לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2009, 04:45
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מרואן איננו שלי וגם אינו חטוף. אלא הוא רב-מרצחים שהורשע בהליך פלילי מלא
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, מרואן שלך אינו חייל ואינו חטוף. הוא רב-מרצחים שהורשע בהליך פלילי מלא"

אני התיחסתי לתגובתך בהקשר לחייל החטוף שלנו ועל התייחסותך לשחרורו מידי המחבלים המרצחים.

אין בידי רשימת המשוחררים וכמה שימעיטו במספרם, במקרה העיסקה דנן, הרי זה משובח. אבל כפי הניראה אין מנוס מלקחת סיכון מחושב ולשחררו באמצעות עסקת חילופין. אחרת הוא נידון לסבל איום ואולי אף להלמות עד כדי מוות וכבר היינו בסרט הזה.

כל אזרח חייב לחוש כאילו דנים בגורל בנו, בשר מבשרו ולהסיק מסקנותיו בהתאם.

באשר לברגותי, למרות פשעיו הנוראים, ממשלה שעיניה בראשה, הייתה צריכה לשחררו, ללא כל קשר לעסקה הנוכחית. הוא היה צריך להשתחרר בעסקה עם אבו-מאזן - לתת לו את הקרדיט לשחרורו ולא לחמאס כפי שלדאבוני זה אמור לקרות.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 06-12-2009 בשעה 04:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2009, 07:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כמה עצובה הסתירה בין הכותרת שלך לבין התוכן - שמוכיח את דבריי למעלה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מרואן איננו שלי וגם אינו חטוף. אלא הוא רב-מרצחים שהורשע בהליך פלילי מלא"

אתה מלא אמפתיה ודאגה לרב המרצחים ברע'ותי, ומנסה לתרץ זאת בטובת ישראל - כאילו שמשהו
טוב יכול לצאת משחרור מחבל כזה (ואל תנסה לחבר זאת לשחרור גלעד - אתה תומך בשחרורו של
המחבל בכל מקרה).
באשר לטקסט הקבוע שכל אזרח צריך לחוש כאילו מדובר בגורל בנו, הייתי מציע לנסות לחשוב כאילו
בנך עלול להיות הקרבן הראשון של המחבלים שישוחררו, ואולי תבין בכ"ז שאמנם מחבלים משוחררים
זה נורא שלומיסטי ונאור, אבל יש לזה גם השלכות.
מאז 2000 נרצחו 180 ישראלים בישי מחבלים ששוחררו מסיבות שונות מבתי סוהר שלנו. כ-ל המחבלים
ששוחררו בתשופה זו, הם דגי רקק עלובים בהשוואה לחבורה שאתה להוט לשחרר כעת (תוך ניסיון
לתרץ את רצונך בשחרורם, בהשבת גלעד לביתו).

אם אתה כ"כ נכון לעשות הכל למען גלעד, למה לא תציע שנרעיב את הרצועה כולה עד להשבתו? למה
אתה מוכן למרר חיי ישראלים בכזו קלות, אבל נחוש כ"כ להגן על חיי הפלסטינים? זו כמובן שאלה רטורית.
אתה כבר מזמן איבדת כל מצפן מוסרי, ושכנעת עצמך שאם אתה בעד הפלסטינים, אז אתה מוסרי, ולא
משנה כמה ימותו בגלל תמיכה זו.
עצוב
ישן 06-12-2009, 11:19
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הקש אומלל - כרגיל אצלך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כמה עצובה הסתירה בין הכותרת שלך לבין התוכן - שמוכיח את דבריי למעלה..."

אני מלא דאגה אמיתית לגורלה של מדית ישראל.

אין לי כל אמפטיה למרצחים ובמיוחד לאלו שהוכחה אשמתם והם כלואים על פי כל דין וצדק. אבל, אם אכן ברגותי יכול לעזור להשגת יציבות ורגיעה, אם אכן ברגותי יכול לחזק את ידי אבו מאזן באופן שיוכל למלא את התנאים הבסיסיים להשכנת רגיעה. אם אכן כן (אני מדגיש את האם) יש לשחררו למלוי מטרה קדושה מאין כמוה זו.

אינני להוט לשחרר אף מחבל במיוחד לא את אלו שהורשעו ונשפטו ונכלאו כדין. אבל אני מוכל לתמוך בהחלטות ממשלה, שהגיע למסקנה, שלמען שחרורו של גלעד שליט, ניתן לקחת סיכון מחושב. גם ללא המסוכנים, מבין העומדים להשתחרר, קיימים אלפי מחבלים המוכנים לרצוח יהודים וה"תוספת" לא תשנה את מאזן תאבי הרצח. מה גם שהם מסומנים וכל תנועה שלהם תלווה בתגובה של מערכות הבטחון.

אתה הוא המשתמש במטרה, שאני בעד הפלסטינים, עד כדי כך, שאתה באמת ובתמים משוכנע בכך. כמה שאדגיש שאין הדבר כך ודאגתי האולטימטיבית היא לקיומה של מדינת ישראל - זה לא יעזור. אז חבל על כל מיה.

גם העובדה שממשלות ימין, לאט לאט (בגלל פחד ההמון ) מתקדמות לכוון שתי מדינות לשני העמים, להכרה שההתנחלויות גורמות נזק יותר מתועלת (אחרת כיצד אתה מנמק את ההקפאה הגורפת - שאם היו פועלות אחרת לא היו מגיעות לכך), להסכמה עקרונית של שחרור מרצחים תמורת גלעד שליט היום, איננה "מזיזה" לך.
לידיעתך לא אני קובע את המדיניות, אלא ממשלת מדינת ישראל - קטונתי מלקבוע. אני תומך ומשבח פעולות הנראות ראויות בעיני ומגנה פעולות שאינן נראות בעיני. פעולות שלדעתי עשויות לפגוע במדינת ישראל, בבטחונה ובאורך ואורח חייה.
ישן 06-12-2009, 16:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
התחכמות חסרת טעם - "מדינת ישראל" שלך היא יישות לא-יהודית פוסט-ציונית...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הקש אומלל - כרגיל אצלך"

שעליה יכול לברך גם "אינטלקטואל מובהק" מסוגו של בשארה...
מכיוון שאין לך שום דרך לדעת אם ברע'ותי יכול להביא שקט ורגיעה - אבל אתה כן
יודע שהוא הורשע ברציחתם של חמישה ישראלים - הרי שברור לגמרי לא השאיפה
לשקט מאפיינת את תמיכתך הנלהבת בשחרורו, תמיכה שהחלה ללא קשר לגלעד
שליט.

הקביעה ההזוייה כאילו שחרור מחבלים נוספים לא יחזק את האוייב שקולה לקביעה
ש2+2=2+0. לא יודע עד כמה אתה בקיא ברזי המתמטיקה המסובכת, אבל
כאשר מוסיפים מספר חיובי למספר חיובי - הסכום יהיה בהכרח גדול יותר...
המשמעות של זה בעברית: אם יש 10,000 מחבלים ואתה מוסיף להם 1,000
מחבלים - מוכשרים בהרבה מהממוצע - אתה בהכרח מחזק את המחבלים.

העובדה שיש ממשלות ימין שבוגדות במצע שעליו נבחרו, אמנם משמחת שונאי
דמוקרטיה מסוגך, אבל היא רעה למדינת ישראל. למדינת ישראל טוב בהרבה
שכל ממשלה תקיים את הבטחותיה לבוחרים. העניין הוא שאתה, כמי שמתעב
את הרעיון של ריבונות יהודית דמוקרטית, מבועת מהרעיון של דמוקרטיה כאן,
שכן עמדותיך מייצגות קבוצה מאוד קטנה - בל"ד קיבלה 3 מנדטים בלבד,
כמדומני...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר