לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2009, 16:23
  Lune Lune אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.09
מוד"ש? נח"ל?

היי
תהיתי אם תוכלו לעזור לי עם איזה התלבטות בקשר להמשך השירות שלי.
קצת רקע קודם:
התגייסתי באוג' 08 לגולני. המשכתי במסלול עד (בערך) שבוע לפני מסע הכומתה, ואז יצאתי משם כי לא בדיוק הסתדרתי עם שאר המחלקה... בדרך גם הספקתי לסיים קורס לות"מ חי"ר בבה"ד 7.
מגולני הגעתי למז"י, ששיבצו אותי להיות חובש מרפאה בבה"ד 1. יצאתי לקורס חובשים (קרביים, מאיזשהי סיבה...) בבה"ד 10 ועוד משהו כמו שבועיים אני מסיים אותו.

בסוף הקורס, אני אהיה רובאי 05 עם הכשרה של חובש קרבי וקשר.

במהלך הקורס הבנתי שלהיות חובש מרפאה זה לא הדבר הכי משמעותי שאפשר לעשות בשירות, והחלטתי שאני רוצה לנסות ולהגיע שוב לקרבי.

שתי האופציות שחשבתי עליהן הן מוד"ש ונח"ל. בעיקר בגלל שהבנתי שבשני המקומות יש אחלה אנשים, גם אם מסיבות אחרות.

אז השאלות הן:

1. מה לדעתכם הסיכוי שלי להתחיל טירונות באחת משתי היחידות ולא להגיע ישר לאימון מתקדם? חשבתי שאולי מבחינת יתרת השירות זה יכול להיות בעייתי. אני מעדיף להגיע לטירונות כדי לפתח שוב כושר ולא להיות סרגליסט עד סוף האימון המתקדם.

2. מידע כללי על מוד"ש ונח"ל. איך הולכת הפעילות בבט"ש במוד"ש? מה הסיכויים שלי להתקע כתצפיתן או סתם לטחון שמירות כל היום? (הפרופיל עדיין 97). איך האנשים שם? ובנח"ל? באיזה הם? ולאיזה גדודים כדאי לי לנסות לכוון?

3. כל דבר אחר שבא לכם להוסיף בקשר ליחידות או למעבר לאחת מהן.

אני יודע שקשה לענות על כל זה בלי להכיר אותי, אבל אם תוכלו לנסות בל זאת זה יהיה אחלה.

תודה רבה!
Lune
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2009, 17:06
  Eliorf Eliorf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי almogas שמתחילה ב "אז ככה במודש אתה יכול ליהיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי almogas
אז ככה במודש אתה יכול ליהיות רק תצפיתן. זה התפקיד
לוחם איסוף רגלי (מבצע פעולות רגליות הקמת עמדות תצפית ואיסוף מודיעין.) רכוב שזה על האמר עם אמצעי תצפית או בתוך מוצב.

במודש יש אחלה אנשים.
ובמודש אתה לא טוחן שמירות אל תדאג.
וגדודים זה ניצן איוש. נשר עזה ומצרים . שחף גבול לבנון ורמת הגולן.

לדעתי הכי טוב שחף אבל אני משוחד.

"במודש אתה יכול רק תצפיתן" ? אתה לא יודע כלום על התפקיד של לוחם איסוף תאמין לי.
יש אנשים שנתקעים בתור תצפיתנים במוצבים .. מה שנקרא עטפים. אבל אם יש לך פרופיל 97 הסיכוי לכך הוא די קטן. קיים בהחלט אבל קטן.
מבחינת אנשים זה ידוע שיש אנשים איכותיים לרוב. צהובים אבל זה מה יש
ישן 05-06-2009, 17:02
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lune שמתחילה ב "מוד"ש? נח"ל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lune
היי
תהיתי אם תוכלו לעזור לי עם איזה התלבטות בקשר להמשך השירות שלי.
קצת רקע קודם:
התגייסתי באוג' 08 לגולני. המשכתי במסלול עד (בערך) שבוע לפני מסע הכומתה, ואז יצאתי משם כי לא בדיוק הסתדרתי עם שאר המחלקה... בדרך גם הספקתי לסיים קורס לות"מ חי"ר בבה"ד 7.
מגולני הגעתי למז"י, ששיבצו אותי להיות חובש מרפאה בבה"ד 1. יצאתי לקורס חובשים (קרביים, מאיזשהי סיבה...) בבה"ד 10 ועוד משהו כמו שבועיים אני מסיים אותו.

בסוף הקורס, אני אהיה רובאי 05 עם הכשרה של חובש קרבי וקשר.

במהלך הקורס הבנתי שלהיות חובש מרפאה זה לא הדבר הכי משמעותי שאפשר לעשות בשירות, והחלטתי שאני רוצה לנסות ולהגיע שוב לקרבי.

שתי האופציות שחשבתי עליהן הן מוד"ש ונח"ל. בעיקר בגלל שהבנתי שבשני המקומות יש אחלה אנשים, גם אם מסיבות אחרות.

אז השאלות הן:

1. מה לדעתכם הסיכוי שלי להתחיל טירונות באחת משתי היחידות ולא להגיע ישר לאימון מתקדם? חשבתי שאולי מבחינת יתרת השירות זה יכול להיות בעייתי. אני מעדיף להגיע לטירונות כדי לפתח שוב כושר ולא להיות סרגליסט עד סוף האימון המתקדם.

2. מידע כללי על מוד"ש ונח"ל. איך הולכת הפעילות בבט"ש במוד"ש? מה הסיכויים שלי להתקע כתצפיתן או סתם לטחון שמירות כל היום? (הפרופיל עדיין 97). איך האנשים שם? ובנח"ל? באיזה הם? ולאיזה גדודים כדאי לי לנסות לכוון?

3. כל דבר אחר שבא לכם להוסיף בקשר ליחידות או למעבר לאחת מהן.

אני יודע שקשה לענות על כל זה בלי להכיר אותי, אבל אם תוכלו לנסות בל זאת זה יהיה אחלה.

תודה רבה!
Lune

באיזה גדוד היית בגולני?
1) טירונות זה לא ממש כושר, זה יותר כמו תיזוזים ועונשים, מבחינת יתרת השירות זה לא משנה למה אתה (ואני גם כן) צעיר מת, יש איתי מישהו שעשה טירונות באוג' 8 כשהוא בכלל התגייס במרץ 7 וזה לא שינה כלום, הוא אכל חרא כמו כולנו אז לא ממש ממליץ לך לעשות טירונות...
2) ההכרות שיש לי עם נחלאווים זה בעיקר מקורס מ"כים, ומדובר באחלה אנשים, ממוד"ש לא יצא לי לפגוש אף אחד למעט חבר מהתיכון שלא יכול לפרט לי מה הוא עושה שם במוד"ש...
3) אין ממש משהו....
ישן 05-06-2009, 17:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lune שמתחילה ב "מוד"ש? נח"ל?"

1. יעדיפו לא לבזבז איתך זמן על טירונות. אתה מוסמך 05 = אפשר להמשיך הלאה.
2. יש לך הכשרת חובש - אתה בכלל נכס.
3. עבודה בחי"ר שונה לחלוטין מעבודה במוד"ש. מוד"ש דורש הרבה יותר סבלנות ומיומנות (כי בחי"ר כשמשעמם, אתה יכול להתנתק). מאוד תלוי בך - קיצר. העובדה שיש לך 05 פותחת לך בתיאוריה את הפלוגות הרגליות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר