לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2009, 21:17
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
חרירי לאסד: היחסים שלנו יתרמו לחיזוק העמדה נגד ישראל

חרירי לאסד: היחסים שלנו יתרמו לחיזוק העמדה נגד ישראל
נשיא סוריה, בשאר אסד, וראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, הסכימו לשפר את יחסי שתי המדינות ואת שיתוף הפעולה האסטרטרגי ביניהן. כך דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנ"א.

לפי הדיווח, אל-חרירי ציין בפגישה ש"היחסים המיוחדים בין סוריה ולבנון יתרמו לחיזוק העמדה הערבית נגד ישראל". השניים סקרו במשך שלוש שעות את "ההיסטוריה של היחסים בין המדינות ובחנו דרכים להתגבר על ההשפעות השליליות שהעכירו על יחסיהן", דיווחה סוכנות סאנ"א.

(AFP)
http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...181_184,00.html

לחשוב שארה"ב מעניקה סיוע צבאי נרחב ללבנון.
הפור נפל , אני בטוח שאיראן מושכת בחוטים מאחורי הקלעים.
מתגבשת "קואליציה" רחבת היקף מתחת לאפנו...
חיזבאללה\לבנון , סוריה , חמאס , ונצואלה... אני לא אתפלא אם טורקיה גם תצטרף לחגיגה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2009, 23:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=FiReBall]...שמתרפסת..."

סביר להניח שחרירי האבא חושב שהבן שלו עושה צעד מאוד חכם בכך שהוא מתעלם מאמוציות מזיקות, ניגש ישירות לאויב הכי גדול שלו ופועל בצורה לוגית.
"שמור את חבריך לידך, אך את אויבך קרובים יותר"

חרירי האבא היה חושב שבנו חכם, כשמצד אחד הוא נותן 2 תיקים לחיזבאללה ומצד שני לא נכנע לאף אחת מדרישותיה העקרוניות, שנתמך על ידי סעודיה ומצרים, אבל עדיין יודע לא לזלזל בסוריה ואירן ושמתייחס לבעיות הקיימות באובייקטיביות ויעילות, ולא באמוציונליות ("כי הוא הרג את אבא שלי").

בניגוד לאחרים שהיו מעדיפים, כנראה, למות ולהרוס את התומכים שלהם במלחמת אזרחים נוספת, רק בשביל שיוכלו להיות "צודקים" ולא לדבר עם מי שרצח את אביהם.
רוצה לחיות? לא כדאי לך להיות צודק. תהיה חכם. כמו חרירי...

ישן 20-12-2009, 00:41
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "סביר להניח שחרירי האבא חושב..."

בסופו של יום , חרירי מכיר ב"זכות" של חיזבאללה לנשק ורואה בהם כ"מגנים" על גבולה הדרומי של לבנון. אין לו שום סיכוי לפרק את הארגון מנשקו, במקום להתקרב לארה"ב שמספקת לצבאו נשק וסיוע כספי הוא מחליט ברוב טיפשותו להתקרב לציר איראן-סוריה , חיבוק דוב סורי שהוא לא ישתחרר ממנו בקרוב.

התועלת מול הרווח היא לא גדולה בלשון המעטה:
חסרונות:
- כולנו יודעים שעימות נוסף מול חיזבאללה הוא רק עניין של זמן, ומי שחושב אחרת כנראה חי על פלנטה אחרת. בניגוד למלחמת לבנון השנייה הוא יוצר במו ידיו מצב שבו לבנון כולה היא האויב ולא רק דרומה.

- הוא דוחק את הנוצרים שבחרו בו ואת הדרוזים לפינה, הרי הסיבה שהוא זכה לרוב קולות מלכתחילה היא מאד פשוטה , לדחוק את ההשפעה השיעית מחוץ לזירה הפוליטית ו"לטפל" בחיזבאללה. עצם העובדה שהוא מחמם את היחסים עם סוריה הוא מגדיל את ההשפעה השיעית בלבנון ו"בוגד" בבוחריו.

שורה תחתונה , הוא התיר את דמה של לבנון כולה , ובעצם נעץ את המסמר האחרון בארון הקבורה של ריבונות לבנונית אמיתית בארצו. אני לא מאמין שמשטר לבנוני יחזיק יותר משבועיים במלחמה עם ישראל.

כל מה שאנחנו רואים לנגד עניינו בחודשים האחרונים היא בהחלט עבודה איראנית.
מגיע להם שאפו , הצליחו להכניס לאותה סירה גם את סוריה וגם את לבנון.
מצליחים לבחוש גם בדרום אמריקה , בתימן , בונצואלה.

ללא ספק זוהי אחת ההצלחות האיראניות הגדולות ביותר , אבל גם הטיפשיות ביותר.
במודע או לא במודע , הם הצליחו לנקות לצה"ל את הכוונות , שיוכל לזהות קצת יותר טוב מי האויב..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 20-12-2009, 17:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "בסופו של יום , חרירי מכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוחם מיל
בסופו של יום , חרירי מכיר ב"זכות" של חיזבאללה לנשק ורואה בהם כ"מגנים" על גבולה הדרומי של לבנון. אין לו שום סיכוי לפרק את הארגון מנשקו, במקום להתקרב לארה"ב שמספקת לצבאו נשק וסיוע כספי הוא מחליט ברוב טיפשותו להתקרב לציר איראן-סוריה , חיבוק דוב סורי שהוא לא ישתחרר ממנו בקרוב.

אתה באמת חושב שזה מה שהיה?
אז למה חרירי התעקש כל כך על סרוב לחסינות של הכוח הצבאי של החיזבאללה מפני פירוק?
הוא יכל לקבל ממשלה תוך שבועיים ולקבל כבוד מלכים מאירן והחיזבאללה אם הוא לא היה מתעקש על זה.
למה הוא התעקש להישאר עם ג'עג'ע וגומאייל, ולא פירק את ה-14 במרץ והקים "גוש מרכז" עם אמל, ג'ונבלאט ומישל אעון, צעד שסוריה דיברה עליו בצורה רשמית לפני כחודש?
אלו צעדים שסותרים לחלוטין את התיאוריה שלך.

איך שזה נראה מאיפה שאני עומד, הוא עשה את שלו בקרב מול החיזבאללה, והעביר אותם לטיפולו של סולימאן מפורקים מהגנה של הסכם קואליציוני.
עכשיו הוא כנראה בוחן מה סוריה עושה ורוצה לוודא שעד שסולימן לא יטפל בחיזבאללה, סוריה לא תפרק לו את הרוב בממשלת האחדות.
האם סולימן ירים את הכפפה כמו שטען ששצריך לעשות? זה כבר סיפור אחר.

ישן 20-12-2009, 17:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מה שאתה אומר נכון אבל רק..."

הייתי אומר שהנוצרים בלבנון חתמו את הגורל שלהם בעצמם כשבמהלך מלחמת האזרחים האחרונה שם הם התחילו להרוג האחד את השני, ולא רק את המוסלמים.
בכל אופן אני אף פעם לא שיערתי בנפשי - ואני אהיה מאוד מופתע לגלות - שמשפחת חרירי עשתה דבר אחד קטן ממעשיה מתוך רצון עז ברווחתם של הנוצרים.
האינטרסים שלהם הם בעיקר לבנוניים (סילוק השפעות זרות), עדתיים (כוח פוליטי לסונים, שנטבחו על ידי הנוצרים לכל אורך מלחמת האזרחים), חמולתיים (כסף וכוח פוליטי למשפחה) ותרבותיים (פרו-מערביים).

אף פעם לא זיהיתי אצלם אינטרסים שכללו את רווחתם או הגברת כוחם של הנוצרים - כך שאני לא מבין את הטענה שלך.

ישן 20-12-2009, 19:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אין לי שום טענה.. יש לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אין לי שום טענה.. יש לי תהיות, האם הנוצרים בלבנון אינם חפצי חיים? האם האירופים אינם חפצי חיים?במצב שקיים היום (מלחמת העולם השלישית) העולם המערבי מפסיד בכל החזיתות וכשאנחנו השפיץ של החנית של המלחמה בטרור עושים את העבודה בשבילם (עופרת יצוקה, לבנון 2 ) אז אנחנו "עומדים" לדין והשרים שלנו לא יכולים לרדת בנמל בריטי..
אני תוהה אם ההיסטוריה חוזרת על עצמה לנגד עינינו, עד לאן הצליח סלאח א דין להגיע ?.
אולי לא קשור לשרשור אבל תראה איפוה אנחנו שורפים אנרגיות היום במקום להיות מלוכדים..

מספר דברים:
  1. הנוצרים בלבנון כל כך מפולגים עד שהם מעדיפים לתת את השלטון לכל גורם שהוא (ואין גורם בלבון שלא נלחם נגדם במאה האחרונה, כך שאין להם שם חברי אמת) - העיקר שהנוצרים ה"אחרים" לא יתקרבו לשלטון. אז לא, הם איבדו מזמן את יכולת ההשרדות במלחמת אזרחים, כשתפרוץ אחת נוספת בלבנון - וכולם יודעים את זה.
  2. זה נדמה לי, או שאתה רואה אותנו ואת ה"אירופאים" (הכללה מאוד גסה בכל אופן) כגורם אחיד (אם כי לא מאוחד)? קשה לי לראות יותר מדי גורמים מאחדים בין העם שלנו לעמים האירופאים השונים לאורך ההיסטוריה...
  3. פספסתי אותך בהשוואה של סלאח א-דין. אלו היו הנוצרים שרצחו יהודים בדרך לירושלים בגלל שהמוסלמים לא נותנים לצליינים נוצרים לעלות לירושלים (כן, גם אני לא מבין את הלוגיקה הזו). למה בדיוק התכוונת?

ישן 21-12-2009, 07:25
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=מרקויס]אין לי שום..."

לא, אני לא רואה אותנו ואת האירופים כמקשה אחת, אבל אני כן רואה את ישראל ואת אירופה כ"אחים לצרה" אבל נראה שהאירופאים לא כ''כ הפנימו שהם שקועים בחרא עמוק שאני לא יודע אם הם לא איחרו את המועד לפחות לגבי כמה מדינות ( הולנד, צרפת, בלגיה , בריטניה..).
את הדוגמא של סלאח א דין נתתי כדי להמחיש את ההשתלטות של האיסלאם על אירופה שוב..
ואני לא חושב שהפעם הסלאח המקומי יחוס על היהודים.
כל מה שאני אומר זה שישראל חייבת להיות חזקה, לפעול לפי אינטרס שלנו בעיקר , ולא לשכוח שהמדיניות האירופית די שבויה בידי ההמון המוסלמי שמכתיב אותה.

ישן 21-12-2009, 17:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא, אני לא רואה אותנו ואת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
לא, אני לא רואה אותנו ואת האירופים כמקשה אחת, אבל אני כן רואה את ישראל ואת אירופה כ"אחים לצרה" אבל נראה שהאירופאים לא כ''כ הפנימו שהם שקועים בחרא עמוק שאני לא יודע אם הם לא איחרו את המועד לפחות לגבי כמה מדינות ( הולנד, צרפת, בלגיה , בריטניה..).

האירופאים, כהכללה וכקובץ מדינות נפרדות, לא רואים שום זהות אינטרסים בנינו לבינם.
חלקם הגדול לא רואה בדת של המהגרים לתוכם גורם לבעיהף אלא רק במוכנות של המהגרים לאמץ את תרבות המקום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
את הדוגמא של סלאח א דין נתתי כדי להמחיש את ההשתלטות של האיסלאם על אירופה שוב..
ואני לא חושב שהפעם הסלאח המקומי יחוס על היהודים.

סאלח א דין לא פלש מעולם לאירופה. אלו היו צלבנים מערב ומרכז אירופאים שפלשו לאדמה שהוחזקה כמה מאות שנים בידי מוסלמים (ולפני כן בידי ביזנטיון שכבר לא הייתה קיימת בשלב זה), כאשר חלקם תקפו ושדדו צליינים מוסלמים שנעו מסוריה ומצרים (דרך הים האדום) לחאג' במכה.

מעבר לכך, פעם שעברה אלו היו הנוצרים שלא חסו על היהודים בחיפה וירושלים ושחטו אותם לפי חרב.
רק לאחר כיבושה על ידי סאלח א דין הוא איפשר ליהודים להתיישב מחדש בירושלים.

אז כדאי שתבדוק מחדש את העובדות שלך...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
כל מה שאני אומר זה שישראל חייבת להיות חזקה, לפעול לפי אינטרס שלנו בעיקר , ולא לשכוח שהמדיניות האירופית די שבויה בידי ההמון המוסלמי שמכתיב אותה.

יש לך אילושהן עדויות תומכות לכך שהמדיניות האירופאית "שבויה בידי המון מוסלמי שמכתיב אותה"?
זה שהם מחליטים אחרת ממה שחלק מאיתנו חושב שהם צריכים להחליט, לא אומר שהמדיניות שלהן מוכתבת על ידי הצד השני, אתה יודע...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר