לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2009, 19:04
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
הצעת חוק: איסור על עקירת ציפורניים לחתולים

בישראל עדיין מותר בחוק לעקור ציפורניים לחתולים, דבר המותיר אותם נכים וחשופים לסכנות. במדינות רבות בעולם הפעולה נאסרה והצעת חוק של ח"כ איתן כבל ויואל חסון אמורה לאשר את ההליך רק לטובת טיפול רפואי לחתול. זו הפעם השלישית שהצעת החוק מוגשת לכנסת בשנתיים האחרונות

ארז ארליכמן
פורסם: 14.10.09, 13:11

הכנסת שבה מפגרת הקיץ ואתמול (ג') נעשה ניסיון שלישי בכדי להגן על בריאות החתולים מפני עקירת ציפורניים. הצעת חוק שהגישו חברי הכנסת, איתן כבל (עבודה), יו"ר שדולת בעלי חיים בכנסת וח"כ יואל חסון (קדימה), נועדה לאסור ניתוחים לעקירת ציפורניים לחתולים שלא למטרות רפואיות בישראל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3789905,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2009, 23:19
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם החתול גר בבית למה הוא צריך..."

הניתוח כן כואב.
אתה מכיר ניתוח כירורגי בו מסירים איבר חיוני מגוף של בעל חיים שלא מלווה בכאב ?
זה מתחיל בכאב של זריקת ההרדמה, ונגמר בכאבים שלאחר ניתוח, וכמובן שניתן לקחת משככי כאבים, אבל גם ניתן לקחת רעל ולסיים את החיים. זה שיש חומרים כימיים זה לא אומר שמורכחים להשתמש בהם. אחרי כן יש סיכוי לזיהומים דלקות וכאבים ורגישות לכל החיים באזורי הגלדים.
חתול היא חיה שיש לה ציפורניים, זנב, אוזניים, כמו לבן אדם עם רגליים, אוזניים וציפורניים.
למעשה, בשביל מה בני אדם צריכים ציפורניים ?
חוץ מלדפוק את הציפורן של האצבע הקטנה ברגל של המיטה בלילה, למה בן אדם צריך ציפורניים ברגליים ? (וחוץ מלפרנס את יצרני הקוצצים)
חתול משתמש בציפורניו בתבונה כדרך חיים. זה שהדרך חיים שלו היא לשרוט את הרהיטים לפעמיים, וגם אנשים, זה חלק מהיותו חתול. אפשר גם להוציא לו את מיתרי הקול שלא יילל בלילה.
סליחה על הציניות הקשה, אבל היא מופנת גם ליתר ההודעות שמתעלמות מהיותו של החתול חיה חסרת אונים שלא מעט אנשים לוקחים הביתה כחיית מחמד או למעשה קישוט/צעצוע.
אפשר לשייף את הציפורניים, ויש גם אצבעונים למינהם שאינני יודע עד כמה הם יעילים ובלתי ניתנים להסרה.
הכל עדיף על עקירת ציפורניים. ברב העולם המערבי זה עבר, יש סיבה שגם פה נפגר אחרי העולם ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 16-10-2009, 06:39
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בגלל זה שאלתי. אגב, יש גם..."

אינני מכירניתוח קיצור אוזניים לכלבים שנוהגים להתקוטט. זו הגדרה שגויה.
קציצת אוזניים/זנבות היא מנהג עתיק שהפך לנורמה של אסתתיקה ועם השנים בוטל והפך ללא חוקי.
יש מעט מאד זני כלבים, רובם כלבים פרי פיתוח האדם, שקציצת הזנב מונעת שברים עתיידים בזנב, דלקות וכו'
אוזניים נקצצו בשביל למנוע שינה בלילה מכלבי שמירה או אצל כלבי קרבות (לא מתקוטטים) בשביל למנוע נקודות טורפה כמו אוזן גדולה וקלה לנשיכה.
פעם עשו דברים אכזריים והיום לאט לאט מבינים שזו התעללות נטו לצרכי האדם ואפס תרומה לחיה רק גרימת כאב, צער ופוטנציאל לזיהומים, מחלות דלקות וכאבים כרוניים.
רק ניתוח מציל חיים או משפר איכות חיים יכול להתקבל ולא שום דבר אחר.
אם אישה מוציאה לעצמה צלע בגלל שהיא רוצה לשמור על גזרה דקה, אין זה אומר שיש לה זכות מוסרית כלשהי לקצץ ולשפץ את הכלב או החתול שלה בשביל להתאים לצרכים שלה.

הנקודה שאני מנסה להעביר היא שאין שום תירוץ למעשים אכזריים שכאלה. תירוצי אסטתיקה אינם מתקבלים בכלל מאחר והם מגיעים ממקום אכזרי של התעללות בחיה ללא שום מחשבה על תועלת לחתול או לכלב.

ניתוח תמיד, אבל תמיד כואב. חיה חסרת אונים אין שום סיבה שבעולם שתצטרך לעבור סבל לטובת התאמתה לבית הגידול שלה. זה בניגוד לכל נורמה חברתית של חברה עם מודעות סביבית מעבר לצרכי האדם בלבד.

john reese

ישן 16-10-2009, 17:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ולחנך כלב לחרבן מחוץ לבית..."

כלב אינו מחרבן היכן שהוא גר
כלבים שמתקשים בלימוד עשיית צרכים מחוץ לבית נקשרים ברצועה במשך היום לפינה אחת בבית, או במקרים קשים יותר בתוך כלוב. אפשר לקשור את הכלב ולהשאיר את דלת הכלוב פתוחה שלא ירגיש יותר מדי קלסטרופוביה.
דוגמה לא מוצלחת במקרה הזה.
כלב שסובל מהפרעות נפשיות, דכאון, עצבנות, בדידות, כעס עשוי לחרבן בבית.
כלומר מציאת צרכים של כלב בבית מסמנים על בעייה כלשהי, זו לא דרך הטבע של כלבים לחרבן היכן שהם ישנים.
כלב שמעניש את בעליו יחרבן על המיטה של הבעלים ולא על של עצמו.
חוץ מזה שכל נושא הכלב בבית הוא די הזוי לא ?
מה אתה עושה עם חיה מהטבע אצלך במיטה ? זה בגלל שהאדם בחר לתרבת את הכלב ואת החתול שהפך לחתול בית. אני את הכלבה שלי הצלתי לאחר שהתעללו בה ושרפו לה את הפרווה.
לא תוכל להגיד שאני נותן יד לתעשייה הזו ולמעשה שותף לגורל המוזר של חיות שנאלצות לגר עם בני אדם וללמוד הלכות ונימוסים ביתיים.
תבדוק פה משהו, לגבי נתינת יד לתעשיית ייצור הכלבים למטרות נוי ושעשוע.
Buy One Kill One Free

john reese

ישן 16-10-2009, 18:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כלב אינו מחרבן היכן שהוא..."

היי, רגע, לא אמרתי עליך כלום...
הרבעת הכלבים במהלך ההיסטוריה הולידה מינים שונים ומשונים של כלבים, לחלקם האבולוציה המלאכותית הזאת הזיקה עד מאוד- בעיות אגן ומחלות שונות, אוזניים ארוכות ונפולות שמפתחות זיהומים ועוד. נכון, אנחנו אשמים, זה בגללנו. אבל מה עושים כדי לפתור את הבעיה הזאת? ואם צריך לנתח ניתוח מונע כדי למנוע מהכלב לסבול יותר במקרה של זיהום או כריתת חלק מהאוזן בקרב?

לגבי החירבון בבית- שמע, אין לי כלב או חתול, ולכן אני שואל. האם כלבים יודעים לא להשתין ולחרבן בבית? אני יודע שחתול למשל תמיד ייצא החוצה למקום אחר לשם עשיית צרכים. אבל כלב? ואגב, שיטות האילוף שאני ראיתי לכלבים הן לא ממש רק לקשור אותו- יש מכות באף, יש מכות בצוואר (ראית את סיזר מילאן?), צעקות רמות וכו'. השאלה שלי היא איפה הגבול?

ישן 16-10-2009, 14:15
צלמית המשתמש של 5ariel5
  5ariel5 5ariel5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 5ariel5
לגביי תגובתו של הנכבד "מצפון", אני חושב אחרת ממך.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הניתוח כן כואב. אתה מכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הניתוח כן כואב (החתול מורדם.)
אתה מכיר ניתוח כירורגי בו מסירים איבר חיוני מגוף של בעל חיים שלא מלווה בכאב ? (יאללה...)
זה מתחיל בכאב של זריקת ההרדמה, ונגמר בכאבים שלאחר ניתוח, וכמובן שניתן לקחת משככי כאבים, אבל גם ניתן לקחת רעל ולסיים את החיים. זה שיש חומרים כימיים זה לא אומר שמורכחים להשתמש בהם. אחרי כן יש סיכוי לזיהומים דלקות וכאבים ורגישות לכל החיים באזורי הגלדים.
חתול היא חיה שיש לה ציפורניים, זנב, אוזניים, כמו לבן אדם עם רגליים, אוזניים וציפורניים.
חוץ מלדפוק את הציפורן של האצבע הקטנה ברגל של המיטה בלילה, למה בן אדם צריך ציפורניים ברגליים ? (וחוץ מלפרנס את יצרני הקוצצים) (רק שלא יצא חוק שאסור להוריד אתה אומר...)
חתול משתמש בציפורניו בתבונה כדרך חיים. זה שהדרך חיים שלו היא לשרוט את הרהיטים לפעמיים, וגם אנשים, זה חלק מהיותו חתול.(אני נותן לו אוכל, מים, שינה, חום ,אהבה, והציפורניים שלו מקשות עליי את הטיפול בו)אפשר גם להוציא לו את מיתרי הקול שלא יילל בלילה. (ציני)
סליחה על הציניות הקשה, אבל היא מופנת גם ליתר ההודעות שמתעלמות מהיותו של החתול חיה חסרת אונים(דווקא שלי לא כזאת חסרת אונים) שלא מעט אנשים לוקחים הביתה כחיית מחמד או למעשה קישוט/צעצוע.(בוא נעמיד דברים על דיוקם, אנחנו אלה שאספנו אותם מהעזאזל שהם היו חיים/מתים בו)
אפשר לשייף את הציפורניים, ויש גם אצבעונים למינהם שאינני יודע עד כמה הם יעילים ובלתי ניתנים להסרה.
הכל עדיף על עקירת ציפורניים. ברב העולם המערבי זה עבר, יש סיבה שגם פה נפגר אחרי העולם ?
(בעולם כולל את USA הנאורה יש הוצאות להורג בגזרי דין)

זאת רק דעה לא לירות !!

ישן 16-10-2009, 17:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי 5ariel5 שמתחילה ב "לגביי תגובתו של הנכבד "מצפון", אני חושב אחרת ממך."

במקור נכתב על ידי מצפון
הניתוח כן כואב (החתול מורדם.) גם לך אפשר להסיר את הציפורניים ברגליים בהרדמה מלאה.
הזריקה כן כואבת. וזה רק הכאב הראשון בסדרה אינסופית של כאבים.

אתה מכיר ניתוח כירורגי בו מסירים איבר חיוני מגוף של בעל חיים שלא מלווה בכאב ? (יאללה...)
למה פה אין שום תגובה שלך ? ולא על החתול האישי שלך, תחשוב רגע על אוכלסיה ענקית של חתולי בית ללא ציפורניים.
חוץ מלדפוק את הציפורן של האצבע הקטנה ברגל של המיטה בלילה, למה בן אדם צריך ציפורניים ברגליים ? (וחוץ מלפרנס את יצרני הקוצצים) (רק שלא יצא חוק שאסור להוריד אתה אומר...)
חתול משתמש בציפורניו בתבונה כדרך חיים. זה שהדרך חיים שלו היא לשרוט את הרהיטים לפעמיים, וגם אנשים, זה חלק מהיותו חתול.(אני נותן לו אוכל, מים, שינה, חום ,אהבה, והציפורניים שלו מקשות עליי את הטיפול בו) לצערי אני נאלץ לחשוש שיש דברים שאינך מצליח לעשות או מחוסר ידיעה או מחוסר הצלחה, ולכל דבר יש פתרון כמו קפיצה לוטרינר שיעזור, או להקפיץ אותו אליך. תמיד יש עוד משהו לעשות.אפשר גם להוציא לו את מיתרי הקול שלא יילל בלילה. (ציני) ציני ציני אבל הייללות הבלתי פוסקות של החתול של השכן שלי בטוח מקשות עליו את הטיפול בו.
סליחה על הציניות הקשה, אבל היא מופנת גם ליתר ההודעות שמתעלמות מהיותו של החתול חיה חסרת אונים(דווקא שלי לא כזאת חסרת אונים) ראה תגובה למעלה לגבי כלל החתולים אבל למעשה זה משפט לא מבריק מאחר והחתול הוא חסר אונים אלא אם אתה חושב שהוא יפתח את המקרר ויעשה לעצמו שקשוקה אם נסעת לטיול וההוא שהבטיח שיאכיל אותו נרדם, שכח, הלך, ולא חזר. חוסר אונים מוחלט להיות סגור בדירה ללא אוכל ואולי אפילו ללא מים. לא חושב ? שלא מעט אנשים לוקחים הביתה כחיית מחמד או למעשה קישוט/צעצוע.(בוא נעמיד דברים על דיוקם, אנחנו אלה שאספנו אותם מהעזאזל שהם היו חיים/מתים בו) כל הכבוד וככה צריך להיות בעולם אכזרי שבו יש בעלי חיים מסכנים ברחובות מכל מיני סיבות רעות ומגוונות.
(בעולם כולל את USA הנאורה יש הוצאות להורג בגזרי דין) אז אולי לא כל כך נאורה ? וחתול יכול לקחת עורך דין לפני שאתה מרדים אותו ועוקר לו את הציפורניים ? הוא עשה משהו רע בשביל לקבל עונש כזה חמור ?

john reese

ישן 16-10-2009, 18:00
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם החתול גר בבית למה הוא צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם החתול גר בבית למה הוא צריך ציפורניים? בהנחה שהניתוח לא מסכן חיים ולא כואב?

קודם כל, כמו שאומר המשפט המפורסם "Shit happens"!
אתה יכול להתחייב שאם יש לך חתול אתה תדאג לו לעד?
מה אם תבוא לך הצעה מפתה לעבודה בחו"ל, מה אם תתחתן עם אחת שאלרגית לחתולים,
אין ערובות בחיים לשום דבר, ולקחת מחתול את הציפורניים שלו, זה גזר דין מוות ברחוב.
לחתול יש 2 הגנות עיקריות, השיניים והציפורניים - בעוד שהשיניים נחלשות וזזות עם הזמן,
הציפורנים ממשיכות להיות חזקות וחדות עד ליומו האחרון של חתול זקן.
עקירת ציפורניים מחתול מונעת ממנו את היכולת להגן על עצמו, אם הלך לאיבוד, ברח או נמסר,
כמו גם היכולת להמלט לעץ גבוה, כשמגיע כלב או כל גורם עוין אחר שמנסה לפגוע בו.

נקודה שניה היא הנקודה הפסיכולוגית, כן גם חיות יכולות לסבול מבעיות פסיכולוגיות,
חתול ללא ציפורניו הוא חתול במצוקה, זה גורם לו לתחושת נחיתות ודיכאון (חיות יכולות לסבול מדיכאון),
זה יכול להוביל להמנעות מאכילה, זה יכול להביא להתנהגות אפאתית, דלקות וזיהומים בכפות הידיים ועוד...

זה הליך אגואיסטי ודוחה שנועד מטעמי נוחות של האדם תוך התעלמות טוטאלית מרווחתו וטובתו של החתול,
מי שלא יודע או מעוניין לדעת איך להתמודד עם חתול, שלא יגדל חתול - אבל לאף אחד אין זכות
לענות חיה חסרת אונים שלא לצורך רק בשביל הלוקסוס האישי שלו כבעלים שלה.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 16-10-2009 בשעה 18:02.
ישן 14-10-2009, 23:29
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "משעמם בכנסת לכן מוצאים חוקים..."

וטרינרים כפופים למשרד החקלאות.
כמו שחוק איסור קיצוץ זנבות לכלבים עבר בהצלחה, גם החוק הזה אני מאמין יעבור בהצלחה.
שני החוקים הם ממש לא הזויים אלא מתבקשים, וזה לא שאין דברים אחרים להתעסק איתם, זה אחד הדברים שצריכים להתעסק איתו.
לא שמצאתי פסק דין כלשהו נגד וטרינר בעברית קיצוץ זנב או אוזניים, אבל מספיק לראות כמעט את רב הכלבים עם זנבות בשביל להבין שהחוק עבר בהצלחה.
קודם כל החוק מייצר נורמה, ועדיין יש אנשים שאולי הם אכזריים אבל לא רוצים להיות עבריינים.
אנשים שלוקחים חיית מחמד, לא צריכים להתאים אותה באמצעים פיזיים קשים לבית שלהם.
זה לא שולחן סלון, זה חתול, חמוד כזה, שמגרר על הבטן שלך כשאתה מלטף אותו.
רחמנות......

john reese

ישן 16-10-2009, 06:46
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Magimix שמתחילה ב "יותר כואב שההחתול מתחרפן ושורט אותך בפנים"

אינני רוצה לגרום לך סבל כלשהו, אבל המשפט הזה מגיע ממקום אגואיסטי ואכזרי כל כך שקשה לעמוד מנגד ולא להגיב.
תחבר קטטר לכלב, תוציא לחתול את מיתרי הקול, תעקור לכלב את השיניים, לחתול ציפורניים ולציפור כנפיים.
אכזריות היא אכזריות ולא משנה מהי הסיבה האגואיסטית ילדותית שאתה חושב שמצדיקה את זה.
חיית בית יכולה לתת כל כך הרבה לבית שמגדל אותה שההתעללות בה היא תת רמה מוסרית וחברתית.
מציאת צידוק, ובניית מערכת ערכים מעוותת בה אם חתול שורט אותך בפנים זה בסדר לעקור לו ציפורניים היא הערך כמו המתה של אותה חיה בגלל שנמאס לך. לא מוצא שום הבדל בין הטלת למום לרצח של חיה. כמו אצל אדם דרך אגב

john reese

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר