמתנהלים, הדעות שלו והשקפות אחרות לעולם.

תחום הספרות שאני הולך ללמוד הוא לא מה שאתם ממש חושבים ! בתחום זה אשתתף בחקר וניתוח יצירות,
אלמד טכניכות ודרכים ומוטיבים ספרותים, ויתר על כול זה תהיה מן סוג של סדנה בו נציג את היצירות שלנו ונקבל פיידבק עליהם.

מכאן תדמיינו לכם את כול זה בשני מצבים: לעשות את זה בצורה עצמאית, אני לא אשיג את מקסימום היכולת שלי (אולי),אבל ! אם אלמד באוניברסיטה, ואנהל ואלמד שיחות מאנשים משכלים, פרופסורים וכו'... אני אשיג את מירב היכולת שלי אם לא יותר מכך.

הבעיה עם ההורים זה המימון, אולי אני מנסה להיות עצמאי,אבל אני לא אוכל לממן לבד את עצמי (במקרה שהורי לא יסכימו עם המקצוע שאני הולך ללמוד), אני יודע שאני נשמע מפונק, אבל מאז ומעולם בניתי על כך שרוב מימון הלימודים שלי יהיו בעזרת הורי.
לכן חשוב לי לשכנע אותם.

וסוף כול סוף, ללמוד מחשבים או ספרות? משחבים זה אידאלי, זה כסף בטוח? אני לא חושב, אני מכיר הרבה אנשים שסימו תואר ראשון במחשבים, ותתפלאו! לא מצאו עבודה, ולכן המשיכו בתואר שני!
אני אלמד 6-8 שנים ואז ללכת לעבוד מאחור שולחן ומול מחשב? לא נראה לי.

לכן לסיכום אומר כי הכי הולך לי והרצון שלי היא: ללמוד ספרות ! ולהיות סופר ומורה לספרות מצויין.
ישן 14-05-2009, 20:52
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "ואוו הרבה תגובות (את האמת לא..."

א. אם אתה מסיים י"ב עכשיו, למה לשבור את הראש כבר? תסיים צבא, ובעוד 3 שנים גם תהיה יותר סגור על עצמך, יכול להיות שתיפתח לכיוונים חדשים שאתה לא רואה את עצמך בהם כרגע, יכול להיות שההורים שלך ישנו את דעתם... למה לשבור את הראש עכשיו?

ב. אני לא הייתי הולך ללמוד משהו שאני לא אוהב בכלל. אני כמוך סיימתי היום מחשבים, וברור לי לחלוטין שטוב שלמדתי את זה - כי אני לא אעשה את הטעות הזו באוניברסיטה. זה לא בשבילי. לא הייתי לומד תחום שאני יודע שהוא לא בשבילי.

ג. אפשרות של פשרה - יכול להיות שתוכל לעשות תואר משולב, של מקצוע ריאלי ומקצוע הומני - ואז לספק גם את ההורים וגם את עצמך. או לחילופין, לבחור תחום אחד עיקרי, ובנוסף ללמוד קורסים בשני...
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 14-05-2009, 21:03
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "ואוו הרבה תגובות (את האמת לא..."

התגובה שלך מזכירה לי סרט שראיתי פעם,

אם אני לא טועה קראו לו "מחוז אורנג'", יש נער שקוראים לו שון שהחלום שלו זה להתקבל לסטנדפורד להגשים את חלומו להיות סופר ולברוח ממשפחתו, שנמצאת במצב של אי-תפקוד תמידי. עקב טעות טיפשית של יועצת בית הספר, אשר שולחת את טופס הציונים הלא נכון, שון נדחה מסטנפורד. שון לא מוותר ועושה מאמצים רבים בעזרת החברה שלו ואחיו המסטול (חח ג'ק בלק) ונוסע לסטנפורד לסדר את העניינים.

שיהיה בהצלחה אחי, תלך אחר החלום שלך, אל תעשה משהו שאתה לא אוהב, אני דוגמא אישית לכך, אבל לא אפרט על כך.

ולידע כללי, 97% מכלל האנשים לא עוסקים במה שהם באמת אוהבים.

ישן 15-05-2009, 00:23
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06

האנשים שלרוב לומדים במדעי הרוח הם אנשים שבאמת מתעניינים בנושא כך שאני חושב שללמוד באחד החוגים שם עדיף מבחינת החוויה הלימודית לאזורים אחרים שהתלמידים יותר מתבאסים לבוא ללימודים. אני מנחש שרוב הבוגרים של תארי מדעי הרוח לא עוסקים בתחומם (אלא אם כך אתה תלמיד מצטיין ונחשב עילוי ואז יש לך אפשרות לעשות דוקטוראט ולהשתלב באקדמאיה) אבל תואר ראשון מראה למעסיק הפוטנציאלי שלך שיש לך יכולות אינטלקטואליות וזה יכול להיות השיקול שיגרום לו להעדיף אותך על גבי מישהו אחר.

כמובן שזה לא חייב להיות אחת מן השניים, יכול להיות שתוכל לעשות מסלול דו חוגי של מדעי המחשב וספרות (למרות שזה שילוב קצת חריג...) או לחלופין אתה יכול לעשות במחשבים/הייטק ובמקביל ללמוד בפקולטה למדעי הרוח (אני מכיר הרבה אנשים כאלה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר