לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2009, 14:09
  slider100 slider100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.09
בקרוב מסיים קורס. מה לעשות?

הגשתי בקשה לעבור לקרבי לפני מלא זמן. שבוע הבא אני מסיים קורס. מסתבר שסתם עבדו עלי והטופס 55 עדיין לא נחתם על ידי מפקד היחידה כי הוא כל הזמן אומר למשקיות לבוא בפעם אחרת. וזה בדוק, כמה שזה נשמע מוזר, ככה הן אמרו לי, דברתי עם הקצינת ת"ש.

אני לא יודע מה לעשות. אם אני מסיים קורס יהיו לזה השלכות, הצבא השקיע בי והוסמכתי. יש לי עוד אפשרות לסרב לעשות מבחנים סופיים. כמה שזה קשה, זו ההזדמנות האחרונה שלי לא להיות מוסמך.

חלק מהאנשים (בעיקר מקס"ים- מפקדים) אומרים שאין שום הגבלה לעבור לקרבי אם עשית קורס. אבל אנשים אחרים, קורסיסטים, בני משפחה שכבר עשו צבא וכן יודעים משהו לגבי זה, חיילים שכבר נמצאים בסדיר במערך הטכני, אמרו לי שאם אני מסיים קורס אבוד לי קרבי.

אני מניח שזה לא חד משמעי, כי למרות זאת אני בוודאות יודע על כאלה שעשו קורס וכן הצליחו בסדיר לעבור לקרבי. אבל אולי זה מפריע.

מה הפתרון הכי יעיל במצב כזה? לא אכפת לי מה חוקי ומה לא, אני כבר לא בוחל בשום אמצעי, את האופציה החוקית ניסיתי למצות עד רגע לפני סיום הקורס. מאידך אם יש אפשרות חוקית, אני אשמח לעשות אותה.

נסייתי לזרום עם המערכת, להיות בסדר ולהמתין בסבלנות עד שאני אקבל תשובה לטופס. אבל רק עכשיו אני מגלה כמה זמן נשרף לי כשסתם חיכיתי.
אך גם ידוע לי שמשרדי הת"ש בבסיסים הקבועים פועלים יותר ביעילות, כרגע אני רק בתחנת מעבר, בסיס הכשרה, אף פעם לא מתייחסים ברצינות לקורסיסטים וטירונים, ולא משנה איפה.

מה לעשות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2009, 15:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי slider100 שמתחילה ב "בקרוב מסיים קורס. מה לעשות?"

דבר ראשון, אתה יכול לקבול. יש זמן מקסימלי שלאחריו צריכה להנתן לך תשובה, לחיוב או שלילה.
ציטוט:
הגשתי טופס 55 אבל חלף זמן רב ועדיין לא חלה כל התקדמות בטיפול בבקשתי ...
לפי פקודת המטה-הכללי 31.0308 קיימות מגבלות זמן בכל הנוגע לטיפול בבקשת העברה שהגיש חייל; משך הטיפול בבקשה ביחידתו של החייל (עד להעברת הבקשה לבחינת סמכות התגבורת) יהיה בתוך 7 ימים, לכל היותר ממועד הגשת הבקשה ומשך הטיפול הכולל בבקשה יהיה 35 יום, לכל היותר. אם החייל לא קיבל תשובה וחלפו 40 יום ממועד הגשת הבקשה, רשאי החייל לפנות במישרין לבסיס הקליטה והמיון לצורך קבלת תשובה.
אם החייל נוכח, כי חל עיכוב בטיפול בבקשתו, הוא רשאי כמובן להגיש קבילה.

http://www.idf.il/hebrew/NAKHAL/page.asp?part=5#11

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-11-2009, 13:47
צלמית המשתמש של Sharon Avraham
  Sharon Avraham Sharon Avraham אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.07
שלח הודעה דרך MSN אל Sharon Avraham
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי slider100 שמתחילה ב "בקרוב מסיים קורס. מה לעשות?"

בחור, אין לך מה לדאוג.
אני התגייסתי בנוב 07 עשיתי קורס בטכני, סיימתי אותו ושובצתי בכנף 15, הגשתי טופס 55
הצטרפתי למחזור אוג' 08 בנח"ל בגדוד 932 ומאז אני משרת כלוחם בנח"ל עד השחרור המיוחל.
אני ועוד עשרות כמוני שאני מכיר אישית כולל כמה חבר'ה מהפלוגה שלי עשו את זה.
זה תהליך מוכר וידוע וגם לא מסובך בכלל. יש המון שמועות ושקרים מסביב לכל העסק הזה
כמו שס"ן (שירות סדיר נוסף) ושזה בלתי אפשרי וקשה והכל. הצבא שואף שכל מי שיכול שיהיה קרבי לכן הוא מאוד מקל על כל מי שמנסה לעבור לתפקיד לוחם, זה לא תהליך קשה הוא פשוט קצת ארוך וצריך סבלנות גם אם הטופס לא עבר בפעם הראשונה.
אני מקווה שתצליך לעבור ושיהיה לך המון בהצלחה, לשרת כלוחם זה לא פשוט בכלל..

ישן 14-11-2009, 19:56
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.03
כמה דברים

1.אם עבר הזמן שהדבר צריך להיות בטיפול לפי הפקודה שהביאו למטה-תקבול.
ממה שאני יודע,גם אם הסגן אלוף לא ימליץ,זה חייב לעבור לבקו"ם,ומי שמחליט בסופו של דבר זה קצין מיון בבקו"ם(תקנו אותי אם אני טועה)
2.יש לי חבר שהתחיל באוגוסט 08 קד"צ בטכני(על תקן שוחר),הוא סיים קורס,שירת תקופה מסויימת בבסיס רמון ותוך כדי הגיש טופס 55.
הטופס אושר לו,הוא קיבל גיבוש צנחנים ובאוגוסט 09 עבר לצנחנים.

ממה שהבנתי ממנו,הוא חתם ויתור על ה3 חודשים של הקד"צ שהוא עשה.
זאת אומרת,שהוא עבר לצנחנים באוגוסט 09,עם פז"ם בערך מנוב 08.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר