לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2013, 13:53
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "כתבה שהכנתי בעקבות השרשורי מיליטריה בEBAY"

אני חייב לציין שבהתחלה חששתי מלהשתתף בכתבה אבל רשף914 עשה את הראיון בצורה מאוד מקצועית ועדינה. די נהנתי מהשאלות שלו ושמחתי לשתף אותו באוסף שלי. זה לא סוד שכבר זמן רב אני מנסה לפרסם את האוסף. חוץ מהצגת האותות בפני אנשים מעת לעת, אני חושב שמורשת צה״ל צריכה לקבל במה יותר רחבה ממה שיש היום.
ובהמשך למה ש b.a. כתב, זו בדיוק הבעיה. אנשים רבים שומרים את הדברים החשובים כל כך הללו בבויידם בבית ובמקרים רבים הנכדים לא יודעים כמה שסבא שלהם היה גיבור.
אני אספר לכם שלפעמים אני מקבל כל מיני פרטי צבא (אותות, סיכות, ואפילו מדים) והמשפחה לא מודעת לחשיבות של הדברים הנמסרים לי. אני טורח לציין זאת בפניהם ולפעמים מסרב לקבל מהם דברים שצריכים להישאר במשפחה.

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 22-09-2013 בשעה 13:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2013, 16:18
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כל הכבוד... כל הכבוד!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "כתבה שהכנתי בעקבות השרשורי מיליטריה בEBAY"

כל הכבוד לאספנים ששוקדים על שימור הפריטים הללו !
יהיה כמובן מי שיגיד שמדובר באספנים אשר "בסופו של דבר האינטרס הוא להגדיל את האוספים שלהם"...
(אני אישית כבר "זכיתי" לשמוע לא אחת אמירות שכאלה בהקשר שלי...
אולם אין זה צריך לרגש איש!
מדובר בלא פחות ממלאכת קודש שבזכותה עדיין דבר מה מהמורשת וההסטוריה של המדינה הזאת נשמר באהבה גדולה!
הזלזול, חוסר האכפתיות וחוסר העניין של הדורות הנוכחיים כאן בכל מה שקשור לנוסטלגיה/הסטוריה ישראלית הוא פשוט מזעזע!!!
הלוואי והיינו לומדים לרכוש כבוד לפריטים שכאלה כפי שלצורך העניין האמריקאים או הבריטים רוכשים כבוד לפריטים דומים משלהם!
לצערי... זו המראה של פני הדור!

אז לאחר כל הקיטונות... כל הכבוד על הכתבה וכל הכבוד לאספנים!

יישר כח.

אגב - לאן הכתבה הזו מיועדת?....

ישן 22-09-2013, 18:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כל הכבוד... כל הכבוד!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
הלוואי והיינו לומדים לרכוש כבוד לפריטים שכאלה כפי שלצורך העניין האמריקאים או הבריטים רוכשים כבוד לפריטים דומים משלהם!

לטענה הזאת יש שני הסברים:
- האחד הוא הנהנתנות הנבובה של הדור הצעיר, שלא מראה יותר מדי עניין אך בסופו של דבר גם לא נחשף יותר מדי לתחום מהצד החינוכי והמערכתי.
- השני הוא הסלידה המובנית בישראל מכל תחום האותות, בסוג של הפוך-על-הפוך: כמו החיפוש המפגר אחר הייחוד היחידתי שמביא למרדף המפגר אחר התואר "מיוחד" "טרור" וכו', כך גם הסלידה מכל אות שהוא נחלת הכל כמו סיכת שטחים ("פזגז"), סיכות קורסים וכו'. מעניין אותי אם קצינים צעירים יחסית שעוטרו בעשור האחרון אכן עונדים את האותות שלהם על מדי א' פשוטים מחוץ לטקסים עצרות ומועדי ישראל...

ישן 22-09-2013, 19:45
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
יהיה כמובן מי שיגיד שמדובר באספנים אשר "בסופו של דבר האינטרס הוא להגדיל את האוספים שלהם"...
מדובר בלא פחות ממלאכת קודש שבזכותה עדיין דבר מה מהמורשת וההסטוריה של המדינה הזאת נשמר באהבה גדולה!
הזלזול, חוסר האכפתיות וחוסר העניין של הדורות הנוכחיים כאן בכל מה שקשור לנוסטלגיה/הסטוריה ישראלית הוא פשוט מזעזע!!!

יישר כח.

לבני, מודה ומתוודה שכך אני באתי בהתחלה. הסתכלתי על האספנים בעין לא יפה. איך איך מרשים לעצמם לאגור כאלה דברים, אבל כמו שכתבתי בהתחלה, דעתי השתנתה ב180 מעלות. הם אלה שמצילים את המורשת. מצילים, לא פחות.

הכתבה מיועדת לפרוייקט הגמר שלי בלימודים (תקשורת) אבל מעל הכל סיפקה אותי באופן אישי מבחינת הלמידה והידע וכמובן, משתף אותה ברשת.
ישן 23-09-2013, 08:53
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני

יישר כח.

הבעיה הרבה יותר שורשית. זה מתחיל מלמעלה. כשחייל מקבל אות מלחמה ממתכת, בדואר (!) זה מראה על זלזול מהמערכת עצמה. במקום לעשות מסדר (כן, גם למילואימניקים) שבו כל החיילים עומדים זקופים ומקבלים אות מלחמה בצורה מסודרת, כולל לחיצת יד של המפקד אנחנו מזלזלים בזה.
נעבור לכמות. לא כמות של סיכה אחת שמחולקת לכולם (ע"ע פזגז) אלא כמות הסיכות וכמות האותות. כל יחידה מוציאה סיכה משלה. ממש יפה אבל זה לא זה. אני חוזר ומדגיש את הכמות המבישה של אותות שיש לנו. כשהרמטכ"ל הישראלי עומד לצד עמיתו האמריקאי או האירופה אנחנו נראים מגוחכים. תראו אפילו מה קורה בסרטים. בחורים טובים ראיתם? לדמות שמגלם טום קרוז יש יותר אותות מהרמטכ"ל שלנו.
ישנם סיכות שיכלו להיות אותות בצה"ל וזה היה יכול להוסיף המון: אות פציעה, אות פזגז, אות הנשיא, אות הרמטכ"ל, אות המפכ"ל (לשוטרים), או אפילו אותות לצניחות מרובות, הפלות, שירות במקומות מסויימים (אני לוקח רעיונות מצבאות זרים...)
לסיום, לענ"ד המדינה גם מתקמצנת על הצל"שים שלה. לא חייבים לתת צל"ש לכל חייל שעושה משהו יוצא מגדר הרגיל, אבל הקרטריונים היום הם נוקשים מידי. בצבא ארה"ב יש "אות התנהגות הטובה". לא חייבים להיות קרביים ולהרוג מלא מחבלים בשביל זה. תארו לעצמכם שבכל רבעון, כל יחידה היתה מעניקה כזה אות לחייל אחד. מעין צ'ופר כזה. סבבה לא?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר