לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2009, 12:41
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
עזרה רוצה לדעת את העבר של העם שלי

היי חברי הפורום היקרים,

כשאני צופה בפורומים של מדינות אחרות, אני רואה שיש לאנשים שם ידע על העם שלהם לאורך כל ההיסטוריה, דבר שמאוד מאוד מרשים אותי
אבל כשאני מנסה לחשוב על ההיסטוריה של עמי, אני נתקע
אני בטוח שבפורום פה אתם יודעים את ההיסטוריה של עמנו, העם היהודי ועל זה אני מקנא בכם
ואני מבקש אם תוכלו להפנות אותי למקור או שתכתבו לי בעצמכם אם זאת לא טרחה גדולה את ההיסטוריה של עמנו

הכוונה לסדר זמן כרונולוגי
מתי העם היהודי ניהיה עם, איך העם היהודי קיבל את ארץ ישראל וכ"ו
אני מאמין שלדעת את ההיסטוריה זה דבר מאוד חשוב, אז אני מקווה שתעזרו לי

תודה רבה, ישי כהן.
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

חזרה לפורום
ישן 11-07-2009, 20:20
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ishaicohen שמתחילה ב "רוצה לדעת את העבר של העם שלי"

שבוע טוב!
זאת מלאכה לא קטנה לכתוב היסטוריה של כל עם, והיא לוקחת המון זמן, ובוודאי הרבה מאוד נפח ומקום, ואי אפשר לכתוב זאת בהודעה קצרה בפורום, קל וחומר לכתוב את ההיסטוריה של העם העתיק בעולם,
אני אכתוב לך תמצות ודברים עיקריים שעליהם שאלת, ואם תרצה שארחיב, בשמחה..
מתי העם היהודי ניהיה לעם? נתחיל מזה, שיש טעות בניסוח השאלה, השאלה צריכה להיות מתי עם ישראל ניהיה לעם (הרחבה בהמשך), השורש שלנו מגיע מאברהם, אחריו יצחק, ולאחר מכן יעקב, שמו של יעקב שונה ל"ישראל" - "כי שרית עם אלוהים ועם אנשים, ותוכל". שם הינו מהות, וזו המהות של יעקב-ישראל, היכולת להתמודד עם הגשמי והרוחני, אך זה לא שייך לכאן..
ליעקב נולדו 12 בנים(שבטים) וירדו למצרים, עדיין בתור משפחה, ישנה מחלוקת מתי עם ישראל הפך לעם, האם ביציאת מצרים או בקבלת הר סיני, אך באופן פשטני ניתן לומר, שעם ישראל ניהיה לעם באופן מדיני ביציאת מצרים, ובאופן מוסרי-רוחני בזמן קבלת מתן תורה, במדבר סיני.
עם ישראל לאחר כ40 שנה במדבר נחל את ארץ ישראל, אם תרצה מפה של החלוקה לפי השבטים, אני חושב שיש לי אותה איפשהו על המחשב.
ובנוגע להבדל בין "עם ישראל" לבין "העם היהודי", היה פילוג בתוך ממלכת ישראל, בין ממלכת ישראל,
וממלכת יהודה, הפילוג היה בערך כזה: ממלכת ישראל הורכבה מהשבטים:ראובן שמעון יששכר זבולון נפתלי גד דן אשר מנשה אפרים. וממלכת יהודה: יהודה בנימין ולוי, למה אני אומר בערך? כי שבט לוי הוא השבט שאחראי על הצד הרוחני בעם (לויים וכהנים), ולכן לא נחל נחלה ספציפית, אלא היה מפוזר בין כל השבטים.
בני ממלכת ישראל הוגלו ע"י ממלכת אשור, ופוזרו ברחבי העולם, ועד היום איננו יודעים מי הם באמת,
בני ממלכת יהודה הם (אנחנו) הוגלו בתקופה מאוחרת יותר, ע"י מלכות רומי, ויצאו לגלות שנמשכה עד קום מדינת ישראל, ובצורה זו או אחרת, עד זמננו אנו.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר