לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2008, 16:13
  שמואל'ק שמואל'ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.08
תצ"א במלחמות ישראל

מתוך הנחה שקוראים וכותבים כאן אנשים שהיה להם חלק בהכנת (או פיענוח) תצלומי אוויר שנעשו לפני (וגם אחרי) קרבות - במהלך המלחמות שהתנהלו כאן - וכן אנשים שמומחיותם גולשת גם לנושא הזה, ארשה לעצמי לשאול:

ראיתי כמה תצאו"ת מלפני (ואחרי) מלחמת ששת הימים, וכן ממלחמת יוהכ"פ, וכולם בשחור-לבן ולא בצבע, למרות שהאפשרות לצלם בצבע הייתה קיימת הרבה לפני 67'.

האם למפענחים היה קל יותר לעבוד עם תצ"אות בשחור-לבן? למה? אין לי הבנה/נסיון בפיענוח תצ"א, ואולי לכן נדמה לי שתצ"א צבעוני הוא הרבה יותר ברור, ולו רק מפני שקל להבחין בו מהי אדמה ומהו ריצוף, מהי צמחיה ומהו צל.

חשבתי שאולי צילמו בשחור-לבן מפני שפיתוח התמונות היה יותר מהיר, אך העובדה היא שעשו זאת גם כשלא היו צריכים בדחיפות את התמונות.

בקיצור, מה יש לכם לומר?

נערך לאחרונה ע"י שמואל'ק בתאריך 08-09-2008 בשעה 16:16. סיבה: טעות הקלדה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2008, 16:29
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
RECONNAISSANCE COLOR EVALUATION
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמואל'ק שמתחילה ב "תצ"א במלחמות ישראל"

מחקר אמריקאי מ- 67':

ציטוט:

Abstract : The objectives of the program were to determine the relative usefulness of color photography in aerial reconnaissance as compared to panchromatic photography, and to make appropriate specific recommendations for application of color photography in aerial reconnaissance operations. No decisive advantages for either type of photography were found in the test program. Use of color imagery increased the speed of interpretation in both search and analysis tasks to a modest degree, and caused a small improvement in completeness in search tasks where hue was a factor differentiating target from background. However, accuracy of analysis of color photography tended to be lower than that for panchromatic when photo scale was small or marginal in relation to target size. Application of color photography is recommended in reconnaissance situations where color is expected to be a strong clue to desired information, small time savings are significant, and collection of medium to large scale imagery is feasible. Investigations of ways and means of increasing the modest advantages found for color films are also recommended.

http://oai.dtic.mil/oai/oai?verb=ge...ifier=AD0824036

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 08-09-2008 בשעה 16:36.
ישן 09-09-2008, 15:55
  שמואל'ק שמואל'ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "נראה לי בכלל שזו לא תצ"א אלא..."

מקובלים עליי דברי YHS למעלה (#4):
ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
ממש לא נראה לי
שיש מה לדבר ולפרט על "איך נעשות היום תצ"אות ".
שנכתבו, ככל הנראה, מפני שידוע לו שדיבור בענין זה איננו "בריא". שאלתי הייתה תמימה, אך ורק לגבי צילומי צבע (כן או לא), ותודה ל'קרן אור' על התשובה המלווה בצילום (+ קישור לאשכול עמוס בתמונות מעניינות, כולל התמונה הנ"ל ותמונות דומות לה). אין לי ענין באיך מצלמים היום, מה עוד שבויקי מפורט שכיום משתמשים במזל"טים, המצלמים מגובה נמוך.

לפיכך אחזור ואתמקד בנושא בו פתחתי, תצ"א מלפני מלחמת ששת הימים:

מצורף קטע מתצ"א אלכסוני - שכפי הנראה צולם מגובה לא רב, וזאת מפני שהמטוס המצלם לא טס מעל שטח שהיה בשעתו ברשות האוייב, אלא מעל שטח שלנו. אתם בוודאי מזהים את המקום. באותה תקופה כבר הייתה (כך נדמה לי) אפשרות לצלם בצבע. האם אתם יכולים להעלות הסבר מדוע לא עשו זאת? תודה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 09-09-2008, 18:01
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי omercb שמתחילה ב "ככל הנראה הסנסורים שהיו..."

לא יודע מה השיקולים הצבאיים, אבל בצילום אסטרונומי עד היום עושים שימוש בשחור-לבן משום האפשרות להגיע לרזולוציות גבוהות יותר על אותו סנסור. בצילום צבעוני כל פיקסל מורכב למעשה מתוצר של כמה יחידות סנסור שעל כל אחת מהן פילטר צבע. בצילום ש\ל אפשר לנצל כל יחידת סנסור לפיקסל משלה. כל צילומי הצבע המרשימים של ערפיליות וכו' בנויות למעשה ממספר חשיפות ש\ל שמתבצעות דרך פילטרים שונים (לאו דווקא של צבעים אלא של אורכי גל) ומולבשות זו על זו בתוכנה.
גם בימי הפילם עבדו כך בצילום אסטרונומי - פילם ש\ל עם גלגל פילטרים. אני מעריך שבפילם גם גרסאות צבעוניות היו יוצאות ברורות פחות.
אני מאמין שהשיקולים בצילום צבאי יכולים להיות דומים, יותר רזולוציה מאותו סנסור. במיוחד לאור המחקר שהציג בשרשור קרן-אור שמראה שלא הפסד גדול מדי לעבוד בש\ל.
ישן 10-09-2008, 09:11
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
יש נטייה, באופן טבעי לדון רק בתחום האור הנראה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שמואל'ק שמתחילה ב "[right]מקובלים עליי דברי YHS..."

וכהמשך למצלמות והסרטים שהיו פעם לדבר על מעבר מצילום שחור לבן לצבעוני.
אי אפשר להתעלם ממידע מודיעיני רב וחשוב שיכול להתקבל מ"צילום" בתחומי גם אחרים. אולי הברור יותר הוא תחום האינפרה אדום (IR) שיכול לספק מידע מעניין מאד על תשתיות ועל פעילות של שדה קרב, במיוחד אם הוא יכול להינתן בזמן אמת.
אם ניקח לדוגמה מל"ט מגביה טוס שמפקח באופן קבוע על מתחם אויב. מל"ט שכזה יכול להתריע, תוך שימוש במצלמות IR על תנועה חריגה של אנשים, על תחילת הנעת כלי רכב וטנקים. באזורי תשתיות הוא יכול, באמצעות המצלמה לבודד בין מרכיבים שונים על ידי ניתוח טמפרטורות.

אחת התמונות היפות יותר שזכורות לי היא, איך לא, מבטאון חיל האוויר, לפני שנים רבות. ראו שם צילום IR של קו מטוסי פאנטום אמריקאים. לא בכל נקודה היה מטוס, אבל היכן שלא היה - ניתן היה על פי "צבע" הקרקע לדעת מתי המטוס יצא משם. ליד המטוסים הקיימים ניתן היה לדעת איזה מטוס פעיל על פי הציוד הפעיל שלידו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר