לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2009, 23:33
  mamas1234 mamas1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gilAF שמתחילה ב "תקשיב לבוא סתם ככה ולזרוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gilAF
תקשיב לבוא סתם ככה ולזרוק לאוויר, יחידת מחשבים במודיעין,
בלי שאתה אומר מה הוא התפקיד ותחום העיסוק, נשמע מחשיד.. יכול גם להיות תפקיד סיסטם\תמיכה ואפילו תקשורת ולא פיתוח אפליקטיבי.

אתה צריך להוסיף פה עוד פרטים כמו,
בן כמה אתה, מתי אתה מתגייס, מתי פנו אליך ומי פנה אליך, והאם בכלל התקבלת לקורס תכנות בבסמ"ח או שאתה רק "חושב מה לעשות", כל נתון שהוא לא מסווג יעזור.

בכל מקרה, גם לי יש חבר שהלך ליחידה מסויימת במודיעין, בלי מעבר מסלול\קורס זאת למרות שהתקבל לגמ"א.
הוא מרוצה עד הגג, גם מהתפקיד שעוסק בפיתוח אפליקטיבי, וגם מכך שהוא לא חתם יום קבע.

אם תוסיף עוד פרטים, אני מאמין שאפשר יהיה לכוון אותך יותר טוב.

עדיין לא קיבלתי תשובות מהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2009, 23:40
  yagel1 yagel1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.09
דברים חשובים שכדאי להבהיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mamas1234 שמתחילה ב "בסמ"ח או מודיעין?"

אני התקבלתי לקורס תוכניתן בסמ"ח שיתקיים אי"ה במרץ הקרוב.
זה נכון שהקבע קצת מבאס והרבה יעדיפו לעזוב את הצבא כמה שיותר מהר אבל יש לזכור כמה נקודות חשובות :
1)נניח וחבר שלך עשה צבא 3 שנים,יצא לאזרחות והתחיל ללמוד לתואר במדעי המחשב, אחרי 6 שנים שניכם תהיו באזרחות אבל הוא יהיה ללא ניסיון ורק עם תואר (שאותו תוכל לעשות עוד במהלך השירות) ואילו אתה תהיה עם ניסיון של 5 וחצי שנים (!!!) שקשה מאד להתעלם ממנו.
2)ניתן לצאת לקורס קצינים לאחר 26 חודשים כך שזה עוד במהלך שירות החובה ולא בקבע.
3)בעתודה אתה יוצא כעבור 9-10 שנים! השיבוץ הרבה פעמים גרוע ואנשים מוצאים את עצמם עסוקים בדברים שאינם קשורים למה שלמדו בעליל. עתודאים הם קצינים סוג ב' או סוג ג'(או ד' וכו' וכו') מכיוון שאין להם שום ניסיון בצבא ובפז"ם וישר יוצאים לקצונה. בנוסף, עד גיל 25 תקבל 600 שקל ורק כשתיכנס לקבע תתחיל לקבל משכורת טובה בעוד שבוגר ממר"ם כבר יהיה באזרחות ויכפיל את המשכורת שלך.
http://www.geocities.com/attuda/Why...hia/default.htm -באתר זה תוכל לראות מגרעות נוספות במסלול העתודה.
4)בוגרי ממר"ם מסייעים לבוגרי ממר"ם "טריים" למקם את עצמם באזרחות ולהשתלב בחברות ההיי טק לאור העובדה שחלק ניכר מהם ניצבים בעמדות מפתח בשוק ההיי-טק הישראלי.
5)בתור תוכניתן בוגר ממר"ם לא תתקשה למצוא עבודה ואפילו תמצא את עצמך מועדף הרבה יותר ממועמדים בעלי תואר ראשון שאינו מעיד על ניסיון מעשי. לבוגר ממר"ם יש ניסיון רב מאד עם טכנולוגיות צבאיות מתקדמות.
6)בוגרי ממר"ם מבוקשים גם במדינות אחרות ברחבי העולם.
7)אוניבסיטאות ומוסדות להשכלה גבוהה מעניקים נק' פטור מקורסים שונים במסלול לתואר ראשון.
8)בוגרי ממר"ם מבוקשים מאד בתחום התוכנה ומוכרים יותר מבוגרי גמ"א וזאת למרות שבגמ"א משרתים אנשים שאיכותם שווה ואף עולה על איכותם של בוגרי ממר"ם. "בוגר ממר"ם" הוא פשוט שם יוקרתי.

זהו, הבהרתי את הנקודות החשובות ביותר. ישנם מעלות נוספות, עליהן תוכל לקרוא באינטרנט.

שיהיה בהצלחה!
ישן 06-09-2009, 09:37
  yagel1 yagel1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.09
תשובה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "האתר שנתת כאן מציג תמונה די..."

שלום חבר.

אני לא ממציא את הדברים האלה.
לגבי האתר שפרסמתי-יכול להיות שחלק מהתנאים השתפרו אבל אני ממש לא מאמין.
לגבי המידע על ממר"ם-דוד שלי עובד בחברת היי טק והוא אמר לי שממר"מניקים נחטפים בחברה הזאת עוד כשהם במדים והתנאים שלהם מצויינים.
מידע נוסף לגבי דברים שהעליתי תוכל למצוא פה- http://www.economist.co.il/?Categor...eID=8726&Page=1.
לגבי העדפות על בעלי תואר ראשון- ניסיון חשוב הרבה יותר מתואר ומרבית בוגרי ממר"ם משלימים תואר כך שהם בלאו הכי עולים על אלה שלא עשו את הקורס.

אם אתה רוצה הוכחות לשאר הדברים שכתבתי פשוט תחפש בגוגל ותמצא.

נ.ב. משכורת ממוצעת של בוגר ממר"ם עולה על 14,000 ברוטו והרבה יותר. תבדוק באתר "משכורות".
יומטוב!

נערך לאחרונה ע"י yagel1 בתאריך 06-09-2009 בשעה 09:43.
ישן 06-09-2009, 15:54
  ddiinn ddiinn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.07
יש הרבה דברים לא מדויקים שאמרת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yagel1 שמתחילה ב "דברים חשובים שכדאי להבהיר"

אני הולך להגיד מהידע האישי שלי בתור אחד שעשה תואר במדמ"ח ומתגייס לקורס של גאמא

1. אילו הוא יילך ליחידת המחשבים במודיעין זה גם כן ניסיון ולכן מה שאמרת בכלל לא מהווה יתרון, באותה מידה הוא יכול לשרת במודיעין, ואחרי שהוא מסיים, ללמוד באוניברסיטה ולעבוד במקביל (שזה הרבה יותר קל מאשר ללמוד ולשרת בצבא ביחד) ואחרי 6 שנים הוא יהיה בעל אותה כמות ניסיון, גם תואר והרבה יותר כסף.
2. בחלק מהמקומות נותנים לצאת לקצונה אחרי שנה
3. זה נכון, בעתודה אתה בעצם הופך לתלוי כלכלית עד גיל 25-24. שום קצין בצבא הוא לא מסוג א' או ב' או ת'.
4. כך גם תלפיונים, יוצאי יחידות מודיעין ועתודאים, ממר"ם לא ממש מיוחדים בזה.
5. בקשר למציאת עבודה זה נכון מאוד. בקשר לשימוש בטכנולוגיות, זה הרבה פחות מגוון וייחודי מאשר הטכנולוגיות של מודיעין (כתוצאה מאופי ביצוע העבודה של החיל) וגם קיים בעוד הרבה חיילות אם לא בכולם ובהרבה תפקידים אחרים.
6. פה אני חייב להגיד שהמשפט הנכון הוא בדיוק הנגדי לשלך, אף אחד חוץ מבארץ לא מכיר את ממר"ם (אלא אם כן הוא ישראלי או מכיר ממר"מניק) ואם תבוא לעבודה בחו"ל בלי תואר ועם ניסיון של פיתוח בצבא (בגלל שהם ידמיינו שזה כמו בצבא שלהם) אף אחד לא יסתכל עליך אפילו.
7. רק אוניברסיטאות מסוימות מכירות בזה, אא"לט (ורוב הסיכוים שאני כן טועה) זה רק בפתוחה ובבר אילן.
8. איכות היא מושג סובייקטיבי, ידוע שיש ממר"מניקים שמגיעים למקומות הכי טובים בצה"ל, המילה הנכונה יותר זה ידע, כי לכל המסלולים בגאמא צריך ידע מוקדם (בחלקם כמות לא נתפסת של ידע) בעוד לממר"ם לא. כמובן יש גם את העניין שלגאמא מגיעים מכל סוגי הפרופיל ולממר"ם רק מפרופיל עורפי. מבחינת העניין של ה"שם", זה שטויות במיץ, מבלי כוונה להעליב אף אחד. יחידת ממר"ם ואיתה קורס התכנות (עד שנפרדו ב1994) קיימים כבר 50 שנה בעוד הקורסים הכי וותיקים של גאמא לא קיימים יותר מ15 שנה, ולכן אם תשאל בנאדם ברחוב אם הוא מכיר גאמא או ממר"ם אז ברור מה יותר סביר. אבל אם תשאל סמנכ"ל פיתוח של כל חברת הייטק הוא יגיד לך שיוצאי יחידות טכנולוגיות ובוגרי קורסי גאמא של מודיעין הם בין האנשים בעלי הידע והיכולת הגבוהים ביותר שיש (וגם הממר"מניקים הכי טובים מגיעים לשם). ואל תשכח שגם ל-8200 יש שם מפורסם יותר אם לא פחות מאשר לממר"ם.

העצה שלי לפותח הנושא - לך למודיעין בגלל איכות השירות, אם תרצה לחתום עוד קבע תוכל, ואם לא אתה תהיה מרוצה שלא הלכת לעתודה או ממר"ם.
ישן 09-09-2009, 17:51
  mamas1234 mamas1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ddiinn שמתחילה ב "יש הרבה דברים לא מדויקים שאמרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ddiinn
אני הולך להגיד מהידע האישי שלי בתור אחד שעשה תואר במדמ"ח ומתגייס לקורס של גאמא

1. אילו הוא יילך ליחידת המחשבים במודיעין זה גם כן ניסיון ולכן מה שאמרת בכלל לא מהווה יתרון, באותה מידה הוא יכול לשרת במודיעין, ואחרי שהוא מסיים, ללמוד באוניברסיטה ולעבוד במקביל (שזה הרבה יותר קל מאשר ללמוד ולשרת בצבא ביחד) ואחרי 6 שנים הוא יהיה בעל אותה כמות ניסיון, גם תואר והרבה יותר כסף.
2. בחלק מהמקומות נותנים לצאת לקצונה אחרי שנה
3. זה נכון, בעתודה אתה בעצם הופך לתלוי כלכלית עד גיל 25-24. שום קצין בצבא הוא לא מסוג א' או ב' או ת'.
4. כך גם תלפיונים, יוצאי יחידות מודיעין ועתודאים, ממר"ם לא ממש מיוחדים בזה.
5. בקשר למציאת עבודה זה נכון מאוד. בקשר לשימוש בטכנולוגיות, זה הרבה פחות מגוון וייחודי מאשר הטכנולוגיות של מודיעין (כתוצאה מאופי ביצוע העבודה של החיל) וגם קיים בעוד הרבה חיילות אם לא בכולם ובהרבה תפקידים אחרים.
6. פה אני חייב להגיד שהמשפט הנכון הוא בדיוק הנגדי לשלך, אף אחד חוץ מבארץ לא מכיר את ממר"ם (אלא אם כן הוא ישראלי או מכיר ממר"מניק) ואם תבוא לעבודה בחו"ל בלי תואר ועם ניסיון של פיתוח בצבא (בגלל שהם ידמיינו שזה כמו בצבא שלהם) אף אחד לא יסתכל עליך אפילו.
7. רק אוניברסיטאות מסוימות מכירות בזה, אא"לט (ורוב הסיכוים שאני כן טועה) זה רק בפתוחה ובבר אילן.
8. איכות היא מושג סובייקטיבי, ידוע שיש ממר"מניקים שמגיעים למקומות הכי טובים בצה"ל, המילה הנכונה יותר זה ידע, כי לכל המסלולים בגאמא צריך ידע מוקדם (בחלקם כמות לא נתפסת של ידע) בעוד לממר"ם לא. כמובן יש גם את העניין שלגאמא מגיעים מכל סוגי הפרופיל ולממר"ם רק מפרופיל עורפי. מבחינת העניין של ה"שם", זה שטויות במיץ, מבלי כוונה להעליב אף אחד. יחידת ממר"ם ואיתה קורס התכנות (עד שנפרדו ב1994) קיימים כבר 50 שנה בעוד הקורסים הכי וותיקים של גאמא לא קיימים יותר מ15 שנה, ולכן אם תשאל בנאדם ברחוב אם הוא מכיר גאמא או ממר"ם אז ברור מה יותר סביר. אבל אם תשאל סמנכ"ל פיתוח של כל חברת הייטק הוא יגיד לך שיוצאי יחידות טכנולוגיות ובוגרי קורסי גאמא של מודיעין הם בין האנשים בעלי הידע והיכולת הגבוהים ביותר שיש (וגם הממר"מניקים הכי טובים מגיעים לשם). ואל תשכח שגם ל-8200 יש שם מפורסם יותר אם לא פחות מאשר לממר"ם.

העצה שלי לפותח הנושא - לך למודיעין בגלל איכות השירות, אם תרצה לחתום עוד קבע תוכל, ואם לא אתה תהיה מרוצה שלא הלכת לעתודה או ממר"ם.

אבל המסלול במודיעין הוא לא גאמא. אני אפילו לא יודע אם הוא קשור לתכנות....

עדיין כדאי?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר