לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2014, 10:22
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "אז אתה שואל או עונה לעצמך? זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
אז אתה שואל או עונה לעצמך? זה בדיוק מה שאמרת, אם זו ספרה "1" בסוף אז אלה פגזי 100 מ"מ מונחים עבור טנקי T-55, בגרסת AMV, אני מניח. שום דבר חדש, בעלי חדירות יותר קטנה מ- METIS ו- KORNET או RPG-29, מה גם שאתה צריך טנק כדי לירות אותם, שזה לא יתרון במקרה שפלטפורמה שלך היא T-55.

נראה שמדובר על טילי AT-10 (9M117) Bastion.
אמנם החדירות היא קטנה יותר מהמאטיס והקורנט, אבל עדיין מדובר על טיל מונחה לייזר לטווח 4 ק"מ (גדול בהרבה מטווח שאר פגזי אותם טנקים) עם חדירות גבוהה בהרבה מפגזי ה100מ"מ הוותיקים - שדרוג שהופך את הT55 המיושן לכלי שיכול לאיים על הטנקים הישראלים החדישים ממנו בהרבה.
העובדה שצריך טנק כדי לירות את הטילים היא לא בהכרח חיסרון - טנק עמיד הרבה יותר בפני ארטליריה ואמצעים נוספים שאפשר להפעיל על חוליות נ"ט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2014, 21:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אני חושב שלהוציא סיבובי..."

דווקא הפוך. במקום לדפוק פגז ולברוח, צריך לעמוד 10 שניות עד שהטיל יפגע, וזה אחרי ירי. הסיכון גובר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-04-2014, 18:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אולי קצת יותר מסוכן, אבל..."

בשביל שמה שאתה אומר יהיה נכון, צריכים להתקיים התנאים הבאים -
1. הטנק יתקרב ללא גילוי
2. הכוח שיורים עליו יהיה בעמדה מבודדת
3. הטנק ירה ללא גילוי (זה טנק, לא עמדת נ"ט עם 3 חיילים - הירי עושה המון אבק ורעש)
4. לא יהיה בסביבה שום כוח ידידותי שיוכל לירות חזרה.

שיהיה ברור, מדובר באמצעי חשוב מאוד שמשפר את כוח האש של T-55, אבל יש לזה חסרונות ויתרונות בדיוק כמו לכל אמצעי אחר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-04-2014, 14:13
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "ל- AT10 אין שום יתרון ברור על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ארנבתול
ל- AT10 אין שום יתרון ברור על פני ירי פגזים מטנק, פרט לטווח. זמן המעוף שלו ארוך מהרבה מפגז ח"ש שיורה טנק, החדירות שלו נמוכה יותר, בנוסף, נגזרת של המהירות הנמוכה תאפשר התחמקות של הטנק המאויים תוך שימוש באמצעי מיסוך- עשן או שיבוש אותות.

אני מסכים איתך שהטילים האלה לא יהיו יעילים לשימוש בידי ה"מורדים".

אבל לדעתי לא צריך להמעיט בערכם (בתרחיש של מלחמה קונבציונלית עם צבא סוריה, לפי תחילת מלחמת האזרחים שם). לדעתי מדובר בחימוש שהופך טנק בן 60 שנה לאיום ממשי עבור השריון הישראלי;
יש לו מספר ייתרונות גדולים מאד על פני הפגזי 100 מ"מ: הראשון הוא הטווח - מדובר כאן על ייתרון ענק. כמעט פי 2 מהטווח היעיל של הפגזי 100מ"מ הסובייטים. כושר חדירות שריון גדול הרבה יותר.
העובדה שהוא איטי יותר מפגז לא הופכת את ההתחמקות ממנו לקלה. לדעתי, הסיכוי שתזהה טיל שמשוגר לעברך, תשגר מדוכות (אם הם בכלל יפעלו כמו שצריך) לכיוון הנכון, ושהנהג יניע את הטנק לכיוון הרצוי ויפעיל מיסוך בזמן - הוא נמוך מאד.
אני, בתור מט"ק, הייתי מתעדף T55-AMV לפני כל טנק סורי אחר בטווחים שמעבר ל-3 ק"מ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ארנבתול
בקיצור, לא חדיש, לא מאיים ובטח שלא משמעותי. סך הכל תחמושת של פלטפורמה בת 60 שעברה שדרוג לפני 25 שנים.

העובדה שמדובר בפלטפורמה ישנה לא משנה שום דבר. אם היא יכולה לשגר חימוש שמסוגל לחדור אותך אז היא איום. להזכירך, לא כל הטנקים בצה"ל הם מרכבות סימן 4 (וגם אותם אפשר לחדור)
ישן 10-04-2014, 14:32
  ארנבתול ארנבתול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=ארנבתול]ל- AT10 אין..."

אני לא ממעיט בערכו של ה AT10 אבל לא צריך לעשות ממנו משהו שהוא לא, עד כמה שאני זוכר מדובר על טיל רוכב קרן, דור ב' אם אני לא טועה, מה שמצריך מהטנק להישאר בעמדת אש כל זמן מעוף הטיל ועד פגיעתו במטרה, מה שיכול לאפשר לך לזהות את הטנק יורה, לירות בחזרה ולרדת לעמדת המתנה עוד בטרם הטיל הגיע אליך.

בוא גם נזכור ששדה קרב בו נמצאים עשרות ואולי מאות כלי רכב שיורים ונעים הוא מלא עבק ועשן, מה שלא עושה חיים קלים לטילים רוכבי קרן.
מה שכן, אם המורדים ירו פה ושם טיל וינסו להיעלם אז פה אולי היתרון הגדול של שימוש בכלי כזה, אבל שוב, רק מול צבא סוריה, אני מאמין שאם יעשה שימוש בנשק הנ"ל מולנו הטנק יושמד תוך זמן לא ארוך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:07

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר