לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2009, 20:08
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
מפרט למחשב ביתי

סרטים, אינטרנט, אופיס, מוסיקה - זהו בגדול.
תקציב 2900
(יש לי מסך, מקלדת ועכבר)

הציעו לי את המפרט הבא:

מעבד:
AMD ATHLON II X2 240 2MB Cache 2.8GHz - TRAY - 300
קירור למעבד:
Arctic-Cooling Alpine 7 for 775/AM2/939/754 - PWM - 72
לוח אם:
GIGABYTE GA-MA785GM-US2H (AMD 785G) DVI + HDMI - mATX - 499
זכרונות:
OCZ DDR2 Titanium Edition 4096MB (2GBx2) DUAL CHANNEL 800MHZ CL4 - 463
דיסק קשיח:
Seagate Barrcuda 1TB (7200.12) 32MB 7200 S-ATA - 420
צורב:
SAMSUNG DVR-S223F x22 (BLACK) DUAL LAYER SATA - 132
מארז + ספק:
Thermaltake Wing MA + 400w - mATX - 379
רמקולים:
Altec Lansing VS4121 - 2.1 - 374
כרטיס רשת אלחוטית:
EDIMAX - EW-7128G - 802.11g 54Mbps Wireless PCI Card - 111
קורא כרטיסים:
SanDisk ImageMate All-in-One reader/writer - 143

סה"כ:
2750 (בלי הקורא שאני מתלבט לגביו)
(ללא הרכבה)

עד כאן המלצת החנות

רציתי לשאול כמה שאלות על המפרט:
1) איך הקירור של המעבד?והאם הוא מתאים לAM3? ואיך הוא לעומת Xigmatek HDT-S963 H.D.C (775/AM2/AM3) CPU Cooler ?
2) איך הסיגייט לעומת הסמסונג החדש 1TB F3?
3)איך הרמקולים הללו לעומת logitech x-240?
4) איך הכרטיס רשת?
5) המוכר אמר שמאוורר של 120 מרעיש פחות מ80 האם זה נכון?
6) המוכר אמר שכל מארז שבא עם ספק לא משנה מאיזו חברה יש רק שנה אחריות על הספק, האם זה קריטי?
7) המוכר אמר שהצורב מחזיק שנה וחצי בערך. זה נכון?

עד כאן מפרט אחד שהציעו לי.

מפרט שני:
מעבד - אותו הדבר.
לוח אם - אותו הדבר.
צורב - אותו דבר
דיסק קשיח - הסמסונג 1TB F3 החדש.
זכרונות - PATRIOT EP 4096MB (2048X2) DDR2 800MHz CL5 : PDC24G6400ELK
מארז: ANTEC THREE HUNDRED w/o PSU
ספק: VANTEC ION2 460W : VAN-460C
קורא כרטיסים: SONY CARD READER : MRW620
רמקולים: אותו דבר.

השאלות בנוגע למפרט הזה:
1) איך הזכרונות הללו לעומת הOCZ במפרט הקודם ואיך הם לעומת
CORSAIR XMS2 4096MB DDR2 800 (2048X2) CL5 : TWIN2X2048-6400C5

2) איך המארז הנ"ל לעומת הסונטה 3 ואיך הוא לעומת הטרמלטייק.
3) איך הספק הזה של VANTEC
4) איך הקורא כרטיסים.

ממש ממש תודה רבה וסליחה על האריכות.

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 29-12-2009 בשעה 20:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2009, 17:14
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "מפרט למחשב ביתי"

לגבי המפרט הראשון:
1. יש כנראה טעות בדגם הקירור, כי לפי האתר של AC, ה ALPINE 7 מיועד למעבדי אינטל בלבד, ויש גירסה בשם ALPINE 64 שמיועדת למעבדי AMD.
ה ALPINE 64 מתאים לשקע AM3 לפי המידע עליו באתר היצרן: http://www.arctic-cooling.com/catal...D=140&page=spec
בתור גוף קירור, הוא מאוד מזכיר את הגוף שמגיע כברירת מחדל עם המעבד, אבל אמור להיות יעיל יותר ממנו.
אם אתה לא מתכנן OC אני לא רואה טעם בהשקעה בגוף קירור שונה מזה שמגיע עם המעבד כברירת מחדל.
2. שניהם אמורים להיות די טובים.
3. אלה היורשים של ה ALTEC LANSING ATP3, שנחשבים לרמקולים די טובים, הם אמורים להיות די דומים להם אבל שמיעה היא עניין סלקטיבי, רצוי תמיד ללכת לחנות לשמוע את הרמקולים.
4. רצוי לבדוק בפורום רשתות המלצות על ציוד רשתות.
5. כן, כי הוא יכול להסתובב לאט יותר ולייצר את אותה זרימת אוויר.
6. המערכת שלך לא אמורה לאמץ את הספק יותר מדי, נראה לי שהוא צודק לגבי האחריות, אם כי לא עברתי על כל הדגמים בכל החנויות בשביל לוודא את זה. במצב כזה אין לך יותר מדי אפשרויות. לדעתי אין טעם לקנות ספק בנפרד עם אחריות ארוכה יותר, זה יעלה לך כמו 2 ספקים.
7. הכל תלוי בכמות הצריבות שאתה מבצע, בדר"כ צורבים באים עם 3 שנות אחריות, ככה שגם אם הוא הולך באמצע אפשר לממש עליו את האחריות.

לגבי המפרט השני:
1. OCZ, CORSAIR ו PARTIOT הן כולן חברות מוכרות, מבין הזכרונות שהציעו לך, אלו של OCZ עדיפים במעט כיון שהתזמונים שלהם טובים יותר (למידע על תזמונים ראה בעוגן הגדרות חומרה בפורום חומרה), שני האחרים שקולים.
2. הוא שונה משניהם כי הוא מיועד יותר לגיימיניג ולכן הוא די מאוורר ולא אוטם רעש מאוד טוב כמו הסונטה. ה WING הוא מארז בסיסי יותר משניהם, הוא קטן יותר (מתאים ללוחות אם קטנים, כמו זה שבמפרט שלך).
3 + 4. לא מכיר את המוצרים אז לא יכול לחוות עליהם דעה.

ישן 31-12-2009, 06:59
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "תודה"

אם זה מה שהמוכר שלך אומר, רצוי שתחליף מוכר.
למעשה המצב שונה מאוד ממה שהוא תיאר:
כל מרובי הליבה של AMD (סדרות ה X2, X3, X4) בנויים מאותו מס' של ליבות פיזיות (2 ליבות, 3 ליבות, 4 ליבות).
באינטל, בסדרת ה Core 2 המצב זהה, אבל במעבדי הפנטיום הישנים, במעבדי סדרת ה ATOM ובמעבדי סדרת ה Core i7 יש תמיכה ב HT, שמשמעותה שכל ליבה פיזית מזוהה ע"י מערכת ההפעלה כשתי ליבות לוגיות, ולכן לדוגמא, מעבדי Core i7 עם 4 ליבות פיזיות מזוהים כ 8 ליבות לוגיות ע"י מערכת ההפעלה.
PENTIUM DUAL CORE הוא שם מותג מאוד מבלבל כי בעבר הוא שימש למעבדים גרועים מאוד של אינטל, כיום המעבדים מהסדרה הזאת מבוססים על ארכיטקטורת ה Core, ובגדול שקולים בביצועיהם למעבדי AMD מסדרת ה Athlon II X2.

ישן 31-12-2009, 07:23
  אינקה אינקה אינו מחובר  

אוקי:
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "אם זה מה שהמוכר שלך אומר,..."

1)אני מוותר על קירור למעבד
2) אקח את זכרונות הOCZ
3)אקח סיגייט או סמסונג חצי טרה כדי לחסוך בתקציב
4)אני חושב לקחת את הסונטה, אבל בלי הספק שבא איתו כי הוא עם מאוורר 80MM וגם אין לי צורך ב500W השאלה אם יש ספק באותו טווח של ההפרש בין הסונטה ללא הספק לבין עם הספק (320 ש"ח) שהוא לא נופל באיכותו והוא מגיע עם מאוורר 120MM והוא יותר שקט?
5)אמרו לי בחנות שהאחריות על הצורב סמסונג S223 היא לשנתיים. אנסה לבדוק את זה מול היבואן.
6) ערכתי את ההודעה הקודמת אחרי שכבר ענית, אשמח אם תוכל להתייחס לדברי המוכר בנוגע לחיווט והעיצוב הפנימי של אנטק
7) המוכר גם אמר שאם למשל המערכת שלי "צורכת" 350W אז ספק של 500W יהיה יותר שקט מאשר של 400W כי המאוורר צריך להסתובב יותר לאט..
ישן 31-12-2009, 07:48
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "אוקי:"

4. הסונטה מגיעה עם מאוורר אחורי אחד של 120 מ"מ, ואפשרות להוספת מאוורר קדמי של 120 מ"מ, אין לו מאווררי 80 מ"מ.
למפרט שלך, גם ספק של 400W יהיה מעל ומעבר (המערכת שלך לא תעבור בעומס את ה 200W).
אין בעיה למצוא ספקים טובים של 400W באיזור ה 200 ש"ח, כמו ה HEC 400 TR-TF או ה HEC 400W RAPTOR או ה SEASONIC SS-400ET.
6. אכן הוא מגיע ללא ניהול כבלים, אבל ישנם מארזים של ANTEC שכן מגיעים עם האפשרות הזאת ואם הנושא מאוד חשוב לך יש את ה CM590, CM690 שמגיעים עם יכולת ניהול כבלים מצויינת.
7. זה תלוי באיכות הבנייה של הספק, ככל שהוא מקרר את הרכיבים הפנימיים שלו טוב יותר הוא יוכל להשתמש במאוורר במהירות סיבוב נמוכה יותר.
בדר"כ לא מומלץ לקחת ספק עם הספק גבוה בהרבה מהספק המערכת, כיוון שאז הנצילות שלו יורדת מאוד.
ספק של 400W הוא כנראה פיתרון טוב מאוד במקרה של המפרט שלך.

ישן 03-01-2010, 06:59
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "ובנוגע לספק"

לשאלותיך:
1. כן, ככל שיש פלטות הדיסק פחות מועד לתקלות.
2. כן, ככל שנפח הדיסק גדול יותר, חלק גדול יותר מהמידע ייכתב קרוב למרכז, מה שיאפשר לראש הקורא של הדיסק להגיע אליו במהירות גדולה יותר. כמובן שזה תקף כל עוד אתה מאחסן את אותה כמות מידע על שני דיסקים ששונים בגודל אחד מהשני, אם תמלא את שני הדיסקים עד הסוף, ההבדל הזה יעלם.

לגבי הזכרונות: 5-5-5-18 הם תזמונים סטנדרטיים עבור זכרונות DDR2 800, סביר להניח שהפטריוט מסוגלים לעבוד גם כן בתזמונים האלה ב 1.8V, הדרישה למתח גבוה יותר היא עבור התזמונים המשופרים שהם מציעים.

לגבי הספקים - קרא את התשובה שנתתי לשאלה הקודמת שלך, זה אכן אומר שמוזרם אוויר חם לספק, אבל הוא מתקרר כיוון שהאוויר הזה יוצא החוצה מהמארז, דרך הפתח האחורי של הספק.
במבחני השוואה בין ספקים, ספקים בקונפיגורציה הזאת (מאוורר ששואב את האוויר מפנים המארז) הציגו טמפ' נמוכות יחסית.

ישן 04-01-2010, 14:43
  אינקה אינקה אינו מחובר  

אני זוכר לפני 4.5 שנים שחבר שלי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "בעוד שלוש שנים לא סביר שישארו..."

קנה מחשב, זה היה עם אטלון ליבה אחת, ו512 מגהבייט רם DDR1 נראה לי.
אז זה היה מחשב לא רע.
חצי שנה לאחר מכן קניתי מחשב, עם מעבד כפול ליבה אטלון, שעלה איזה 2000 שקל, וגיגה זכרון כמדומני DDR2.
בכל אופן כיום אפילו לשימושים של אופיס ואינטרנט ווינדוס 7 רגילים המחשב שלו כבר לא כ"כ מספיק וכמובן שלשדרג כבר לא כ"כ משתלם, בעוד ששלי די מספיק ואם אני רוצה לשדרג זכרון זה לא נורא להוסיף עוד ג'יגה.

אתה חושב שבעוד 4-5 שנים המחשב עם המפרט של לוח אם AM2+ וDDR2 גם לא יהיה מספיק לשימושים רגילים, ואז באמת כדאי לי ללכת על המפרט המשודרג, או שלשימושים הנ"ל המפרט הפשוט יותר עדיין יהיה מספיק?

זו בעצם השאלה שאני שואל את עצמי...

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 04-01-2010 בשעה 14:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:07

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר