לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2009, 21:21
  BigSmoke BigSmoke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09
נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה: המהלך של ביבי הוא מעשה מושחת שישחית את המערכת הפוליטית

נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ד"ר אריק כרמון מזהיר כי הניסיון של נתניהו לצרף ח"כים מקדימה לליכוד הוא מעשה מושחת שישחית את המערכת הפוליטית, "תופעת הכלנתריזם חייבת לחלוף מן העולם, זה חמור מאוד לפרק או לגנוב מפלגה אחרת, במשטר הדמוקרטי יש אמנה בלתי כתובה בין הבוחרים לנבחרים וצריך לשמור על כללי המשחק".

לדבריו לציבור כבר נמאס ממשחקי השחיתות של הפוליטיקאים, "העם כבר הביע גועל מהפוליטיקה, חוק מופז רק חיזק את התחושות הקשות זה פגע בכללי המשחק, לתת שוחד לח"כים כדי שיערקו זה לא מוסרי".

ד"ר כרמון טוען כי אם ח"כ מחליט מסיבות אידיאולוגיות לעזוב מפלגה שיעשה את זה מיוזמתו ויציג את עצמו לבחירה מחודשת, "ח"כ זאב אלקין נהג בצורה ישרה והצטרף לליכוד לקראת הבחירות, אבל לשלוח היום שליחים כדי לשכנע ח"כים מקדימה לערוק לליכוד זה לא מוסרי".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/198207
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2009, 21:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כמובן שח"כ הפועל בניגוד לדעת שולחיו ומועל באמון בוחריו ראוי לבוז ולבקורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה: המהלך של ביבי הוא מעשה מושחת שישחית את המערכת הפוליטית"

השאלה במקרה זה היא 'מה דעת שולחיו' של ח"כ מקדימה? שהרי מפלגת סרק זו עצמה עדיין לא הצליחה לרדת לסוף דעתה. מי היה מאמין שאדלר יצליח לקושש 28 מנדטים של אנשי שמאל תמימים תחת הסיסמה "השלום כמעט ומת - לא חייבים להצביע אמת"?

מובן כי דברי כרמון נושאים משנה תוקף. הן בהיותו מרואיין קבוע של שדריות הצהריים ברדיו [ברות סמכא בעניני מוסר, ציונות ואובייקטיביות אף הן] והן בהיותו מנהל המכון הנושא את שם הדמוקרטיה.

זכור לי היטב כיצד נשא קולו ברמה שעה שקולות מצביעי הליכוד שקיבלו משנה תוקף במשאל המתפקדים - נגנבו לצורך גרוש יהודים מבתיהם ע"י רוה"מ המסובך בחקירות מדיפות ריח דמוקרטי למהדרין.

זכורה לי הבקורת הנוקבת של הדמוקרט הדגול על הדרך בה הועבר הסכם אוסלו ועל הפתיחות התקשורתית לקיים דיון שאינו חד צדדי בנושא ההסכמים המופקרים.

באם יבשו חלילה מקורות המימון של המכון לדמוקרטיה [מה הם , באמת?] - נראה לי כי יהיה זה הגיוני שמר כרמון יחבור למחלקה לרפואה משפטית ויחדיו יקימו את "המכון לפתולוגיה של הדמוקרטיה".

ישן 24-12-2009, 03:29
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה: המהלך של ביבי הוא מעשה מושחת שישחית את המערכת הפוליטית"

המעשה של נתניהו הוא אכן מכוער.

זה נכון שנתניהו אינו הראשון וקרוב לוודאי שגם לא האחרון שמתלכלך בעניינים כאלו וזה לא שהוא גרוע יותר או פחות מאלו שקדמו לו, זה רק שמעשי נבלה של אחרים לא מצדיקים את מעשי הנבלה שלו.

טוב! עד פה התגובה הפורמלית בהתאם לכללים. ועכשיו לאמת! גניבת ח"כים ועריקות בין מחנות היא תופעה נפוצה ועתיקת יומין (ווינסטון צ'רצ'יל הגדיל לעשות וערק פעמיים, מהשמרנים לליברלים ובחזרה). מנהיגים ניבחרים ע"מ להנהיג ולהזיז דברים בכל דרך חוקית (ולפמים גם לא כל כך חוקית) ומניפולציות של רצון הבוחר הן חלק מהמשחק ובמיוחד אצל הגדולים ביותר (ראה רוזוולט, פראנקלין לא טדי, מתגנב מאחורי הבדלנות של הציבור האמריקאי ודוחף את ארה"ב למלחמה בשנים שלפני כניסת ארה"ב למלה"ע השניה). כול טיעון מהופך הוא לא יותר מתמימות במיקרה הטוב ודמגוגיה במקרה הרע. אם בשביל לעשות שלום או לצאת למלחמה ע"מ להגן על המדינה צריך להתלכלך בגניבת פרלמנטרים זה בסדר גמור כי בעניינים בעלי משקל כזה המטרה מקדשת את האמצעים. את המעשים הללו נשפוט בעתיד ע"פ התוצאות ואם נתניהו יצליח להביא לעתיד טוב יותר (למשל הסכם מוצלח עם הפלשתינאים או הסרת איום הגרעין האירני) בזכות גניבת ח"כים לי אין שום בעיה עם זה בדיוק כפי שלו אוסלו היה מצליח לא הייתי מפסיק להלל את התבונה בגניבת הח"כים של רפול.

ישן 24-12-2009, 08:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
אתה טועה פעמיים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "המעשה של נתניהו הוא אכן..."

כאשר אין אמון, אין הסכמה על כללי משחק בסיסיים ואין "דמוקרטיה מהותית" מעשה נבלה אחד בהחלט מצדיק "מעשה נבלה" אחר. ע"ע רובין הוד.

לשפוט מעשים רק לפי התוצאות, תוך התעלמות מהאספקט המוסרי היא אמירה פאשיסטית מפחידה כל כך, שאני די בטוח שלא חשבת על ההשלכות ועל המשמעויות שלה. אני אוותר על ההשוואות הטריוויאליות ואציע לך תרחיש אחר: בעצם, אם מה שאתה כותב בפורום מייצג את עמדותיך, ואני חושב שהן מפחידות ורעות למדינה, אם היו לי חברים בחלונות הגבוהים אולי הייתי צריך להזמין חיסול עליך, מתחמק ממשפט עם קשרים וקומבינות, והכל היה טוב - כי למי אכפת מהערך המוסרי של הרצח, אם התוצאה טובה מבחינתי. הגישה הזו היא הצדקה לכל פושע שבטוח שלא ייתפס, כי התוצאה טובה מבחינתו, ואין למעשים שום ערך מוסרי או משמעות מוסרית. הזוי ומפחיד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר