לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2009, 20:33
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע נאוטילוס ימי - ארה"ב מפתחת מערכת יירוט לייזר עבור הצי האמריקאי

נורתרופ גרומן חתמה על חוזה על הצי האמריקאי על פיתוח של מדגים של תותח לייזר שיוצב על גבי ספינות הצי האמריקאי, ויאפשר יירוט של מגוון רחב של איומים, החל מספינות קטנות ומהירות (דוגמת ספינת הנפץ שפגעה במשחתת האמריקאית בתימן בשנת 2000) ועד ל- "advanced aerial threats" - לא ברור אם הכוונה היא רק לספינות גדולות יותר או גם למטוסים/טילים/פצצות.
סה"כ מדובר על הסבה ופיתוח של מערכות הלייזר הקיימות של נורתרופ גרומן לטובת הצורך של הצי האמריקאי - בין השאר הכוונה היא להפוך את תותח הלייזר לנשק שיאפשר פגיעה במטרה הרבה יותר נקודתית. מערכת הנשק נקראת Maritime Laser Demonstration, או בקיצור MOD.
נורתרופ גרומן מחוייבת במסגרת החוזה להציג את מערכת הנשק החדשה, כאשר היא מתאימה לפעולה ע"ג ספינה ומאפשרת להשמיד ספינות קטנות עד סוף שנת 2010.

ולמה הזכרתי בכותרת את הנאוטילוס? כי נורתרופ גרומן הייתה החברה האמריקאית המרכזית שעסקה בפיתוח של הנאוטילוס/THEL/MTHEL, וכמו כן מדובר בכתבה על הסבה ופיתוח של מערכות נשק קיימות שפיתחה החברה, ולכן אני מניח שלכך הכוונה.

מאוד מעניין סה"כ, במיוחד היא המערכת גם תוכל ליירט טילי שיוט ומטוסים...מעניין בנוסף אם ישראל תיקח איזשהו חלק בפיתוח.

מקור הידיעה:
http://news.moneycentral.msn.com/pr...721&id=10162203

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2009, 23:18
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "נאוטילוס ימי - ארה"ב מפתחת מערכת יירוט לייזר עבור הצי האמריקאי"

האמת שאין הרבה מידע בידיעה המקורית שהובאה.
בעיקרון נורתופ עובדת מזה כמה שנים על לייזר מצב מוצק ובשנתיים האחרונות הייתה התקדמות גדולה מאד. היו לנו פה כמה דיונים בנושא ומוקדם יותר השנה נורתופ הדגימה לראשונה לייזר מצב מוצק בעוצמה של 100KW אשר נחשב על ידי רבים כעוצמת הסף של נשק לייזר מבצעי. נורתופ ממשיכה לעבוד על הפרויקט ומדובר כבר כעת על לייזר מצב מוצק בעל עוצמה של 400KW בעתיד הלא רחוק (2-4 שנים).

החידוש פה ממה שאני מבין בין השורות כי כאמור אין פה הרבה מידע הוא שמדובר בלייזר ימי - כלומר כזה האמור לפעול בסביבה של אדי מים ולחות (יש לזה מן הסתם השפעות על אורך הגל של הלייזר יעילותו וכו').

בעיקרון מדובר כאן על ניטרול מטרות קטנות כמו ספינות - נתון קצת מוזר - לא ברור לי כיצד לייזר יוכל לנטרל למשל ספינת מירוץ קטנה (סירת גומי אולי יותר פשוט). אותי אישית הרבה יותר מסקרן השימוש של לייזר להגנת ספינות מפני איומים של טילים בעיקר מטחים גדולים של טילים מהירים שקשה לנטרלם על ידי מערכי הגנה קונבנציונאליים. אני מניח שגם זה יגיע אבל זה ייקח כמה שנים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 23-07-2009, 10:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האמת שאין הרבה מידע בידיעה..."

ציטוט:
בעיקרון מדובר כאן על ניטרול מטרות קטנות כמו ספינות - נתון קצת מוזר - לא ברור לי כיצד לייזר יוכל לנטרל למשל ספינת מירוץ קטנה (סירת גומי אולי יותר פשוט). אותי אישית הרבה יותר מסקרן השימוש של לייזר להגנת ספינות מפני איומים של טילים בעיקר מטחים גדולים של טילים מהירים שקשה לנטרלם על ידי מערכי הגנה קונבנציונאליים

ללייזר יש שני יתרונות: - אפשרות לירי לא- קטלני (סכנת עוורון אך לא מוות)
- תחום בטיחות מצומצם יחסית
שמאפשרים נהלי פתיחה באש מקלים יותר נגד מטרת טרור.

דווקא נגד מטחי טילים ייתכן שהלייזר נחות, כי מערכת בק"ש מתקדמת יכולה לביית מספר טילים בו"ז והלייזר לא יכול לעבוד רצוף.
ישן 23-07-2009, 16:35
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]אם הם אכן משתמשים..."

אני לא זוכר אם הבאתי את התמונות של הלייזר 100KW שנוסה לאחרונה - מדבור על משהו לא עצום באופן מפתיע - נדמה לי שהגודל של כל הסיפור הוא בערך כשל מקרר (מצד שני אולי יש רכיבים נוספים שלא נכנסו לתמונה).

מה שכתב גראדיאנט גם אני כתבתי - לייזר בסביבה ימית הוא לא עניין פשוט. מצד שני אם הם חושבים שהם יכולים כנראה שיש להם סיבות טובות להאמין בכך כי הם הוכיחו כנראה יפה לייזר 100KW קרקעי (אגב הם עלו בתוך פחות משנתיים מ25KW ל-100KW כך שקפיצה לסדר גודל של 400KW היא לא מופרכת בסדר גודל דומה של זמן - כמובן שיש בעיות שצריך לפתור אבל אני מאמין שזה משהו שהם יצליחו להתגבר עליו).

בכל מקרה אני עדיין לא לגמרי מבין למה זה טוב...
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר