לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2010, 08:02
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
משתכרים פחות מהממוצע ויש לכם ילדים בגיל בי"ס? עיריית ת"א תשיג לכם דירה ב-420 אלף ש"ח

הנהלת עיריית תל אביב תאשר היום קריטריונים להקמת פרויקטים בעיר לדיור בר השגה לשכירות או לרכישה. זאת בהתאם להמלצת הוועדה העירונית שהוקמה לצורך בדיקת נושא דיור בר השגה וגיבוש המלצות.

על פי הדו"ח שהציגה הוועדה בפני הנהלת העיר, הדירות שישתרעו על 60-80 מ"ר יוקצו לזוגות ששכרם החודשי הוא עד גובה השכר הממוצע במשק (כ-12 אלף שקל נטו לזוג) ושאין בבעלותם דירה אחרת. 70% מהדירות מיועדות לזוגות עם ילדים. לפי הערכות, הדירות יותאמו לרמה סוציו-אקונומית של העשירון החמישי, ומחיר דירת 80 מ"ר יגיע לכ-420 אלף שקל (לפי חישוב של כ-5,300 שקל למ"ר). הדירות יוצעו לתושבי תל אביב או למי שגר בעיר במשך שלוש שנים רצופות, בהצגת תעודה מזהה והתחייבות שאין בבעלותו דירה נוספת. גובה שכר הדירה לא יעלה על 25% מגובה השכר החודשי. כלומר, שכר הדירה ייקבע לפי יכולת הזוג.

הדירות ייבנו על קרקעות עירוניות וביזמות פרטית ויועמדו להשכרה לתקופה של 5-15 שנה. בעירייה מציינים כי גם אם שכר הדירה לא יהיה שונה בהרבה מהשכירות בשוק החופשי, ייהנו הדיירים הזכאים משכירות יציבה לפרק זמן ממושך ומוגדר מראש, ללא תלות בגחמות של בעלים פרטיים. בתום תקופת השכירות תתאפשר מכירת הדירות כדיור בר השגה לקונים העומדים בקריטריונים של העירייה. עם זאת, שיעור החזר המשכנתא החודשי לא יעלה על 35% מהשכר של הזוג הרוכש.

http://www.themarker.com/tmc/articl...0100301_1152938
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2010, 08:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עיריה לא צריכה לספק דירות ולא ניתן להעריך עוני/עושר ויכולות על סמך משכורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "משתכרים פחות מהממוצע ויש לכם ילדים בגיל בי"ס? עיריית ת"א תשיג לכם דירה ב-420 אלף ש"ח"

ברגע שמוכנסת למשוואה עסקת נדל"ן קורצת ישתלטו על המיזם באמצעות קומבינה פשוטה כאלה שיודעים לעשות מונקי ביזנס ואינם מצויים באמת במצוקת דיור.

האם הגיוני שזוג חרוץ המתאמץ יותר ומרוויח 500 ש"ח יותר מהסף - צריך להיות מורחק מסיוע שכזה בעוד יורש אמיד העובד במשרד של אביו יכול לשחק עם השכר [הפקטיווי כמובן] בכדי לזכות בבוננזה?

בקיצור, את הפטנט של 'מעונות עובדים' כבר ניסו בעבר ואיכשהו רוב הסוציאליסטים העשירים שזכו לשכון באלה שבמרכז ת"א היו במצב 'קצת' יותר טוב מהפועלים הפשוטים והעובדים העממיים שנאלצו לממן בעצמם במחיר יקר יותר דירות דלות יותר.

אני מריח שמישהו מבשל כאן 'קומבינה'....

* מינימקס, אין צורך שתרוצי. הם ממש לא מתכוונים אלייך
ישן 01-03-2010, 09:31
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "עשיתי חישוב כזה:"

אני אחסוך לך את החישובים המסובכים:

לקחת דירה במשכנתא, פירושו לשלם פי 3.5 מהמחיר, 350 אחוז במקום 100 אחוז. זו ההלוואה הכי גרועה ללווה, והכי טובה למלווה.

והם רק מחכים לכאלו שלא יכולים להחזיר: בדירה מפונה, נמכרת בסכום מצחיק שחלקו נאכל ע"י עוכרי הדין שפעולתם היא ניירת משוכפלת, והלווה המסכן נותר חסר כל.

גם רכב בליסינג הוא שוד לאור היום, באחוזים דומים, אבל פה יש פיתרון, והוא הלוואה בנקאית רגילה.

עסק טוב נוסף הוא השכרת רכב, למשכיר כמובן, לא לשוכר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

ישן 01-03-2010, 09:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה בודק את הנתונים שאתה מביא?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "אני אחסוך לך את החישובים..."

1. החזר עבור משכנתא לאזרח הממוצע לא עובר אפילו את ה 50% תוספת (דהיינו 1.5. בטח לא 3.5). מאיפה הבאת את הנתון של 3.5?
2. עבור אזרח עם "קרדיט" סביר, משכורת סבירה ומשכנתא שהקרן שלה לא עוברת אחוז מסויים מערך הנכס משכנתא היא לרוה ההלוואה הטובה ביותר שהוא יכול לקבל. תחפש בגוגל "מחשבון משכנתא" או "מחשבון הלוואה", תקליד נתונים ותווכח בעצמך.
3. חכירת רכב (ליסינג) היא בעלת זיקה הדוקה לתשלומי מס של חברות, ולכן החשבון שאתה עושה לא רלוונטי. המטרה הבסיסית היא להמנע מ"ניפוח" שווי הנכסים שבבעלות החברה, ורכב בליסינג אינו נכס בבעלות החברה. גם כאן החישוב שלך לא נכון ולא מבוסס על נתונים נכונים.
4. הכי נכון, למי שאין לו דודה ערירית שנפטרה והותירה דירת 4 חדרים ליד הבימה, זה לחסוך, לחסוך ולחסוך מהרגע הראשון שבו אתה עובד. ככה תזדקק להרבה פחות הלוואות, ואז גם התנאים שלהן יהיו נוחים יותר (המלווה "שקט" כאשר שווי הערבון הוא גבוה הרבה יותר מאשר קרן ההלוואה). הבעיה היא שאז לא נהנים מהחיים.
5. נכון לא פחות זה לשלוט על ההוצאות בחיים שלך. למרות שאני אשכנזי (קריצה לנודניקים) לא קיבלתי מימי שקל מאיש מעבר למתנות רגילות. שילמתי 7 שנים שכר לימוד, גרתי בדירות סבירות תמיד, אף פעם לא חסרה לי כוס קפה או לא היה לי כסף לטיפול רפואי. אף פעם לא עמדתי בסכנת עיכול, מעולם לא קרה מצב שעמדתי לפני שוקת שבורה בעניין החזר הלוואה, ולא חזרו לי המחאות (פרט לסיבות טכניות). לא קיבלתי מילגות או הנחות משמעותיות בשום דבר. מצד שני אני מסתכל מסביב ומכיר את המתלוננים, ומכיר גם את האי שליטה שלהם על חייהם- הזמן בו פדו אופציות בהמון כסף ושרפו את רובו (אז לא שמעתי מהם תשבוחות על מדינת ישראל, אגב) וגם זוכר איך איבדו שליטה, לא התעוררו אפילו עשעוד היה אפשר, ואז התחילו ליבב (ואז היו המון השמצות על מדינת ישראל).
6. חלק נכבד מנפגעי ההלוואות למיניהם אחראיים לא מעט למצבם. ישראל רחוקה מאוד מהמצב של ארה"ב שבה התקיים עולם מסחרה בהלוואות "שוק לבן".

ישן 01-03-2010, 11:30

כאשר יום אחד לידך בפארק יושבות 4 נשים כבודות בנות 70
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סעיף 5 הוא החשוב מכל. לא להכנס להוצאות על חשבון הפנטזיה."

שהייתי מהמר שהן שייכות לדור של "אל תמלא טוטו, אין ברכה בהכנסה שלא מעבודה" מדברות ביניהן ומסכימות ש"אבל אין דבר, שהנכדה תעשה מה שהיא מרגישה ומה שכיף לה איתו ולא כמונו שהתחתנו בגיל 20 ועשינו מה שאמא אמרה" (היא כרגע סיפרה שהנכדה עזבה לימודי ראיית חשבון "כי היה משעמם לה", ונסעה בכיוון אחד לסברינה האטלאנטית, עם החבר שאך הכירה ושהוא תייר מברבדוס, ושם היא מתכוונת להרוויח הרבה יותר כסף כדילרית בקזינו) אז אתה מבין איפה שורש הבעיה: הריצה כמו דרוויש מעופף מקיצוניות אחת לקיצוניות אחרת. אם סבתא עבדה כל החיים תמורת אותה משכורת, גרה באותה דירה ונסעה שנים באותו אוטו, אז זה אומר שהנכדים חייבים לעשות את ההיפך המוחלט. ואם ישכנעו אותך, ע"י טפטוף מסרים מתמיד, ש"לאיש אין הזכות לשלול ממך את מתת ה"סבבה בחיים" בכל רגע ורגע נתון", אז פתאום גם נורא קשה ומדכא לך לקום בבוקר לאשכרה סתם יום שלא קורה בו שום דבר מרתק. סיסמא שמתאימה לכ"כ הרבה אנשים "לחיות בסבבה מוחלטת, או לפחות לפשוט רגל trying to".

ישן 01-03-2010, 11:50

אני דיברתי על "אבדן כסף" ריאלי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הערה קטנה- זה נע בין שקל..."

יש עניין עליית שווי הנכס (ותמיד כמעט יש) שמקזזת הרבה מעליית המדד, אם לא כולה (כמו בשנים האחרונות).

דיברתי גם על מקרה של מי שבא כבר עם סכום במזומן, מה שאומר שתנאי המשכנתא טובים יותר.

קל מאוד להיות היסטרי (וזה מאוד חביב ונפוץ, אבל הופך למעורר רחמים אצל אנשים מבוגרים אחרי גיל מסויים) בעניין המשכנתא, אבל עוד לא שמעתי על חברה בעלת קווי דמיון לשלנו שבה אין תופעה כזאת (הצורך להיות תלוי במכשירים פיננסיים, ולא לחיות על "טיס אוטומאטי") . הבכיינות הזאת נראית לי, שוב: בשלב זה של חיי, כמו התייפחות שלא לצורך. הישראלי הממוצע מחונך שלא להבין דבר בכלכלת משק בית (או כלכלת מיקרו בכלל), במיסוי (במדינות אחרות אנשים באותו מיקום בסקאלה החברתית Do my taxes על בסיס קבוע!) ןמאידך מסיבות פופוליסטיות מתורגלים ליבב תמידית על מצבם הכלכלי. גיליתי, ואל תספר לאף אחד, שאם אתה למד קצת יותר כלכלת משק בית במיקרו (וזה עשיתי עוד לפני שהייתי חייב ללמוד כלכלה במסגרת התואר...), טורח להבין את המנגנון שמאחורי שלל המכשירים הפיננסיים שמשרתים אותך (הלוואות, משכנתאות, אוברדראפט וכו') אתה לא רק משפר את מצבך הכלכלי, עדיין עם אותם נכסים שהיו לך מאז ומתמיד, אלא גם מרגיש הרבה יותר בטוח וחרד. מצד שני משעמם לך משום שכל אלמנט הבכיינות מאבד מערכו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 01-03-2010 בשעה 11:52.
ישן 01-03-2010, 12:08

בלא מעט מצבים רכישת דירה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אכן יש הבנה גדולה יותר בנושא..."

היא המצב היליד בחייו של תא משפחתי שבו הם (בשיקלול כלל הגורמים) עושים צעד כלכלי שמביא להם רווח בטווח הארוך:

1. ישראל היא מדינה נטולת "שפע" ומאידך כמעט כל הישראלים מנסים כמיטב יכולתם לכסות הוצאות שאופייניות לחברת שפע (לך להום סנטר בשבת, תראה מה אנשים קונים, לאיזה אוטו הם מכניסים את מה שהם קונים, תסתכל עליהם טוב ותנסה לנחש כמה הם משתכרים). המשכנתא אמנם נראית דרקונית, אבל לא מעט ממה שהולך לבנק למשכנתאות היה "מתאדה בלי להותיר עקבות" לתוך איזה מטבח חדש, ריהוט גן למרפסת השמש (אני רואה אותם מעלים אבק מעל שדרות משה דיין) או טיול 20 יום מאורגן לסין שנה אחרי שנסעו לאוסטרליה וניו זילנד. זה שונה מאוד מהמצב בארה"ב, לדוגמא, שם ישנה התפרעות מוחלטת בהוצאות (וחברות האשראי גם אפשרו זאת) אבל מצד שני אדם בעל משרה מסודרת יכול להשתכר מצויין.

2. לא מעט שנים שערך הנדל"ן עולה בהתמדה ואחרי 20 שנות משכנתא יש לאדם בידו נכס בשווי כספי גבוה.

3. כשהזקנה מגיעה (טוב לא ממש זקנה... 65 ) וגם אם אתה עובד כבר אין לך האפשרות לעשות "סיבוב" ולהגדיל הכנסות, אתה כבר לא ממש מבין איך להכנס בהצלחה לדיי טריידינג וכבר אין דודות שנפטרות ומשאירות לך ולאחים שלך דירה בירושה, אז הדירה שלך היא הבטחון הכלכלי שלך. מקובל מאוד היום למכור בכזה גיל את דירת ה-5 חדרים, לעבור ל-2 חדרים במגדל מצוייד (מכון כושר, בריכה, חברת ניהול ושומר 24/7) ובעזרת היתרה לרפד את החיים.

4. קח בחשבון שכמה כמה שנים יש אפילו ניסים של ממש: ערך הדירה שלך קופץ בלי פרופורציה, או אפילו מה שהיה בסביבות שנת 1980 כאלפי ישראלים גילו שמשרד השיכון (דוד לוי) ביטל את המשכנתאות שלהם משום שלא היו צמודות והאינפלציה הביאה למצב שבו הבול שעל מעטפת החשבון החודשי עלה יותר מאשר שווי ההחזר...

ישן 01-03-2010, 12:36

מי שהיה זוג צעיר בשנת 2000, לדוגמא
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה שהם לא יודעים לחסוך אני..."

(תחילת 2000, לא אחרי ה 29/9/00) ובחר את הבחירה שאתה מציע, די הפסיד. ערך הדירות עלה פלאים, שכר הדירה עלה אפילו יותר.

ישנם עוד כמה אלמנטים שחשוב לקחת בחשבון:

שכירות זה קוץ בתחת בגלל העבודה מול המשכירים (ובטח הם יגידו הפוך, אבל אני יוצא מההנחה שאתה בסדר).
שכירות זה לעבור דירה כל כמה שנים, וזה דבר מאוד מאוד לא נוח ככל שאתה מתרחק (על סקאלה של שנים בודדות) מ"זוג צעיר וטרי"
שכירות זה מגורים בדירה שאתה לא יכול (או רוצה) לעצב לפי מה שנוח לך.

בקיצור: שכירות זה הרבה פשרות. לפי החישוב שלי (וגרתי שנתיים בשכירות כשכבר הייתה לי משפחה מסיבות אי התאמת הדירה הקודמת, כאשר היה עדיף לא למכור אותה שנתיים מסיבות כלכליות) זה גם לא מאוד משתלם בתנאים הקיימים (כן: אם יש לך משכיר שהוא אחלה בנאדם, הדירה היא בובה ואופציה לעשור... אז כן, שכירות זה משתלם).

ישן 01-03-2010, 09:07

פיזור אשליות וחלומות בסגנון "כוכב נולד"
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "SMOKING PIPE DREAMS מישהו..."

"כסף גודל על העצים, זה רק האנשים הרעים שמונעים ממך לקטוף"
"אתה לא באמת חייב לעבוד קשה בשביל להגיע לא' וב', עכשיו נעזור לך להמנע מזה:"
"לאיש אין זכות למנוע ממך כל מה שאתה רוצה להשיג, ואם אתה לא מצליח אז בהכרח יש איזה בן 5ונה שעומד בדרכך ואנחנו נטפל בו".

אני כבר בנקודה בחיים שבה אני יכול להסתכל אחורה על משך זמן סביר מאוד בשביל שיהווה "מדגם" סביר של שנים ושינויים: ברור שגם עם עבודה קשה, ומזל סביר, עדיין לא הכל גן עדן של שושנים, אבל די בטוח שכל אלה הסומכים תמידית על ה"אודישן הבא" (גם אם זה הנס הכלכלי הבא) איכשהו לרוב נשארים מאחור... אתה פוגש אותם עשור אחרי והם עדיין מדברים על האופציה של ישראמקקה, המגרש ההוא שבטוח מחר ערכו יוכפל ועל זה שאומרים שתוך שנה שנתיים יהיה אפשר לקנות מאזדה חדשה 1600 ב 23 אלף ש"ח. בעוד עשור הם עוד יהיו שם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר