לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2010, 00:33
  tinki14  
אורח

קטעים היי אני חדשה פה- קוראים לי שני

כמו שאמרתי, אני חדשה פה, אז הינה קצת על עצמי:

קוראים לי שני, אני בת 17 וחצי מאזור ירושלים.אני אוהבת-לכתוב, לאפות, לטייל, לקרא, לרקוד, לשתות(היי!בירה אחת פעם בשבוע- אמא אודליה מסכימה..) אני ממש אוהבת ילדים XDDD . אני גם מאוד א אוהבת חיות=]]]הייתה לי כלבה, היא מתה בערך לפני שנה וקצת, אהבתי אותה מאוד-גדלתי איתה והיא נפטרה בגיל 12.אינלי כלבה אחרת במקומה כי אמא לא מרשה..ומה לעשות חייבים להקשיב לה...

אמממ עכשיו שסיפרתי קצת על עצמי אני אסביר לכם קצת איך הולך תהליך הכתיבה אצלי:
אז ככה- קודם אני מקבלת מוזה אני מרגישה שאני הולכת עכשיו לכתוב שיר אז אני רצה בכל הבית בחיפוש אחרי איזה עיפרון ודף(שונאת לכתוב על המחשב...אני אוהבת להרגיש את הדף..זה ניראה לי מוזר לכתוב שירים במחשב-לכן אני גם שומרת אותם במחברת ולא על איזה קובץ)ומתחילה לשיר וכל מה שיוצא לי מהפה נכתב על הנייר וככה, תאמינו או לא, יוצא שיר דיי ממוצע, שיש בו 4 בתים, ופזמון(סה"כ 5 בתים בכל השיר). בגלל שאני לא יודעת לנגן על אף כלי, בסיום הכתיבה ושלב התיקונים אני פשוט שרה את השיר כמה פעמים עד שאני זוכרת את המלודייה בראש, וכשזה קורה אני הולכת למישהו שיודע לנגן אקורדים משמיעה וככה עכשיו יש לי גם את התווים של השיר..חח אפילו הקלטתי כבר שיר אחד לזכרו של בן דוד שלי שנפטר לפני בערך שנה גם הוא(קודם הכלבה שלי נפטרה ושבוע אחרי הוא נפטר זו הייתה מכה..)והתכוונתי לשים את השיר הזה ברדיו אבל המשפחה של בן דוד שלי לא הסכימהאז ויתרתי...

ישלי בעיה: כבר איזה 4 חחודשים ישלי מחסום כתיבה מעצבןן!!!לא יוצא לי כלום מהראש לי..וכמו שככבר הבנתם אני לא כותבת בדרך המסורתית אז זה עוד יותר מקשה עלי..

השאלה שלי היא: איך מתמודדים עם מחסום כתיבה?

אני אודה לכם מאוד אם תענו לי בקרוב כי הכתיבה היא כמו תרפייה בשבילי וזה חסר לי-אני אפילו קצת מפחדת שכבר אינלי את הכישרון הזה בתוכי ואני יודעת שזה הדבר שאני הכי טובה בו..

שבת שלומלום!

שני
חזרה לפורום
ישן 24-04-2010, 16:03
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמתחילה ב "היי אני חדשה פה- קוראים לי שני"

שלום וברכה - ברוכה הבאה אלינו
ציטוט:
איך מתמודדים עם מחסום כתיבה?

שאלה מצויינת, אבל אני חושש שזה מאוד אינדיבידואלי...
כשלי לפעמים יש מחסום כתיבה, אני פשוט מנסה להוציא משהו קצר בכוח.
בד"כ הוא יוצא גרוע.
מה שקורה זה שאני מקבל רעיון חדש ומפתח אותו לכיוון שאני רוצה - וזה כבר נכתב הרבה יותר טוב.
לכן אני ממליץך לך פשוט לנסות.

את אומרת שאת קודם חושבת על השיר בראש, שרה אותו ואז כותבת - זה לא מאוד שונה מאיך שאני עושה זאת..

עוד טיפ שלדעתי יכול לעזור הוא לקרוא שיר/סיפור ולקבל ממנו השראה או רעיון למשהו חדש.

שתפי אותנו בחומרים שלך,
שבת שלום,
בברכה,
marin

חזרה לפורום
ישן 24-04-2010, 20:45
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10

ברוכה הבאה לפורום !!

בקשר למחסום הכתיבה לדעתי זה קורה לכל יוצר מכל סוג שהוא גם אני כותב לפעמים אבל פחות שירים אני כותב רומן זה נשמע מוזר אבל מאחר וקראתי המון ספרים יש לי יחסית ידע בכתיבה [ חס וחלילה לא רוצה להתלהב או משהו] ואני זורם עם זה פתאום בא לי איזה "מוזה" כזאת כמו שאת אומרת ואני כותב עוד פרק או חצי פרק או רעיון לפרק אני עובד על זה כבר חצי שנה בערך והולך ממש כיף.
את כל זה אמרתי בשבילך שלא תחששי מיזה , פשוט תני לזמן לעשות את שלו לדעתי זה יבוא לך בבוקר בהיר אחד ותתחילי לכתוב משהו שיהיה ממש נחמד .
לסיכום דברי דעתי בענין הזה שאין הרבה מה לעשות עם זה לחיות את העולם והוא כבר יספק לך חומר לכתיבה - כתיבת דברים באה ממשהו רוחני כזה [ כמה שזה נשמע הזוי]
כמו שזה שמעלי רשם באמת אולי תשתפי אותנו ביצירות שלך יהיה אפשר להגיב עליהים או אפילו לעזור לך לתקן פה ושם הרבה בהצלחה שני

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 28-08-2010 בשעה 21:38. סיבה: לבקשתו
חזרה לפורום
ישן 25-04-2010, 19:06
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07

ברוכה הבאה שני ,

השיטה שלך מאוד מעניינת, אני אף פעם לא ניסיתי, תמיד הייתי נתקף במוזה וכותב ישר, בלי לשיר בלי לנגן... אולי הדרך שלך תעלה משהו חגד על הדף :O !

בנוגע למחסום כתיבה, זה משהו שמתסכל ואני מבין אותך, לדעתי זה הדרך של המוח לקחת קצת מנוחה, אבל שלא ישמין ויהפוך לעצלן

את האמת ההשראה האחרונה שלי (שלירה במקרה) מצאתי באוטובוס ! חזרתי מהלימודים (קורס כולשהו) ובדרך עלה בראשי דיומי וזרמתי לשיר .

ויצא לי שיר שיר (כמו שואמרים)

*ובצורה זאת או אחרת (מבלי לשפוט יותר למדי) לדעתי מחסום הכתיבה נובע אצלך מדחיית קרובי המשפחה לפרסם את השיר שלך, גם כן קבלת פיידבק חיובי\ בונה מעורר השראה, לכן אמליץ לך לשתפך אותנו וככול שנוכל נעזור לך להשתפר !

שיהיה לך ערב נעים,
אמיל.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר