לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2005, 09:37
  taporik taporik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
למה לא לעבור מפגזים לטילים/רקטות מונחות?

לפני כשבועיים אחי התגייס לתותחנים, הוא רוצה MLRS בכל מחיר.
הוא אומר שאין מה להשוות את כל השאר למפלצת הזאת...
וכל השאר הם נשקים מהמאה ה 18.
עכשיו אני רוצה לשאול....
למה צה"ל עדיין משתמש פפגזים, כאשר הטילים טובים בהרבה..(הרסניים, מדוייקים, עפים רחוק יותר וכו...)
כנ"ל גם בשריון, למה עדיין נעשה שימוש בפגזים...
2)
אחי סיפר לי, וזה לא סוד, שהגיוס לתותחנים הוא בעייתי (בלשון המעטה), זה החיל עם הכי פחות מוטיבציה
שלא נדבר על הנשירה מהחיל והסטיגמות הכלליות שסובבות את החיל ואת החיילים המשרתים בו.
לעומת זה, נ"מ זוכה לביקוש רק בקרב המתגייסים, והמוטיבציה להגיע אליו היא בין הגבוהות בצבא,
ושמעתי שאולי ממרץ 2007 יערכו מיונים (כמו בסטילים) בכדי להגיע לחיל.
וכידוע הצבא נמצא בשלבים של קיצוצים אדירים...
לכן השאלה השניה היא , האם יש הגיון לאחד את 2 החיילות (אני יודע ש נ"מ זה לא חייל...) בכדי ליצור חיל
אחד עם משאבים, כוח אדם איכותי, ומוטיבציה להתגייס?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2005, 16:59
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אתחיל מהסוף- הנ"מ היה שייך לחיל התותחנים אך עבר לחיל האויר בגלל רצון חיל האויר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי taporik שמתחילה ב "למה לא לעבור מפגזים לטילים/רקטות מונחות?"

בעת הקמת חיל התותחנים כוחות הנ"מ היו כפופים לחיל וכמו שהיו גדודי מרגמות וגדודי תותחים- היו גם גדודי נ"מ.
בגלל רצונו של חיל האויר לקבל לידיו את כל מה שקשור לשמיים וללוחמה האוירית הועברו כוחות הנ"מ תחת פיקודו.

לנושא העיקרי שהעלת:
מחיר רקטת אימונים של MLRS מוערך בכמה עשרות אלפי דולרים.
מחיר רקטה "רגילה" של MLRS גבוה הרבה יותר.

מחיר פגז נפיץ של חיל התותחנים הוא כמה מאות שקלים- תעשה אתה את החשבון
האם כדאי לך לירות רקטה אחת או 100 פגזים במחיר שלה?

לגבי הטווח אתה צודק בהחלט וזאת הסיבה שצה"ל מפעיל את מערך הרקטות.

אם אתה רוצה, אתה מוזמן לפתוח דיון בנושא הזה בפורום צבא וביטחון, אני מבטיח לך ששם תקבל את כל ההסברים הכי מקצועיים שתרצה

ישן 08-04-2005, 15:54
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
מוסיף:אל תשכח שלא תמיד אתה יודע איפה המטרה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אתחיל מהסוף- הנ"מ היה שייך לחיל התותחנים אך עבר לחיל האויר בגלל רצון חיל האויר"

למשל בלבנון לא פעם השתמשו בטקטיקה של "שטח השמדה".
למשל מחבלים ירו על מוצב איקס ולא ידעו מאיפה הם ירו בדיוק או שהם התקפלו כבר, אז פשוט כתשו את השטח בארטילריה.
נשק מונחה לא יעזור כאן כי אין לך נקודה מסויימת שאתה רוצה להשמיד אז אתה פשוט הופך שטח מסויים לשטח מוות וכותש אותו בארטילריה..
אז מה יותר שווה לכתוש אותו עם טילים מונחים או עם פגזים לאור הפרש המחירים והתוצאה הזהה בסופו של דבר.

מלבד זאת אל תשכח שהכוח הארטילרי עובד עם עוד כוחות.. זה לא שיורים על עיוור יש כוחות שהתפקיד שלהם לכוון את התותחים ולספק להם מטרות איכותיות לוודא פגיעה.. אז אתה מגיע לרמות דיוק די גבוהות...
ואתה אומר שמשתמשים בנשק מהמאה ה19.. אני רוצה לראות אותך מסתדר עם המחשב ירי של המרכבה סימן 4 או מאכן תומ"ת ללא קורס שלם שלמדת בו... זה ממש לא נכון מה שאתה אומר זה נשק מאוד מאוד משוכלל.
אז נכון המערכת עצמה נשענת על עקרונות מהמאה ה19 אבל גם רובה נשען על עקרונות מהמאה ה19 ואני לא רואה איך זה מפריע לו להיות הנשק הנפוץ ביותר בשדה הקרב של היום ובשטח בנוי יש אומרים שהוא גם היעיל ביותר...את התפקיד שלהם הם עושים בצורה הטובה ביותר ואני לא רואה סיבה למה להחליף אותם תחשוב שאם הם שרדו 2 מאות זה גם אומר משו על היעילות והתפקוד שלהם לקחת נשק לא מדוייק ופרמיטיבי התקנת בו מחשב שמאכןאותו וקיבלת מכונת מלחמה רצחנית ומדוייקת

אגב סתם לידע כללי אני ממליץ לך לקרא על אוניית התותחים "מיזורי" שהושקה במלחמת העולם השנייה והשתתפה בהפגזות ובשיגור טילי טומהוק במלחמת המפרץ ...התותחים עצמם תמיד היו טובים וקטלניים פשוט שינו את המערכת ירי למערכת ירי של המאה ה21..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר