לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2010, 02:17
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
גיוס לקרבי - לאן הכי כדאי?

היי

אז אחרי שמודיעין דחו אותי, אני החלטתי שאני הולך לקרבי ואני שלם לגמרי עם ההחלטה. אני יודע שזה יהיה קשה מאוד, מבחינה פיזית, נפשית וחברתית.
עדיין לא קיבלתי מנילה. ייקח זמן כי הגיוס שלי הוא ב-14.3.11.
הפרופיל שלי הוא 82, אז אני לא יודע אילו אפשרויות יופיעו לי במנילה.

בכל מקרה, לאן כדאי להתגייס? לאיזו יחידה?
האם נ"מ זה כדאי? כעיקרון אבא שלי רוצה שאני אלך לשם. אבל אני לא מרגיש שלם עם זה. נכון שזה יותר פשוט מלהיות ביחידה קרבית רגילה, אבל החלטתי שאם כבר - אז כבר. אם כבר קרבי, אז עד הסוף.

חשבתי על גבעתי, מה דעתכם?

(לא הייתי ביום סיירות. אני כנראה אלך ליחידה קרבית רגילה. לא יודע אם דחו לי את היום סיירות לפעם הבאה.)

בכל אופן, אשמח להמלצות ליחידות קרביות.

תודה, אלון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2010, 10:45
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "גיוס לקרבי - לאן הכי כדאי?"

כל אחד ומה שמתאים לו.
אם אתה שואל לדעתי האישית, אז אומר לך את דעתי האישית בלבד, על סמך נסיוני וחוויותי האישיות.

אם יש לך אפשרות להתמיין לסיירות, נסה להתמיין אליהם. אם לא, והגיוס שלך הוא גיוס קרבי רגיל, אז לך לגיבוש צנחנים, תזיע יום אחד אבל זה כנראה שווה את זה, אם עברת משם תוכל להתמיין לפלס"רים שלהם.

אם לא, זה כבר תלוי בך, האם אתה אוהב סתם לקרוע את התחת או גם ללמוד על כלים שונים.
אם חי"ר עושה לך את זה, אז לך לאחת מחטיבות החי"ר(נח"ל, גבעתי, גולני, כפיר), וגם שם כמובן תוכל לעשות גיבושים שונים.
אם אתה רוצה לשלב קרבי עם קצת מעבר, אז הייתי ממליץ לך על הנדסה. הסיבה היא, כי הם עושים הכשרה חי"ר(רובאי 07) ובנוסף עושים הכשרה מקצועית בתחומים שונים, חבלה הנדסה וכו', כמו"כ תוכל להגיע לגיבוש יהל"ם שזה לדעתי יחידה ממש טובה, מהכירות איתה ועם האנשים שלהם, אם כי קח בחשבון שההכשרה היא אינטנסיבית מאד.
אם פחות מעניין אותך הנדסה אז יש את שריון ותותחנים, בשניהם יש כלים מעניינים שניתן ללמוד עליהם, יש כ"א טוב לדעתי, ניתן להתמיין לסיירות, בשריון יש את פלס"ר שריון, שהוא די מוערך, ובתותחנים יש את מורן, זיק, ורוכב שמים. ושלל מערכים שונים שהם לא סיירת אבל תחומי גיוון רבים. כמו"כ בשניהם יש מסלול קידום הכי מהיר בקרבי. שזה בערך שמונה חודשים מסלול, 4 חודשים מפקדים, ו8 חודשים קצונה.

ויש את נ"מ, שאת האמת אני לא מכיר את המערך שלהם מבפנים, אבל לדעתי הם הכי פחות בשטח בשגרה ובחירום, אבל, גם שם ניתן להתמיין לפלס"ר שלהם, והם עושים קווי חי"ר כמו כולם, למרות שיש כאלה שאומרים שיש להם טאבו על קווי חי"ר טובים יותר, לדעתי הם כמו כולם.
אבל לנ"מ יש יתרון אחד גדול, שהם שייכים לחיל האוויר, וממילא בדרך כלל יש להם תנאים הרבה אבל הרבה יותר טובים. יש שם כ"א טוב, כמו"כ ראיתי ושמעתי על הרבה שהתקדמו בתוך חיל האוויר דרך נ"מ.

שירות מהנה ומועיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר