לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2010, 12:39
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי overclock שמתחילה ב "עצוב שחייל משוחרר איבד עבודה בגלל גאווה פגועה של קצין בכיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי overclock
אם יודעים להדיח אלוף או מה שזה לא על "חוסר דיווח" אז שידיחו גם פה על התנהגות בלתי הולמת (אין לי דרך אחרת לבטא את החוצפה של מפקד חיל הים, לפחות לפי איך שהיא מוצגת בכתבה)

(מדים יש בריקושט/yad2)

והש.ג תמיד צודק?
תגובת דובר צהל [מהכתבה:]

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מפקד חיל הים הגיע ביום האמור, במדי צה"ל, וביקש להיכנס לנמל חיפה עם רעייתו. למפקד חיל הים אישור כניסה קבוע לנמל עם בני לוויה, מתוקף דרגתו ותפקידו. השומר בכניסה לנמל סירב לאפשר לאלוף להיכנס עד לסיום בדיקת האישורים כנדרש, והאלוף המתין. בסיום הבדיקה הודיע השומר לאלוף שאין לו אישור להיכנס לנמל. האלוף הסתובב ועזב את המקום. מאוחר יותר שוחח האלוף עם מנהל הנמל אודות האירוע ובדבר הצורך לרענן את אישור הכניסה שלו לנמל. על שהתרחש מכאן והלאה, הרי שמדובר בעניינים פנימיים של הנמל ואין לנו כוונה להתייחס אליהם". בתוך כך, ציין גורם צבאי כי האלוף צ'ייני מעולם לא ביקש או רמז על צעדים כלשהם שיש לנקוט נגד השומר, אותו הוא כלל לא מכיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2010, 14:27
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלמה30
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מפקד חיל הים הגיע ביום האמור, במדי צה"ל, וביקש להיכנס לנמל חיפה עם רעייתו. למפקד חיל הים אישור כניסה קבוע לנמל עם בני לוויה, מתוקף דרגתו ותפקידו. השומר בכניסה לנמל סירב לאפשר לאלוף להיכנס עד לסיום בדיקת האישורים כנדרש, והאלוף המתין. בסיום הבדיקה הודיע השומר לאלוף שאין לו אישור להיכנס לנמל. האלוף הסתובב ועזב את המקום. מאוחר יותר שוחח האלוף עם מנהל הנמל אודות האירוע ובדבר הצורך לרענן את אישור הכניסה שלו לנמל. על שהתרחש מכאן והלאה, הרי שמדובר בעניינים פנימיים של הנמל ואין לנו כוונה להתייחס אליהם". בתוך כך, ציין גורם צבאי כי האלוף צ'ייני מעולם לא ביקש או רמז על צעדים כלשהם שיש לנקוט נגד השומר, אותו הוא כלל לא מכיר.

מזכיר לי פרק ב"משפחת סימפסון", כאשר מר ברנס במכוניתו פוגע בברט והם נותנים בבית המשפט את הגרסאות שלהם.

ישן 14-02-2010, 16:05
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "..."

כמו שזה נראה (ולצערנו, היחיד שיכול לאמת את זה הוא מפקד חיל הים ומנהל הנמל) הרושם המתקבל הוא שמייד מפקד חיל הים ביקש לדבר או אולי התקשר ישירות אל מנהל הנמל, כשעושים מהלך כזה המטרה היא לייצר המולה. כשהמטרה היא להיכנס אז מתקשרים לרל"ש ומבקשים ממנו שיסדיר את העניינים כי המטרה היא להיכנס, ועכשיו, ושהוא ידבר עם מי שצריך (קרי אחראי משמרת או האחראי שמולו בד"כ מבוצעת ההתקשרות).

אף אחד לא היה ממהר לפטר את הש"ג אלמלא מישהו מלמעלה לא עשה בעיות/צרח צרחות/הפך כסאות וכו'.

לגבי הדובר... משום מה זה תמיד נשמע ורוד... הש"ג אמר למפקד "אין לך אישור" המפקד ענה "תודה רבה, מה אתה אומר, אולי נשב לקפה אח"כ" הש"ג סרב בנימוס כי יש לו דייט בוולנטיין...
(אל תאמין לכל מה שדוברים אומרים... הם יהיו עו"ד יום אחד)

ישן 14-02-2010, 17:01
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מה שמפריע לי"

[QUOTE=YHS]...עם כרטיס עבודה של רכב אפשר להיכנס לנמל?...QUOTE]

ידידי , אנ'לא מתייחס לכל הארוע (מכיוון שאין לי מושג מה באמת קרה שם) , אלא לנושא כרטיס העבודה בלבד , והתשובה היא "כן , אבל..." :

ישנן יחידות מסויימות שמס' הד"צ שלהן רשום באבטחת הנמל , ובמקרים מסויימים (ובהם בלבד ,
לא כבדרך קבע בחיי היומיום) מאפשר כניסה . חותמת הד"צ המוטבעת על כרטיס העבודה של הרכב היא האסמכתא לצורך זה . מס' הד"צ מאשר את השייכות ליחידה בלבד , ופרט לו נדרשת
כמקובל גם הזדהות אישית עם תעודה/ות .
חשוב לציין שבארועים מסוג זה קב"ט הנמל מיודע , ומתדרך בהתאם את המאבטחים בשערים .

מנסיון העבר (ואני כבר מ ז מ ן לא מעודכן...) , עם מאבטחי-שער וותיקים בד"כ לא היו בעיות ,
ועם צעירים דווקא כן , וזאת משתי סיבות -
האחת : החדשים מקפידים יותר מכיוון שחוששים "להיתפס בקלקלתם" ולאבד את המישרה .
השניה : חלק (קטן , אני חייב לציין) מהצעירים פשוט "תופסים תחת"...

כאמור , אין לי שמץ של מושג -למעט הפירסומים- מה קרה בשער , ואני יכול רק לנחש
שאם היה מאבטח וותיק בשער - הוא היה מזהה את צ'ייני ונותן לו לעבור , או לחלופין
אם הרל"ש היה מקדים טלפון לקב"ט הנמל - כל הארוע לא היה קורה...

ישן 14-02-2010, 13:36
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 02.06.07
אני יכול להעיד על חוויה הפוכה שהייתה לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "מאבטח הנמל לא זיהה את מפקד חיל הים - ופוטר"

בלילה גשום אחד בשנת 1972, עבדכם הנאמן שמר בלילה בשער של מפקדת פיקוד צפון (בנצרת). היה קצין כלשהו שניסה להיכנס ברכבו, ואני ברוב חוצפתי לא פתחתי את השער עד שהראה לי תעודת קצין, ורשמתי את הפרטים שלו ברשימה שניתנה לי עם עליית המשמר. למחרת בבוקר זומנתי למפקד הבסיס, כי אותו קצין הרים טלפון למב"ס.
הקצין היה תא"ל יקותיאל אדם ז"ל, רמ"ט הפיקוד, והוא אמר למפקד הבסיס שזו לו הפעם הראשונה שמישהו נוהג לפי הפקודות. למב"ס היה מבע מאד משונה על פניו, כאילו תקוע לו קיפוד בגרון, והוא העיר לי שאת קותי, היה עלי להכיר במיוחד שהוא היחידי שהיה חובש כומתה כל הזמן, וצריך לתת לו את הכבוד המגיע לו, ומה פתאום אני תוקע לרמ"ט פנס ועוזי בפנים ודורש תעודות, ומאידך שהפעם הוא סולח לי.....ושלהבא......וכאן השתנק קצת ונפנף לי להסתלק.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 14-02-2010 בשעה 13:39.
ישן 14-02-2010, 17:34
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני יכול להעיד על חוויה הפוכה שהייתה לי"

פעם ברצועת הביטחון ניסה להיכנס מח"ט הגזרה או מח"ט גולני (אני כבר לא זוכר) לאחד הבסיסים (מפג"ד כלשהו של גדוד של גולני). הש"ג סירב להכניס אותו עד שיראה לו תעודת קצין, המח"ט לא החזיק אותה איתו, והתחיל שם סיפור משעשע. למיטב זכרוני הש"ג והמח"ט התחילו בצעקות ודחיפות, אחר כך המח"ט הלך ובירר עם המג"ד למה הש"ג התנהג כפי שהתנהג. המג"ד התפקע מצחוק וסיפר לו שהחייל הספציפי הזה קיבל ריתוק ארוך כי לפני כשבוע הכניס קצין בכיר אחר ולא בדק לו תעודות, ומאז הוא עצבני...

הסיפורים שמספרים המג"דים על לבנון.. שווה להקים על זה אשכול נפרד.

ישן 14-02-2010, 19:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני יכול להעיד על חוויה הפוכה שהייתה לי"

בתקופת ביקורת כו"כ שמרתי בש.ג. של הגדוד בנפח.
מדובר על ש.ג. פנימי שכדי להגיע אליו צריך קודם לעבור בש.ג. של מחנה אחר.
ובכל זאת, ההוראות היו פשוטות: אפילו אם מגיע הרמטכ"ל ולצידו בורא עולם ומלאכי השרת וכולם מציגים אישורי כנסה בתוקף, הם לא יכנסו לבסיס בלי ליווי של הקצינ'תו או הרס"ג.

בעוד אני מעביר את השמירה בתכנונים "איך לשבור שמירה מבלי להיתפס" מגיע רכב צבאי אל השער המרותך בצדודית של מרכבה. אני ניגש אל הרכב ומזהה בקלות את מפקד האוגדה וסגנו: תא"ל שי אביטל ואל"מ גרשון הכהן.
את גרשון הספקתי להכיר עוד באזרחות ועד לא מזמן הוא היה המח"ט שלנו. עם אביטל ישבנו ביחד יומיים במוצב גמבה במהלך מבצע. הוא השתתף בשמירות והתורנויות ממש "אכלנו מאותו המסטינג".
לא הייתי זקוק לתעודות כדי לדעת מי היושבים ברכב.
אחרי הצדעות ובדיקת תעודות (בכל זאת) הודעתי להם שאני לא יכול לתת להם להיכנס והם יצטרכו להמתין לקצין תורן שיגיע ללוות אותם.
חוללתי לחמ"ל ללא מענה במשך דקות ארוכות.
כשקיבלתי מענה הסמל תורן אמר ש"הטרול" ישן והוא מפחד להעיר אותו.
אכן מדובר על קצין עם חזות מפחידה (עד היום כשאת צידי הראש חסר הצוואר מעטרים פלאפלים ולא ארונות) אבל המצב שלי נראה יותר בעייתי.
בסוף הקצינ'תו התעורר והגיע לש.ג. ללות את מפקדי האוגדה שעשו סיבוב של 5 דקות בבסיס ויצאו.
אני העברתי כמעט שעה מתוך השמירה עם שני אנשים מאד חכמים ומעניינים.
ובסופו של דבר גרשון עוד שיבח אותי באוזני המג"ד (מוטי כידור) על זה שהשארתי אותם בחוץ.

ישן 15-02-2010, 00:04
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]ובסופו של דבר גרשון..."

זה נטו עניין של נהלים.
הבעיה היא, שברגע שאתה נותן לאנשים תחום אפור, הם נוטים לנצל אותו לכיוון השלילי.

אני זוכר שבתור חייל צעיר בשיזפון/סיירים (וגם בתור סמל'תו ותיק יותר, אחר כך), ע"פ חוק היו מכניסים "מכרים" מהבסיס בלי תעודות.
ראיתי יותר מדי פעמים איך אנשים היו נכנסים אחרי שהיו אומרים- "נו, אחי, זה אני, דוד, מהאפסנאות, אתה לא מזהה?", והסמל'תו היה מכניס אותם. לא כי לא היה מקצועי או מוכוון משימה, אלא כי לא היה לו כוח להתעסק עם קח"ש עצבני על הבוקר שמעכבים אותו שתי דקות בסופה הממוזגת שלו על אישור כניסה לבסיס, או עם איזה נגד שיש לו רגשי נחיתות כי אומרים לו להוציא חוגר בש"ג.

כמובן שכל העסק השתנה לטובה (ואז, ללא ספק, חזר לעצמו בהדרגה), אחרי כמה ביקורות שראו את החלטורות שמתרחשות שם.
ישן 15-02-2010, 07:39
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]ובסופו של דבר גרשון..."

זו הפקודה!
וכנראה שפיספסת את הנקודה: גם אם הם מפקדי האוגדה עדיין הם לא יכולים להסתובב בבסיס בלי ליווי (וכשיש ביקות כו"כ מקפידים על הפקודות יותר מתמיד).
אני אנסה לתת לך משל. מקווה שהוא מספיק דומה.
לא מקובל שההורים יכנסו לדירה של צאצא (בן או בת) שעזב את ביתם (התחתן, עבר לגור עם חברה, סתם שכר דירה) בלי שהוא יפתח להם את הדלת. בד"כ, הדרישה של הילדים היא שההורים לא ישהו בדירה כלל אם הילדים לא בבית.

ישן 14-02-2010, 18:08
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
דעתך הצנועה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Rigbonn שמתחילה ב "לפי דעתי הצנועה, השומר פעם..."

שאתה בהחלט זכאי לה נישמעת כמו טוקבק שניזון מהתקשורת.
ותקשורת היא לב הבעיה כאן, לייצר כותרת עסיסית על גבם של מח"י ושל השומר.

יכול להיות שהוא פעל ע"פ הנהלים ויכול להיות שלא (אנחנו בודאי לא יודעים מה היה שם), אבל אני בטוח שמח"י הרים טלפון למינהלת הנמל ובצדק בטענה שאת מח"י חייבים לזהות מייד ולא לעכב אותו בדברים כאלה.
ההתלהמות הזו שמח"י הביא לפיטוריו היא דמגוגיה מרושעת, מי שהחליט על זה הוא מנהל החברה וסיבותיו עימו...

לי ניראה שהתקשורת לועגת למח"י, מחפשת סקופים שקשורים אליו - שימו לב איך Ynet מכנה אותו "אליעזר מרום (צ'ייני)", למה לא האלוף אליעזר מרום? האיש מפקד של זרוע אסטרטגית בצה"ל, הוא זכאי למלוא הכבוד וההכרה לא רק מחייליו אלא גם מהציבור ובודאי מהתקשורת!

אולי מכל הבאז התקשורתי הזה מח"י עוד יבקש להחזיר את הבחור חזרה לעבודה, באמת ניראה לכם שהוא ממשחקי כבוד יבקש לפטר שומר ולפגוע לו בפרנסה רק כי הוא לא זיהה אותו?

אפרופו סיפורים, יש סיפור על רפול שהגיע לביקורת בבסיס והש"ג לא זיהה אותו, לכן קרא לקצין התורן שמייד זיהה את הרמטכ"ל ונתן לו להיכנס.
הרמטכ"ל ביקש מהש"ג את החוגר שלו ורשם שם משהו כמו "מומלץ לסמל במהיום"

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-02-2010 בשעה 18:22.
ישן 14-02-2010, 19:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "דעתך הצנועה"

אתה צודק.
אנחנו לא יודעים את העובדות והתקשורת מנפחת.
מזה התקשורת מתפרנסת.

ויחד עם זאת, אם אין לאלוף אישור להכניס איתו אזרחים לנמל האזרחי אז לשומר אסור להכניס אותו.
דמיין מקרה קיצוני שהאזרחית החביבה מכריחה את האלוף להכניס אותה (ומי יודע מה עוד) לתוך הנמל במכוניתו.

אין אישור = אין כניסה, תעשה פרסה או שתשיג אישור.

ישן 15-02-2010, 08:55
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "לצערי"

עם הטענה שהוא זכה לזיזול הזה.

גם לי ניראה שיש בעייתיות עם ההתנהלות שלו במקרה הזה (אם אכן כך היו הדברים), להציג כרטיס עבודה של רכב ולהכניס את אשתו ללא אישור לנמל האזרחי (למה בכלל אין לה אישור גורף לכניסה לנמל?) ניראה לא תקין ולו רק מסיבת דוגמה אישית לחוק וסדר.
הרי מדו"צ מסרו שלמח"י אישור כניסה קבוע לנמל יחד עם בני לוויה, מין הסתם שימוש באישור הזה היה פותר את העניין.....

ועכשיו אני מתחיל את טענות הזכות שלו:
יש כאן כשל מערכתי:
1. של נהלי חברת השמירה, מאבטח חייב לדעת לזהות את האח"מים שניכנסים לנמל (גם אם הוא אח"מ צבאי שניכנס לנמל אזרחי) מבלי לבזבז את זמנו של הניכנס על זיהוי (לא על האישור).
2. למה מס' הדואר הצבאי של כרטיס העבודה של הרכב של מח"י לא מופיע ברשומות הנמל כדואר צבאי מאושר לכניסה?

מח"י הגיע לנמל יחד עם רעייתו, למה בתקשורת כתבו "מה גם שישבה לידו אישה בלבוש אזרחי וללא אישורים", למה לא לכתוב "רעייתו"? כי "אישה בלבוש אזרחי" נשמע יותר עסיסי, אולי בדמיון של הקוראים זה גם מתקשר לתקרית מועדון החשפנות ....

התקשורת מחפשת להציג אותו כנער שעשועים, כברדקיסט, כאחד שאפשר להוציא מהמעשים הקטנים שלו כתבות עסיסיות....

חיל הים נימצא בתהליך התעצמות באמל"ח וכ"א, החשיבות הלאומית האסטרטגית שלו עולה ועוד צפויה לעלות, מי שלא רואה את המעורבות של האלוף אליעזר מרום בכל התהליך הזה כניראה עיוור, הוא לא פקיד שמעביר ניירת מצד לצד על דברים שכבר ניקבעו לפניו או בלעדיו.

צריך לתת קרדיט לאיש ולהפסיק להציג אותו כמו שהתקשורת עושה (גם אם הוא לפעמים עושה טעויות וכולם עושים טעויות כולל מח"א, אלופי הפיקוד והרמטכ"ל - רק עליהם לא שומעים).

יוסיפון כתב בתגובה להודעה הקודמת שלי "אנחנו לא יודעים את העובדות והתקשורת מנפחת. מזה התקשורת מתפרנסת"
הבעיה היא שהתקשורת לא רק מתפרנסת מזה אלא גם מעצבת את דעתם של המקשיבים לה (תקראו כמה טוקבקים מלאי שיטנה למח"י יש, ח"כ עלובה אפילו קראה לפיטוריו בעקבות האירוע כביכול של מועדון החשפנות) וזה כבר מסוכן ברמה הלאומית ועושה עוול לאיש ברמה הפרטית.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 15-02-2010 בשעה 08:59.
ישן 15-02-2010, 16:41
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא מסכים"

אני מקווה שאף נושא משרה לא יהין לטעון שמאבטח חייב לדעת לזהות אח"מים שנכנסים.
העוזר הפרלמנטרי והלוביסט חייב להיות אלוף בפרצופים וליקוקם,
המאבטח צריך להתרכז בשינון פרצופים של בעייתיים ידועים, לפני כל פרצוף אחר.

היום זה מתמנה, מחר השני, והמאבטח בכלל אמור לזהות מי בעל אישור כניסה וללא סימנים מחשידים ומי בעל סימנים מחשידים (גם בהתנהגות), ואולי יש לו אולי אין לו אישור כניסה.
המאבטח המקצועי נדרש לבצע הליך זיהוי לנכנסים למתחם על מנת שהמתחם יוכל למלא את התפקיד שלשמו הוא קיים.
המאבטח המקצועי נדרש להפעיל שיקול דעת לגבי כל מי שמנסה להיכנס כדי לתת מענה מלא למצבים בהם מנוצל בעל אישור כניסה על ידי גורם שאינו רשאי להיכנס או אף גורם מזיק (או עוין אם תרצו).

נושא משרה, בכיר או לא, שבוחר בדרך של "אני ואני ואיך אתה לא מכיר אותי" מציג עצמו כלא יותר מאשר "אני ואפסי עוד" ואידך זיל גמור.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 14-02-2010, 20:27
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אצלנו בצמ"פ גם קרה משהו מעניין...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "מאבטח הנמל לא זיהה את מפקד חיל הים - ופוטר"

אחד החבר'ה בצמ"פ במחזור שלי (לא זוכר מי), שמר בש"ג בשעות הערב. גם לנו - כמו לרוב החיילים בצה"ל וכמו שיוסיפון תיאר - מעבירים בעליית משמר ש"גם אם הרמטכ"ל מגיע ברכב לש"ג עם שר הביטחון, ואתם מזהים את שניהם, אתם בודקים להם תעודות".
בקיצור, מגיע לש"ג רכב, וברכב יושב המח"ט (מח"ט 500, זה שכיהן לפני תורג'מן - לא זוכר את שמו). הבחור בש"ג לא מאבד את העשתונות, מה גם הוא ממש לא מזהה את המח"ט, ודורש ממנו להציג תעודות. המח"ט מתעצבן וצועק על הש"ג "אתה לא מזהה אותי"? בתגובה, הבחור בש"ג דורש שוב לראות את התעודות של המח"ט, רק הפעם ביותר תקיפות. המח"ט חוטף קריזה וצועק "איך? איך אתה לא מזהה אותי?!" (אולי זה כי אנחנו צמ"פניקים ואנחנו כבר לא מזהים את עצמנו במראה, כי כל היום אנחנו בשטח ומעולם לא יצא לנו לפגוש את המח"ט?). הבחור בש"ג לא מתבלבל, מרים את הנשק ומכוון אותו לפנים של המח"ט וצועק עליו שיראה לו את התעודות. המח"ט תופס לבחור את הנשק בקנה, ומתחיל לצעוק עליו "למה הקנה שלך מלולכלך?! איך אתה עולה לשמירה בלי לנקות את הנשק?!".
למזלם של שניהם, המפקד התורן מתעורר מכל הרעש הזה ומאפשר למח"ט להכנס לבסיס... המח"ט ממלמל משהו על פילים בקנה ונוסע לדרכו...
לא זכור לי אם עשו משהו לבחור שעמד בש"ג

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-02-2010, 11:30
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כרגיל, האמת נמצאת אי שם באמצע, אם בכלל

לטענת חברת אבידר (אשר מאבטחת את נמל חיפה), פיטורי המאבטח לא נבעו אך ורק מתקרית מח"י, כי אם מתקלות נוספות/אחרות.
ראו הכתבה בידיעות חיפה:
http://www.yedhaifa.co.il/details.asp?cat=12&page=2

מהיכרות אישית עם מקרים דומים שהגיעו לתקשורת, לא כל מה שפורסם זה באמת מה שקרה.
לפעמים אחד הצדדים מספר את "האמת שלו", ולפעמים באמצעי התקשורת מתפרסמת "אמת אחרת", כזו אשר משרתת אינטרסים מסוימים.
רק בשבוע שעבר הייתי מעורב בארוע שבו המציאות עוותה (בכוונה, אותו כתב אפילו לא הסתיר את זה בעת הסיקור) ע"י אחד מכלי התקשורת בצורה שנראית יותר פיקנטית.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 15-02-2010 בשעה 11:37.
ישן 15-02-2010, 16:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

קרה לאבא שלי כקצין תורן,כאשר עוד היה עושה מילואים, בבסיס מרכזי בארץ משהו דומה עם ביטחון שדה.
להבדיל מהמקרה הזה הביטחון שדה יצא מזה רע מאוד ומפקד הבסיס נתן גיבוי מלא לאבא שלי כקצין תורן של אותו בסיס והחייל הפשוט בשער לא קיבל שום עונש. ביטחון שדה עבד לא לפי הנהלים ואבא שלי כן עבד לפי הנהלים.
מצד שני קרה לאבא שלי סיפור דומה בנמל חיפה בשער האזרחי, כאשר האוטו של אח שלו נתקע בנמל והוא הפליג משם והבת שלו נתקעה בנמל עם האוטו. אבא שלי לא קיבל רשות כניסה מהמאבטח בשער אז הרים טלפון לחבר שלו בכיר בנמל ואמר לו, שיסדר לו אישור כניסה חד פעמי לחלץ את הרכב של אח שלו ושהמאבטח בשער היה בסדר גמור ונהג לפי הנהלים ושלא יעשה למאבטח כלום.

אלוף בצה"ל צריך לשמש דוגמא לחיילים ואזרחים ולא לנהוג במאבטח בצורה הזאת.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:25

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר