לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2009, 05:33
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כומר כתולי -יהודי מבקש עזרה לחזור לבני עמו.

שמו יעקב וקסלר-ושקינל. הוריו יעקב ובתיה וקסלר הושמדו בשואה. לפני שנשלחו למחנה השמדה, אמו מסרה את התינוק למשפחת נוצרים אדוקה ואמרה: "את מאמינה בישו אשר היה יהודי, אז בשם האמונה הזאת תצילי את התינוק ופעם הוא יהיה עוד כומר..."
במשך 35 שנה הוא לא ידע על יהדותו, רק לפני מותה אמו ההורגת סיפרה לו מי הוא ומה שמו.
האיש בן 66 היום רוצה לחזור לעמו ולחיות כאן. קיבל ויזה רק לשנתיים. האם יש איזו דרך להשאירו כאן?

מצרף מאמר אשר פורסם בימים אלה בפולין ומערכת GOOGLE תרגמה אותו די משובש.

http://www.rp.pl/artykul/323883.html

וקסלר-Waszkinel רוצה לחיות במדינה של אבות קדמונים. ישראל לא להעניק אזרחות, עם זאת, קתולים

מקור: Fotorzepa
האב Romuald וקסלר-Waszkinel: - אני צריך להיות מסוגל ללמוד עוד על מנהגים יהודיים, תרבות ושפה
+ לראות więcejPo מתמשכת המאמצים כמה חודשים ישראל Romualdowi הכומר וקסלר-Waszkinelowi זכאי להישאר שנתיים. זה מותר לו לעשות מה שנקרא alii, א "לחזור ancestral האדמה" (אשר כוללת את מיידי להעניק לו אזרחות ישראלית), אך אין דיבור. בהתאם לכללים יכול לעשות זאת רק יהודים אשר לא קיבלו שום פרט את הדת היהודית.

- הסכמה על שנתיים להישאר רק על חלק עיקרי הזיכיון לישראל הכומר. השפעה זו, אשר התערב על מספר אישים ישראליים. זה גם כל קהילה של יהודים פולנים. האב, לעומת זאת, יודע טוב מאוד כי בקשתו לקבל אזרחות היא נדחית - ורוצה להישאר בעילום שם, אמר נציג של הסוכנות היהודית, מוסד בארגון הגירה של יהודים לישראל.

מדוע ישראל אינה מעוניינת להעניק אזרחות של יהודים, אשר קיבל את הנצרות? הסיבה העיקרית היא החשש של פעילות מיסיונרי, לפני שהם יכולים לנסות לגיר יהודים אחרים. Unofficially המכונה גם בשם "מאות רבות antyjudaizmu הנוצרית." מעניין, בנוסף ליהודים, אשר הפכו followers של דתות אחרות, alii לא ניתן לשנות רק על ידי עבריינים ואנשים אשר עלולה להיות מחלה מדבקת מאוד.

בשמו של אמונה

- אני מאוד מודה לישראל העובדה שאני יהיה לאמץ למשך שנתיים. זו תהיה חוויה גדולה בשבילי. אני אמור להיות מסוגל לחיות בארץ אבות קדמונים שלי. למד על מנהגים יהודיים, תרבות ושפה. מיד עם הגעתם החל ללמוד עברית! - מצהיר של הכומר וקסלר-Waszkinel. ישראל מתכוונת להשאיר את סתיו עם ההשקה של השנה האקדמית החדשה.

Fr. וקסלר-Waszkinel עבר אשתקד ב פרישה. לפני כן, הוא לימד שנים רבות בבית באוניברסיטה הקתולית של לובלין, עובדת ו פיוס דיאלוג katolicko יהודים. - אני מקווה שזה יעשה הבא. רק בישראל - אומר הרב הראשי של פולין מיכאל Schudrich, הכומר אשר מסייע המאמצים אזרחות.

- אתה לא אמור לקחת לו בעיות, כי הוא יהודי, לאחר שהוא למד הופך כומר קתולי. כבר מן ההתחלה, שכן הוא הועלה קתולית, אין כל אזכור של המרה - הרב Schudrich נוסף. במסגרת "חוק השבות" נכתב כי להגר לישראל לא יכול אנשים "מרצון הדת שלהם שונה."

Fr. וקסלר-Waszkinel נולד בשנת 1943 ב בגטו וילנה ב Starych Święcianach. אמא שלו לפני שהוא נשלח על ידי הגרמנים עד המוות במחנה היו transmitted הילד פולין, גב 'Emilia Waszkinelowej. הפחד בתחילת לאמץ את הילד. "אתה מאמין בישוע, שהיה יהודי. בשמו של האמונה היהודית, כדי לשמור על הילד, ואת זה היה אמור להיות כומר קתולי "- אמא יהודית היה לומר.

וכך זה קרה. Romuald Waszkinel בשנת 1966 הוא היה מוסמך של הכומר. במשך שנים רבות לא יודע שום דבר על המקור שלה. גב 'Emilia סיפר לו על זה, אבל כאשר הוא היה 35 שנים. "למחרת לקח 14 שנים כדי לקבוע את שמות ההורים הביולוגיים. Jakub וקסלר היה ככל הנראה נרצח במהלך מצעד המוות מאת KL Stuthoff ו וקסלר בתיה perished של גז קאמרית ב Sobibor. יחד עם אחיה נהרג כמה בעתיד הכומר סמואל.

- זה כל לי עמוק wstrząsnęło. בעבר, לא הייתי טוב במיוחד geared את היהודים, אולי זוהי הסיבה עבור כל עוד אמא שלי לא דיברה עליו. פותח בפולין שנים רבות אני לא יודע אם זה היה משהו כמו השואה. הנסיעה שלי לישראל הוא ילד יהודי, כדי לחזור הביתה. אמנם לקח לי קצת, אני כבר 66 שנים, אבל תאמין לי שזה נכתב - האב הדגיש. וקסלר-Waszkinel.

ללא koloratki

האב הוא לא שם כבר תוכניות קונקרטיות הקשורות היציאה שלו לישראל. זו לא תכלול את הדוחות של מכון "יד ושם", שבו הוא יכול לעבוד כמו מתנדב. הדרגות שלה היה גם לקחת את הקהילה הקתולית המקומית של השפה העברית.

- כאשר דיברתי איתו, אמר לו כי לפני יציאתן לישראל שלא למכור את בתיהם בפולין. אני חושש כי רעיונות מקווה יכול להתנגש בצורה כואבת את המציאות המקומית - אומר Fr. Grzegorz Pawlowski, שגר בישראל מגיל 70. הוא גם של ניצולי השואה, והוא גם לא יכול להשתמש "זכות השיבה".

הוא מדגיש כי חלק ניכר מן היהודים תהיה עוינת למי repented על קתוליות, ובמיוחד את הכוהנים. לכן היא מחוץ לכנסייה, fr. Pawlowski koloratki לא נשאו. - טוב, טוב. הכנסייה אינה אותי נסבל. עכשיו זה יכול לפגוש אותי בישראל. אולי זה האיש הזה בחיים, ואת שלי - אומר Fr. וקסלר-Waszkinel.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2009, 09:37
צלמית המשתמש של האזרח

שואה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עם כל הכבוד "אזרח" אני לא ממש מבין מה בדיוק הקשר בין הנושא לבין הפורום !...."

הכוונה שלי, היא איך היהודים שרדו בשואה ומה עבר עליהם עד הלום.
זאת גם היסטוריה של עם ישראל.
אם לא נראה לכם, אפשר להוריד את האשכול.

ישן 29-06-2009, 11:14
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מצטער על כך שאני נשמע אולי "קר"....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שואה..."

אבל עם כל הכבוד לסיפורו של אותו כומר, איש מאיתנו לא ממש יכל לדעת אם באמת מדובר בסיפור חייו או לחליפין בנסיון להשיג ויזה לתקופה שמעבר למה שהוקצב לו ותסכים איתי שמן הסתם היו כבר דברים מעולם...
האם תוכל להוכיח שכל הסיפור בהקשר לשואה הוא אמת לאמיתה ולא נסיון להאחז בנושא לצורך השגת המטרה?...

בינינו - סיפורים של תינוקות שנמסרו לאימוץ הם דבר ידוע ומוכר ומן הסתם אין כאן ממש חידוש מבחינתינו כפורום הסטוריה וידיעת א"י...

בשלב זה האשכול עדיין לא ינעל שמא אולי מישהו בכל זאת יוכל לסייע בעניין, לאחר שנתייעץ עם שאר המנהלים, נחליט...

מקווה שזה יתקבל מבחינתך בהבנה.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 29-06-2009 בשעה 11:19.
ישן 29-06-2009, 11:31
צלמית המשתמש של האזרח

בהחלט.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מצטער על כך שאני נשמע אולי "קר"...."

איני יכול לצרף את הדפים שקבלתי ממנו (כתובים בפולנית). אני מבין היטב את הזהירות שלך.
להלן מספר הבהרות:
א. לאיש יש לו משפחה (חרדים מאוד) כאן בארץ, הם קצת מסתייגים ממנו בגלל היותו כומר.
ב. הוא רשם את הוריו ביד-ושם כחסידי אומות העולם לפני כמה שנים.
ג. הוא כבר פנסיונר ולא מחפש עבודה או קרירה אצלנו. פשוט רוצה להיות בין בני עמו.
ד. האמת איני יודע איך "לאכול" את זה וחשבתי שכאן אוכל לקבל כמה עצות איך לעזור לאח האובד...
ה. קשיי תקשורת ושפה. המשפחה כאן יודעים עברית ואנגלית. הוא רק פולנית ולטינית...

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 29-06-2009 בשעה 11:36.
ישן 29-06-2009, 23:47
צלמית המשתמש של האזרח

רישום הוריו כחסידי אומות העולם ב"יד ושם".
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "העובדות שצירפת שופכות קצת יותר אור על העניין...."

בעמוד 94 של חסידי אומות העולם:

יד ושם

רשות הזיכרון לשואה ולגבורה

The Holocaust Martyrs` and Heroes` Remembrance Authority The Righteous Among the Nations Department
Yad Vashem 2009

Warchalowski, Czeslaw & Maria 2003

[Wardas, Maria 1984]

[]Warenica, Jozef & Stanislawa 1979[/]

[f]Warszawski, Eleonora; ch: Czeslaw, Jerzy 1989]

[]Warych-Mielczarek, Aleksandra 1981t]

[f]Wasenczuk Marianna 1997]

]Wasilenko, Michal 1983]

[]Wasilewski, Albin & wife 1985t]

[],Wasilewski, Jan & Anna; children Kazimierz

[]Stanislaw & Jerzy 1988]

Wasowicz-Dunin, Prof. Krysztof & m. Janina 1982]

Wasowicz, Wieslawa 1984]

Wasowska-Leszczynska, Eugenia 1985]

Wasowska-Renot, Eugenia 1980]

,Wasowski, Jozef & Ewa; ch: Jerzy, Janek, Longin Halina 1991

[ Wasserberger, Jadwiga 1984]

Wasylinka, Katarzyna & Dymitry 1995[]

[ Waszczewski, Waclaw & Janina; son Janusz 1990]

[Waszkinel, Piotr & Emilia 1995t]

']Wawak, Krystyna & Ignacy1982]

[f]Wawryniuk, Jan & Marysia

לא מצליח לתקן את הבלגן וגם נרדם כבר...סימנתי את הוריו באדום

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 30-06-2009 בשעה 04:48. סיבה: שיפצור בלגן ופונטים :)
ישן 05-07-2009, 08:10
צלמית המשתמש של האזרח

דווח קצר...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני שמח שהאשכול קיבל כוון שכזה!..."

חוק חסידי אומות העולם מאפשר קבלת גמלה חודשית ל"חסיד" בגובה משכורת הממוצעת במשק
(כיום 7800 ש"ח בערך) בתנאי שהחסיד גר בארץ.
הוא זכאי גם לפטור מתשלום בטוח לאומי וקופת חולים. כמו כן מגיע לו 8 ימי הבראה לשנה.
לצאצאים (מדרגה ראשונה) תנאים דומים בתנאי שגרים כאן.
כמו כן רשות מקומית היכן שגר ה"חסיד" נדרשת למצוא לו מקום מגורים מכובד...
זה לא מעט וגם לא הרבה (החוק חוקק בשנת 1995)
אם יש למישהו רעיון ע"מ לעזור לו, (האיש מגיע בעוד כמה חודשים לכאן וחושב להשאר, אם יתאפשר לו)
בנושא גיור- לא דברנו על זה ולא נראה לי כמתאים, לדעתי הוא יהודי ככל אחד מאיתנו אם לא יותר מזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר