לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2009, 08:09
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נראה לי שמישהו שם סופר צוללות..."

וכל ה"הדלפות" האלה לצערי נותנות לי את ההרגשה שלבסוף נהיה "נמר של נייר"...
למה?

אני עושה העתק/הדבק לתגובה שלי מהאשכול הזה
יכול להיות שהתקשורת ברוח עידן "האיום האיראני" מחפשת כותרות ומנפחת את האירוע.
אבל מבט על העובדות מלמד שישראל ששומרת על עמימות בכל הנושא של הפגנת כוח הרתעתי (כולל חוסר הצהרות של מנהיגים), עשתה בתקופה האחרונה מספר מהלכים שמי שצריך להבין את המשמעות שלהם יודע בדיוק למה הם נועדו:
- ניסוי מתוקשר של שיגור טיל בליסטי בינואר 08
- תרגיל תקיפה ביוון של ארמדה של כלי טיס (מרחק זהה של איראן ובערך אותם מערכי הגנ"א)
- ניסוי מתוקשר של יכולות החץ המשופר
- מעבר כלי שייט אסטרטגיים של חיה"י לים האדום תוך כדי הפגנת קשרי ידידות עם מצרים
- עדויות על תקיפות מחץ בסוריה ובסודן של מה שיכול להיות איום ברור ומיידי על ישראל

נישמע סתם? זה היה מצב היחסים בין הכוחות של ארה"ב לכוחות של ברה"מ בימי המלחמה הקרה - הפגנת כוח!
אגב:
הרוסים חזרו למנהג הזה עם שליחת המפציצים האסטרטגיים שלהם לטיסות סיור כמו שעשו אז
האיראנים והצפ"קים בלי סוף עורכים מצעדים וניסויים מתוקשרים באמל"ח אסטרטגי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2009, 09:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "הנה יכולת שרק לחיל הים יש"

אל-בחאר, מסכים. המעברים האלה הם תצוגת תכלית טובה מאוד, ומתפרשים היטב אצל מי שצריך לפרש אותם.
Fang, לדעתי פשוט "כלב נובח לא נושך". אפשר להתייחס לדברים הנ"ל שהבאת כהפגנת שרירים (שאכן, אני מסכים אתך, מאחורי השרירים האלה עומדת יד איתנה) אבל תסכים איתי שתקיפה באיראן היא אופרה שונה לגמרי מאשר תקיפה בסוריה כחלק מעימות מתמשך ותקיפה בסודן (אם באמת היתה?) כחלק מעימות מתגלגל.
איראן, עד היום, לא התקיפה ישירות אותנו. אני בטוח שאם נפציץ שיירה של רכבים ומשאיות עם ציוד לחיזבאללה בתוך תחומי איראן, העולם לא יראה זאת בעין יפה - ואם זה טאבו, תקיפה של מתקנים כלשהם באיראן בכלל תסבך אותנו מאוד.
שלא תבין אותי לא נכון - אני בעד התקיפה בכל רמ"ח איברי, רק שכרגע אני לא רואה מה יעצור מבעד איראן להשיג את הנשק הנכסף בטווח הזמנים שצויין...
אני כבר רואה איך מכינים את דעת הקהל לקבל איראן גרעינית, וזה לא מוצא חן בעיניי בכלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-07-2009, 06:49
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
לי זה מזכיר משחק שח מט
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אל-בחאר, מסכים. המעברים האלה..."

כל צד מציב את הכלים שלו לקראת מט אפשרי.
אם בכירים אצלנו היו מתלהמים ויוצאים בהכרזות בסגנון "נשמיד את איראן וכו' וכו'" הייתי מודאג, אבל בינתיים ההצהרות הן מרומזות וענייניות בסגנון "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה!".

אני מניח שהזזת כלי השייט האלה (מוכרזים וידועים כנשק אסטרטגי) תגרום לאיראן לייצר בעתיד הקרוב נפח הצהרות ואיומים גדול יותר ואפילו נחזה ביותר מצעדים, תרגילים, ניסויים מתוקשרים והכרזות על פיתוח אמצעים חדשים ומהפכניים.

זה טיבעה של מתיחות על בסיס מאזן אימה, כך גם היה בימי המלחמה הקרה, שני הצדדים עסקו בהזזת כוחות, ניסויים, הצהרות, תרגילים וכו'..
אגב, זה קורה לא רק בזירה שלנו, לפני כחצי שנה ארה"ב העבירה לבסיס קדנה באי אוקינאווה ביפן ולבסיס באי גואם טייסת רפטורים (נשק אסטרטגי) שמייד החלו בשיגרת אימונים.
העולם מייד זכה מצפ"ק לגל של הצהרות, איומים וניסויים מתוקשרים של טילים בליסטיים.

אז עכשיו נישאלת השאלה הגדולה (בינתיים לאף אחד אין תשובה עליה), מי הכלבים הנובחים?

רפטור מהבלוק האחרון (30) בהכנות לטיסה ליפן - מאי 2009
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-07-2009, 10:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "הנה יכולת שרק לחיל הים יש"

ציטוט:
נא לשים לב לייחוד של התווך הימי, שלא קיים באויר או ביבשה - רק צי ימי יכול לצאת מגבולות המדינה ולנוע ממקום למקום בלי לפגוע בריבונות של מדינה זרה ובלי להפר את החוק הבינלאומי וגם להצטלם בלי לפגוע במשימה שלו (אם צולם אז בכלל טוב) ועדיין להפגין כוח ולשדר מסר בטחוני.

איזה כוח זה מפגין ואיזה מסר זה משדר? אם נשלח את כל הסער-5 וצוללות הדולפין מול איראן, זה עדיין יוצא 24 טילים על הסער ולכל היותר 30 טורפדו (חלקם "לפי פרסומים זרים" מאפשר ירי טילים) על הדולפין. הצי הישראלי נבנה לים התיכון, מול איראן הוא יכול אולי לאסוף מודיעין, לממסר קשר, לסייע בחילוץ וכו'- יכולת התקיפה שלו קטנה מטייסת סופה.

לאיראנים יש צוללות "קילו"- אם הן היו מופיעות פתאום בים סוף, האם זה היה מרתיע אותנו במיוחד?
ישן 16-07-2009, 11:00
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
לא הסברתי את עצמי טוב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] נא לשים לב לייחוד של..."

לגבי הקילו האיראניות - ברור שנוכחותן אלפי קילומטרים מנמל הבית שלהן ועוד בחצר האחורית שלנו תהווה סנסציה. לדעתי המצרים הם אלו שיצטרכו לדאוג, יותר מאתנו, לאור החשיבות של ים סוף לכלכלה המצרית - שדות הנפט, התיירות והנתיבים לתעלת סואץ והמתח הרב ששורר בין טהרן וקהיר.

לגבי הסטי"לים הישראלים - אף אחד לא אומר שנשלח את הסטי"לים שלנו להתמודד עם הגנת החוף האיראנית. יש בתקשורת העולמית באאז סביב היכולות הימיות של ישראל בכל הקשור לפעילות בימי הדרום, מעבר ליירוט של ה- קארין A:
- שמועות עקשניות מדברות על שיגור טיל שיוט בלתי מזוהה מצוללת ישראלית באוקיאנוס ההודי בשנת 2000, למשל (הדבר פורסם אפילו בכתב העת של מכון הצי האמריקאי, ה- Proceedings, בגליון אוגוסט 2000).
- לאחרונה דובר על הטבעה של אניה איראנית בדרום ים סוף בנסיבות שלא הובררו אבל נקשרו לקומנדו הימי הישראלי.
בנוסף - יש כל הזמן דיבורים על הגברת הנוכחות האיראנית בים סוף, כולל הקמת בסיס ימי באריתריאה (פתחתי על כך אשכול לפני כחצי שנה).
לכן כל נוכחות ישראלית חריגה במימי ים סוף היא News. לא משנה אם מדובר בצוללת או בכלי שטח - העובדה שישראל מגבירה את הפעילות שלה בזירה זו, משדרת מסר שאולי השמועות (שהוכחשו כמובן על ידי ישראל) הן בעצם נכונות. בימים "כתיקונם" יש את החיץ של תעלת סואץ בין כוחו העיקרי של חיל הים בזירת ים תיכון לבין היכולת להתחכך עם כלי שיט צבאיים או ביטחוניים של איראן. ברגע שהחיץ הזה נחצה, כפי שהוא נחצה בשבועות האחרונים מספר פעמים - יש לכך משמעות.
ישן 16-07-2009, 12:05
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05

הנה גם את מצטרף להמון הרב של עורכי הדין שתחום ההתמחות שלהם הוא החוק הבין-לאומי והדאגה שמא, חס וחלילה, נפר את החוק המקודש הזה.

לא ראיתי שמץ של דאגה אצלנו כאשר 'הפרנו' את החוק הבין-לאומי כשהשמדנו את הכור העירקי.

מה עוד, שלפני שבוע התפרסמה ידיעה שסעודיה מתירה למטוסינו לעבור בשטחה - הם חוששים מהגרעין האירני לא פחות מאיתנו - כך שעכשיו אתה יכול לישון בשקט ובלי דאגות: לא תהיה הפרה של החוק הבן-לאומי....

בהזדמנות זו, היות ואתה מומחה בעניני חיל הים, אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות:
1.עד עכשיו 'ידענו' שלצוללות הדולפין יש טילים בליסטיים נושאי ראש אטומי (מתפצל?).
האם גם לסטילים יש טילים כאלו?
2. מה התועלת בחציית תעלת סואץ ובהגעה לאילת? האם הטווח לאיראן מתקצר כשירי הטילים נעשה מאילת? רגע, הוא מתקצר, אולי, מבחינת מזרח-מערב, אבל מתארך מבחינת צפון-דרום, הלא כן? תמיהני..
3. ואולי נצטרך להפליג למפרץ הפרסי כדי לפעול נגד האירנים. אז נכון שיש הסכם שלום עם מצרים והם מאפשרים אתמעבר ספינות חיל הים. אבל בדרך יש את מיצרי באב-אל-מאנדב, ואין הסכם שלום עם המדינות השולטות על המיצר. מה נעשה אז? שוב תמיהני...

יש עוד שאלות באמתחתי, אבל נשאיר אותם להזדמנות אחרת...

ישן 16-07-2009, 14:23
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "הנה גם את מצטרף להמון הרב של..."

ציטוט:
עד עכשיו 'ידענו' שלצוללות הדולפין יש טילים בליסטיים נושאי ראש אטומי (מתפצל?).
האם גם לסטילים יש טילים כאלו?

הדיווחים בתקשורת הם על טילי שיוט שהוצבו על צוללות דולפין לא טילים בליסטיים, לטיל שיוט יש ראש נפץ אחד.
אם אף אחד לא אישר מעולם את הדיווחים על המצאות טילי שיוט בצוללות בדולפין אף אחד גם לא יאשר המצאות טילי שיוט על סטי"לים או על כל פלטפורמה אחרת, מבחינה טכנולוגית זה כנראה אפשרי אבל זו שאלה שתישאר ללא תשובה.

ציטוט:
מה התועלת בחציית תעלת סואץ ובהגעה לאילת? האם הטווח לאיראן מתקצר כשירי הטילים נעשה מאילת? רגע, הוא מתקצר, אולי, מבחינת מזרח-מערב, אבל מתארך מבחינת צפון-דרום, הלא כן? תמיהני..

עיון קצר GOOGLE EATRH יתן לך את כל התשובות בסעיף זה כולל מרחקים.

ציטוט:
ואולי נצטרך להפליג למפרץ הפרסי כדי לפעול נגד האירנים. אז נכון שיש הסכם שלום עם מצרים והם מאפשרים אתמעבר ספינות חיל הים. אבל בדרך יש את מיצרי באב-אל-מאנדב, ואין הסכם שלום עם המדינות השולטות על המיצר. מה נעשה אז? שוב תמיהני...

אף כלי שיט ישראלי לא יצליח לעבור או אף להתקרב למיצרי הורמוז לפני שייתקל בחיל הים האיראני-ספינות שטח וצוללות, ירי מהחוף, חיל האוויר האיראני.
לדעתי זו לא אופציה, שלא לדבר על תמיכה לוגיסטית בספינות או סיוע במרחקים כאלו

במיצרי באב אל מנדב עוברות באופן קבוע ספינות אזרחיות עם דגל ישראלי לנמל אילת

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 16-07-2009 בשעה 14:28.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר