לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2010, 13:22
  moshnik moshnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.10
שאלות על מסוקים

לעת זיקנה (אחרי כעשור של מילואים) הועברתי לתפקיד בחטיבת חי"ר. ראוי לציין שאת שירותי הסדיר והמילואים עשיתי בשריון, ולכן מעולם לא ניתקלתי באופן אישי במסוקים. לאחרונה השתתפתי בתרגיל שבמהלכו זכיתי בעונג של טיסה ביסעור, ועלו לי כמה שאלות:
- למה הם נוסעים עם בגאז (מסדרון אחורי? כבש?) פתוח? אין הוראות בטיחות? אי אפשר ליפול החוצה? אני מבין שיש יתרון שמישהו מסתכל לאחור, אבל בכל זאת זה מפריע לי כשריונר.
- למה מסוקים "רצים" על המסלול? יש בזה יתרון? כשנחתנו בשטח ירדנו במקום, אבל כשעלינו (בבסיס ח"א כלשהו עם מסלולים) המסוק רץ לפני ההמראה.
- מה גובה הרוטור(? פלופלור?) האחורי? נראה כמו הנדסת אנוש לקויה לתכנן אותו כך שיוכל לפגוע באדם הממוצע.
- אני יודע שזה קטנוני, אבל למה אין להם שפריצרים בחלון? נהנתי לראות את המכונאי המוטס רץ להשפריץ מים על החלון לבקשת הטייס.
ומספר תובנות שהיו לי במהלך הטיסה:
- חשבתי שרק הגדוד שלי בנוי על מילואימניקים שבוזים, אבל מסתבר שגם חיל האויר ואפילו יחידה מבוחרת מסויימת שנתקלנו בה, בנויה על תשתית של מילואימניקים שבוזים.
- הטייסים נשמעים כמו חי"רניקים ברשת (כלומר, בלגניסטים וקשקשנים), ולא כמו שיריונרים שיודעים איך לדבר.
- כל האגדות על הצידנית עם האוכל המופלא של הטייסים התבררו כלא נכונות. זה אותו קלקר מכוער ובלוי שהיה לי בשטח. איפה מח"א?

בתודה מראש,
מוש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2010, 13:32
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moshnik שמתחילה ב "שאלות על מסוקים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moshnik
לעת זיקנה (אחרי כעשור של מילואים) הועברתי לתפקיד בחטיבת חי"ר. ראוי לציין שאת שירותי הסדיר והמילואים עשיתי בשריון, ולכן מעולם לא ניתקלתי באופן אישי במסוקים. לאחרונה השתתפתי בתרגיל שבמהלכו זכיתי בעונג של טיסה ביסעור, ועלו לי כמה שאלות:
- למה הם נוסעים עם בגאז (מסדרון אחורי? כבש?) פתוח? אין הוראות בטיחות? אי אפשר ליפול החוצה? אני מבין שיש יתרון שמישהו מסתכל לאחור, אבל בכל זאת זה מפריע לי כשריונר.
- למה מסוקים "רצים" על המסלול? יש בזה יתרון? כשנחתנו בשטח ירדנו במקום, אבל כשעלינו (בבסיס ח"א כלשהו עם מסלולים) המסוק רץ לפני ההמראה.
- מה גובה הרוטור(? פלופלור?) האחורי? נראה כמו הנדסת אנוש לקויה לתכנן אותו כך שיוכל לפגוע באדם הממוצע.
- אני יודע שזה קטנוני, אבל למה אין להם שפריצרים בחלון? נהנתי לראות את המכונאי המוטס רץ להשפריץ מים על החלון לבקשת הטייס.
ומספר תובנות שהיו לי במהלך הטיסה:
- חשבתי שרק הגדוד שלי בנוי על מילואימניקים שבוזים, אבל מסתבר שגם חיל האויר ואפילו יחידה מבוחרת מסויימת שנתקלנו בה, בנויה על תשתית של מילואימניקים שבוזים.
- הטייסים נשמעים כמו חי"רניקים ברשת (כלומר, בלגניסטים וקשקשנים), ולא כמו שיריונרים שיודעים איך לדבר.
- כל האגדות על הצידנית עם האוכל המופלא של הטייסים התבררו כלא נכונות. זה אותו קלקר מכוער ובלוי שהיה לי בשטח. איפה מח"א?

בתודה מראש,
מוש.

מאחור - "רמפה". לא הכל פתוח אלא החלק העליון בלבד.
המסוק "רץ" לפני המראה כשהוא כבד, זה יותר טוב מאשר להמריא בריחוף.
הרוטור האחורי ממוקם כתלות באוירודינמיקה, לא בהתאם לגובה אדם. עם זאת נראה לי שהוא עדיין גבוה לגובה אדם.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 08-02-2010, 16:58
  moshnik moshnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי luben_gulu שמתחילה ב "נדב"ר צריך להיות נקי וברור."

טוב. אז כן יש צורך בקודים(?) קבועים כגון אלה שפירטת, אבל כמובן שלא מטעמים של סודיות (אין חייל סורי שלא מכיר אותם). הסיבה למילים האלה היא שפה משותפת, אחידה וברורה בקשר. כמובן שאני מדבר על המילים ה"אמיתיות" ולא על השטויות שהמציאו החיילים (נוזלים בכל מיני צבעים, חצאיות ממינים שונים וכן הלאה). השווה אשנב, קודקוד ותורן לקרפ"ח, קרפ"ר וקרפ"א שנשמעים קצת פחות ברור בקשר.
מעבר לכך, המילים הללו הן רק חלק מכוונתי. הקשר הינו אחד מהכלים החשובים של המפקד (ושום ציד, ורד או משואה עוד לא החליפו אותם), ומפקד שיודע להשתמש היטב בכלי הזה הוא מפקד יותר טוב. לצערי, רק בפקודות השריון הקלאסיות עוד משתמשים בקשר כמו שצריך (קצר, תכליתי והכי חשוב, ברור). השווה מ"פ או מג"ד שריון שמחלק גיזרה או נותן פקודת התקפה לקשקשת המיותרת שיש בחי"ר (או כמו שגיליתי, גם בח"א) ותבין שימוש יעיל בקשר מהו. הייתי במספיק ארועים שקשר של מסגרת קטנה יחסית נסתם בשטויות ובדיווחים מיותרים.

נערך לאחרונה ע"י moshnik בתאריך 08-02-2010 בשעה 17:00.
ישן 08-02-2010, 17:55
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
איך שמעת את ה"רשת" של הטייסים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moshnik שמתחילה ב "שאלות על מסוקים"

קיבלת אוזניות והתחברת למערכת הקשר שלהם? שמעת את שיחותיהם עם הבקרה?

אה, ולגבי שאלתך על ההמראה. ראה את הקישור: http://www.stlouishelo.org/School%2...%20Required.pdf

בגרף הראשון יש קו שחור. זהו הקו המסכם את ההספקים הנדרשים מהמסוק. ראה שבמהירות אפס ההספק הנדרש הוא גבוה. יש מהירות שבה ההספק הנדרש הוא מינימלי. הטייס ישאף לטוס במהירות זו. לכן הוא "רץ" על המסלול ונעזר גם באפקט הקרקע, עד ללמהירות הרצויה ואז מנתק. יעיל מאד כאשר המטוס כבד. (בכלל, הקובץ המצורף מספק הרבה תשובות, חוץ מלשאלה לגבי הדיבור בקשר).

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 08-02-2010 בשעה 18:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר