לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2010, 10:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אם הם היו יודעים לאן הם רוצים להגיע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ננס לבן שמתחילה ב "סעודיה תבנה את "מגדל הממלכה" - 1,100 מ'"

אז בטח היו משקיעים בבניית ציקלוטרון, מרכז עולמי למחקר וטיפול בסרטן, מרכז ידע וסיפריה שישחזרו את ימי אלכסנדריה של תלמי השני... אתה יודע: דברים כאלה שמצעידים את האנושות קדימה...בינתיים המוסלמים מעדיפים שמקומם בהיסטוריה ישמר בנישה של האספסוף המדברי חסר המורא, המותיר אחריו בעיקר ערים חריבות וטומולי ענקיים המייצגים את עיקרי תרומתו התרבותית.

אם באופן מופלא הזכרון האנושי ימחק באחת יום אחד, והאנושות תכנס למאות שנות חושך, בסיומן אני כבר רואה איך המחקר הארכאולוגי המשתקם יתמודד עם השאלה "מה קרה לתרבות המערבית שדווקא בשיא קידמתה ושגשוגה היא לא החזיקה מעמד". ואז יבוא איזה חוקר עם תאוריה מהפכנית "מתוך המדבריות האלה, שאין בהם כלום חוץ משלדי בטון של רבי קומות באמצע הכלום ושדות אינסופיים של שקעים ומעליהם גרוטאות מתכת מחלידות של משאבות, צצו המוני נוודים בשכלם ומנהגם, אבל עירוניים בעושרם, שטפו את המערב ופוררו אותו, לאחר שזה התמכר לנוזל שחור שהיה להם המזל להיות אחראיים להפקתו".

אני גם מדמיין את שאר החוקרים מבטלים בזלזול את התאוריה שלו, וממשיכים לטעון שלא ייתכן שכמה בדואים הכריעו תרבות כמו המערבית, ושבטח זו הייתה איזו מגיפה...

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-01-2010 בשעה 10:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2010, 18:30
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ישראל מעולם לא היתה תלויה..."

ישראל מעולם לא היתה תלויה לפרנסתה במשאבים *טבעיים כי, בניגוד לדרא״פ למשל, פשוט אין לה מספיק מאלו ע״מ לקיים אותה.

אכן כלכלת ישראל מתבססת על יצוא ידע, העניין הוא שיצוא כזה תלוי באוכלוסיה שתהיה מסוגלת לייצר את הידע הזה, היינו אוכלוסיה משכילה. אוכלוסיה כזו נוטה להיות דעתנית ומפונקת ובגלל שיש לה ביקוש בהרבה מקומות בעולם יש לה גם אופציות. עד לבערך לפני עשר שנים ראינו אוכלוסיות כאלו משגשגות רק במדינות שהיו או דמוקרטיות ליברליות (ארה״ב, מערב אירופה) או שעברו תהליכים שהפכו אותן ליותר ויותר דמוקרטיות וליברליות (טיוואן, דרום קוריאה שהכלכלה שלה פרחה במקביל לליברליזציה של המערכת הפוליטית שלה).

את האתגר הגדול ביותר לצורת החשיבה שאני מציג פה מציבה סין המודרנית, מדינה שבנתיים מצליחה בליברליזציה כלכלית ללא ליברליזציה פוליטית, ככזו סין קוראת תיגר רציני ביותר על התפישה המערבית ליברלית שכורחת את השגשוג הכלכלי במערכת פוליטית ליברלית דמוקרטית.

אני לא בטוח שהמילה האחרונה בסין כבר נאמרה (למעשה, בהיסטוריה, אין דבר כזה ״מילה אחרונה״ ), הממשלה שם שואבת את הלגיטימיות שלה מהיכולת להבטיח צמיחה כלכלית מהירה שספק אם ניתן יהיה לשמר לאורך זמן וכשהצמיחה הזו תיפסק או כשהשכווה המשכילה והמבוססת בסין תתרגל למצבה הנוחכי ותתחיל לתבוע לעצמה זכויות פוליטיות נראה מה יקרה.

כל ההרצאה המייגעת הזו באה כדי לומר שע״מ לשמר את יכולותיה הכלכליות אני מאמין שהחברה הישראלית חייבת לשמור על מיבנה דמוקרטי ומנהל תקין סבירים ועל חברה המובלת בידי אוכלוסיות שההתנהגות שלהם רציונאלית. עם אחוזים הולכים וגדלים של ילדים שלא הולכים למערכת החינוך הממלכתית ועם מיעוטים ענקיים, הערבים והחרדים, שאינם מחויבים לא לדמוקרטיה ולא לכללי ההתנהגות המקובלים במדינות המערב אני בספק למשך כמה זמן תוכל מדינת ישראל לשמר את יתרונה מול הסביבה. ייתכן, ולכן ציינתי קודם את סין, שניתן יהיה להקים פה מערכת דמוקרטית פחות שתצליח להבטיח שגשוג ובטחון (סינגפור, דוגמה נוספת) אבל אני בספק גדול, ולו רק בגלל ה״אופי הלאומי״ של הישראלים (שצייתנות היא לא המאפיין הבולט ביותר שלו).*

לסיכום, ואם לא איבדתי אותך עד עכשיו, אני טוען שעל מנת שלא נקצץ ראשים בעוד מאה שנים אני מאמין שאנחנו חייבים לשמור על חברה חופשית ומוסרית בסגנון מערבי.*

ישן 06-01-2010, 18:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ישראל מעולם לא היתה תלויה..."

איכשהו אולי איבדתי אותך כי המסקנה שלי מדבריך הפוך לגמרי.

עודף הליברליות הוא שגרם את הירידה שאנחנו מדברים עליה. כשנותנים לכל זרם ללמוד מה שהוא רוצה- זאת ליברליות! כשלא מכריחים אותם ללמוד את תוכנית הליבה- זאת ליברליות! העדפת ה"אני" על פני החברה- זאת ליברליות!

דווקא צריך קצת לצמצם את החופש המוחלט שיש כאן, בין אם לתקשורת או לבתי המשפט שמרשים לעצמם להתייחס לחוק כהמלצה ותו לא. צריך להכריח את כל בתי הספר ללמד את תוכנית הליבה שלא נגדל בורים שלא למדו מתמטיקה ואנגלית ונידונים לחיי רעב וקצבאות.

ולגבי ההערה השניה- אני לא אוהב לעשות את זה, אני מעדיף לצטט ממקורות שאני מכיר באופן אישי- קריאה או צפייה. אולי הגיע הזמן לראות את ההסרט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:42

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר