לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2009, 15:51
  Jabbathehut Jabbathehut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שאלה לגבי פסילת מקצוע במ"צ

לאחרונה היה לי סיכום ראיון עם מפקד היחידה שלנו(סא"ל בדרגתו) כיוון שאני רוצה לפסול את המקצוע שלי - חוקר מצ"ח.
הוא אמר שמבחינתו אין בעיה, אך כיוון שאצלנו בחיל כל חייל הוא שוטר ורק לאחר מכן המקצוע שלו, ברגע שאני אפסול את מקצוע החוקר לטענתו לא תהיה לו שליטה על השיבוץ שלי ואני אוכל להגיע לכל מקום בחיל - כולל שיטור, כליאה, מעברים.
הוא הציע לי להישאר בתפקידי הנוכחי בתנאים יותר טובים, ונתן לי זמן לחשוב על זה.

השאלה שלי היא - האם זה נכון שאין לו השפעה על השיבוץ שלי לאחר פסילת מקצוע? האם לאחר הפסילה, במידה שאין לו השפעה, יכולים להחליט שאני אפלט לכל תפקיד שיטורי בחיל? אני יודע שבמ"צ הסמכות המחליטה לגבי פסילות וכוח אדם היא אכ"א, האם שם מתחשבים גם בנתונים האישיים של החייל והבקשה שלו או רק לפי צרכי מערכת?

אני מיואש. התפקיד שלי מתסכל כרגע, אני מאוד רוצה לעבור לשרת במפקדה שלנו בתפקיד שקשור למחשבים אבל כרגע זה לא ממש קורה. חשבתי שבעזרת פסילת מקצוע אני אוכל להגיע לשם, אבל אני כבר לא יודע...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2009, 17:53
  Jabbathehut Jabbathehut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "משהו כאן לא מסתדר. למפקד שלך..."

קלעת בול להיגיון העקום של החיל שלנו.

אני לא רוצה לשמש כחוקר יותר כי אני סובל מהתפקיד נפשית. אני לא רואה את עצמי מסיים 3 בצבא באותו התפקיד. הבהרתי את נקודה למפקד הישיר שלי.

לעבור תפקיד בתוך היחידה זה לא קל. העניין הוא כזה - אני חוקר תאונות דרכים. הקורס נפתח רק פעם בשנה, ולכן לא רוצים כל כך שאנשים יעזבו אותו. כמובן שיש חריגים שעוזבים, אבל מנסים לצמצם את התופעה כמה שיותר.

המפקד שלי(הסא"ל) הוא לא ישיר כמובן, הוא מפקד של היחידה(לא כל מצ"ח, רק אזור מסוים במצ"ח). הוא באמת אמר לי שאין לו בעיה שאפסול, אבל שאגיע לכל מקום בחיל. הוא גם תמיד אומר בכנסי יחידה ש"מי שלא רוצה להיות בתפקיד שלו, לא יהיה. יש במעברים הרבה מקום". יכול להיות שהוא אומר את זה מתוך הפחדה, כדי שאנשים כן ירצו להישאר בתפקיד(זה האינטרס שלו בסופו של דבר).
בתוך היחידה שאני נמצא בה(האזור המסוים במצ"ח) אין תפקיד מחשבים שאותו אני יכול למלא. המקום היחידה לזה הוא במפקדה שלנו, בתל השומר, מקום שהיציאות בו יותר טובות.

ועכשיו להיגיון העקום של החיל, או לפחות עד כמה שאני מבין אותו(אני מקווה שיש כאן מישהו שמבין במערכת הזו קצת יותר ממני). ברגע שאני אפסול תפקיד, אני מרגשי כאילו המפקדים שלי רוצים לדפוק אותי ולהעביר אותי למקום שבו אני לא ארצה להיות, כדי לעשות לי דווקא בגלל שפסלתי מקצוע. אמרתי להם שרע לי בתפקיד ושרע לי לתפקד בתור שוטר, אבל אני לא רואה אצלם שום אינטרס לדאוג גם לרווחתי ולבריאותי הנפשית. אין לסא"ל שלנו שום אינטרס להעביר אותי לתחום מחשב(שבו אני יכול לתרום הרבה), או לפחות ככה הוא מציג את זה. ראש תחום מחשב מאוד רוצה שאני אגיע אליו, וניסה קודם לפתור את העניין ישירות מול המפקד הישיר שלי(סגן) אבל הוא סירב למרות שהוא יודע שיהיה לי מאוד טוב שם. הוא כל הזמן אומר לי ש"אתה יכול למצות את עצמך בתפקיד הנוכחי שלך הרבה יותר", למרות שזה שטויות - בתחום מחשב אני יכול לתרום המון ליחידה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:46

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר